Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Paź 2013 11:03 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 144
Witam kolegów,

W listopadzie udaję się w podróż służbową do Seulu- niestety bardzo napięty grafik wyjazdu powoduje, że na zwiedzanie będę miał praktycznie tylko jeden dzień. Zdaję sobie sprawę że to nawet nie jest namiastka zwiedzania przy tak dużym mieście, dlatego właśnie zwracam się do Was z prośbą o poradę- co warto zobaczyć, mając ledwie jeden dzień? Z racji tego że nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze to miasto zobaczę to zależy mi, aby zobaczyć możliwie jak najwięcej, "w pigułce". Przede wszystkim pod kątem architektury/ulic samego miasta.

Byłbym wdzięczny za wszelkie użyteczne informacje od osób, które już w Seulu były.


Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy na Zakintos: all inclusive w 4* hotelu od 1899 PLN. Wyloty z 5 miast
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
#2 PostWysłany: 18 Paź 2013 11:51 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Na jeden dzień to zaproponowałbym:
1. Jeżeli podoba ci się orientalna architektura to Pałac Changdeokgung -wpisany na listę UNESCO, ewentualnie masz jeszcze dwa inne pałace Gyeongbogkung i Deouksugung, ale ten pierwszy najbardziej mi się podobał.
2. Muzeum Narodowe, ogromne, kilka pięter, kilka godzin chodzenia, ale jakoś zrobiło na mnie średnie wrażenie, sporo ceramiki, wstęp bezpłatny.
3. Jeżeli będzie ładna bezchmurna pogoda to pojedź na Seoul Tower kolejką linową prosto z miasta, piękny widok na miasto i okoliczne wzgórza. Platforma widokowa jest czynna do 23, więc możesz zostawić to na końcu i zobaczyć miasto w nocy.
4. I koniecznie (w centrum miasta) kolorową handlową uliczkę-pasaż Insa-dong z mnóstwem kramików z pamiątkami. Ewentualnie nocny bazar - Namdameun market.
5. Skoro jesteś służbowo to może będziesz w COEX - ogromne centrum biznesowo-wystawowe. Po drugiej stronie ulicy jest piękna świątynia buddyjska.
To chyba najważniejsze do wyboru na jeden dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 18 Paź 2013 13:25 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 144
Dziękuję bardzo za sugestie.
Chodzenie po muzeum pewnie odpuszczę, wolę zobaczyć możliwie jak najwięcej "z zewnątrz".
Ale pozostałe propozycje bardzo interesujące i pewnie z nich skorzystam.
Będę mieszkał w Grand Hyatt Seoul- dobra lokalizacja wypadowa?

Jeśli byłeś już w Korei, czy miałeś możliwość obejrzenia spektaklu Nanta Performance? Mam to zapewnione, jednak zastanawiam się czy nie lepiej zamiast tego spędzić kilka godzin "na mieście"...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Paź 2013 14:38 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Na Nanta Performance nie byłem w Seulu tylko na czymś podobnym w Chinach i niesamowicie mi się podobało. Natomiast byłem na koncercie zespołu grającego na różnych tradycyjnych instrumentach koreańskich. Koncert trwał prawie godzinę, mi wystarczyłoby 15 min aby zaspokoić ciekawość. a potem już się nudziłem, to nie na nasze europejskie uszy :-)
Jeżeli wolisz atrakcje z zewnątrz to jak pisałem: bazar Insa-dong - koniecznie bo to jest ten lokalny koloryt i można tanio fajne suweniry pokupować, jakaś świątynia - wystarczy jedna bo wszystkie są podobne, jeden z pałaców (kilka godzin), no i jak zdążysz Seul Tower.
Też mieszkałem raz w Grand Hyatt, stamtąd masz dogodne połączenia metrem, na recepcji dadzą ci wszelkie możliwe mapki i opisy atrakcji Seulu. Poruszanie się po Seulu jest dziecinnie proste, wszystkie nazwy, opisy itd. również po angielsku, samo metro jedno z najnowocześniejszych jakie widziałem, opisane tak że nie sposób się zgubić. Taksówki tanie, szybko można dotrzeć tam gdzie nie ma metra, pomimo że miasto ogromne ruch uliczny przebiega sprawnie. Rzadko który taksówkarz zna ang. więc weź z hotelu mapki dwujęzyczne, to pokażesz palcem gdzie chcesz jechać.
Ps. śniadanie w Grand Hyatt to jak u nas śniadanie+obiad+kolacja! ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Paź 2013 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ja tez bardzo polecam Insadong. Pałac Deoksugung jest w samym centrum Seulu, mozna dojechac metrem pod samą bramę. Więc jak masz mało czasu to polecam ten, nie byłam zresztą w innych.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Paź 2013 14:48 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
olus napisał(a):
Ja tez bardzo polecam Insadong. Pałac Deoksugung jest w samym centrum Seulu, mozna dojechac metrem pod samą bramę. Więc jak masz mało czasu to polecam ten, nie byłam zresztą w innych.


Zgadza się, inne są "skromniejsze" i nieco dalej od centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Paź 2013 15:17 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 144
Jeszcze raz dzięki za sugestie- i chyba mam już ten dzień zagospodarowany, własnie o takie pomysły mi chodziło.

Podzielę się wrażeniami po powrocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Lip 2015 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
Odświeżam wątek. Może ktoś coś jeszcze ciekawego zaproponuje? Będę 2 dni, zależy mi najbardziej na świątyniach i ogólnie plenerach, muzea sobie podaruję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Lut 2016 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Się dowiedziałeś.... a może coś sam napiszesz po wizycie?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Mar 2016 15:24 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Czy opłaca się lecieć na 2-3-4 dni do Korei? Będę w Szanghaju i zastanawiam się nad takim krótkim wypadem. Seul i okolice. :) To tylko 2 godziny lotu, a z racji krótkiego wypadu i wizy "tranzytowej" można zobaczyć coś innego niż tylko Chiny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Mar 2016 15:29 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
na pewno tak - możesz zobaczyc np. DMZ i JSA, sam Seul ponoć tez fajny (sprawdzę dopiero w maju ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Wrz 2016 22:51 

Rejestracja: 14 Lut 2010
Posty: 128
Loty: 234
Kilometry: 316 182
Hongdae to miejsce które bardzo fajnie odwiedzić. Wieczorem szczególnie latem, zbierają się tam tłumy młodych ludzi z licznych uniwersytetów w okolicy. Można przetestować soju(koreanska wódka) czy makgeolli (wino ryżowe) w licznym barach. Jeśli ceny alkoholi wydadzą się nam za wysokie można odwiedzić 7-eleven potem zlokalizować dogodne miejsce miedzy pijanymi Koreańczykami. Warto też wieczorem przespacerować się cheonggyecheon i można też odwiedzić najpopularniejszą dzielnice Seoulu gangnam)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Lis 2016 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Wlasnie dostałem maila z KLM ze na Seulu spędzę 13h zatem uderzam na miasto
I teraz:
Uwzględniając ze za wszystko będę sie starał płacić karta ile wybrać z bankomatów? Równowartość 50 euro stykanie?
Wejściówki, bilety jakieś magnesiki....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Lis 2016 09:27 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Spokojnie starczy.Ja nawet za pamiatki placilem karta.Przed paroma godzinami wrocilem z Seulu.Jak masz jakies pytania to sluze pomoca :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Paź 2017 21:50 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 6
lukste9 napisał(a):
Spokojnie starczy.Ja nawet za pamiatki placilem karta.Przed paroma godzinami wrocilem z Seulu.Jak masz jakies pytania to sluze pomoca :)


Hej, mimo ze wlasnie mija rok, to mam nadzieje, ze jeszcze cos z Seulu pamietasz, bo potrzebowalbym porady.

Wybieramy sie do Seulu na jakis tydzien i od razu pojawia sie pytanie, czy tydzien to nie za dlugo jak na Seul?
Z tego co zdazylem wstepnie wyczytac po roznych stronach, blogach wychodzi na to, ze warto zobaczyc nastepujace miejsca:
Gyeongbokgung
Myeongdong
Changdeok Palace & Secret Garden
DMZ
Park Namsan
Insadong
Hongdae, Hongik University
Pomnik Krola Sejonga
Chogye sa
Bulwary Cheonggyecheon
COEX Aquarium (?)
War Memorial
Budynek 63 City
Bukchon Hanok Village

To sa takie miejsca must see albo almost must see. Nie chcialbym podczas tej wycieczki popasc w pewnym momencie w monotonie (czyli ogladac same palace, czy chodzic caly czas po ulicach z performerami).

Moze cos dodac, moze cos wyrzucic z tego planu, jakies wskazowki, ciekawe miejsca?

Myslalem, ze jesliby okroic delikatnie powyzsza liste to mozna by znalezc jakies dwa dni na wylot na Jeju - byles moze?

Dzieki z gory za odpowiedz!

Pzdr,
Lukasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Paź 2017 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@luk1989

Pałace królewskie rzeczywiście są do siebie bardzo podobne. Można ograniczyć się do dwu najbardziej znanych - Changdeokgung i Gyeongbokgung - albo zwiedzić pobieżnie również te pozostałe, zważywszy na bardzo niskie ceny wstępów. Poza tym, choć nie wszystkie miejsca, które wymieniłeś istotnie uznałbym za takie, których nie można pominąć, to jeżeli nie spieszysz się szczególnie, to nie ma mocnych przesłanek, żeby musieć z czegoś rezygnować. Jeżeli chodzi o niewymienione wcześniej znane miejsca, to mogę jeszcze zaproponować np. Fortecę Namhansanseong, pokaz fontann na Moście Banpo lub świątynię konfucjańską Jongmyo (też przypomina pałace królewskie). Co do miejsc na liście, to:

Gyeongbokgung - główna atrakcja Seulu, tutaj znajdują się słynne pawilony Hyangwonjeong i Gyeonghoeru, przeznacz co najmniej 2 godziny,
Myeongdong - najlepiej wygląda po zmroku, jeżeli nie planujesz zakupów, to nie zajmie zbyt dużo czasu,
Changdeok Palace & Secret Garden - drugi najważniejszy pałac, zwróc uwagę, że do "Tajemnego Ogrodu" zalecana jest rezerwacja,
DMZ - to jest zupełnie poza Seulem, zwyczajowo wykupuje się z wyprzedzeniem wycieczkę z biurem podróży, bo to jedyny sposób, żeby odwiedzić teren wojskowy przy samej granicy z Koreą Północną, taka wyprawa zajmuje prawie cały dzień,
Park Namsan - park nie jest niczym nadzwyczajnym, znany jest głównie z wieży N Seoul Tower,
Insadong - krótki spacer, o ile nie zamierzasz dokładnie plądrować sklepów z rękodziełem,
Hongdae, Hongik University - centrum studenckiego życia, samo w sobie trudno uznać za atrakcję turystyczną,
Pomnik Krola Sejonga - tuż przed główną bramą Pałacu Gyeongbokgung,
Chogye sa - często zapisywane też Jogyesa, interesująca, ale niewielka świątynia nieopodal Insa-dong,
Bulwary Cheonggyecheon - można ograniczyć się do przejścia krótkim odcinkiem pomiędzy Cheonggye Plaza a Insa-dong,
COEX Aquarium - okolice oceanarium (Gangnam) są dużo bardziej znane z ciekawych architektonicznie wieżowców oraz świątyni Bongeunsa, niż z samego akwarium,
War Memorial - poza charakterystycznym "Pomnikiem Braci" nie jest szczególnie znaną atrakcją miasta,
Budynek 63 City - kiedy ukończono budowę ponad 30 lat temu, był wizytówką Seulu jako najwyższy budynek Korei, ale obecnie utracił na znaczeniu (m.in. w tym roku otwarto ponad 2 razy wyższą Lotte World Tower),
Bukchon Hanok Village - dzielnica tradycyjnej zabudowy, popularna atrakcja.

Na samo miasto Seul polecam przeznaczyć około 4 dni. Resztę czasu można wykorzystać na podróż na Wyspę Jeju lub inne regiony kontynentalnej Korei.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 01 Lis 2017 13:44 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 6
Aso napisał(a):
(...)


Dzieki serdeczne za te informacje, dokladnie o to mi chodzilo!

Na ten moment po analizie Twojego posta wyklarowal sie wstepny plan wycieczki. Bede wdzieczny za jakies ewentualne wskazowki:

Dzien 1:
Bukchon Hanok Village
Pałac Gyeongbokgung
Świątynia Jogyesa
Spacer po Insadong
Bulwary Cheonggyecheon do Cheonggyecheon Stream & Cheonggye Plaza
Myeongdong

Dzien 2:
DMZ
Myeongdong (opcjonalnie - w razie gdyby nie udało się w czwartek)
Banpo Bridge - pokaz fontann (opcjonalnie)

Dzien 3:
Park Namsan i wieża N Seoul Tower
Lotte World Tower - Seoul Sky Observatory

Dzien 4 - Jeju:
Wycieczka z Jeju na wschod do Seongsan Harbor
Seongsan Ilchulbong
Promem na Udo
wizyta w Manjanggul

Dzien 5:
Wycieczka Cheonjiyeon
Love Land

Jest cos, co mozna dodac chociazby na Jeju?

Orientujesz sie moze w kwestii karty T-money? Oplaca sie to kupowac na tych 5-6 dni? Jesli tak, to przy powyzszym planie na jakie karty sie zdecydowac (chyba ze jedna karta nadaje sie do kazdego rodzaju transportu)? Jak duza wysokosc doladowania przy takim planie polecasz?

Rozumiem, ze ze znalezieniem miejsca, w ktorym mozna wykupic wycieczke do DMZ problemow nie bedzie, raczej jest to dosyc popularne miejsce wypadow dla turystow?

Czy przy takim planie mozesz polecic jakis konkretny nocleg badz przestrzen, w ktorej powinienem szukac takowego, zeby wszedzie bylo w miare blisko? Jakies fajne restauracje do polecenia?

Jakies tips&tricks podczas poruszania sie po Seulu?

Dzieki z gory!

Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Lis 2017 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Wracając na lotnisko w Jeju możesz wjechać do sungumburi. Jak masz kondycję to 1 dzień obowiązkowo hallasan. Mega przeżycie i radość jak dotarłem na szczyt :)

T-money działa wszędzie. Można też robić zakupy. Ja swoją oproznilem i zachowałem na pamiątkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Lis 2017 14:34 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 42
Loty: 112
Kilometry: 198 895
Love land - moim zdaniem nie warto, strata pieniędzy. Z tej kategorii atrakcji zdecydowanie fajniejsze jest np Jeju Alive Museum. Na wyspie doradzałbym również wynajem samochodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Lis 2017 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@luk1989

Nie ma dużego znaczenia w jakiej kolejności będziesz odwiedzał miejsca w centrum Seulu. Pamiętaj jedynie, że każdy pałac królewski ma jeden dzień w tygodniu, w którym jest nieczynny (Gyeongbokgung jest zamknięty we wtorek). Przy okazji polecam zmianę warty przed Pałacem Gyeongbokgung (wyszukaj sobie aktualny harmonogram).

Karta T-money jest przydatna, przy czym nie chodzi tu jedynie o aspekt ekonomiczny, bo transport zbiorowy w Korei jest dość przystępny cenowo, ale przede wszystkim o wygodę korzystania - szybkie przechodzenie przez bramki metra i wnoszenie opłat za przejazd autobusami. Co do wysokości doładowania, to polecam niezbyt wysokie sumy i według potrzeb dodatkowe doładowania w sklepie lub maszynie biletowej. Jeden przejazd metrem w Seulu kosztuje 1250 wonów i możesz sobie do oszacowania kosztów przyjąć w przybliżeniu 5 przejazdów dziennie. Mało prawdopodobne, żeby wyjeździć tyle, żeby zwrócił się bilet dzienny. Karta T-money jest honorowana w całej Korei, także w autobusach na Wyspie Jeju.

Wybierając miejsce noclegu w Seulu polecam sugerować się odpowiednim położeniem z dobrym dostępem do metra i bliskością miejsc, które planujesz odwiedzać. Biorąc pod uwagę dobry dojazd z/do lotniska najlepszym wyborem jest po prostu okolica głównej stacji kolejowej (Seoul Station), ale tak naprawdę to może być gdziekolwiek niezbyt daleko od centrum. Nieszczególnie polecam rejon Uniwersytetu Hongik skąd jest daleko do miejsc turystycznych.

Jeżeli chodzi o zwiedzanie Strefy Zdemilitaryzowanej, to przestudiuj sobie ten artykuł:

http://english.visitkorea.or.kr/enu/SI/ ... cid=264490

Na końcu są linki do stron biur organizujących wycieczki dla obcokrajowców. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja i zdarza się, że terminy wyprzedają się w całości. Zwróć uwagę, że zwiedzanie DMZ jest możliwe tylko w niektóre dni tygodnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group