Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Paź 2011 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Proponuje Pałac Aljaferia, plac del Pilar i okoliczne uliczki, Puente de Piedra (most najblizej bazyliki), mozesz podejsc pod EXPO, park Primo de Rivera (kolo stadionu La Romareda). A jesli chcesz jeszcze centrum handlowe to niedaleko lotniska jest Plaza Imperial.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#2 PostWysłany: 02 Lis 2011 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
polecam jechac gdzie indziej, moze gdzies pod Zaragozą sa jakies fajne miasteczka

bo bylem ostatnio, fakt ze krotko i wlasciwie caly 15 godziny pobyt na bani, ale jakos niczym mnie Zaragoza nie urzekla i w porownaniu do innych hiszpanskich miast nie wydaje sie miec czegokolwiek charakterystycznego
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Paź 2012 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
Podgrzewam temat bo lece tam na nastepny weekend. Moze ma ktos cos ciekawego w wersji elektronicznej jakies mapki przewodniki.
Z gory dziekuje i pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Lut 2013 16:00 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 42
Byłem w Saragossie z okazji MŚ w piłce ręcznej w styczniu. Miałem 3 dni na zwiedzanie miasta i chciałbym z żalem napisać, że jeśli ktoś nie potrzebuje tam jechać to niech sobie odpuści to miasto na rzecz ciekawszych terenów. Miejsca o których wspomniano powyżej są rzeczywiście ładne, ale podobne do wielu innych w tej części Europy. Czas na zobaczenie wszystkiego max 2h. Można jedynie się skusić na zobaczenie terenów po EXPO wraz z gigantycznym dworcem kolejowym aby na własne oczy zobaczyć jak można wydać kupę kasy na rzeczy nikomu nie potrzebne i niszczejące przez kolejne lata. Dworzec jest naprawdę ogromny a ruch na nim jest, nikogo nie obrażając, jak we Włoszczowej.
Plusem miasta są przystępne ceny w knajpach i fakt, że nie trzeba szukać miejsc dla lokalesów gdyż wszystkie są dla nich (spotkać turystę było ciężko).
To chyba tyle.
pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Lut 2013 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 423
Loty: 55
Kilometry: 72 216
niebieski
Ja bylem weekend w pazdzierniku - na szczescie załapaliśmy sie na chyba największe swięto w tym rejonie tj. "Fiestas del Pilar". Jeśli ktoś chce zobaczyc Hiszpanie od strony pielgrzymek czy ogolnie imprez folkowych I fiest, to ten okres i to miejsce jest dla niego. Ogólnie turystów nie hiszpańsko języcznych bylo naprawde cieżko spotkać , no może poza siostrami zakonnymi z połowy Europy. Pilgrzymowanie tam zupełnie odbiega od polskich standardów :D , poprostu jedna wielka impreza
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lut 2013 20:40 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
kkku napisał(a):
Podgrzewam temat bo lece tam na nastepny weekend. Moze ma ktos cos ciekawego w wersji elektronicznej jakies mapki przewodniki.
Z gory dziekuje i pozdr
patrzyles np na (forum) tripadvisor ?
dopis - miejscowi poza bazylika Pilar wymieniaja Parque Grande i Ebro
(? fwiw)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 09 Lut 2013 02:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Paź 2010
Posty: 32
Loty: 261
Kilometry: 378 652
Też miałem okazję być w Saragossie 2 dni i to o 1 dzień za dużo. Miasto nie urzekło mnie raczej wcale. Owszem bazylika ładna i kamienny most za nią bardzo fotogeniczny. Ale na tym w zasadzie koniec. Spacer po centrum wolnym krokiem to maksymalnie 4-5 godzin. Jak lubię Hiszpanię to do Saragossy nie widzę powodu nigdy wracać. Aha, podobało mi się lotnisko. Kształtem przypomina nowy terminal we Wrocławiu. Na lotnisku oczywiście fajna informacja turystyczna z broszurkami i mapkami, ale szału nie ma się co spodziewać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Lut 2022 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Łopata poszła w ruch i odgrzebałem taki oto wątek :)

Może od 2013 r. coś się tam radykalnie zmieniło i warto się zatrzymać na nocleg w trasie między Bilbao a Barceloną? Mam też inne opcje (np. Tudela), ale Saragossa jest optymalnie położona na trasie, choć parcia nie mam ;)
Gdy się wyszukuje czegoś o tym mieście, to najczęściej pojawiają się wpisy @rw30, które - łagodnie rzecz ujmując - nie zachęcają do wizyty tamże :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Lut 2022 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Moze Ecce Homo w pobliskiej Borja ;)
https://tvn24.pl/swiat/zniszczony-fresk ... 81-3441530

A na serio - Tudela jest ladna ale niewielka, za to mozna tez zahaczyc o piekny, odrestaurowany zamek/palac w Olite:
https://en.wikipedia.org/wiki/Palace_of ... e_of_Olite

Po drodze do Bilbao jest tez Vitoria-Gasteiz - ja nie bylem, ale wielu znajomych polecalo jako absolutny "must" w Kraju Baskow. 200-tysieczne miasto, uznawane ze jedno z najladniejszych w Hiszpanii, z piekna starowka i mnostwem knajpek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Lut 2022 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Dzięki :)
W Vitorii będę wcześniej, w ramach wypadu, w którym będziemy mieli 3 noclegi w czasie tamtejszego Aste Nagusia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lut 2022 22:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
@tropikey Byłem, więc kilka słów o atrakcjach Saragossy:
- Bazylika najlepiej wygląda z zewnątrz, wnętrze to nic specjalnego. Ponoć największy barokowy kościół w Hiszpanii. Widoki najlepsze wczesnym wieczorem z drugiego brzegu rzeki
Załącznik:
IMG_7933.JPG
IMG_7933.JPG [ 146.24 KiB | Obejrzany 2055 razy ]

- Torre del Pilar - to jedna z wież bazyliki na którą można wjechać windą i z bliska obejrzeć kolorowe dachy kopuł bazyliki. Polecam.
Załącznik:
IMG_7762.JPG
IMG_7762.JPG [ 290.36 KiB | Obejrzany 2055 razy ]

- La Seo del Salvador - kościół niepozorny z zewnątrz i fantastyczny w środku (ale nie można robić zdjęć :( ). Dodatkowo, polecam zajść w boczne uliczki i przyjrzeć się ścianom zdobionym w stylu mudejar. Oceniam dużo wyżej niż bazylikę.
Załącznik:
IMG_7910.JPG
IMG_7910.JPG [ 256.38 KiB | Obejrzany 2055 razy ]

- Palacio de la Aljaferia - największe wrażenie robią mury. W środku raczej średnio ciekawie - taka mała namiastka pałaców Maurów, ale daleko w tyle za Alhambrą.
Załącznik:
IMG_7841.JPG
IMG_7841.JPG [ 195.45 KiB | Obejrzany 2055 razy ]

- Patio de la Infanta - to chyba największa niespodzianka, głównie ze względu na lokalizację, bo znajduje się w budynku banku Ibercaja :) Wchodzisz jak zwykły klient, tylko trzeba się obsługi spytać w którym kierunku iść. Odrestaurowane patio z dawnego pałacu XVI-wiecznego kupca można oglądać za darmo.
Załącznik:
IMG_7849.JPG
IMG_7849.JPG [ 224.2 KiB | Obejrzany 2055 razy ]


Spaliśmy w centralnie zlokalizowanym Ibisie - niektóre pokoje mają okna z widokiem na bazylikę i Ebro.

Generalnie miasto nie powala, ale jeśli to ma być stop w drodze, to uważam, że się nada. Nie wiem, co jest w Tondeli, ale po drodze z Bilbao polecę Logroño - szczególnie jako przystanek kulinarny (Calle del Laurel i okolice).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group