Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Siem Reap - Chiang Mai
#1 PostWysłany: 04 Kwi 2013 10:43 

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 2
Witam
ma ktoś może jakieś propozycje jak najlepiej dostać się z Siem Reap do Chiang Mai (drogą lądową), z pominięciem Bangkoku ? Do Siem Reap mam plan uderzyć z BKK pociągiem, a od granicy transport lokalny, natomiast w drodze powrotnej do Tajlandii nie chciałbym powtarzać trasy tylko bezpośrednio udać się na północ (docelowo Chiang Mai). Z góry dzięki
pozdrowionka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 11 Kwi 2013 09:04 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 85
Loty: 2
Kilometry: 3 964
Bez powrotu tą samą trasą chyba się nie obejdzie. Ze Siem Reap do Tajlandii wiedzie droga przez jedno przejście graniczne (w Kambodży poza głównymi destynacjami nie ma dróg asfaltowych), a z tego przejścia droga do Chiang Mai prowadzi przez Bangkok praktycznie w linii prostej. Jak się uprzesz, to oczywiście nie wiedziesz do Bangkoku, ale będziesz strasznie kombinować i stracisz mnóstwo czasu. Ja proponuję taką opcję:
Autobus ze Siem Reap do Bangkoku rano o 7.00 (10-12 usd za bilet) – przejazd zajmie ok. 8h razem z procedurami na przejściu granicznym (bilety do kupienia w lokalnych biurach turystycznych). W Bangkoku udajcie się na dworzec północny (Mo Chit – najlepiej taksi ze stacji MRT Chatuchak Park) – tam busik do Ayuthayi, (taki Angkor w wersji mini). Tam nocleg, następnego dnia rano obejście głównych atrakcji, a potem przejazd dalej na północ pociągiem (wcześniej sprawdźcie rozkład pociągów :) )
Albo standardowo – do Bangkoku ze Siem Reap a z Bangkoku samolot do Chiang Mai (zazwyczaj tanie bilety w Orient Thai, można też sprawdzić w Noku i Air Asia)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Kwi 2013 10:21 

Rejestracja: 29 Gru 2011
Posty: 120
Jest mozliwy przejazd z Siem Reap do Chaing Mai bez zawijania do BKK). Musisz dojechać do Aranyapratet, gdzie przesiadasz się w autobus do Korat (Nakhon Ratchasima). Z Korat są juz bezposrednie autobusy do Chiang Mai.
Niestety nie wiem czy przesiadki są jakos skorelowane ani jaki jest koszt podrózy.
Sam raczej pojechałbym do Bangkoku, skąd jest więcej mozliwosci bezposredniego dojazdu do Chaing Mai (co jest opisane w poscie wyzej)
Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Kwi 2013 12:36 

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 2
Dzięki wielkie za info. Myślę że opcja z Ayuthayi będzie faktycznie optymalna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Sty 2017 11:48 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 61
A mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak najtaniej i najwygodniej ogarnąć podróż:

BKK->CM->Siem Reap->Krabi

BKK do CM busem dojadę lub ciuchcią, z CM do SR prawdopodobnie też jakimś busem, a z SR do Krabi? Myślałem o samolocie, ale...

Kiedy rezerwować te loty, dużo wcześniej, czy z "dnia na dzień"? Są one bardzo drogie z tego co widzę.
Trudno zabukować coś wcześniej, zwłaszcza w Tajlandii. Loty potrafią kosztować 200 dolarów, a wcześniej zabukowane około 70 dolarów w Air Asia. Czy istnieje jakaś inna opcja, mamy trochę czasu? Czy opcja bus do BKK i lot z BKK do Krabi, wyjdzie dużo taniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group