Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#121 PostWysłany: 22 Lip 2016 20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
ktoś może polecić jakieś fajne nurkowanie (z butlą i bez) pomiędzy AHO a La Maddalenną ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#122 PostWysłany: 09 Wrz 2016 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
za tydzień wyruszam i przy planowaniu muszę wybrać:
La Pelosa czy Grota Neptuna ?(na bank nie dam rady obu atrakcji)
co myślicie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#123 PostWysłany: 17 Paź 2016 08:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Krotki wypad - baza w Capoterra okolice Cagliari - chcialbym zrobic objazdowke po plazach
jeden dzien na wschod od Cagliari i jeden dzien na zachod od Cagliari
bede wdzieczny za wszelkie namiary na wyjatkowo piekne plaze
np http://www.charmingsardinia.com/sardini ... rdinia.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#124 PostWysłany: 17 Paź 2016 10:40 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 870
Loty: 453
Kilometry: 671 503
srebrny
lahcimmm2 napisał(a):
za tydzień wyruszam i przy planowaniu muszę wybrać:
La Pelosa czy Grota Neptuna ?(na bank nie dam rady obu atrakcji)
co myślicie?


byliśmy w czerwcu. jeśli masz możliwość przybycia do groty na czas pierwszego wejścia to polecam dużo bardziej niż La Pelosę, masz wówczas grotę tylko dla siebie (byliśmy z żoną tyko my, młody australijczyk i przewodniczka), dużo ciekawych informacji z pierwszej ręki. warto zejść po schodach jeszcze zanim formalnie otworzą grotę do zwiedzania (obsługa otwiera furtkę na szczycie, schodzi na dół i przygotowuje się do pracy), bo zyskasz możliwość podziwiania morza od strony groty i okazję do zrobienia fotek bez tłumu ludzi.

La Pelosa mnie osobiście aż tak nie urzekła, pewnie z uwagi na tłumy w ciągu dnia. Z rana i wieczora jest jednak pusta i można pokorzystać z leżaków za free.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 24 Paź 2016 12:29 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 14
Witam serdecznie,

od dawna szukałem sposobu na spędzenie sylwestra w ciekawym miejscu, lecz studencki budżet nie do końca mi to ułatwiał. Zależało mi na braku mrozu i przyjemnym klimacie. No i jest! Wczoraj zakupiłem bilety do Cagliari. 31-12-2016 - 07-01-2017. Wydawałoby się, że jak biletu już są to z głowy, a tak naprawdę tutaj zaczynają się schody.

Jadę z dziewczyną i chcemy trochę pozwiedzać. Dolatujemy około 15:50, więc szybki przejazd do stolicy i tam spędzamy noc sylwestrową. Planujemy również znaleźć nocleg właśnie w stolicy poprzez Airbnb albo booking jeśli się znajdzie ciekawa oferta.
Chciałbym wypożyczyć samochód ale nie wiem czy stać mnie będzie na cały tydzień, dlatego planuję wypożyczyć na 2-3 dni.

Teraz pytania.
1. Co warto zobaczyć na południu Sardynii nie odjeżdżając daleko?
2. Czy jest szansa poza sezonem sprawnie poruszać się po wyspie komunikacją miejską?
3. Jak pogoda w styczniu? Kieruje to pytanie do osób, które wiedzą z doświadczenia.

Na razie tyle, może coś jeszcze wpadnie do głowy.

Czekam na pomoc bo już nie raz ją dostałem na tym forum. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#126 PostWysłany: 20 Lis 2016 22:47 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. Czy możecie polecić jakąś fajną miejscową knajpkę w Cagliari? Pizza, owoce morza? Jakiego miejscowego wina skosztować.
W okolicy Villasimius jest plaża która często jest fotografowana. Niestety nie znam nazwy. Jeżeli ktoś wie, zna nazwę i może podpowiedzieć jak pieszo/autobusem/ dostać się do niej z Villasimius, to będę wdzięczny za podpowiedz. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#127 PostWysłany: 12 Gru 2016 11:58 

Rejestracja: 30 Wrz 2015
Posty: 72
Loty: 78
Kilometry: 139 106
Czy do Groty Neptuna można dostać się od strony lądu, czy trzeba podpłynąć łodzią?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#128 PostWysłany: 12 Gru 2016 12:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Odpowiedz w poście #140
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#129 PostWysłany: 12 Gru 2016 15:56 

Rejestracja: 30 Wrz 2015
Posty: 72
Loty: 78
Kilometry: 139 106
Czy na Sardynii (oprócz plaż) są jakieś atrakcje dla dzieci w wieku 3-4 lata? Z góry dziękuję za informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#130 PostWysłany: 20 Lut 2017 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Hej,

Przeczytałem cały wątek ale nie dał mi odpowiedzi na moje najważniejsze pytanie. Chcielibyśmy się zakwaterować w Cagliari na cały tydzień i wziąć auto na 5-6 dni żeby ją objechać. Czy to ma sens? Żeby codziennie robić wycieczkę w inną stronę wyspy?

Czy lepiej wziąć 2 noce w innym miejscu/dwóch innych miejscach?

Mam punkty do spalenia w Cagliari, a w innych miejscach wiązałoby to się z koniecznością zapłaty prawdziwymi pieniędzmi, więc wolałbym tego uniknąć. No, chyba że powiecie, że plan robienia bazy w Cagliari jest kompletnie bez sensu wtedy mógłbym sięgnąć do portfela.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#131 PostWysłany: 20 Lut 2017 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Jeżeli chcesz pojechać na północ wyspy, a w moim odczuciu to właśnie tam są największe atrakcje wyspy to niestety uważam pomysł siedzenia w Cagliari za słaby. Musiałbyś codziennie pół dnia w aucie spędzić, na Sardynii za bardzo nie ma dróg szybkiego ruchu, dużo jest typowy "górskich". Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale ja bym odradzał
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#132 PostWysłany: 20 Lut 2017 17:31 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
zbyhu napisał(a):
Hej,

Przeczytałem cały wątek ale nie dał mi odpowiedzi na moje najważniejsze pytanie. Chcielibyśmy się zakwaterować w Cagliari na cały tydzień i wziąć auto na 5-6 dni żeby ją objechać. Czy to ma sens? Żeby codziennie robić wycieczkę w inną stronę wyspy?

Czy lepiej wziąć 2 noce w innym miejscu/dwóch innych miejscach?

Mam punkty do spalenia w Cagliari, a w innych miejscach wiązałoby to się z koniecznością zapłaty prawdziwymi pieniędzmi, więc wolałbym tego uniknąć. No, chyba że powiecie, że plan robienia bazy w Cagliari jest kompletnie bez sensu wtedy mógłbym sięgnąć do portfela.



Tak jak poprzednik odradzam bazowanie na południu wyspy bo podróże do północnych atrakcji dadzą Ci w kość. Drogi może nie są złe ale trasy prowadzą góra/dół.
Wschodnie wybrzeże jeszcze jakoś w okolice San Teodoro możesz próbować z Cagliari ale potem radziłbym Ci na 2-3 noce skoczyć w okolice Alghero i pozwiedzać całą północ. W każdym razie najeździsz się, namęczysz zamiast zwiedzać. Droga szybkiego ruchy biegnie przez środek wyspy więc omija wybrzeże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#133 PostWysłany: 12 Kwi 2017 09:21 

Rejestracja: 12 Sie 2016
Posty: 9
Witam, za miesiąc wybieramy się na 6 dni na Sardynię, będziemy mieć wypożyczone auto, jeden dzień chcemy poświęcić na zwiedzanie archipelagu La Maddalena. Poproszę o informację, do których wysp i plaż dojadę samochodem? Z góry dziękuję za informację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#134 PostWysłany: 18 Kwi 2017 12:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Na Sardynię udaję się pierwszy raz. Kiedy przeczytałem przewodnik, to oczywiście stwierdziłem, że zaplanowałem zbyt krótki pobyt ;) Mam więc pytanie do osób, które były w północnych rejonach wyspy. Gdybyście mieli wybrać, to co polecacie na krótki pobyt i zwiedzanie + plażowanie?
- Bosa i tamtejsze wybrzeże w kierunku Alghero
- Castelsardo i tamtejsze wybrzeże w kierunku zachodnim

Obu raczej nie damy rady, potem udawalibyśmy się w kierunku groty Neptuna i Alghero (tam mamy ostatni nocleg przed wylotem). Wszelkie porady - również namiary na fajne plaże - będą pomocne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#135 PostWysłany: 18 Kwi 2017 13:19 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 9
Oba kierunki są warte odwiedzenia.
Wszytsko zależy od tego co Ci się bardziej podoba. Osobiście odniosłem wrażenie, że na południe od Alghero jest bardziej dziko:) Jadąc do Bosy przejeżdża się przez małe nieturystyczne miasteczka, a na trasie częściej spotkasz koze niż człowieka:) Jeśli chodzi o plaże, to zdecydowanie polecam S'Archittu i inne małe plaże w okolicach oraz Putzu Idu. Ta druga trochę wietrzna, ale we wrześniu była zupełnie pusta.

Natomiast na północy silnym argumentem są La Pelosa i Capo Testa...
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#136 PostWysłany: 19 Kwi 2017 00:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
nito82 napisał(a):
Oba kierunki są warte odwiedzenia.

Właśnie tego się obawiałem ;) Plaże, o których piszesz, są co prawda na południe od Bosa, ale przekonują. Castelsardo i północne wybrzeże chyba będą musiały poczekać na kolejny wyjazd bo coś czuję, że na jednym wypadzie na Sardynię się nie skończy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#137 PostWysłany: 28 Kwi 2017 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 104
Loty: 123
Kilometry: 248 252
A ja muszę powiedzieć że wschodnia cześć wybrzeża (np. Baunei, Cala Gonnone, Santa Maria Navarese) jest przepiękna, bo mamy w jednym miejscu:
  • przepiękne plaże (Cala Goloritze, Cala Luna itp.)
  • szlaki górskie / trekkingowe
  • włoski klimat
  • włoskich turystów
  • winnice

To czego nie mamy:
  • kurorty
  • większe miasta
  • dobrze rozwinięta infrastruktura hotelowo - restauracyjna
  • nie-lokalni turyści

Po 6 dniach spędzonych na wschodzie, mnie północ tak nie urzekła ... ale też za bardzo jej nie eksplorowałem, no i nie byłem na archipelagu północnym. Ale mam nadzieję że kiedyś będę :)

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#138 PostWysłany: 28 Kwi 2017 13:11 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 27
Mam pytanie do osób które podróżowały i zwiedzały zachodnią część Sardynii. Wybieram się na Sardynię z żoną i dwójką dzieci w terminie 30.08-13.09. To nasza druga wizyta na tej wyspie. Tym razem nastawiamy się na zwiedzanie zachodniej części wyspy. Pierwszy tydzień chcemy spędzić w okolicach Oristano a drugi w południowo zachodniej części wyspy. Szukamy miejscowości z piaszczystymi plażami i łagodnym zejściem do morza ale takich miejscowości, żeby wieczorem można było miło spędzić czas w restauracji lub na lodach. Czy znacie takie miejscowości w opisanych wyżej okolicach (chodzi o miejscowości a nie konkretne miejsca do spania)? 2 lata temu byliśmy w San teodoro i na Costa rei i takich wielkości miasteczek poszukujemy. Z góry dziękuje za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#139 PostWysłany: 08 Cze 2017 11:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Czy ktoś się orientuje ile kosztują wycieczki łodzią z Cala Gonone do okolicznych atrakcji nadmorskich jak grota Bue Marino i plaża Cala Luna?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sardegna/Sardynia
#140 PostWysłany: 08 Cze 2017 11:48 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
Można pożyczyć ponton z silnikiem na 8-10 osób za za 120 euro plus paliwo lub z paliwem i Marko który pokieruje pontonem za 320 euro. Wejście do groty dodatkowo ok. 8 euro. Statkiem na Cala Luna ok. 10 euro. Ceny z początku maja 2016 r.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 234 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group