Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Mar 2015 13:11 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 9
Loty: 4
Kilometry: 3 546
Witam Wszystkich!
Wraz z narzeczoną kupiliśmy bilet do Stambułu. Od 4 do 11 lipca, Ukraine Airlines, cena ok 148 euro za dwie strony od osoby, z bagazem w cenie (23kg+7kg). Mam pare pytan, moze ktos chcialby podzielic sie spostrzezeniami, uwagami, bardzo proszę.

Przede wszystkim jak z Katowic, a najlepiej z Żor, dostać się na lotnisko Okęcie. Biorę pod uwagę dojazd samochodem, ale trochę sporo cenią sobie parkingi w Warszawie, dlatego bardziej realnie polski bus lub PKP. Proszę, napiszcie czym dojazd jest prostszy, jakieś wskazówki? A może ktoś z Was leci w tym terminie i chciałby się zabrać z nami i rozłożyć koszty na więcej osób (nas jest dwoje - para), samochód Audi A4 B8 Avant, także na pewno podróż byłaby przyjemna i spokojnie byśmy się zmieścili.
Następne pytanie odnośnie samych linii lotniczych. Słyszałem jakieś pogłoski o słabej kondycji finansowej Ukraine Airlines, czy to prawda? Jak w ogóle warunki w tych liniach, czy da się przezyć lot?
Jak dostać się z lotniska Ataturk do centrum Stambułu? Czy kiedy kolwiek ktoś z Was rozważał opcje wynajmu samochodu w Turcji? Byłem tam kiedyś, straszne korki, niezłe świry na ulicach, po pierwsze nie wiem czy nie byłoby to nazbyt ryzykowne, po drugie czy w ogóle jest sens wynajmowania samochodu, czy raczej do wszystkich miejsc dotrzemy pieszo czy tam jakąś komunikacją miejską?

W jakiej dzielniczy najlepiej szukac noclegów? Myślałem, jak zwykle, nad bookingiem? W jakiej dzielny najlepiej, rezerwować i płacic od razu, czy poczekać? Rezerwować teraz czy przed samym wylotem (zważywszy na niestabilna sytuacje ukraine airlines - o ile to prawda)?

Co zwiedzać - atrakcje dla raczej (jeszcze) młodej pary, żeby się nie zanudzić. Lubimy piękno i zabytki kultury, ale tak, żeby się nie zanudzić i żeby wrócić z jeszcze większą energią? Jak z rejsem po cieśninie? Marketing czy na prawdę warto się wybrać, jeśli tak to skąd dokładnie?

Jak z wizą w Stambule i samej Ukrainie? Widziałem, że turecką można nabyć przez internet za 20 dolarów - lepiej kupić przez internet czy na miejscu, czy to nie ma znaczenia? Czy do ukrainy jeżeli przelatujemy potrzebna nam jest jakaś wiza/pozwolenie, czy cokolwiek o czym nie wiemy (małe doświadczenie w podróżowaniu)?

Gdzie jeść, uliczne bary, czy może znacie jakieś dobre, nie koniecznie drogie restauracje? Lepiej wziąć bez wyżywienia hotele, żeby posmakować Stambułu (tak mi się wydaje)?

Jakieś uwagi przed wylotem? Jaką wziąć walutę, z tego co pamiętam to najlepiej dolary? Jak z wtyczkami do kontaktów, co musimy ze sobą zabrać, żeby nie załować, o czym wcześniej pomyśleć?

Dziękujemy za cenne rady,
Kto jeszcze leci w podobnym terminie?
Pozdrawiamy, My dwoje:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 07 Mar 2015 13:25 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Odpowiedzi na 90% swoich pytań znajdziesz na forum.
Jeśli chodzi o rezerwacje hoteli to najlepiej rób rezerwacje z możliwością bezpłatnego anulowania.
Kontakty są takie same jak w Polsce - nie potrzebujesz żadnych przejściówek.
Wizę kup on-line ponieważ kosztuje $20 - kupując na miejscu zapłacisz $30.
Góra
 Profil Relacje PM off
Asfaltowicz uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Mar 2015 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Sultanahmed - najlepsza okolica na nocleg w Istambule.

A co do dojazdu do Warszawy - wygoogluj sobie Bla Bla Car, możecie sobie znacznie obniżyć koszt.

Pomimo, iż jestem świetnym kierowcą, w Turcji bym nie ryzykował, szkoda życia. Taksówki mają tanie a i komunikacja miejska całkiem cywilizowana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Kwi 2015 13:47 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 59
Ja także wybieram się do Stambułu. Z tym, że miesiąc wcześniej.
Udało Ci się odszukać na forum trochę informacji?
Gdzie będziecie spać, jak transfer z lotniska do stolicy Turcji, macie jakiś plan czy np. wg. przewodnika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Kwi 2015 14:13 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@Zumko, tych informacji jest więcej niż "trochę". ;-) Relacja, 2 wątki o noclegach w Stambule, po jednym o dojeździe do/ z lotnisk, a także co najmniej po jednym o jedzeniu, atrakcjach i innych. Plus ogólny poradnik o szukaniu taniego noclegu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 22 Kwi 2015 14:26 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Spalem tutaj, niedrogo i niezle usytuowanie:
http://hostelneverland.com/infos.htm
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Kwi 2015 10:25 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 59
Kara. Nie wiem czemu ale nie moge wysłać wiadomości priv.
Podeślij mi na priv linki do tych tematów: nocleg, transfery, jedzenie itd.
Będę b. wdzięczny.

-- 24 Kwi 2015 10:42 --

01ERES. Ten hostel taki sobie. Nie zrozum mnie źle ale wybieram się z rodzinką (+ kobieta i 4 letnie dziecko).
I żona będzie grymasić. Bo na zdjęciach nie wygląda to zbyt dobrze.
Może znasz coś lepszego?
Czy jest szansa aby znaleźć coś dla 2 os. dzieckiem (pokój, w dobrej okolicy aby było czysto i przyjemnie) za mniej niż 80 pln za noc?
Szukać hoteli czy hosteli? A może jakieś airbnb i tego typu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Kwi 2015 10:53 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@Zumko, poklikaj po odnośnych działach podforum "Turcja", a znajdziesz odpowiednie wątki szybciej, niż gdybyś miał napisać PW. Link do działu "Atrakcje" masz tuż nad ramką z reklamą na tej stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group