Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Sty 2017 09:04 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 59
Cześć,

mam mocno awaryjna sytuację, może ktoś z forum coś doradzi.

Wczoraj o 21.35 mieliśmy (grupa 5 osób) lot z Berlina przez Abu Dhabi do Sajognu. Obsługiwany przez AirBerlin/Edihad, kupione na mytrip.com. Niestety w trasie była burza śnieżna, zamknięto drogi, ponadto był karambol. Utknelismy pod Berlinem na ponad 4h. Bardzo wiele lotow było odwołanych, niestety nie nasz. Oczywiście spóźnilismy się na niego. Czy macie jakieś pomysły co mozna zrobić oprocz skontaktowania się z linią lotniczą (done, kierują na mytrip.com, zamknięta mieli infolinie niebawem otwierają). Jest jakaś opcja na wynegocjowanie taniego przebukowania, ewentualnie tego żeby nie kasowali nam pworotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 12 Sty 2017 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Czy próbowaliście skontaktować się z przedstawicielem linii na lotnisku w Berlinie bezpośrednio po dotarciu na lotnisko? Często po pobraniu opłaty no-show (patrz warunki taryfy) można przebookować na późniejszy lot.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bo76 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Sty 2017 09:20 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 59
Czesc, Edihad nie ma jakby stoiska - ma tylko Air Berlin, z ktorym maja 'sojusz', niestet air berlin powiedzieli ze mamy kontaktowac sie bezposrednio z nimi (edihadem).

-- 12 Sty 2017 08:20 --

Ale tak - po przjechaniu na lotnisko poszlismy od razu do stoiska AirBerlina
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Sty 2017 15:50 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
@‌rozek‌ Chyba jakaś szansa na nie skasowanie powrotu w tej sytuacji jest ale bilety OW na last minut często nie są tańsze od RT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sty 2017 16:22 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
jeśli macie wykupione ubezpieczenie turystyczne to jest szansa, ze takie 'losowe' spóźnienie się na lot jest objęte ubezpieczeniem i wtedy warto szybko skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym i może coś doradza (np . kupno nowego biletu, za który będzie wam zwrot przysługiwał).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sty 2017 16:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
@‌muguete‌
Znasz jakieś ubezpieczenie, które obejmuje takie przypadki?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Sty 2017 16:33 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Poważnie jakieś towarzystwo oferuje ubezpieczenie od spóźnienia? Co to za towarzystwo ubezpieczeniowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Sty 2017 16:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22449
Nie mówmy jaka cena za to będzie ^^
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Sty 2017 16:41 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
jak udowodnisz, ze spóźniłeś się na lot nie ze swojego powodu a 'siły wyższej od Ciebie niezaleznej' to wg mnie tak.
kiedyś 'studiowałam' warunki ubezpieczenie w AXA UK i natknęłam się na taki zapis (missed departure).
Image

wszystko tez zależy jaki się ma wariant ubezpieczenia
Image
przy premier mówimy o kwocie £1000 co już raczej pokryje koszt lotu last minute nawet do Azji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marysiek lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 12 Sty 2017 16:53 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Wątpię żeby któreś polskie towarzystwo miało taką ofertę, a te z UK zwykle są dostępne tylko dla rezydentów UK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Sty 2017 17:00 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
tego nie wiem... na pierwszy rzut oka axa w uk (I tak- trzeba być rezydentem) ma bardzo dobra ofertę i już czwarty rok z rzędu mam z nimi roczna polisę.
na moje (i ich ;) ) szczęście nie musiałam jeszcze z niej korzystać wiec nie wiem jak w praktyce wyglądałoby dochodzenie moich 'praw' w przypadku jak ten opisany w pierwszym poście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Sty 2017 12:43 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 59
Dodam jak rozwiązała się sytuacja. Dzwoniliśmy do mytrip.com oraz etihad, za przebookowanie zaproponowali 60tys. (!!!) złotych :D Powiedzieli że nie ma opcji, że nie skasuje się odcinek powrotny. Oddadzą nam po 50 zł za podatki. Także nieciekawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Sty 2017 12:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
To faktycznie grubsza wpadka,tylko współczuć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Sty 2017 17:45 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Niestety taki urok tego biznesu - ty się spóźnisz 15 min to linia domaga się 60 tys, a jak samolot ma opóźnienie 2 h to w najlepszym razie dadzą kupon za 5 EUR na kanapkę :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 14 Sty 2017 19:09 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Albo zmienią godziny wylotu o 2h w siatce połączeń i nawet kasy nie zwrócą, bo zmiana niewielka i jak nie pasi, to kup se pan nowy bilet.
Wypowiadam wojnę ekonomiczną AF, co do reszty jeszcze się zastanowię ;)
Szukam EF na AF-płacę znaleźne :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group