Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Cze 2012 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2012
Posty: 25
Witam !

Zacząłem się rozglądać za jakimś lekkim i tanim śpiworem do bagażu podręcznego. W oko wpadło mi maleństwo S15, lecz jego aktualna cena, która wynosi podobno 179 zł, trochę mnie zniechęciła. Zacząłem szukać czegoś innego i wpadłem na http://allegro.pl/lekki-spiwor-campus-e ... 47919.html Co o nim myślicie ? Może macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje ? Chciałbym zamknąć się w ok. 100 zł

Pozdrawiam !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 22 Cze 2012 11:01 

Rejestracja: 25 Gru 2011
Posty: 16
w realu jest śpiwór mumia za 29 zł, wymiarowo podobny tylko, że bez pasków ściągających, waga 0.95 kg. Ale to zależy czy wybierasz się w Himalaje, czy bierzesz śpiwór na camping zamiast pościeli ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Cze 2012 12:10 

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 39
Jeśli ma zamknąć się w 100zł to kup śpiwór za 30zł z marketu. Tak naprawdę nie będzie wielkiej różnicy między takim za 30 a takim za 90. Ale w takim śpiworze i rozmiarach do podręcznego zapomnij o namiocie w skandynawii, a nawet polsce - tutaj też noce bywają zimne.

Jeśli jesteś w stanie dołożyć choćby 50zł (a wtedy kupisz coś na dłużej) to zajrzyj na forum ngt albo outdoor - ludzie tam naprawdę solidnie testują taki sprzęt.

Sam niedawno kupowałem śpiwór i na podstawie własnej oceny i wypowiedzi innych użytkowników zdecydowałem się na śpiwór loap axle. Jest cieplejszy od S15, rozmiarowo niewiele większy po spakowaniu od S15 XL (mam 188cm wzrostu, więc tylko taki wchodził w grę) - a przy tym tańszy.
Jestem zadowolony, polecam.
_________________
GDN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Cze 2012 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2012
Posty: 25
@krzn, Ja mam 195 wzrostu, wiec też szukam czegoś XL:) Twój śpiworek wygląda sensownie, tak jak mówisz będzie na pewno bardziej uniwersalny i nada się np. na skandynawię. Rozmiarowo i wagowo nie wypada również dużo gorzej od campusa, 70 g oraz 4 centymetry w wysokości różnicy. Dobrze się nad nim zastanowię. A w między czasie zajrzę na fora, które mi poleciłeś.

@Paweł 89, na razie potrzebuje śpiwora na takie kraje jak Anglia, Francja, Holandia i Belgia. Lecz w najbliższym czasie nie wykluczam wypadów w inne części europy.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Cze 2012 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 84
A ja bym jednak polecił ten S15 z Decathlonu. Quechua robi na prawdę dobre rzeczy. Używałem przez 6 lat śpiwór S10 w różnych warunkach (na morzu, w górach, na lądzie) i zmieniłem niedawno na S15 tylko z powodu rozmiarów. Żadnych przetarć, rozpruć. Wypełnienie w jednym miejscu trochę się pozbijało, ale to moja wina bo wrzuciłem go do pralki. Materiał z pewnością wytrzymał by kolejne 10 lat. Trzeba tylko odpowiednio dbać o śpiwór.

A S15 idealnie nadaje się do spania u kogoś na podłodze, na lotnisku czy nawet w parku pod chmurką.
_________________
Marcin
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Cze 2012 16:04 

Rejestracja: 26 Paź 2011
Posty: 95
Loty: 163
Kilometry: 188 335
Osobiście polecam Decathlon, seria Ultralight.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Cze 2012 17:20 

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 43
zależy również w jakim okresie roku chcesz korzystać z tego śpiwora?

Ja mam malutki 800g i korzystałem już przez 5lat i nigdy nie cierpiałem a teraz przed wyjazdem letnim do Norwegii kupiłem dziewczynie malutki śpiwór z Carrefoura za 79zł spaliśmy w namiocie jednowarstwowym i również nie było zimno. Ja wychodzę z tego założenia, że jak noc ma być bardzo zimna to po prostu cieplej się ubierasz i jest Ci wygodnie. Albo wydajesz kupę kasy na śpiwór albo radzisz sobie z zimnem jak nasi rodzice. :PP
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Cze 2012 11:55 

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 39
Zgodnie z umową - piszę jak było w namiocie loap berg 2 i spiworze loap axle w Szwecji/Norwegii

Dwie noce:
pierwsza 26/27.06 w Strömstad spałem w bokserkach, obudziłem się koło 5:00 (11st.C) - wciągnąłem skarpetki, koszulkę i spałem dalej przy zaciągniętym kołnierzu.

druga w Sandefjord 27/28.06 - nauczony dniem poprzednim - ubrałem koszulkę, spodenki i skarpetki - obudziłem się koło 4:00 (9st.C) - ubrałem polar, zaciągnąłem kołnierz i spałem do rana.

Na wyjazd pod koniec września postanowiłem zainwestować w bieliznę termoaktywną i powinno być si.
_________________
GDN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Cze 2012 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2012
Posty: 25
@Krzn

Spełnił Twoje oczekiwania ten śpiworek ? Czy jednak liczyłeś, że będzie cieplej ?


Bo ja dalej nie mogę się zdecydować :P Chyba za wcześnie zacząłem się rozglądać z tym śpiworem. Jeżeli zrobił bym to kilka dni przed wyjazdem to pewnie miałbym już kupiony :) A tak na 3 tygodnie wcześniej to ciężka sprawa ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Cze 2012 16:06 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
@krzn

mam pytanie odnośnie namiotu, czy przechodzi bez problemu do Norwegii? leciałeś tylko z podręcznym?
Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś namiotu 2 osobowego tylko chciałbym żeby zostało coś miejsca w plecaku jak go spakuje ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lip 2012 20:46 

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 39
Śpiwór, tak, jestem zadowolony. Rewelacją dla mnie jest kołnierz który można zaciągnąć do otworu rozmiaru piłki tenisowej.

Z podręcznym, bez problemu - tylko szpilki na plastiki wymień. Mam loap berg 2, to naprawdę maluch. W plecaku paso 60l (kupiony jakoś rok temu) zmieściłem namiot, śpiwór, ciuchy i materac. Przeszło wszystko bez zarzutu.
_________________
GDN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Lip 2012 23:43 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Mam śpiwór z Selgrosa za 25,90 PLN (nie mumia). W podróży z plecakiem w samolocie cenię go za zdecydowanie małe gabaryty i mega niską wagę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Lip 2012 23:21 

Rejestracja: 09 Lip 2012
Posty: 25
Loty: 16
Kilometry: 13 011
Polecam śpiwór z Decathlonu Quechua S20basic. Fajne jest w nim to, że składa się w poduszkę (dosłownie), więc nie powinno być żadnego problemu by wnieść go osobno na pokład samolotu :) W końcu jasiek można mieć :)
_________________
[b]Zbazowany w Wietnamie - https://wczasywazji.pl//b]
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Lip 2012 21:32 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
Wczoraj kupiłem sobie śpiwór w Go Sporcie za 109 zł przeceniony ze 170 waga 890g i dolna temp komfortu 9C
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Lip 2012 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2012
Posty: 84
A jakie wymiary po upchaniu do worka ?
_________________
Marcin
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Lip 2012 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2011
Posty: 9
W czwartek jadę do Decathlonu z zamiarem zakupu ze względu na rozmiary któregoś ze śpiworów Quechua (S10 lub S15 Ultralite - nie ma ich na stronie Deca chyba, ale dzwoniłem i są na stanie w Warszawie), a we wtorek z jednym z nich pod namiot do Norwegii (Stavanger) na dwie noce. Zdam relację i wrażenia po powrocie, jeśli ktoś się nadal zastanawia nad wyborem. ;)
_________________
2012:
[24.07 - 26.07] Warszawa Modlin - Stavanger - Warszawa Modlin
[15.08 - 20.08] Warszawa Modlin - Budapeszt - Warszawa Modlin
[14.09 - 21.09] Poznań - Palma de Mallorca - Poznań

Jeśli lecisz w podobnych terminach - zapraszam do kontaktu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Lip 2012 23:15 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
ja do norwegi lecę ze śpiworem Wild Nature (http://allegro.pl/ultralekki-spiwor-wil ... 33214.html) i mam nadzieję że się sprawdzi. Do tego namiot Hannah Troll S i jeszcze jakiś materac mały. Aktualnie poszukuję najlepszego plecaka ok.45l, myślę że taki powinien być w sam raz na podręczny i zmieści trochę rzeczy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: śpiwór
#18 PostWysłany: 02 Wrz 2012 23:26 

Rejestracja: 12 Cze 2012
Posty: 2
Witam. Wyczytałem, że w Wizzair można oprócz bagażu podręcznego dodatkowo mieć ze sobą płaszcz lub koc. Lecąc chcę zabrać ze sobą śpiwór, lecz obawiam się, że mogę nie mieć na niego miejsca w plecaku i tu oto jest moje pytanie. Czy mogę potraktować śpiwór jako koc i powiedzieć, że chce się nim przykryć w samolocie i wziąć go dodatkowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: śpiwór
#19 PostWysłany: 05 Wrz 2012 18:18 

Rejestracja: 04 Sie 2010
Posty: 39
Nikt Ci na to gwarancji nie da - to zależy od obsługi. Jest napisane koc, płaszcz, książka. Jeśli obsłudze uda Ci się wmówić, że śpiwór to koc albo płaszcz - przejdzie.

Ja bym jednak proponował ubrania założyć na siebie, a śpiwór wpakować do plecaka.
_________________
GDN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: śpiwór
#20 PostWysłany: 04 Paź 2012 16:03 

Rejestracja: 04 Paź 2012
Posty: 5
nie sądzę, żeby śpiwór potraktowali jako koc, ale do odważnych świat należy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group