Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Singapur w 2 dni
#1 PostWysłany: 22 Cze 2014 21:08 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 191
Loty: 87
Kilometry: 290 754
niebieski
W październiku lecę do Indonezji. Postanowiłem 2 dni spędzić w Singapurze. Co najlepiej zobaczyć w te 2 dni?

Jak narazie znalazłem takie miejsca, które by mnie interesowały:
  • Night Safari,
  • Ogród botaniczny,
  • Little India,
  • Chinatown,
  • Singapore Flyer,
  • Marina Bay.

Które z tych miejsc szczególnie byście polecali lub odradzali? Co jeszcze warto zobaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#2 PostWysłany: 22 Cze 2014 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3079
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Mieszkałem w Singapurze kilka miesięcy i do ogrodu botanicznego nigdy nie poszedłem - ale do takich atrakcji mnie nie ciągnie. Jak lubisz to pewnie warto.

Night Safari jest ciekawe, takie zoo po ciemku. Czasem cieżko cokolwiek zobaczyć, czasem nagle zobaczysz krokodyla prawie na wyciągnięcie ręki od Ciebie. Zoo też wydaje mi się że warto odwiedzić, one są zaraz obok siebie, można kupić łączony bilet i jak jedno zamkną to pójść obok.

Z takich ważniejszych rzeczy które pominąłeś to myślę że Lau Pa Sat w centrum CBD trzeba koniecznie zobaczyć (i zjeść tam), jest Sentosa, ale przy 2 dniach to chyba jej nie wciśniesz.

Przy samej zatoce jest też sporo do zobaczenia, Merlion, Durianowe teatry, trochę dalej Clark Quay i Boat Quay. Polecam też wybrać się któregoś wieczora na Singapore Sling do baru w Raffles Hotel.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#3 PostWysłany: 22 Cze 2014 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2014
Posty: 17
Ja wczoraj wróciłem z Singapuru i to co mogę polecić to na pewno to cała Marina Bay (szczególnie wieczorem i taras widokowy na Marina Bay Sands) oraz Chinatown (jedzenie i ceny). W Singapurze na każdym kroku jest jakieś centrum handlowe, więc na zakupy też można się udać. Na pewno też warto spróbować jedzenia w jednych z hawker centre. Ja miałem hotel niedaleko Bugis i tam też był hawker. Ceny jedzenia to między 3 a 6 $SIN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#4 PostWysłany: 22 Cze 2014 21:55 

Mnie np Little India bardzo rozczarowało, ale fakt jest taki ze występuje chyba w każdym przewodniku. Brud, tłok, brakuje szczurów tylko.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#5 PostWysłany: 22 Cze 2014 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3079
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
A nie o to tam właśnie chodzi? :D Bo zabytków i innych atrakcji nie ma. Są za to Hindusi i brudno jak w Indiach :D

Na pewno podobnie jak w Chinatown można tam tanio zjeść.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#6 PostWysłany: 22 Cze 2014 22:11 

zbyhu napisał(a):
A nie o to tam właśnie chodzi? :D Bo zabytków i innych atrakcji nie ma. Są za to Hindusi i brudno jak w Indiach :D

Oj tak - są Indusi. Ich tam akurat nie brakuje. W koło ich pełno, chodzą w spodniach dzwonach i koszulach z rozpiętymi mankietami :)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#7 PostWysłany: 23 Cze 2014 08:13 

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 63
Loty: 10
Kilometry: 24 346
adrian.bielewicz napisał(a):
Jak narazie znalazłem takie miejsca, które by mnie interesowały:
  • Night Safari,
  • Ogród botaniczny,
  • Little India,
  • Chinatown,
  • Singapore Flyer,
  • Marina Bay.

Które z tych miejsc szczególnie byście polecali lub odradzali? Co jeszcze warto zobaczyć?


Ja bym odpuścił Night Safari - Zoo jest daleko od centrum, mniej więcej 1 godzinę kolejką i autobusami w jedną stronę. Nie wiem jak z transportem w nocy. Sama wyprawa w dzień do zoo zajęła mi 3/4 dnia.

Little India i Chinatown do zobaczenia w 2-3 godziny, ale prawdę mówiąc nie wiem co ludzie w nich widzą ciekawego.

Singapore Flyer zdecydowanie tak, ale polecam wybrać się tam pod koniec dnia, jak słońce będzie zachodzić. Widoki chyba są wtedy najciekawsze - i kup bilet przez internet, to zaoszczędzisz kilka dolarów.

Marina Bay o każdej porze, poza tym przechadzka wzdłuż Quays. Ja polecam wizytę w Muzeum Cywilizacji Azji zaraz obok Raffles Hotel i Boat Quay.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#8 PostWysłany: 23 Cze 2014 09:07 

vanin napisał(a):
Ja polecam wizytę w Muzeum Cywilizacji Azji zaraz obok Raffles Hotel i Boat Quay.

To muzeum jest super, ale:
- zabiera dużo czasu
- wymaga jakiejś wiedzy "przed" bo inaczej odczucia po wyjściu będą w stylu "fajne szable..."
Ja polecam Muzeum Znaczków Pocztowych, niedaleko jest też Kościół Armeński. Chinatown (tam akurat spałem) to całkiem spoko dzielnica na wieczór (niezła odtrutka odnośnie wszechobecnej w centrum czystości + masaże + "masaże" + tanie jedzenie ;)). Diabelski Młyn jest ok ale drugi raz bym nie poszedł.
Góra
 PM off
Chris Peen lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#9 PostWysłany: 23 Cze 2014 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3079
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Jeszcze co do Singapore Flyer - ja byłem trochę rozczarowany - położone jest trochę z boku i widok nie porywa. Może teraz jak Gardens by the bay są skończone to jest lepiej. A kosztuje też sporo.

Lepsza panorama jest z Sofitelu - na którymśtam wysokim piętrze jest restauracja i można wejść i zdjęcia porobić. Albo usiąść na drinka :)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#10 PostWysłany: 23 Cze 2014 11:46 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 816
Kilometry: 1 221 060
srebrny
Każdy lubi co innego i ma swoje subiektywne za i przeciw.. :)
Flyer był interesujący, widok z Sofitelu późnym wieczorem wspaniały.
Marina Bay - oczywiście warto
Zoo - takie zwyczajne, daleko, szkoda czasu.
Ogród Botaniczny - piękny, zwłaszcza orchidee, w ogrodzie znajduje się pomnik Chopina.
Museum Artscience - warte zobaczenia, ja trafiłem na wystawę Dalego.
Dzielnica chińska i hinduska - warto się przejść, specyficzny koloryt i smaczki Azji w bardziej cywilizowanym wydaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
skipperek lubi ten post.
skipperek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#11 PostWysłany: 23 Cze 2014 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Dodam jeszcze jedna atrakcje ktora sie nie pojawila: Singapore River Cruise.

http://www.yoursingapore.com/content/tr ... ruise.html

Piekne widoki z troche innej perspektywy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ananas lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#12 PostWysłany: 23 Cze 2014 22:20 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 191
Loty: 87
Kilometry: 290 754
niebieski
Dzięki wielkie wszystkim za pomoc! Na pewno Wasze informacje przydadzą się przy planowaniu mojego pierwszego tak dalekiego wyjazdu na własną rękę. Postaram się zobaczyć ile tylko się da a po powrocie na pewno zdam relację ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#13 PostWysłany: 24 Cze 2014 20:39 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
a jak najlepiej , najtaniej i najszybciej dostać się z lotniska do Little India?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#14 PostWysłany: 24 Cze 2014 20:53 

dzadzax napisał(a):
a jak najlepiej , najtaniej i najszybciej dostać się z lotniska do Little India?

Metrem
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#15 PostWysłany: 21 Wrz 2014 11:29 

Rejestracja: 19 Wrz 2014
Posty: 5
heh zwyczajne zoo...chyba nadzwyczajne! :) Bardzo polecam. Ogród botaniczny także!
Ciekawa panorama Singapuru jest także widoczna z www.1-altitude.com.
A gdyby ktoś potrzebował noclegu w rozsądej cenie polecam: Project Boat Quay (5footway.inn)
Góra
 Profil Relacje PM off
gdanszczanka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#16 PostWysłany: 08 Lis 2017 10:34 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
Singapore Flyer bilet przez Internet kosztuje 33 USD, a wiemy ile kosztuje na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#17 PostWysłany: 13 Lis 2017 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Na 100% nie pamiętam, ale wydaje mi się że ceny były identyczne On line jak i w kasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#18 PostWysłany: 11 Lut 2018 13:51 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
A propos zwiedzania i atrakcji Singapuru mogę podpowiedzieć dwie rzeczy. Po pierwsze naprzeciwko hotelu Hilton Garden Inn Singapore Serangoon, który znajduje się w dzielnicy Little India jest malutkie biuro podróży, gdzie można kupić bilety do większości atrakcji po tańszych cenach (np. wstęp do Universal Studios po 70 SGD zamiast 76 SGD, Adventure Cove Waterpark 30 SGD zamiast 38 SGD). Kupowałem tam bilety i wszystko było z nimi ok. Po drugie, jeżeli jesteście fanami aquaparków lub podróżujecie z dziećmi to mogę polecić obydwa Singapurskie, czyli wymieniony już Adventure Cove Waterpark (znajdujący się na Sentosie) i Wild Wild Wet (znajdujący się niedaleko od lotniska), z tym, że ten drugi jest lepszy, a co istotne, także tańszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#19 PostWysłany: 29 Mar 2018 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 213
Kilometry: 394 267
niebieski
Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć coś więcej niż oklepane tematy w Singapurze, nie twierdzę że nie są warte zobaczenia bo są. Proponuję wycieczkę do The Southern Ridges - mapka w linku https://www.nparks.gov.sg/~/media/npark ... .pdf?la=en oraz Tree Top Walk https://www.nparks.gov.sg/~/media/npark ... r_base.pdf niedaleko Zoo.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Singapur w 2 dni
#20 PostWysłany: 29 Mar 2018 10:27 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2277
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
zdecydowanie to co wskazuje kol @juggler5 jest warte zobaczenia szczególnie kawałek nazwany: Henderson Waves -> http://www.visitsingapore.com/see-do-si ... son-waves/
Góra
 Profil Relacje PM off
Shpaner uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group