Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Serbia - pociągi
#1 PostWysłany: 19 Maj 2019 17:14 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Czy jest możliwość zakupu biletów online dla serbskich kolei? Chodzi mi głównie o połączenia międzynarodowe (z Budapesztem, Podgoricą, Skopje). Na stronie http://www.srbvoz.rs/eng/reservation.html jest informacja, że bilety można kupić na dworcach:
Cytuj:
Reservations can be taken at the ticket counters of the following railway stations:

- Beograd
- Novi Sad
- Subotica
- Mladenovac
- Niš
- Inđija


Czy ktoś próbował kupić bilety do Serbii w Czarnogórze (Podgorica, Bar)? Czy zdarzyło się komuś, że nie było miejsc?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Serbia - pociągi
#2 PostWysłany: 19 Maj 2019 18:57 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Nie ma możliwości kupna online.

Jeżeli startujesz z Belgradu, to polecam kupno biletów za pośrednictwem Miodraga Popvicia z biura podróży Wasteels, płatność kartą, profesjonalna dostawa biletów do Twojego hotelu w Belgradzie.

Miodrag POPOVIC, manager
Putovanja WASTEELS, Izvorska 48, 11000 Beograd, Srbija, phone/fax ++381.11.265 88 68

wasteels@eunet.rs
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Serbia - pociągi
#3 PostWysłany: 19 Maj 2019 22:54 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
Z własnego doświadczenia. Nie ma sensu kupować miejscówek na miejsca do siedzenia z Belgradu do Czarnogóry. Bilety bez problemu kupuje się na dworcu kolejowym po prostu w kasie. Gdyby się trafiło na kasjerkę co nie zna angielskiego to pomocny będzie tłumacz Google ustawiony na język bośniacki (daje te same efekty co serbski, ale działa w alfabecie łacińskim i prościej to czytać). BTW: Serbowie mają rozdwojenie jaźni i jednocześnie używają dwóch alfabetów. Gazety i szyldy na ulicach są generalnie w łacińskim, urzędowo i w cerkwi tylko cyrylica.
Góra
 Profil Relacje PM off
tomczas lubi ten post.
tomczas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Serbia - pociągi
#4 PostWysłany: 20 Maj 2019 11:09 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Planuję zalecieć Wizzairem do Podgoricy przemieścić się do Serbii (Belgrad), a następnie przedostać się do Budapesztu. Czy w Podgoricy kupował ktoś bilet?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Serbia - pociągi
#5 PostWysłany: 20 Maj 2019 11:25 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Kupowałem parę lat temu w kasie w Podgoricy bilet do Belgradu niedługo przed odjazdem pociągu - bez żadnego problemu. Chcieli mi wcisnąć miejscówkę za chyba 3€, ale nie chciałem i miejsca znalazłem bez problemu (wydaje mi się, że nikt tych miejscówek nie miał).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tomczas lubi ten post.
tomczas uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Serbia - pociągi
#6 PostWysłany: 09 Mar 2022 10:56 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Nisz - Belgrad pociągiem całkiem przyjemnie. Teraz jeżdżą tylko "tramwajowe" składy Flirt. W środku jest czysto, ciepło, jest toaleta, są gniazdka. Niestety nie ma WiFi.

Są dwa pociągi dziennie przyspieszone oraz kilka osobowych które zatrzymują się wszędzie. Czas jazdy tak czy siak dłużej niż autobusem a jest tylko troszkę taniej. Bilet można kupić w tej samej cenie w kasach biletowych na dworcu (karta/gotówka) oraz u konduktora (tylko gotówką).
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Serbia - pociągi
#7 PostWysłany: 18 Lis 2023 19:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Belgrad otworzył wreszcie centralny dworzec kolejowy

https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... YNzlpn4g-k

Wysłane przez moją Nokię 3330
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group