Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Paź 2014 11:29 

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 11
Loty: 233
Kilometry: 487 115
jacek1973 napisał(a):
https://www.facebook.com/buddhika.gomis?fref=nf my podróżowaliśmy z wynajętym kierowca , polecam ta formę ze wg na szybkie przemieszczanie się i pomoc kierowcy w realizacji planu objazdówki , koszty objazdu to koszt 250 usd za 7 dni / nocy i transfer na lotnisko . W cenie kierowca, paliwo , noclegi ze śniadaniem w rewelacyjnych hotelach.



Też rozważam pomoc tego kierowcy w czasie przyszłorocznego wyjazdu. Jeśli to możliwe, proszę o kontakt, chciałabym podpytać o szczegóły. zuzanna1972@poczta.onet.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 14 Lis 2014 10:23 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 19
Cześć, od 4 do 9 grudnia wybieram się na Sri Lankę. Czy może mi ktoś potwierdzić, że w tym okresie możliwe jest wejście na Lwią Skałę w Sigirija?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 14 Lis 2014 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
a dlaczego miałoby być niemożliwe?


Ostatnio edytowany przez Roku, 03 Lut 2016 00:47, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 14 Lis 2014 11:01 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 19
Znajomi, którzy jadą z wynajętym kierowcą zostali poinformowani, że w grudniu wejście dla turystów jest zamknięte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 14 Lis 2014 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
Szczerze wątpie - za dużo kasy na tym robią, poza tym nigdzie w necie nie ma o tym informacji. Ja byłam w zeszłym roku w grudniu i było normalnie otwarte.
Może kierowca im tak mówi bo chce ich po prostu zabrać w jakieś miejsca, w których dostaje kase za to, że napędza turystów (różne spice shopy, masażyści czy inne niby tradycyjno/lokalne atrakcje).


Ostatnio edytowany przez Roku, 03 Lut 2016 00:47, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 14 Lis 2014 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Hej my byliśmy na Sri Lance w prawie identycznym terminie rok temu 4-10.12 :) Objazdówka: Colombo-Galle-Mirissa-Yala-Nuwara Eliya-Kandy-Pinnawala. Po drodze też plantacje herbaty i fabryka herbaty, ogród przypraw,wodospad Ella i coś jeszcze chyba było ;) Mnie osobiście najbardziej urzekły plantacje herbaty i okolice Nuwara Eliya, cudne widoki na górzyste pola herbaty, wśród których drogi wiją się jak serpentyny, czasem aż się kreciło w głowie :D I na pewno polecam Mirisse (hotel Paradise Beach Club), piękna długa plaża, urokliwe knajpki z pysznym jedzeniem na plaży, spokój cisza - polecam przejść się do końca plaży :) Nie polecam natomiast Whale Watching, znaczy na mnie nie zrobiło wrażenia za dużego, tysiace ledwo trzymających się na powierzchni łodzi, które nawzajem nawołuja się jak tylko ktoś zobaczy kawałek wielorybiego ogona - ogolnie pół dnia troche jednak straconego na gonieniu za ogonem wieloryba, niby coś tam było widać, parę razy siknął fontanną, ale zdecydowanie delfiny są fajniejsze ;) Bardziej podobał mi się wschód słońca, który ogladalismy dzięki bardzo wczesnej pobudce zeby zdązyć na te wieloryby (ok.5:00).
PS. jeśli jedziecie też do Nuwara Eliya to wezcie cieplejsze bluzy, rok temu o tej porze było ok.15 st. i deszcz, nastepny dzien piękne słonce co prawda, ale i gorsze dni się zdarzyły ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Lis 2014 11:47 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 19
Też właśnie chcemy zrobić objazdówkę, z tym, że pomijamy wybrzeże i plaże, bo zaraz po Sri Lance lecimy na Malediwy. W planach mamy Negombo (tylko nocleg) - Sigirija (lwia skała) - Kandy (świątynia zęba buddy), może Pinnawala - Ella - Colombo. Nie wiem jak to czasowo wszystko wyjdzie, bo ciężko chyba jest zaplanować podróże. Czy wy rezerwowaliście sobie wcześniej hotele? Czy dopiero szukaliście czegoś na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 14 Lis 2014 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
O to tak jak my - też dalej na Malediwy lecieliśmy :) Hotele mieliśmy zaklepane już w Polsce i bilety do Male tak samo.
U nas fakt,plan był dość napięty, a plaże na pewno duuużo ładniejsze będą na Malediwach :D
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Lis 2014 12:07 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 19
To jeszcze się zapytam o bagaż :) czy podróżowaliście z całym bagażem po Sri Lance? Bo zastanawiam się nad opcją zostawienia go na lotnisku do przechowania...z tym że nie wiem na ile to bezpieczne ;) i czy podróżowaliście z kierowcą czy na własną rękę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Lis 2014 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Podróżowaliśmy z kierowcą :) Także bagaż był z nami cały czas. Ale lotnisko w Kolombo z wyglądu nie zachęca do pozostawienia bagażu :P

Jedyny problem z bagażem mieliśmy przy powrocie do PL, a dokładnie przy przesiadce na londyńskim Heathrow - wracajac z Male do Kolombo odebralismy bagaże, ok, kupiliśmy kilka araków (na Malediwy nie mozna wwozić alkoholu to pewnie już wiesz:) dlatego kupowalismy je dopiero wracając), które włozylismy do bagazu rejestrowanego, oddaliśmy bagaż, na bezcłówce kupiliśmy jeszcze jeden mały arak - zapakowany w folie itd itp, niby wszystko ok, niestety w Londynie nam zabrali mimo różnych prób (proponowali wyjście z lotniska i wejscie jeszcze raz), powiedzieli,ze nie można miec ze sobą alko z poza Europy :/ ale tak czy inaczej wakacje boskie, własnie wczoraj bylismy na druga dawke szczepionki na wzw A i wspominaliśmy rok temu kłucia na wyjazd :D
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 27 Lis 2014 12:42 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 19
Może ktoś mi podpowiedzieć gdzie znajduje się wylęgarnia żółwi na Sri Lance? Może jest jakaś w okolicy Mirissy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 27 Lis 2014 13:45 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Tak. To w tym rejonie. Jak wroce do domu, to podam Ci dokladna lokalizacje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ostatnio edytowany przez Roku, 03 Lut 2016 00:48, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Lis 2014 13:55 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 29
MaRuda napisał(a):
Może ktoś mi podpowiedzieć gdzie znajduje się wylęgarnia żółwi na Sri Lance? Może jest jakaś w okolicy Mirissy?


a może Turtle Watch Rekawa? ;) https://www.facebook.com/TCP.Rekawa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 27 Lis 2014 14:05 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 19
Dzięki za info! Chociaż bardziej zależało mi na czymś w kierunku Galle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 27 Lis 2014 16:24 

Rejestracja: 13 Lis 2014
Posty: 108
Ok. Z tą Mirrisą, to trochę przesadziłem. Aż tak w pobliżu to nie jest, jakieś 80km.

My byliśmy tutaj: 6°19'38.712"N 80°1'54.45"E (skopiuj i wklej w mapy Google).
Odwiedziliśmy to miejsce jadąc z lotniska do Galle.
W pobliżu Galle mieliśmy świetny nocleg u Basi i Artura (poczytasz o nich na forum). Szczerze polecam (przy okazji, Basia serwuje genialne krewetki) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 03 Sty 2015 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Jak najtaniej zorganizować wyjazd na safari do Yala National Park? Zauważyłem dużą rozpiętość cenową, a nie chciałbym przepłacić. W hotelu,w którym mamy nocleg (w Tissamaharama) koszt takiego safari dla dwóch osób to 25 000 lkr, czyli ok. 640zł. U kogoś na blogu widziałem z kolei, że płacili 30$/osoba. Różnica jest więc spora.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 03 Sty 2015 23:33 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Ja dostałem ofertę z naszego hotelu, w którym będziemy pod koniec stycznia taką ofertę.Zaznaczam,że dotyczy ona wersji popołudniowej,dla 4 osób .
Dear sir or madam,
I will arrange your safari nicely .For 4 persons entrance tickets,for jeep,for tour guide and government tax all inclusive we can arrange evening safari 2.p.m-7p.m Rs.20000 this is very cheep price for you.Reply me about your idea soon.

Thank you
HOTEL RIVER FRONT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 04 Sty 2015 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Dzięki. Ja dzisiaj też otrzymałem nową ofertę z hotelu. Pół dnia za 5000 albo cały dzień za 8500. W cenie wjazd, jeep, przewodnik, podatki, owoce, herbata.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 04 Sty 2015 14:37 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 374
Loty: 372
Kilometry: 907 939
niebieski
Polecam transport kolejowy na wschodnie plaże Sri Lanki w okolicach Trincomalee (naprawdę biały piasek ;)
Jechałem nocnym pociągiem z prywatnym wagonem obsługiwanym przez Exporail za 1900 lkr (ok 50zł )- w cenie woda i gorący posiłek , pełny luksus , klimatyzacja - wszystko obsługiwane przez dwóch stewardów .Można to zaliczyć jako nocleg i przejazd i wyjdzie naprawdę tanio .
pozdraw
Wojtek
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 04 Sty 2015 20:15 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Garuda88 napisał(a):
Dzięki. Ja dzisiaj też otrzymałem nową ofertę z hotelu. Pół dnia za 5000 albo cały dzień za 8500. W cenie wjazd, jeep, przewodnik, podatki, owoce, herbata.

Cena na osobę czy na dwie osoby łącznie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 82 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group