Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Słowackie jaskinie
#1 PostWysłany: 17 Maj 2015 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Zastanawiam się nad zwiedzeniem "po drodze" (trasa południowa środkowa Polska - Miszkolc) jednej ze słowackich jaskiń. Które polecacie, a które są wg. was przereklamowane?

Do tej pory byłem w Bielańskiej (Tatry Zachodnie) i w Tatrach Niżnych w jednej z Demianowskich (było to jakiś czas temu i nie pamiętam w której - Lodowej czy Wolności). O ile Bielańska wywarła na mnie spore wrażenie, to Demianowska już znacznie mniejsze (może dlatego, że była druga "w kolejce").
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#2 PostWysłany: 17 Maj 2015 22:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Może Domica?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Sie 2016 22:55 

Rejestracja: 18 Sie 2016
Posty: 8
Podczas pobytu na Słowacji widziałam 2 jaskinie, Bielańską i Dobszyńską Jaskinię Lodową. Pierwszą z nich zwiedza się przez 70 min, a drugą niestety tylko 30 min, a szkoda, bo wydaje mi się ciekawsza i ładniejsza, chociaż w tej pierwszej dodają różne atrakcje, jak gry światłem czy odtwarzanie muzyki klasycznej. Przed wizytą w jakiejkolwiek jaskini warto jednak odwiedzić stronę http://www.ssj.sk/pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Sty 2017 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
Orientuje się ktoś czy na wejście do Demianowskiej Jaskini Wolności trzeba robić jakąś rezerwację? Widziałam, że są cztery wejścia na dzień i zalezy mi by się załapać na godzinę 11:00 w sobotę. Chce uniknąć sytuacji, że przyjdziemy a nas nie wpuszczą:P
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lut 2017 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
PatrycjaR napisał(a):
Orientuje się ktoś czy na wejście do Demianowskiej Jaskini Wolności trzeba robić jakąś rezerwację? Widziałam, że są cztery wejścia na dzień i zalezy mi by się załapać na godzinę 11:00 w sobotę. Chce uniknąć sytuacji, że przyjdziemy a nas nie wpuszczą:P

Odpowiem sobie sama, moze komuś się przyda ;) Nie trzeba robić rezerwacji, wystarczy przyjść i kupić bilet (dorośli 8 eur). Parking kosztuje 6 eur. Trzeba przyjechać przynajmniej 5-10 minut przed, ponieważ dojście do jaskini to jakieś 400 m pod górę. Po pokazaniu biletu wszystkich ludzi dzielą na dwie grupy - Słowaków oraz Polaków i innych obcokrajowców. Pierwsza grupa ma przewodnika słowackiego, natomiast grupa polska ma puszczane informacje po polsku :) Jaskinia jest naprawdę ciekawa, polecam odwiedzić będąc w okolicy Liptowskiego Mikulasza.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lut 2017 13:52 

Rejestracja: 25 Lip 2015
Posty: 13
W jaskini Domica nie byłem, ale 2 km dalej, już po stronie węgierskiej jest jaskinia Aggtelek, w której byłem. Prawdę mówiąc to jest ta sama jaskinia Baradla, do której wejście jest w Aggtelek - 2 kilometry dalej niż Domica. Jest to jedna z większych jaskiń, której korytarze mają ok 25 km i dostępne są różne trasy zwiedzania. Te typowe to około 1 do 2 godzin przy każdym z wejść. Wchodząc od strony węgierskiej w typowej trasie turystycznej jest kilka komnat, w tym duża komnata z estradą, na której odbywają się różne przedstawienia. W ramach wycieczki puszczone są chyba ze 3 kawałki w ramach pokazu światło i dźwięk - akustyka niesamowita, wrażenia wzrokowe również. Jedyna wada - przewodnik oprowadza po węgiersku, co prawda dają przy kasie wydrukowane po polsku informatory, jednak wewnątrz nie ma warunków, żeby na bieżąco czytać (może mała latareczka by rozwiązała problem), najlepszym rozwiązaniem byłyby elektroniczne przewodniki z wyborem wersji językowej, jakie można spotkać w muzeach. Przy wejściu punkt informacji turystycznej, dobrze zaopatrzony sklep z pamiątkami, na parkingu stragany, bary, itp. Tak więc polecam - podejrzewam, że Domica oferuje podobne atrakcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Lis 2020 10:37 

Rejestracja: 19 Lis 2020
Posty: 1
Zbanowany
Słowacja jest niewielkim krajem, ale znajdują się na jej terytorium piękne miejsca. Mnie zachwyciła Jaskinia Bielska, która jest niezwykłym obiektem turystycznym. To narodowy pomnik przyrody, który znajduje się w Tatrach Wysokich na północnym stoku Kobylego Wierchu. Wyobraźcie sobie, że jest to jedyna jaskinia w Tatrach Wysokich,do której można wejść. Posiada niezwykłe formy naciekowe, które warto zobaczyć. Zachęcam wszystkich do zwiedzenia jej, a będziecie zachwyceni.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 19 Lis 2020 10:44, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Lis 2020 11:45 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Basia1236 napisał(a):
Słowacja jest niewielkim krajem, ale znajdują się na jej terytorium piękne miejsca. Mnie zachwyciła Jaskinia Bielska, która jest niezwykłym obiektem turystycznym. To narodowy pomnik przyrody, który znajduje się w Tatrach Wysokich na północnym stoku Kobylego Wierchu. Wyobraźcie sobie, że jest to jedyna jaskinia w Tatrach Wysokich,do której można wejść. Posiada niezwykłe formy naciekowe, które warto zobaczyć. Zachęcam wszystkich do zwiedzenia jej, a będziecie zachwyceni.


Pomijając linki, to jeśli Cię Bielska Jaskinia zachwyciła to chyba nie widziałaś innych jaskiń słowackich. Ta wg mnie jest jedną ze słabszych - nie piszę, że nie warto zwiedzać ale inne: obie jaskinie lodowe, aragonitowa, cały system słowacko-węgierski obok Aggteleku to kilka klas wyżej jak dla mnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group