Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sarajewo - Mostar
#1 PostWysłany: 01 Sie 2017 17:27 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Jechał ktoś z Was na trasie Sarajewo - Mostar? WY
Wybraliście busa czy pociąg? Pytam, bo wyszukiwarki busów informują o koszcie 8-9 euro, a za pociąg (wg Rome2rio) trzeba zapłacić 4-7 zł. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pewnie ta druga opcja kosztuje mimo wszystko trochę więcej, ale nawet jesli trzeba by zapłacić dwie dyszki, to myślę, że warto zastanowić się nad bośniacką ciuchcią.

A jeśli jechaliście nią, to mógłbym prosić o info, jak mam szukać połączenia? Strona tamtejszych kolei jest rodem z Pajączka, a poza tym nie da się (chyba?) wyszukać połączenia do Mostaru, jest jedynie express do miejscowości Cepljina, która mieści się na południe od Mostaru i pewnie to nim trzeba by jechać. Dobrze kminię? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#2 PostWysłany: 01 Sie 2017 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Pamiętaj, że BiH to państwo federacyjne i każda z jej części posiada własną kolej:
w Republice Serbskiej będą to Željeznice Republike Srpske - ŽRS - http://www.zrs-rs.com/
w Federacji BiH będą to Željeznice Federacije Bosne i Hercegovine - ŽFBH - http://www.zfbh.ba/
Trasa do Čapljiny przez Mostar leży w gestii tej drugiej - tu masz wyszukiwarkę rozkładów: http://www.zfbh.ba/zfbhbax/konekcija.php
Są ogólnie 2 pary pociągów, z czego jedna jeździ tylko w wakacje.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#3 PostWysłany: 01 Sie 2017 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
To pewna informacja, że jest pociąg? Wydaje mi się, że wciąż trwa remont.
Robiłem tę trasę wiosną. Poszedłem na dworzec autobusowy (obok zupełnie wymarłej stacji kolejowej) w Sarajewie i bez problemu kupiłem bilet. Można też wsiąść bez biletu i zapłacić gościowi pełniącemu funkcję konduktora. Nie płaci się więc kierowcy.
Organizacja, jak u nas z PKS-ami, jest kilku przewoźników z różnych miast. Pamiętam, że taniej wyszło kupując w kasie bilet w dwie strony. Bagaż dodatkowo płatny, dwie marki do ręki konduktora. W autobusie tak gorąco, że jechaliśmy z otwartymi drzwiami, ale ogólnie wszystko OK. Widoki świetne, ale podobno pociągiem o wiele lepsze.
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#4 PostWysłany: 01 Sie 2017 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Polecam pociąg właśnie ze względu na widoki. Jechałam dwukrotnie i za każdym razem (w wakacje) było bardzo duże obłożenie, więc warto przyjść wcześniej.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#5 PostWysłany: 01 Sie 2017 20:21 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
@invasion A pamiętasz, ile kosztował, jak długo jechał i czy to była trasa właśnie do Čapljiny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#6 PostWysłany: 01 Sie 2017 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Na pewno mam bilet, postaram się go poszukać, ale przypuszczam, że w internecie tez znajdziesz aktualne informacje [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#7 PostWysłany: 01 Sie 2017 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Pociąg jak już jeden z Kolegów pisał " nie funguje" wciąż ze wzgledu na przebudowę i modernizację dłuuuugiego odcinka. Jak już otworzą to trzeba koniecznie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#8 PostWysłany: 01 Sie 2017 22:05 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
Z tego co piszą na swojej stronie wynika, że ruch między Sarajevem a Mostarem i dalej do Caplijny został wznowiony 8 czerwca.
W wakacje kursuje ponadto dodatkowy pociąg 1723/1722, który odjeżdża z Sarajeva o 7:01. Godziny odjazdów i przyjazdów można znaleźć na stronie internetowej - chyba była już podana wcześniej.

Wiadomość pochodzi z 06.06.2017 - tutaj link
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#9 PostWysłany: 01 Sie 2017 22:36 

Rejestracja: 01 Sie 2015
Posty: 14
Pociągi Talgo na odcinku Sarajewo - Mostar jeżdżą normalnie od czerwca. Obecnie kursują dwa pociągi dziennie i cieszą się dużym powodzeniem. Na swoich stronach opisywałem szczegółowo rozkład jazdy i ceny, kto chce, ten znajdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#10 PostWysłany: 23 Sie 2017 20:41 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 66
Loty: 80
Kilometry: 142 920
Na tej trasie zdecydowanie wygrywa pociąg - jest dwa razy dziennie: o 7 i po 16. Bilet kosztuje 12 marek, do tego jest klima, dużo miejsca, wygodnie, wifi i za oknem dobre widoki gratis. Zdecydowanie wygodniej niż autobusem (przynajmniej dla mnie).
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#11 PostWysłany: 04 Sie 2018 11:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Ja dołożę szpilę do tego cudownego obrazu pociągów w Bośni ;)

Opóźnienia rzędu 1h to norma (jechaliśmy 3x i zawsze było co najmniej 1h). Wifi jest ale działa gorzej niż w śp. PB. Poza tym zgoda - widoki są mega. Poranny pociąg z Sarajewa odjeżdża o 7:07 i jak najbardziej stoi rano o tej godzinie, po czym odjeżdza opóźniony o 45 minut, dokładając na trasie kolejne minuty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#12 PostWysłany: 25 Sie 2018 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Mi sie własnie trafiło, ze pociag nie kursował i jechałem autobusem. Jezdzi ich sporo, większości z nich nie znajduje w wyszukiwarkach internetowych, wiec najlepiej orientować sie juz na miejscu. Proszac bilet na najblizszy kurs moze sie okazac ze dwa inne odjada wczesniej. Dlatego, jak wspomniano wyzej, mozna nie kupowac w kasie ale u konduktora juz w autobusie. RT wychodzi taniej.
Trzeba tez brac poprawke na to, ze nie trzymaja sie rozkładu jazdy. Ja wlasnie pisze z autobusu ktory przyjechał i po minucie odjechał bedac 20minut przed czasem i nawet nie bylo zadnego komunikatu na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#13 PostWysłany: 14 Cze 2022 20:46 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Gorąco polecam pociąg na tej trasie. Jedna z najciekawszych tras widokowo w Europie, do tego komfortowe wagony i szybszy czas przejazdu niż autobusem. Obecnie kursują dwie pary pociągów na tej trasie (rano /późne popołudnie). Przejazd zajmuje rozkładowo dwie godziny, w praktyce mój poranny pociąg przyjechał z 15 minutowym opóźnieniem (czekał w górach na "mijce" na pociąg jadący w drugą stronę).

Dla porównania przejazd autobusem - odpowiednikiem naszych "PKS-ów" 3,5 h, godzinę dłużej niż w rozkładzie (korki, co chwile się zatrzymuje, jakieś postoje w trakcie jazdy), a bilet zauważalnie droższy od kolejowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#14 PostWysłany: 14 Cze 2022 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Ja muszę polecić pociąg z innej perspektywy. W zeszłym tygodniu pokonywaliśmy tą trasę autem z kolegą @Martinuss . Co chwilę się zatrzymywaliśmy na jakieś zdjęcia - bardzo malowniczo. Jednak widząc rozmaite mosty kolejowe i przebieg tejże trasy, gdybym miał raz jeszcze ją przejeżdżać - zdecydowanie pociąg. Stamtąd dopiero muszą być widoki! Auto (czy tam bus), to ciągłe zakręty. Jak ktoś jest wrażliwszy, nie będzie za ciekawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#15 PostWysłany: 14 Cze 2022 21:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Tak btw w pociągu jest Wars? Bo nie wiem gdzie kawę się napić w Sarajewie przed pociągiem, a wyjazd poranny :)
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#16 PostWysłany: 14 Cze 2022 22:20 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@Zeus: jest między 1 i 2 kl., ale nie sprawdzałem co mają tam w ofercie.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#17 PostWysłany: 21 Cze 2022 11:21 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
bar jest w pociągu. Trasa świetna.
Kupując bilet online trzeba i tak odebrać papierową wersję w kasie na max 10min przed odjazdem. Obecnie koszt OW to 11,9 BAM

Alternatywnie, choć drożej autobusy - ich jedyny plus, że jeżdzą częściej i nie trzeba się zrywac rano. Nikt tutaj nie pisał, więc dodam, że jadąc autobusem z bagażem do luku (nawet mała walizka) to trzeba zapłacić extra 1BAM, za plecak się nie czepiają.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ninoczka lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#18 PostWysłany: 24 Cze 2022 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
marek2011 napisał(a):
@Zeus: jest między 1 i 2 kl., ale nie sprawdzałem co mają tam w ofercie.
Właśnie siedzę w tym Warsie ;) Kawa, woda i cola.
Jedzenia czy piwka brak. Ale na dworcu w Sarajewie są dwa bary otwarte przed 7.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#19 PostWysłany: 20 Wrz 2023 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Kupując bilet online przychodzi jakiś pdf, mam tylko info żeby podejść do kas na stacji kolejowej, dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sarajewo - Mostar
#20 PostWysłany: 20 Wrz 2023 09:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Rok temu, trzeba było się przejść do dworca i wymienić bilet kupiony przez neta, na bilet w kasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Andi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group