Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Wrz 2011 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Będąc w Madrycie mam jeden 'wolny' dzień, który chciałbym przeznaczyć na odwiedzenie jednego z miejsc poza miastem. Czy ktoś z Was był w Segovii,Toledo lub w El Escorial ? Jak wrażenia ? Które z tych trzech miejsc polecacie najbardziej ? Jak jest z dojazdem z Madrytu, przy zalożeniu ze nie wypozyczam auta ?

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#2 PostWysłany: 28 Wrz 2011 16:11 

Rejestracja: 09 Maj 2010
Posty: 193
Mikuś, do wszystkich z wymienionych przez Ciebie miejsc dojedziesz transportem publicznym bezproblemowo. Ja byłem w Toledo (autobus i pociąg) i Escorial (autobus). W Segovii (autobus i pociąg) niestety nie.

Z odwiedzonych przez mnie to polecałbym Toledo. Całe miasto robi wrażenie i jest bardzo ładnie położone. W Escorial natomiast pałac, miasto kiepskie. Choć trzeba przyznać, że i Escorial robi wrażenie, szczególnie krypty, gdzie pochowane są rodziny królewskie i komnaty z malowidłami. Co wybierzesz, nie będziesz żałował.

Jeśli lubisz się poszwędać, wypić kawę, podejrzeć miasto, itd. to Toledo
Jesli zwiedzić, zobaczyć imponującą budowlę to Escorial.

PS Escorial możesz połączyć z Vale do los Caidos i odwiedzić Franco :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Wrz 2011 16:26 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Byłem we wszystkich z tych miejsc (ale poruszałem się autem). El Escorial jest ciekawy, ale jest to tylko jeden (duży) obiekt - dość surowy w kształcie. Powinieneś wybrać pomiędzy Segovią i Toledo. Wybór bardzo trudny - bo oba miejsca są rewelacyjne. W Segovii jest kapitalna katedra (ostatnia gotycka katedra w Hiszpanii), nieprawdopodobny rzymski akwedukt - miejscami ponad 30 m nad ziemią, zbudowany całkowicie bez zaprawy (kamienie na ścisk). Obok akweduktu jest taka znana knajpa, w której serwują prosiaczki upieczone tak, że ich mięso można "kroić" talerzem, jest takie miękkie. Oprócz tego alkazar - zamek.... nieopodal jest też kościół z grobem św. Jana od Krzyża (doktora kościoła). Myślę, że najlepiej to sobie obejrzyj parę zdjęć z Segowii i Toledo, i zdecyduj co ci się bardziej podoba. Żadnego z tych miejsc nie pożałujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Wrz 2011 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ja bylem w toledo i w segovii i o wiele bardziej podobalo mi sie toledo

z dojazdem, jak kolega wspominal, problemu nie ma

w toledo polecam dzielnice zydowska i wizyte w tamtejszym muzeum [nazwy nie pamietam]
i marcepan ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Wrz 2011 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
man4business - prosiaczek moim zdaniem paskudny :?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Kwi 2012 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Odkopię trochę temat, bo w sumie chciałbym zobaczyć część z tych miejsc. Wybieram się w październiku do Madrytu i już wstępnie się zastanawiam co warto zobaczyć w okolicy, do Madrytu przylatuję 9 października o 19, więc ten dzień już raczej na spacerowanie po mieście, ewentualnie jakieś piwko :) wylot z Madrytu mam o 19;40 13 października, więc planuję poświęcić 10,13 na Madryt, a dwa pozostałe na Toledo oraz Segowię. W związku z tym mam 2 pytania czy te dwa dni w Madrycie to jest wystarczająca ilość czasu, czy lepiej będzie załatwić jeszcze jeden dzień na stolicę? Drugie pytanie to czy w przypadku wyjazdu do Segowii, da się jednego dnia zobaczyć Segowię oraz Pałac Eskurial lub Palacio Real de la Granja? Co lepsze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Kwi 2012 02:09 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Ja mam podobny dylemat w maju i wybrałem Toledo. Czy słusznie - to się okaże :)

Ale miłoby usłyszeć więcej opinii o tych 3 miejscach, może zmienię zdanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Kwi 2012 07:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Miedzy Segowia a Toledo chciałbym Wam polecic stare piekne miasteczko Avila.
Poniżej link:

http://www.avilaturismo.com/touristic-guide

Mnie osobiście bardzo się podobało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Kwi 2012 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Han Solo, to czekam na relację czy się sprawdziło, oraz ile dni faktycznie wystarczy, żeby zwiedzić Madryt :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Kwi 2012 00:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
powiedzialbym ze zagadnienie sprowadza sie do tego, czy lubisz chodzic po muzeach---- jesli lubisz, to spokojnie 3 dni na Madryt, bo muzeow tu masa
jesli nie i z muzeow chcesz tylko zaliczyc trucht po prado, to mozesz dac rade w 2, choc jesli naprawde chcesz zaliczyc wszystkie wazne miejsca to bedziesz sie musial spieszyc

btw imho Toledo jest najladniejsze z tych okolicznych miast

Segovia tez sympatyczna acz dupy nie urywa
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Cze 2012 21:07 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 240
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
ZDECYDOWANIE Toledo. Miasteczko jest przepięknie, bardzo urokliwe. Alcazar, Katedra. Miłośnikom malarstwa - można obejrzeć tam kilka dzieł El Greco(notabene tam zmarł).
Toledo słynie z metalowych wyrobów ze specyficznym sposobem dekoracji, bardzo misterna, acz ciesząca oko robota.

Segovia też ma swój urok, ogromny zamek, z którego murów rozciąga się fantastyczny widok, katedra, akwedukt. Jednakże mając coś wybierać - patrz wyżej.

El Escorial - kusi swoim jedynym, acz ważnym zabytkiem. Warto się wybrać, ale miasto nie urzeka.

timu - jadąc w październiku, jeźeli już, to wybrałabym el escorial. La Granja jest warta wysiłku, jeżeli wybierasz się tam latem. Piękne ogrody i pałąc, aczkolwiek największą furorę robią tam fontanny - latem organizowany jest tam prawdziwy spektakl - pielgrzymki mnóstwa ludzi od jednej do drugiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Cze 2012 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
dzięki za odpowiedzi :) muzea mnie raczej nie kręcą, rw30 tak jak piszesz chyba zaliczymy szybki bieg po Prado, jadę z fanatykiem Realu więc tour po stadionie, muzeum klubowe i z tego typu atrakcji to raczej tyle ;p jako priorytet wyznaczam sobie więc Toledo, zobaczę jak wyjdzie z czasem może Segovia też, dalej interesuje mnie czy da się oblecieć Segowię i el Escorial w jeden dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group