Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lip 2018 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
Chcemy (8 osób) przenocować w Sintrze dwie noce. Przylatujemy TAP Portugal 15 listopada o 18:05.
Jak o tej porze (odbiór bagażu pewnie potrwa) dostać się do Sintry?
Nocleg - najchętniej apartament lub hostel.
Czy jeden dzień wystarczy na zwiedzenie Sintry czy wziąć jednak trzy noclegi?

A może poszukać innego (ważny jest koszt ale i wygoda) noclegu po wylądowaniu i rano wyruszyć do Sao Martinho do Porto.
Obawiam się, że od tego lotu trudno będzie dostać się gdzieś dalej, a że nie zwiedzaliśmy jeszcze Sintry - stąd pomysł na nocleg tutaj. Rano łatwiej się będzie do Nazare czy Sao Martinho do Porto dostać.
Do tej pory zawsze jechaliśmy pociągiem do Algarve, tej części (Nazare, Sao Martinho do Porto i okolice) zupełnie nie znamy. Połączenie CP Portugal jest z kilkoma przesiadkami i krótkie odcinki podróży (10 minut, a nawet i tylko 3 minuty)

A Może z Sintry Portela dojechać busem (nie mogę znaleźć połączenia, może jakieś lokalne linie? a może taksi lub uber?) do Mira Sintra-Melecas? Stamtąd już tylko jedna przesiadka.
Czy są jakieś busy?

Problemem jest godzina przylotu, stąd gorączkowe poszukiwanie noclegu albo w Lizbonie albo "po trasie". Może właśnie Sintra? Nie chcemy ugrzęznąć gdzieś na stacji na całą noc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 15 Lip 2018 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Ile jeszcze wątków założysz? dojazd-z-lizbony-do-sao-martinho-do-porto-lub-do-nazare,1419,130864
Na bagaż zazwyczaj czekam kilkadziesiąt minut a TAP punktualnością też nie grzeszy.
Moja rada, zostańcie na noc w Lizbonie i rano ruszajcie dalej. Tym bardziej, że w listopadzie o 18 będzie już ciemno więc jechanie do Sintry to sztuka dla sztuki. Jeden pełny dzień na Sintrę powinien wystarczyć moim zdaniem.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Lip 2018 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
a bo mi admin przenosi jak nie na temat, to już z nadgorliwości :mrgreen: nowe zakładam.

No i szukam tego noclegu na 15/16 listopada a potem przed powrotem, bo lot 29.11 o 9 rano, więc też lepiej bliżej lotniska.
No i nie wiem, gdzie napisać (żeby znowu nie oberwać "po uszach") - gdzie najlepiej poszukać noclegu na ten czas 15029 listopada, po prostu byliśmy tylko w Lizbonie, w Portimao, w Lagos no i kilka dni w Porto.

Teraz szukam czegoś, z niezbyt drogim i skomplikowanym dojazdem. I to mam problem, bo dojazd np do Sao Martinho do Porto to chyba (w większości połączeń) trzy czy nawet cztery przesiadki (jeden odcinek to 3 minutowa jazda!)

Może ktoś, kto zna te tereny, podpowie, gdzie się wybrać 8 osobową grupą, a z grupy 3 osoby jeszcze w Portugalii nie były. Na pewno końcówka (np 4 - 5 dni przed powrotnym lotem) w Lizbonie, choć aktualnie bardzo mało ofert na airbnb czy bookingu albo dość drogie (jak na tę porę roku)
Pozostaje do wyboru pobyt w miejscu, który "zaczaruje" tych, co będą w Portugalii pierwszy raz ale i nie przerazi problemami z dojazdem bez własnego autka (piątka z nas już nie tacy młodzi :roll: , do tego jedna 12 latka i jedna niepełnosprawna, ale chodząca dwudziestolatka)


Czy jest sens szukania noclegu w Sintrze? Czy też lepiej gdzieś przycupnąć w Lizbonie i zwiedzać ją i jej okolice?
Chyba 5 dni wystarczy na takie zwiedzanie?
No i teraz co wybrać? Nazare? Obidos? wcześniej wspomniane Sao Martinho do Porto? Czy zupełnie coś innego?
Większości z grupy zależy na bliskości plaży, oceanu lub jego zatoki.

Jeśli znowu komuś nacisnęłam na odcisk niecierpliwości, chyba przepraszam :mrgreen: ale w skrytości ducha liczę na podpowiedzi, jakem typowa Grażyna, na dodatek 60+ - serio trudno mi podjąć decyzję, tym bardziej, że reszta grupy liczy na gotowy plan, a ja się, bez podpowiedzi osób doświadczonych i biegłych w temacie z miejsca się w tym planowaniu nie ruszę.

ps
ludzie, zachowajcie ciutkę cierpliwości na stare lata, bo czytając niektóre wypowiedzi, jak na dłoni widzę, że kilku podróżnikom jej już braknie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lip 2018 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Dobra, dobra Grażynka ;)
Jeśli nie zależy Wam na zwiedzaniu Lizbony tego 15 listopada to może weźcie nocleg w okolicy Lisboa Oriente, dojedziecie tam z lotniska szybko i sprawnie metrem albo po taniości taksówką, tym bardziej, że będzie Was małe stado ;) . Z Oriente następnego dnia z samego rana możecie pojechać pociągiem do Sintry bezpośrednio bez przesiadek i albo możecie wrócić do Lizbony albo tam zostać na noc. Oriente i Park Narodów to zdecydowanie nie jest moja ulubiona Lizbona, ale jest dobrze skomunikowana. No jest to nowoczesna część miasta, ale Wam ma tylko posłużyć jako przystanek w drodze dalej, choć tam też atrakcji nie brakuje.

Nazare osobiście nie znam za bardzo, przejeżdżałem tylko, nie zrobiło na mnie na tyle wrażenia żeby poświęcać mu czas, podobnie jak inne miejscowości nad Atlantykiem.
Sporo ludzi poleca Peniche, ale tam nie byłem więc nie będę się mądrkował, poczytaj, poguglaj, może Wam przypadnie do gustu i tam przycupniecie na kilka dni?
Generalnie 2 tygodnie na Portugalię centralną i północną to sporo czasu i możecie sobie bezstresowo żonglować miejscami noclegowymi nawet nie posiadając samochodu.

Obidos, Leiria, Figueira de Foz czy nawet Aveiro to są miejscowości na kilka godzin. Warto zahaczyć o Batalha, poświęcić trochę czasu na Coimbra a Porto moim skromnym zdaniem jest OBOWIĄZKOWE. To piękne miasto i kosztem tych nadmorskich grajdołów wolałbym zostać dłużej w Porto, tym bardziej, że morze i plaże też tam macie. Jednak w listopadzie z pogodą może być różnie, może być bardzo ciepło a może być chłodnawo, wietrznie i deszczowo szczególnie na północy.
Tak czy owak moim zdaniem koniecznie trzeba odwiedzić Sintrę i okolice oraz obowiązkowo Porto, choć znam takich, którym się Porto nie podoba, jest specyficzne i chyba bardziej zapuszczone momentami od Lizbony, ale cudowne.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trigo uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 23 Paź 2019 19:45 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 17
Cześć, co by nie zakładać bezsensownie nowego tematu przycupnę tutaj ;D

Zastanawiam się nad wyborem miejsca noclegowego na jedną noc w listopadzie, będziemy ruszać samochodem z Cabo de rocka/Sintry w godzinach popołudniowo - wieczornych. Celem na kolejny dzień jest Fatima i Aveiro. Z racji, że Fatimę zobaczyć będzie można dopiero od 9 musimy gdzieś przenocować. Wstępnie myślałam o Peniche/ Obidos, polecacie któreś bardziej na szybki poranny spacer ze zwiedzaniem? Może jakaś inna miejscowość ? Chętnie zobaczymy coś po drodze do Fatimy, internety nie podpowiadają mi nic poza wspomnianymi wcześniej miejscowościami ;D. Pooooomóżcie ; ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Paź 2019 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@kazia94 Mniej więcej po drodze z Sintry do Fatimy, czyli bez nadmiernego nadkładania kilometrów i czasu są jeszcze Alcobaca, Nazare i Batalha. Z tych trzech zdecydowanie najbardziej polecam Batalhę, w której jest piękna katedra z niespotykanymi gdzie indziej niedokończonymi kaplicami, które mają tylko ściany, ale bez sklepienia. A i samo miasteczko jest przyjemne. Moim zdaniem Batalhę szczególnie warto zobaczyć, tym bardziej, że znajduje się ona na liście dziedzictwa UNESCO. Klasztor w Alcobaca zresztą też, ale to Batalha wywarła na mnie większe wrażenie. A Nazare to bardzo malowniczo położone miasteczko na klifie nad oceanem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kazia94 lubi ten post.
kazia94 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 24 Paź 2019 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dla mnie zdecydowanie Nazare.

* Peniche jest ok, ale samo miasteczko to nic specjalnego, plaże są naprawdę ładne ale rozrzucone wkoło miasta.
* Obidos jest ładne, bardzo klimatyczne i niewielkie. Jeśli lubicie zamki, sklepiki z rękodziełem, ginje i tego typu klimaty, to spodoba się wam.
* Nazare ma kapitalne widoki na plaże po obu stronach, czy to z miasteczka na Praia da Nazare czy z okolic latarni morskiej / minimuzeum surfingu na Praia do Norte. I jeśli traficie na odpowiedni swell (w listopadzie są na to szanse, choć ciężko mi stwierdzić procentowo jakie) to zobaczycie kolesi surfujących na kilkunastometrowych falach i będziecie mi wdzięczni do końca życia za to, że napisałem tego posta a wy tam pojechaliście.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kazia94 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 11 Lis 2019 01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
5 dni po napisaniu posta powyzej, fale w Nazare byly takie:

https://twitter.com/Britanniacomms/stat ... 77/video/1


a nie, sorry, pokrecilem daty : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Lis 2019 13:06 

Rejestracja: 28 Sty 2019
Posty: 33
To nagranie było tyle razy repostowane, że mogłeś się pomylić. Nagranie jest z listopada 2017. Niemniej, najwyższe fale w Nazare są faktycznie w okolicach października-listopada. ;)

Foto od mojego kumpla (sorry za jakość :P), mniej więcej sprzed tygodnia z Praia do Norte, czyli przed którą był bity rekord. Zawsze przynajmniej kilka-kilkanaście osób na deskach.

Image
_________________
doportugalii.pl - portugalskie protipy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lis 2019 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
^ @portuguesas
właśnie wczoraj wyskoczyło mi na youTube coś takiego, może to ten sam dzień:

_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
portuguesas lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 18 Sty 2020 20:22 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 17
Gdyby ktoś miał w przyszłości podobny dylemat, to zdecydowanie potwierdzam - wybór Nazare był strzałem w 10! W listopadzie ceny noclegów były tanie (80 zł za dwie osoby za noc) w Nazare Hostel, który mogę polecić całym sercem, czysto, łazienka wspólna również czysta jak na warunki hostelowe a dodatkowo mieliśmy balkon z przyjemnym widokiem. Samo miasto bardzo nam się podobało, mało turystów, domyślam się że w lato musi być tam tłoczno bo widać, że jest to turystyczna miejscowość, pełno restauracji (polecam zwłaszcza restauracje A. Celeste przy plaży stek z dodatkami 10 euro był pyszny), szeroka plaża. Dla rodzin z dziećmi myślę, że będzie to idealna miejscowość. Niestety podczas naszego pobytu padało i nie zobaczyliśmy żadnych surferów, ale fale robiły wrażenie ! Dzięki za wszystkie wskazówki ;)

Załączniki:
Komentarz do pliku: Widok z balkonu hostelu Nazare
B2C4E31C-F5C3-4EAD-817A-9B2CC0459728.jpeg
B2C4E31C-F5C3-4EAD-817A-9B2CC0459728.jpeg [ 73.32 KiB | Obejrzany 3586 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group