Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Stavanger
#1 PostWysłany: 23 Mar 2012 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
srebrny
Witam,
Wybieram się na pełne 3 dni do Stavanger. Co polecacie zobaczyć oprócz Pulpit Rock?Jak najłatwiej dostać się do Pulpit Rock? - czy autobus lotniskowy zatrzymuje się przy porcie? Gdzie w SVG znajdę jakiś tani hipermarket?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
 Temat postu: Re: Stavanger
#2 PostWysłany: 23 Mar 2012 23:33 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 81
jeśli lubisz chodzić warto wybrac się na Kjerag (głaz między skałami) i zobaczyć miasto, są tam też 3 miecze (Sverd i Fjell).
jeśli chodzi o tani supermarket to najlepiej Kiwi, są na kazdym kroku w całym mieście
Na Pulpit Rock jeżdżą autobusy z dworca, tak samo jak i na Kjerag ;)

polecam tą stronę http://www.visitnorway.com/stavanger
_________________
Zapraszam! www.blizejnizmyslisz.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#3 PostWysłany: 10 Kwi 2012 00:07 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 18
Loty: 127
Kilometry: 210 430
O ile cokolwiek w Norwegi może być tanie to czytałam o supermarketach Kiwi. Podobno duża sieć wszędzie spotykana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#4 PostWysłany: 27 Maj 2012 18:29 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
Ja mam pytanie, co można zobaczyć w okolicach lotniska mając na to około 5-6 godzin tak by maksymalnie wykorzystać ten czas :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#5 PostWysłany: 20 Cze 2012 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
mala-mi napisał(a):
jeśli lubisz chodzić warto wybrac się na Kjerag (głaz między skałami) i zobaczyć miasto, są tam też 3 miecze (Sverd i Fjell).
jeśli chodzi o tani supermarket to najlepiej Kiwi, są na kazdym kroku w całym mieście
Na Pulpit Rock jeżdżą autobusy z dworca, tak samo jak i na Kjerag ;)

polecam tą stronę http://www.visitnorway.com/stavanger



Jakie autobus jedzie na kjerag z dworca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#6 PostWysłany: 20 Cze 2012 18:00 

Rejestracja: 01 Wrz 2011
Posty: 89
Lukasz_Panda napisał(a):
Ja mam pytanie, co można zobaczyć w okolicach lotniska mając na to około 5-6 godzin tak by maksymalnie wykorzystać ten czas :)

Podbijam

Kupłem lot na kikugodzinny wypad do Stavanger (8zł ) - chce się przejśc na spacer nad morze. Był ktoś na takim spacerze? Niestety musze czekać do listopada
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#7 PostWysłany: 21 Cze 2012 23:11 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Na najbliższą plaze jest bardzo blisko z lotniska - wystarczy obejsc pas startowy - jakies 15 min spacerku.
Natomiast do Borestrand (z kamieniami) jest juz troche dalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#8 PostWysłany: 22 Cze 2012 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
ragasia napisał(a):
O ile cokolwiek w Norwegi może być tanie to czytałam o supermarketach Kiwi. Podobno duża sieć wszędzie spotykana.


Kiwi, Coop, Rema1000, Rimi - w mojej ocenie wszystkie są równie "tanie". Pomimo wszystko to jednak to Norwegia i ceny nawet tam są bardzo wysokie. Dlatego kto może, nie bierze prowiant z Polski.

ps. jedna wskazówka - jeśli nocujecie na campingach polecam nocleg w tzw. hytte (drewniane domki, najczęściej bardzo dobrze wyposażone). W większości jest albo piekarnik albo mikrofala, w której można odgrzać pizze kupioną np. w Kiwi. Wówczas polecam kupić słynną norweską Grandiose - koszt ok. 30-40 zł za dużą pizzę, spokojnie 2-3 osoby się najedzą i jest naprawdę smaczna (zdecydowanie lepsza niż oetkery itp w Polsce).

a tu o samej pizzy i dlaczego jest taka popularna:
http://www.worstpizza.com/2012/01/the-s ... in-norway/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#9 PostWysłany: 02 Lip 2012 09:57 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 124
W sierpniu wybieram się do Norwegii, ląduję w Stavanger, będę nocować u couchsurfera, który zadeklarował, że ma czas i samochód, więc możemy pozwiedzać kawałek kraju przemieszczając się samochodem ;)
Nie chcę go obciążać zbytnio ani eksploatować za bardzo, ale zamierzam jednak wykorzystać tę otwartość ;)
Czy możecie mi coś podpowiedzieć, polecić jakieś miejsca?
Nie muszą to być zabytki, mogą być też miasteczka, plaże, góry.
Chodzi mi o to, żeby wykorzystać połowę tego pierwszego dnia i cały drugi dzień [i zmieścić się czasowo z dojazdem, postojami, posiłkami].
Jeśli ktoś z Was mógłby coś podpowiedzieć, będę wdzięczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#10 PostWysłany: 14 Lip 2012 21:20 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Czy dalej jest możliwa przesiadka i powrót tym samym samolotem? Nic się nie zmieniło? Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#11 PostWysłany: 24 Lip 2012 13:54 

Rejestracja: 24 Cze 2011
Posty: 32
Czy ktoś może polecić rejs wycieczkowy statkiem po Lysefjord? Wydaje się, że organizują je dwie firmy: NORLED i RODNE. Czy poza różnicą w cenie: 220/400 NOK i czasem: 2,5/3 godz. są jakieś inne argumenty przemawiające za konkretnym wyborem? Czy statek RODNE wypływając ze Stavanger zawija do innych portów po pasażerów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#12 PostWysłany: 24 Lip 2012 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
AniaJ napisał(a):
Czy ktoś może polecić rejs wycieczkowy statkiem po Lysefjord? Wydaje się, że organizują je dwie firmy: NORLED i RODNE. Czy poza różnicą w cenie: 220/400 NOK i czasem: 2,5/3 godz. są jakieś inne argumenty przemawiające za konkretnym wyborem? Czy statek RODNE wypływając ze Stavanger zawija do innych portów po pasażerów?



Polecam rejs wycieczkowy statkiem po Lysefjord. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#13 PostWysłany: 24 Lip 2012 16:18 

Rejestracja: 21 Paź 2011
Posty: 100
ja co prawda płynęłam tańszym szybkim promem, ale rejs po Lysefjord bardzo polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#14 PostWysłany: 13 Sie 2012 18:48 

Rejestracja: 17 Lip 2011
Posty: 172
Zbanowany
Rejs po fiordzie

Rodne
strona: http://www.rodne.no/index.cfm?id=325701
czas: 3h
bilet: 400NOK (dorosły), 300NOK (student)
program: http://www.rodne.no/doc//A-tur,%20fam.s ... 12_ENG.pdf

Image

Norled
strona: http://www.norledfjordcruise.no/event/d ... mid/207613
czas: 3h
bilet: 360NOK (dorosły), 280NOK (student)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#15 PostWysłany: 14 Sie 2012 11:21 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 103
Wutam, wyczytałam ze w Stavanger na dworcu kolejowym jest przechowalnia bagażu. Czy ktoś z niej korzystał i może powiedziec jaka jest cena za 12 h lub dobe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#16 PostWysłany: 14 Sie 2012 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Uwaga, wszystkie sklepy oprocz Bunnpris sa w niedziele zamkniete.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#17 PostWysłany: 14 Sie 2012 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 44
Marta85 napisał(a):
Wutam, wyczytałam ze w Stavanger na dworcu kolejowym jest przechowalnia bagażu. Czy ktoś z niej korzystał i może powiedziec jaka jest cena za 12 h lub dobe?


Z tego co pamiętam 30 koron za średnią szafkę, do której spokojnie weszły 2 plecaki formatu bagażu podręcznego:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#18 PostWysłany: 15 Sie 2012 14:04 

Rejestracja: 17 Lip 2011
Posty: 172
Zbanowany
Witam, mam dwa pytania.

Pierwsze: Czy dobrze zrozumiałem, że w sobotę najwcześniejszy autobus z lotniska do centrum Stavanger jest o godzinie 11:37?

Drugie: Ostatni autobus w poniedziałek z centrum Stavanger na lotnisko jest o godzinie 00:09? Czy nie będzie problemu przebywać później na lotnisku do godziny wylotu (czyli 08:20)? O której robi się ciemno? Czy jest sens po 24 iść na plażę obok lotniska?

URL: http://www.kolumbus.no/downloadfile.php ... 8f9f588382
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#19 PostWysłany: 15 Sie 2012 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
Dobrze zrozumiałeś, ale zawsze można podejść pare kilometrów na inny przystanek ;) z powrotnymi nie wiem jak jest ale możliwe, my planujemy w poniedziałek spod 3 mieczy koło 23 jechać na lotnisko i z tego co patrzyłem to coś na pewno bedziemy mieli ;)

czyżby stavanger od tej soboty do wtorku?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stavanger
#20 PostWysłany: 15 Sie 2012 14:49 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
po Stavanger i okolicy poruszałem się stopem :) z lotniska, na lotnisko, pod 3 miecze, do Tananger, na plaże za lotniskiem itp ;) ludzie biorą na stopa bez większych problemów ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 159 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group