Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Stonehenge
#1 PostWysłany: 21 Kwi 2013 13:03 

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 240
Czy ktoś wie jak tam dojechać? google wskazuje autobus 033 + taxi.
Macie jakies propozycje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Stonehenge
#2 PostWysłany: 21 Kwi 2013 13:50 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
ja kiedyś wykupiłam w Londynie 1dniową wycieczkę do Bath i Stonehedge. Myślę, że warto tak to zrobić, bo Bath jest dużo ciekawsze;)
koszt był ok 30GBP
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stonehenge
#3 PostWysłany: 21 Kwi 2013 14:52 

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 240
niezła cena pamietasz operatora.
tu jest cos podobnego ale 65 gbp
http://www.premiumtours.co.uk/tours/tou ... id229.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stonehenge
#4 PostWysłany: 21 Kwi 2013 14:56 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
oj nie pamiętam - to było z 3-4lata temu i zimą (listopad albo grudzień), więc poza sezonem mogli mieć jakieś promocje.
Widziałam czasem pojawia się takie oferty na angielskim Grouponie, więc też możesz zerkać :)
Stonehedge to taki przystanek na godzinkę :) zobaczyć kręgi, porobić fotki i dalej :)
Bath jest dużo ciekawsze:)

wydaje mi się że z nimi jechałam: http://www.andersontours.co.uk
bo kojarzę nazwę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stonehenge
#5 PostWysłany: 21 Kwi 2013 23:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Z Salisbury jest co 1 h autobus do Stonehenge. Kawałek trzeba dojść, ok 30min. Bilety 4f/ To tylko teoretyczna wiedza, gdyż dopiero w sobotę zaliczam tę trasę. Dojazd do Salisbury pociągiem z Bristol
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stonehenge
#6 PostWysłany: 28 Kwi 2013 00:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Ponieważ zaliczyłem trasę to sie podziele wiedzą teraz. Samodzielnie bez auta do Stonehenge to wygląda tak. Wysiadamy w Salisbury (ja dotarłem pociągiem z Bristol) i udajemy się na stację autobusową Salisbury Bus Station. Są po drodze znaki informacyjne i strzałki. Trafić łatwo. Warto przy okazji rozejrzeć się w Salisbury, gdyż jest urocze. I ma zajefajną katedrę z XIIIw (biletów nie ma, ale siedzi pani i ma wywieszkę sugerowana dotacja min 6,5f od łba). Znaczy co łaska, ale nie mniej niż... Ale i tak katedra jest super. I ma darmowe toalety, co czasem ma znaczenie... Miasteczko też ma liczne urocze miejsca.

Na stacji busów wybieramy sposób dotarcia do Stonehenge. Opcje są dwie.

1) 20f i jedziemy busem Stonehenge Tour. W cenie dojazd na miejsce i wejście na obiekt. Bus tego typu kursuje co 1h. Startują spod dworca kolejowego podobno, ale tego nie wiem na pewno i wjezdzają też po drodze na dworzec busowy. Można wykupic jedynie sam dojazd bez biletu Stonehenge i wtedy 12f.

2) Miejscowe busy i później z buta. Bilety są różne, zdaje się że 4f kosztuje całodniowy na busy Reds (obejmuje Amesbury). Jedziemy albo numerem X5 albo Activ8. Odjazdy często, nawet co 10 minut. Activ8 to brama C, X5 to brama D. O co chodzi z bramami zrozumiecie jak zobaczycie dworzec autobusów. Ja kupowałem miejscowy bilet Explorer cały dzien za 8f, bo na nim mogłem jeszcze pojechać busem do Southampton. Trasa X7 brama E jakby komuś było potrzebne.

Bus jedzie ok. 25 minut ((nie piszę o Stonehenge Tour już) i wysiadamy w Amesbury. Nic ciekawego raczej. Z buta mijamy mostek nad rzeczką Avon, uliczką Stonehenge Road i wychodzimy na trasę przelotową szybkiego ruchu. Ruchliwą. Na szczęście w każdym miejscu jest chodnik. Idzie sie ok. 40-45 minut. Nie polecam w złą pogodę. W dobrą jest OK. Z istot żywych po drodze zidentyfikowano krowy różnej płci i w różnym wieku.

Na miejscu decydujemy, czy wchodzimy czy robimy zdjęcia zza płotu i płacimy 8f za wejście lub nie. Różnica jest taka, że ci co weszli obchodzą S. dookoła i widzą je z najbliższej odległości 5 m . Przez chwilę, bo później ścieżka marszu dookoła S. się od niego oddala. Ci zza płotu z odległości 20m. Sami możecie ocenić na miejscu.

PS Redsy to busy jeżdzące po Salisbury i okolicy. Na nie calodzienny kosztuje 4F. Blue to busy jeźdzące również do Southampton. Ten bilet o którym pisałem, Explorer za 8F obejmuje Redsy i Blue.

Salisbury Bus Station posiada informację oraz foldery z rozkladami każdej linii.

W Amesbury powinniśmy chyba wysiąść na Amesbury Bus Station. Wydaje się najbliższa do S. chociaż może się mylę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stonehenge
#7 PostWysłany: 08 Maj 2014 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 5
Loty: 282
Kilometry: 679 077
Może komuś się przyda ta informacja. Naprzeciwko wyjścia z British Museum ( po drugiej stronie ulicy, 15 m. w prawo ) można kupić różne wycieczki w rozsądnych cenach. Na razie zaopatrzyłem się w foldery, w czasie następnej wizyty w Londynie na pewno się wybiorę.

Załączniki:
stonehenge.JPG
stonehenge.JPG [ 174.65 KiB | Obejrzany 5448 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stonehenge
#8 PostWysłany: 08 Maj 2014 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
A ja podpowiem, ze wejscie do Stonehenge kosztuje teraz 13.9 funtow.

Troche zmienilo sie w tym roku, po tym jak zbudowano nowe centrum dla odwiedzajacych:

https://www.english-heritage.org.uk/day ... es?lang=en

"Entrance to Stonehenge is now managed through timed tickets and advance booking is required. Booking is the only way to guarantee entry on the day and at the time of your choice. "
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stonehenge
#9 PostWysłany: 08 Sty 2015 12:20 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 323
Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
A próbował ktoś wypozyczyć samochód i dojechać sam?
Jaki koszt?
_________________
Pamiętnik lotów
Moje DIY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stonehenge
#10 PostWysłany: 08 Sty 2015 12:22 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Ja probowalem dojechac sam - jedzie sie normalnie :). Samochod mialem swoj wiec jaki koszt nie wiem ale jak se sprawdzisz ceny wypozyczenia to sie sprawa wyjasni.

Te cale stonehedge to najwieksze moje rozczarowanie turystyczne calej Anglii :).

"Mienie samochodu" jest ok bo mozna wycieczke rozszerzyc na Devizes (malo rozreklamowane a bardzo urokliwe) albo nawet na Bath - a dla milosnikow szopingu outlety w Bicester czy Swindon.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stonehenge
#11 PostWysłany: 08 Sty 2015 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Mogę tylko potwierdzić. Ja również byłem lekko zawiedzony - zarówno samymi kamieniami, jak i okolicą (ruchliwe drogi dookoła). To już bardziej podobało mi sie w Avebury, chociaż ciężko to wprost porównać.
Ale Stonehedge to takie 'must see', raz pojechać i mieć zaliczone.
Ja jechałem swoim samochodem, a bilety były wtedy jeszcze po 4GPB + cośtam za gadającego pilota.
Warto zwrócić uwagę na godziny otwarcia, bo są dość krótkie i wyskok 'po pracy' kończy się oglądaniem przez płot.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stonehenge
#12 PostWysłany: 11 Sty 2015 01:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2014
Posty: 61
Loty: 4
Kilometry: 16 000
Stonehenge to jedno z miejsc, które dużo lepiej wypada na zdjęciu niż w rzeczywistości.
Dlatego spokojnie można sobie je odpuścić, albo jechać po to, aby się rozczarować.
Ja byłem tam z 4 lat temu.... za wiele nie pamiętam (bo nie ma tam nic, co warto zapamiętać)
ale do tej pory czuje to rozczarowanie...
bo małe to jakieś; kawałek pola w pobliżu rozwidlenia dróg przelotowych;
kilka rozrzuconych kamieni ogrodzonych siatką.
U mnie na podwórku gruzowali ostatnio budynek i dużo ciekawiej to wyglądało
niż te całe ich Stonehenge.
Szkoda kasy na bilet.
Szkoda nawet wyciągać aparat.
Na szczęście byłem tam przejazdem, autem kumpla,
więc nie musiałem pluć sobie w brodę,
że wydałem kasę na dojazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group