Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Paź 2015 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Cześć,

miotam się strasznie i co rusz zmieniam plany na lato 2016, ale po przemyśleniu różnych wariantów doszedłem do wniosku, że Indonezja będzie najlepszym kompromisem między możliwościami terminowo-finansowymi, a naszymi oczekiwaniami.

Mam zamiar dolecieć pod koniec lipca 2016 do Azji (najprawdopodobniej BKK, PEK lub PVG) i potem chciałbym polecieć właśnie do Indonezji. Najbardziej zależy mi na dotarciu do miejsca z bardzo dobrymi (a najlepiej rewelacyjnymi) warunkami do snorkelingu (najlepiej wprost z brzegu, ale jak nie da rady, to jakieś wypady też wchodzą w grę). Na razie na pierwszym planie mam Bunaken - nie dość że snorkeling jest tam ponoć świetny, to są fajne i znośne cenowo połączenia do MDC (i potem godzinka przez morze). Ale mam też opcję połączenia na Bali. Ta wyspa jednak ze snorkelingu nie słynie, więc trzeba byłoby dostać się dalej. Na razie przoduje pod tym względem Komodo (czyli dodatkowy lot DPS-LBJ).
No i tu pytanie do Was, a zwłaszcza tych, którzy lubują się w snorkelingu i byli w obu ww miejscach - co wybrać? A może da radę połączyć jedno z drugim? Na pobyt w Indonezji mielibyśmy jakieś 10-14 dni, w zależności od tego, jak ułożę przeloty.
A może jest jeszcze jakieś inne miejsce, które byście polecali? O ile wiem, Raja Ampat jest nie do pobicia, no ale sierpień nie jest - z tego co się orientuję - dobrym miesiącem na pobyt tam.
I jeszcze jedno - jako że nie samym snorkelingiem człowiek żyje, zastanawiam się też, które z powyższych miejsc dawałoby możliwość poznania jakiś innych atrakcji (chodzi mi głównie o naturę) w rozsądnym zasięgu?

Będę wdzięczny za pomoc z Waszej strony :-)

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 27 Paź 2015 20:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Nie mam porównania ale Komodo to były moje najlepsze snorkle/nurki w życiu - na pewno ciężej/drożej się jest tam dostać, ale 100x warto. Z atrakcji nie wodnych (ale w tej wodzie to by można było siedzieć całymi dniami) to masz wiadomo smoki, a poza nimi wyspę z flying foxami, czy wulkaniczne jeziora Kelimutu. Sam transport przez Flores to przygoda sama w sobie :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Paź 2015 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
super, dzięki :-)

Poczytałem już trochę Twych informacji na temat Komodo i okolic w innym wątku w tym dziale i faktycznie, brzmi zachęcająco. Ten rejon jest dla mnie o tyle korzystniejszy, że dolecielibyśmy tam w taki sposób: BKK-DPS w C (RT za mile), jakiś nocleg na Bali, chyba że dałoby radę bez (nie doszedłem jeszcze do aż takich szczegółów), potem DPS-LBJ (widzę, że obecnie ceny zaczynają się od ok. 500 zł. RT) no i powrót tą samą drogą. Natomiast do Bunaken jest trochę tak, że nie mam lotów bezpośrednich z BKK, a na dodatek nie ma połączeń za mile M&M. Pozostaje więc Silk Air/SQ, który cenę ma fajną (coś ok. 1.500 zł. RT), ale w jedną stronę jest 9 h czekania w SIN.
Musze to jeszcze sobie przemyśleć, a najważniejsze porównać ceny zakwaterowania. Z drugiej strony, to będzie podróż jubileuszowa (20 lat po ślubie :shock: ), więc ten aspekt jest trochę na uboczu...

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Paź 2015 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Po powrocie z Indonezji jedynie żałowaliśmy, że nie udało nam się zostać na Flores dłużej i więcej posnurklować, bo są tam jedne z najlepszych warunków w Indonezji :) Na pewno polecam Komodo i Rincę na smoki, piękne krajobrazy i snorkling (my snorklowaliśmy tylko na Pink Beach, ale wystarczyło, aby się zachwycić).
Może pomyślcie też o Jawie i wulkanach, robią niesamowite wrażenie - dla nas najlepsze widoki z całej Indonezji. Niedługo dorzucę część dotyczącą wulkanów (Ijen i Bromo) do swojej relacji, zapraszam :)
Albo skupić się tylko na Flores i zahaczyć o Kelimutu, wtedy snorkling i wulkan w jednym miejscu :)
Bali jest super, ale trzeba tam jechać na co najmniej kilka dni (4-5), żeby trochę zobaczyć, inaczej ciężki wybór. No i Bali na snorkling to niespecjalnie się nadaje, ale można stamtąd skoczyć na wysepki Gili przy Lomboku - ryby i żółwie super, i to blisko brzegu :D

Aha co do cen LBJ-DPS to jeśli nie trafi się jakaś promocja (Garuda Indonesia lub Wings Air - ale nie wiem jak u nich z promocjami) to ceny raczej są stałe, my płaciliśmy ok.110usd za lot (kupowane na miejscu, kilka dni przed, przez tiket2.com).
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 27 Paź 2015 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale tak sobie czytam różne informacje i widzę, że tak naprawdę wizyta na Komodo i okolicach może przybrać dwie postaci:
1) zakwaterowanie w Labuan Bajo i robienie codziennie 1-dniowych wycieczek łodziami (bo na miejscu rafa słaba), albo
2) kilkudniowy rejs po wyspach.

Ta pierwsza opcja raczej odpada. W tym drugim wypadku martwi mnie, że większość statków, o których poczytałem jest jednak nastawiona na nurków, a my tylko snorklujemy. Może znacie namiary na jakąś jednostkę, która nastawiona jest na takich, jak my?

I druga sprawa - może jest jednak jakiś "resort" lepszej lub gorszej kategorii, gdzieś na wysepkach dalej od Labuan Bajo, gdzie można by zostać na dłużej i snorkelować sobie wg własnego uznania. No i oczywiście, żeby rafa byłą tam blisko brzegu i obficie obdarzona :-)

O, chyba coś znalazłem - Komodo Resort. Drogie jak cholera, ale jak wspomniałem w tym wypadku mogę przymknąć na to oko. Opinie rewelacyjne pod każdym względem, więc kto wie może się skuszę. Tym bardziej, że gdy porówna się koszt liveaboard'u z tym obiektem, to cena nie jest już aż tak przytłaczająca (jak na Komodo)...

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Wrz 2016 17:50 

Rejestracja: 11 Sie 2012
Posty: 31
@Washington
Jak i skąd dostać się na wyspę z flying foxami? Ile zejdzie nam czasu, jaki koszt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Wrz 2016 13:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Notatki mam w domu wiec z kosztem narazie nie pomoge, ale wycieczke mozna bylo kupic w resorcie gdzie sie zatrzymalismy. Ceny byly niewiele wyzsze niz z agencji w Labuan

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group