Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Sty 2015 23:30 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 27
Czy ktoś mógłby coś więcej powiedzieć na temat tej ścieżki. Biegnie przez południowo-zachodnie tereny Singapuru, ma długość ok. 10 km a znaczna jej część przebiega po kładkach wśród drzew. Chciałabym przejść jej fragment (3 - 5 km). Doradźcie, proszę który odcinek jest najciekawszy, gdzie zacząć, jak dojechać. Wolałabym iść raczej w dół niż pod górę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 27 Sty 2015 00:24 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Byłem, polecam, jako nieśpieszny spacer wśród natury :) bo w Singapurze najbardziej lubię to że jest to jedno z najbardziej zielonych miast na świecie :)
Jeśli chodzi o różnicę poziomów to nie powinnaś się przejmować, w zasadzie jedyne miejsce gdzie trzeba podejść w górę/na dół to koniec i początek trasy, trasa jest bardzo niewymagająca. Ja osobiście przechodziłem prawie całą, bo odcinek od Kent Ridge Park aż do końca, do Harbour front. I chyba też w tym kierunku radził bym Ci ją przejść (zaczynasz od obrzeży miasta i kierujesz się w stronę centrum). Jeśli zlokalizujesz miejsce z którego chcesz zacząć trasę to po prostu sprawdź na google maps którym autobusem miejskim tam dojechać.
Polecam zacząć od Kent Ridge bo to właśnie tam jest canopy trail czyli chodzenie wśród drzew na "linowym" mostku. Potem masz dość nudny lecz przyjemny park Hort. Dalej jest lepiej - idziesz znanym łukiem Alexandra (jeśli chcesz skrócić trasę to zacznij właśnie tu) na Forest Walk, najfajniejszą chyba atrakcję - trasę biegnącą przez ponad kilometr wśród koron drzew (18m nad ziemią :) ). Potem widok na ciekawą architekturę (domy kostki poustawiane na sobie), i znów nuda. Aż do Henderson Waves - bardzo fajnego architektonicznie mostu. Już na koniec masz górę Faber z fajnymi punktami widokowymi na Singapur. Stamtąd polecam zejść nie ulicą a dość stromą ścieżką Marang prowadzącą w dół aż do stacji metra.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Sty 2015 22:16 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 27
Serdeczne dzięki, na pewno skorzystam z podpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Kwi 2015 21:56 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 27
Washington chciałam podziękować za podpowiedź. Przeszliśmy ten krótszy odcinek czyli od łuku Alexandra na górę Faber. Do mostu dojechaliśmy autobusem. Warto było, mnie się podobało. Zgodnie z tabliczka umieszczoną na moście Alexandra przeszliśmy odcinek długości 2,7 km.

-- 07 Kwi 2015 22:20 --

jeszcze kilka zdjęć

Załączniki:
0574 Singapur kładka.JPG
0574 Singapur kładka.JPG [ 78.73 KiB | Obejrzany 2636 razy ]
0572 Singapur kładka.JPG
0572 Singapur kładka.JPG [ 79.39 KiB | Obejrzany 2636 razy ]
0545 Singapur kładka.JPG
0545 Singapur kładka.JPG [ 90.14 KiB | Obejrzany 2636 razy ]
0544 Singapur kładka.JPG
0544 Singapur kładka.JPG [ 81.92 KiB | Obejrzany 2636 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lut 2018 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
@Washington a jak to czasowo wygląda - ile Ci to zajęło? jest jakaś opłata za wejście?
Był ktoś może na TreeTop Walk (wygląda na podobną atrakcje)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lut 2018 12:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Nie pamiętam dokładnie bo to lata temu było, ale chyba z 2,5-3h nieśpiesznym tempem. Wstęp bezpłatny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
littleboy1989 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Maj 2018 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
uzyteczna mapka wraz z opisem
https://www.nparks.gov.sg/~/media/npark ... ridges.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Lis 2023 13:39 

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 15
Zrobiłem tę samą trasę co @Washington i polecam. Każdy fragment trasy jest w innym stylu (parki, ogrody, kładki) i jest równie ciekawy. Po drodze są też toalety, wodopoje oraz dużo punktów piknikowych - parasol i stoliki. Nie ma natomiast żadnych sklepów, czy restauracji, więc polecam spakować sobie przegryzkę na trasę. Sama trasa kończy się obok centrum handlowego VivoCity, które na samej górze ma całkiem przystępny food court.

Niespodzianką był dla mnie bliski widok z jednej z kładek / mostów na na apartamentowiec Interlace, który kojarzyłem sprzed lat jako przykład architektury przyszłości, która kiedyś się w Polsce pojawi :D
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
futro lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group