Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Lis 2021 18:41 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jak dla mnie na ten moment lot Scootem to szukanie klopotow. Niemcy moge leciec jak maja niemiecka szczepionke,a Polacy maja polska - nie szkodzi ,ze taka samamwiec nie moga Jaja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
#22 PostWysłany: 04 Lis 2021 18:50 

Rejestracja: 04 Lis 2021
Posty: 3
Wszystko fajnie jak masz takie informacje, ale jak kupujesz bilety przez agentów których wyszukasz na np. skyscanner takich informacji nigdzie nie otrzymasz, chyba że się zainteresujesz i dokładnie sprawdzisz konkretna linię. Tak czy siak uważam że to jawna dyskryminacja że jakaś linia świadcząca oficjalnie usługi w UE dyskryminuje ważność szczepień mimo że są identyczne. Osobiście uważam to za nadużycie swojego rodzaju segregacje pod przykrywką srovidu. Po prostu jawnie naciągają ludzi (Polaków niestety głównie), aktualnie jestem przekonany że z racji na najlepsze ceny przelotów do Tajlandii kilka osób z Polski dostaje strzała w mordę przy check-in i ma kilka tysi w plecy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Lis 2021 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
To do poczytania u zrodla:
TRANSITING THROUGH CHANGI AIRPORT
https://www.changiairport.com/en/airpor ... #allothers
Travel Health Control Measures (Category I/II/III/IV)
https://safetravel.ica.gov.sg/shn-and-swab-summary
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 12 Lis 2021 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Wszystko zalezy od tego czy lot jest VTL, czy nie.
Non-VTL flight KLM AMS-SIN - no problem :-) LF <10%

Załączniki:
KLM-AMS-SIN.jpg
KLM-AMS-SIN.jpg [ 296.07 KiB | Obejrzany 1709 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Sty 2022 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 109
Loty: 74
Kilometry: 182 625
Cześć,

Czy ktoś wie jak wygląda w tej chwili sytuacja jeżeli chodzi o loty scootem na Phuket z Berlina przez Singapur?

Z tego co czytam na stronce changi lub oficjalnej Singapuru (https://safetravel.ica.gov.sg/transit/overview) nie ma problemu z tranzytem jeżeli posiada się szczepienia i test wykonany 48h przed wylotem, w żadnym innym miejscu nie znalazłem też tych rewelacji podawanych przez tajskiewakacje.pl (swoją drogą ta strona wygląda jak jakiś scam, ale to tylko moja opinia), że nie wpuszczają pasażerów, którzy zaszczepili się w Polsce.

Planujemy ruszyć pod koniec marca, aktualnie bilety za 1300 zł w dwie strony (tak, wiem jak się leci scootem, większy ryanair) i wydaje się to sensowną opcją.

Co myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Lut 2022 01:45 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 87
News na f4f z lotami scoot do Tajlandii ma ponad 18000 płomieni. Czy redaktorzy lub czytelnicy są w stanie potwierdzić, że na polskich szczepieniach można z tego korzystać? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 03 Lut 2022 19:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
Hej. Niedawno ktoś wrzucał zdjęcie takiej rozpiski werefikacyjnej na check-inie w Berlinie (co za rym) pod kątem lotów z tranzytem w Singapurze. Poszukuję tego zdjęcia i tego posta, czy ktoś z Was kojarzy w którym wątku to było opublikowane? Poległem przy poszukiwaniach :/

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Lut 2022 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
@puhacz

TUTAJ
Góra
 Profil Relacje PM off
puhacz uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 03 Lut 2022 20:09 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 87
Z tej check listy też wynika, że lot BER BKK przez SIN możliwy jest dla obywateli polskich zaszczepionych poza państwami VTL.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 04 Lut 2022 08:34 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@vito tak, jest to możliwe od końca listopada 2021. Pisałem o tym tutaj: singapur-covid,1118,156427&p=1485129#p1485129
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Lut 2022 09:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 973
Loty: 202
Kilometry: 447 127
U źródła, na stronie Scoota, wygląda to tak:

Cytuj:
Vaccinated Travel Lane (VTL) Acknowledgement​​
Hold up! By continuing, you acknowledge that you have selected a VTL flight (TR 611 /722 ) and meet all VTL requirements including:​​
Having a 14-day travel history in any VTL country and/or Singapore before departure on the VTL flight. The travel history can be a combination of both Singapore and the VTL country.
Being fully vaccinated against Covid-19 with any vaccine in the World Health Organisation Emergency Use List.
Providing a vaccination certificate in English issued by the Singapore Government or the European Union Digital Covid Certificate (EUDCC). All vaccination certificates, except for those issued in Brunei, must be digitally certifiable (i.e. contains a QR code for verification). For VTL passengers travelling from Brunei, a hard copy of the vaccination certificate issued by the Brunei Government is still accepted.
Please note that the CovPass or the International Certificate of Vaccination or Prophylaxis (ICVP), also known as the Carte Jaune or Yellow Card, will not be accepted.
Taking a pre-departure Covid-19 PCR test within 2 days before flight departure.


Czyli odpowiadając na pytanie: można. Ale i tak jest straszny bałagan z tym związany i dezinformacja. W innej zakładce regulamin Scoota mówi co innego. To co wkleiłem powyżej, to pop up z procesu rezerwacji lotu.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Lut 2022 09:31 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 87
Dzięki. Czyli potwierdza się to, że mogą oczekiwać potwierdzenia 14eniowego pobytu w państwie VTL, którym Polska nie jest.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 08 Lut 2022 16:45 

Rejestracja: 19 Gru 2021
Posty: 47
Loty: 74
Kilometry: 124 565
Zastanawiam się nad zakupem lotu z BER BKK przez SIN. Czy 4h na przesiadkę w czasach covidowych będzie w porządku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Lut 2022 18:50 

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 1
Witam
Lecimy 21.02.22 scootem z Berlina przez Singapur do Phuket, mamy całe szczepienie zrobione w Niemczech i mam pytanie o co chodzi z tą 14 dniową historią podróży która jest podobno wymagana w Singapurze. Mamy meldunek w Niemczech ale paszporty polskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Lut 2022 22:39 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 41
A czy ktoś wie jak teraz lotnisko w Singapurze wygląda? Wszystko otwarte jak dawniej? Można przeczekać te 5-6 godzin jeśli się musi? Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 01 Mar 2022 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2022
Posty: 89
Ktoś z Was orientuje się jak wygląda teraz sytuacja ze Scootem.
Rozmawiałem z ekipą z Tanibilet.eu i twierdzą, że nie ma już absolutnie żadnych problemów zarówno z covid paszportami, testami PCR jak i samym przewoźnikiem. Płacimy i lecimy.

I drugie pytanie - czy w Scoot warunki podróży są identyczne jak w Ryanair, czy jednak można liczyć na lepsze - pytam, bo jednak długość podróży jest ogromna,
Góra
 Profil Relacje PM off
z46h1 lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 19 Mar 2022 14:13 

Rejestracja: 29 Kwi 2012
Posty: 39
Odświeżam temat, ktoś ma nowe doświadczenia, odbywał przesiadkę w Singapurze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group