Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#21 PostWysłany: 21 Paź 2016 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Mądrze powiedziane @‌zbyhu‌ ;)

Btw jak potestujesz daj znać, bo nie chciałbym utopić tyle kasy na słuchawki i nie mieć z nich pożytku ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#22 PostWysłany: 21 Paź 2016 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
pożytek z takich słuchawek podczas lotu jest nieoceniony. Płaczące dzieci to rzadkość i nie pod takim kątem kupuje się te słuchawki.
A co do testowania to mam kolege który swego czasu próbował się z bardzo różnymi i jednak został przy Bose. Klasa sama w sobie.
Nie ma co się w ogóle zastanawiać, tylko brać. Chociaz nie ukrywam że jak $$ był po 3PLN to się ciut lżej kupowało, niż teraz ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#23 PostWysłany: 21 Paź 2016 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3079
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
seba napisał(a):
Mądrze powiedziane @‌zbyhu‌ ;)

Btw jak potestujesz daj znać, bo nie chciałbym utopić tyle kasy na słuchawki i nie mieć z nich pożytku ;)

Wedle wszelkich recenzji warto. Wlasnie tak samo mysle. Nie ma sensu oszczedzac kilka stowek i dawac 900 za cos innej firmy, nieporownywalnie gorszego.

Lece w lutym do USA to wtedy kupie, chyba ze znajde kogos znajomego kto poleci wczesniej.
Jeszcze myslalem czy nie lepiej QC25, zawsze sa one te 50$ tansze i baterie mozna wymienic, ale chyba nie chce mi sie bujac z kablem w wersji apple/reszta. No i to jest tylko 50$, a mogloby byc 100 czy 150.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#24 PostWysłany: 21 Paź 2016 21:01 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
@‌seba‌ mam dla Ciebie rozwiazanie ktore bardzo Ci sie nie spodoba ale bywa naprawde skuteczne
tytułem wstepu:
- wieki temu podczas studiow, wynajmowalismy z chlopakami kwatere na przecznicy od ulicy Dlugiej w Krakowie, przez pierwszy tydzien szlag mnie trafial na dzwonek przejezdzajacego tramwaju jak i halas zamykanych drzwi, pozniej nawet nie wiedzialem czy jechal, nie jechal kompletnie ten dzwiek byl dla mnie nieslyszalny
- zawodowy debiut Trzebinia, zapach petrochemii w powietrzu az mdlil, pozniej analogicznie zupelnie nie czulem nic w powietrzu
- urodziny corki, kochana i oczko w glowie niestety jej programator nie obslugiwal funkcji spanie oraz wycisz natychmiast płacz, teraz jestem bardziej wyrozumialy na placz innych dzieci

....zostan ojcem :D

P.S. teraz corka jest nastolatka i nie moge znow jej dobudzic
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#25 PostWysłany: 21 Paź 2016 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Hetman napisał(a):
teraz jestem bardziej wyrozumialy na placz innych dzieci
....zostan ojcem :D

Czasem odnosze wrazenie, ze niektorzy rodzice naduzywaja tej wyrozumialosci :) zaczyna sie od placzu, ktory wszyscy powinni tolerowac, na kopaniu w poprzedzajacy fotel konczac.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#26 PostWysłany: 21 Paź 2016 21:35 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
@‌Pawel_T‌
Mialem wieczory z nocami w ktorych zachodzilem w glowe..... zabkuje, ma zaparcie, a moze kolkę, goraco jej, zimno, ciasno, infekcja
i w efekcie malo sie w koncu z żona nie kłocilismy. Zwyczajnie czasem wspolczuje takim rodzicom, bo wiem, ze czuja na sobie spojrzenia innych i bywaja bezsilni. Kiedys tez bedziesz w takiej sytuacji samo zycie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#27 PostWysłany: 21 Paź 2016 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
@‌Pawel_T‌ @‌igore‌
Dlatego zamiast sie smucic, ze mozecie trafic na takiego dziada jak ja, powinniscie w takich sytuacjach mi powinszowac, bo gdy malec kopie w fotel, odwracam swa glowe, wybaluszam galy w jego strone, pytam grzecznie rodzicow, "Czy mieliby panstwo cos przeciwko, zebym wzial na kolana panstwa dziecie, moge zrobic z nim jedzie jedzie pan pan na koniku sam sam, malec jest taki pocieszny, ze wprost nie moge sie nacieszyc jego obecnoscia w samolocie!!!" Szturcham jednoczesnie lokciem wspolpasazera siedzacego kolo mnie, tego, ktoremu juz opowiedzialem o swoim nieszczesnym zyciu, chuchajac pieciogodzinnymi wyziewami z mojego zoladka i bakterii gnilnych tak chetnie obsiadajacych moje osemki... Wspolpasazer, zmaltretowany moim nudziarstwem usmiecha sie chytrze, bo wie, ze w tym szachrajstwie jest metoda! Rodzice zbulwersowani, matka kreci glowa, dziecko juz nie kopie, wtula sie tylko w matczyna piers, byleby ten dziad dal juz spokoj, nie patrzyl oczami swiecacymi od wypitych malpek (bo to rejs KLM, oni nie zaluja) Pasazer obok odkrywa we mnie czlowieka, dziecko juz spi, matka ofoszona, mozna dalej leciec w dobrej komitywie, z poczuciem, ze jednak ma sie jakas wartosc...
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#28 PostWysłany: 22 Paź 2016 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Hetman napisał(a):
Kiedys tez bedziesz w takiej sytuacji samo zycie :)

O nie, moj byly kierownik na forum :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#29 PostWysłany: 25 Paź 2016 01:16 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3531
srebrny
qc35 - sluchawki za 1700 pln zapewne made in china. are you nuts? sluchawki warte wiecej niz caly moj bagaz?

wyglada na czysty marketing, wg mnie ta firma probuje byc drugim apple
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#30 PostWysłany: 26 Paź 2016 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Polecę dowolne słuchawki z aktywną redukcją szumu (wiki: Active noise control). Kolega takowe posiada, pewnej znanej, wybuchowej firmy i bardzo sobie chwali. Słuchawki spodobały mi się do tego stopnia, że jak pożyczył mi na chwilę to absolutnie nie miałem ochoty oddawać :D
Tanie słuchawki z Active noise control są do wyrwania już ~250zł., a "porządne" modele za ok. 400zł. Nie będę polecał konkretnych modeli, bo: a) średnio się znam na temacie b) nikt mi za reklamę nie płaci. Powodzenia!
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#31 PostWysłany: 26 Paź 2016 16:20 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Mi zwykle wystarczały słuchawki dokanałowe (z piankami) - zwłaszcza przy włączonej muzyce.

Od 800 zł można mieć tzw. custom IEM - czyli monitory dokanałowe wykonane z silikonu lub akrylu, które wykonywane są na podstawie odlewu kanału słuchowego i są idealnie dopasowane do uszu delikwenta. Takie słuchawki mają zwykle świetną izolację i nawet bez włączonej muzyki powinny wystarczyć do samolotu.

Jeśli komuś nie zależy na muzyce, a tylko na tłumieniu, to od ok. 150 zł dostępne są wykonane w taki sam sposób dopasowane zatyczki do uszu (wypełnione śrutem).

Same odlewy kanału usznego do ww. można sobie wykonać za darmo (przynajmniej w kilku miastach).

Dwa linki do bodajże najtańszego polskiego producenta tych rzeczy:
http://www.thecustomart.com/
https://www.facebook.com/thecustomart/p ... 5236939303

W segmencie cenowym do 20 zł ;) są różne zatyczki do uszu (piankowe, woskowe, ...) - jeśli jedne nie dają zadowalających efektów, warto spróbować z innymi.

Jeśli chodzi o Bose, to raczej jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto (fatalny stosunek jakości do ceny, i niespecjalnie dobra jakość dźwięku).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
seba lubi ten post.
seba uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#32 PostWysłany: 27 Paź 2016 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To ja się powtórzę, odpowiadając niejako na dwa powyższe posty. Miałem okazję sprawdzić kilka słuchawek różnych producentów i 'dowolne' z aktywną redukcją szumów sporo się potrafią różnić. Cwiczyłem chwilę jakieś markowane przez lenovo (ok300PLN), ale i jakieś sennheisery za ciut więcej. Na podstawie swojej i nie tylko oceny śmiem twierdzić że nie bez powodu na tym polu króluje jedna konkrenta firma. Bo po prostu robi to najlepiej.
A na poziomie słuchania mp3 czy filmu z tableta jakość dźwięku jest co najmniej dobra, stanowczo lepsza niż przeciętne byle jakie słuchawki. HiFi mogę się delektować w domu, na nieco innym sprzęcie.
Drogo jak Apple, tutaj niestety trzeba się zgodzić. Ale to jedne z lepiej wydanych pieniędzy (a Applu krążą zresztą podobne plotki, mocno dementowane przez tych którzy nie mają ;-) Chociaż extremalne opinie, że słuchawki drożej niż cała zawartośc torby, to już trochę na wyrost jest. 300USD/EUR to raptem cena porządnych butow czy ciut lepszej outdorowej kurtki. Do tego można założyć że to jest zakup na zawsze. Jeśli ktoś lata ciut więcej niż 2x do roku, to nie powinien się zastanawiać
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez BrunoJ, 27 Paź 2016 11:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
seba uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#33 PostWysłany: 27 Paź 2016 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3079
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
ibartek napisał(a):
qc35 - sluchawki za 1700 pln (...)


Chcialem je kupic w USA - 350 dolarow plus podatek to jakies 1500 zl

Teraz przypomnialo mi sie ze funt polecial na leb na szyje, a ceny na amazonie zostaly stare. 280 funtow to razem 1360zl - 20% taniej niz polska cena.

Musze tylko teraz znalezc kogos znajomego kto leci do UK w najblizszym czasie, sam nie mam takich planow.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#34 PostWysłany: 27 Paź 2016 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
Posiadam i polecam. Zakupione przez mus i mały wybór na lotnisku Chopina.
Używam ich do muzyki oraz do spania,
Często muszę tylko jedną, gdyż nie wiem co się dzieje wokoło.
zdarzyło mi się parę razy dopiero przy lądowaniu zobaczyć, po minach osób obok, że lot nie był dźwiękowo przyjemny.
http://shop.panasonic.pl/RP-HJE125E-V.html
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
seba uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#35 PostWysłany: 09 Gru 2016 02:20 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3531
srebrny
slucham sobie depeche mode i przypomnial mi sie ten temat.

zdecydowanie moge polecic http://pl.creative.com/p/headphones-hea ... rvana-live

kupilem 8 lat temu i daja rade, co wiecej, wciaz mozna je kupic, wiec to nie jest jakis sezonowy gadzet, tylko naprawde dobry produkt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#36 PostWysłany: 09 Gru 2016 02:27 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Nowe słuchawki od Sony ($400) lepsze od wszystkich Bose wg szefa Head-Fi:
http://www.head-fi.org/a/head-fi-buying ... _mdr-1000x
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#37 PostWysłany: 15 Gru 2016 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Taka oferta na Bose QC35 https://www.amazon.it/Bose-QuietComfort ... 01E3SNO1G/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#38 PostWysłany: 15 Gru 2016 19:19 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6256
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Unikanie okolic miejsc gdzie moga zamontowac kolyski ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sposób na ciszę
#39 PostWysłany: 04 Sty 2017 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
Dobre zatyczki z kopalni dają radę. KGHM bierze wszystko najlepsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group