Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Cze 2012 09:59 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Bardzo proszę o odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 30 Sie 2013 22:48 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
ktoś mógłby pomóc? interesuje mnie dojazd z centrum (okolice Paulista) na lotnisko w niedzielę wieczorem (wylot ok 23)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Sie 2013 23:34 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Witam,

Generalnie polecam airport bus #1. odjeżdża z Largo do Arouche, blisko Metro Republica. Na pewno ta opcja jest droższa (ok. 35BRL) niż dojazd metrem do Tatuape i dalej autobusem miejskim, ale to kwestia samodzielnej oceny jaki stosunek bezpieczeństwa do ceny jest akceptowalny. Miejskie publiczne linie na lotnisko GRU nie mają dobrej opinii. Zwłaszcza wieczorem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Sie 2013 08:32 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 93
Jechalem miejskim - z tym, że w ciągu dnia. Bez problemu. W ogóle chyba informacje na temat niebezpieczeństw występujących w komunikacji miejskiej w SP czy RJ są lekko przesadzone... Poza tym z Av. Paulista do Lago de Arouche też trzeba podjechać metrem. Na szczęście jest już żółta linia i nie trzeba się dwa razy przesiadać... Pamiętajmy też o korkach w SP...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Wrz 2013 10:42 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
czy myślicie, że przejazd z lotniska GRU w okolice Paulista po 23 jest bezpieczny?
Niestety GOL zmienił godziny lotów i mam do wyboru lot z lądowaniem w GRU o 22:30, więc jedyna nadzieja to chyba ten bus lotniskowy (aktualna cena to chyba 36,5BRL). Pytanie czy jest bezpiecznie w sobotę o 23 i w centrum Sao Paulo ok północy

Dla potomnych rozkład busa:
http://www.airportbusservice.com.br/br/linhas
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Wrz 2013 17:13 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
W sobote wieczoren na avenida Paulista jest bardzo duzo ludzi więc jest bezpiecznie. Duzo knajpek, duzo mlodych, pija piwko itp. Ogólnie bardzo spoko. Ja wracalem ostatnim metrem z Paulisty (ok 24) do mojego hostelu i czulem sie calkowicie bezpieczny.Jesli jednak masz na mysli stare centrum SP tzn plaza da Se z katedra i okolicę to odradzalbym tam wieczonre wycieczki.
W ciagu dnia jest bezpiecznie, ale kreci sie tam duzo narkomanow, bezdomnych, zulikow itp. wiec mozna sobie wyobrazic jak ta wyglada wieczorem. Sami mieszkancy SP mówia ze po 19 juz lepiej sie trzymac z dala od tego miejsca bo nie jest bezpieczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Lis 2013 15:43 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
jeśli ktos przylatuje na GRU linią TAM lub GOL to może za darmo przetransferować się na CGH (nie trzeba mieć kolejnego lotu z tego lotniska) i stamtąd taniej dojechać do centrum - bus 875A lub jakiś inny i metro. wymaga to czasu, ale można zaoszczędzić jakieś 30BRL :)

Bus płatny z GRU na Paulistę w sobotę jechał ok 40minut.

Taxi z Paulisty na GRU wyszło ok 108 reali, ale wynegocjowaliśmy 99BRL na starcie na 3os.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Lis 2013 16:13 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
Jechałem w dzień metrem a potem autobusem miejskim z przesiadką na Tatuapé, potem autobus 257, cena (za autobus) 4BRL. Zero problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 12 Lis 2013 16:50 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Krz napisał(a):
Jechałem w dzień metrem a potem autobusem miejskim z przesiadką na Tatuapé, potem autobus 257, cena (za autobus) 4BRL. Zero problemów.


potwierdzam - zaskakujaco dobra jakosc autobusu, nie jest to typowy miejski, ma miejsca na bagaz i jedzie praktycznie bez postojow na lotnisko. Nie ma sensu przepłacać w tym wypadkui.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Lut 2015 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Zdecydownie polecam autobus 257 jechalismy wczoraj okolo 23 i bylo bezproblemowo. Dopisze jeszcze jak do niego dojsc bo troche mi zeszlo aby tam trafic po wyjsciu w hali przylotow jedziemy na 1 pietro i idziemy na do konca hali na terminal 2 to jest terminal krajowy gdy tam dotrzemy schodzimy ruchomymi schodami pietro nizej kolo informacji. Wychodzimy przed terminal i po lewej stronie stoja autobusy tej linii za przejazd za 2 osoby zaplacilem wczoraj 10,60 reala kierowac przyjal banknoty bez problemu. Do tatupe w nocy jedzie sie okolo 25 minut bus sie raczej nie zatrzymuje. Metro dziala do polnocy. Pozdrowienia z SP
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
zuraw uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 09 Lut 2015 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
A wygląda dokładnie tak (zdjęcie z października 2014, więc cena na wtedy):

Image

Dodam jeszcze tylko, że bilet tylko i wyłącznie u kierowcy, a nie w kasach na przeciwko przystanku, bo tam sprzedają bilety na shuttle-busy innych firm po 30-35reali.
Przystanek jest dokładnie na przeciwko kas, a w kasach tradycyjnie próbują wciskać ciemnotę, że nic tańszego nie jeździ ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Maj 2015 15:02 

Rejestracja: 08 Maj 2015
Posty: 8
Dwa dni temu wróciłem z Brazylii.
Autobus lini 257 to zdecydowanie wygodne rozwiązanie! Cena na dzień dzisiejszy (08.05.2015) to 5,15R$, bilety kupuje się w autobusie u kierowcy, płacić można wyłącznie w realach. Reale pobraliśmy z bankomatu na lotnisku - jest ich tam sporo. Minimalnie można pobrać 50R$.

Autobus numer 257 jeździ praktycznie co 15 minut. Tutaj jest rozkład jazdy (wystarczy kliknąć w numerek 257):
http://www.emtu.sp.gov.br/emtu/itinerarios-e-tarifas/encontre-uma-linha/airport-bus-service.fss

Do stacji metro Tatuape jechaliśmy jakies 30 minut, tam szybka przesiadka na metro (bilety do kupienia w automatach, ale również w kasie). Metro w Sao Paulo mocno zatłoczone, zwłaszcza jadąc w drogę powrotną.

Drogę powrotną pokonywaliśmy w ten sam sposób. Trzeba tylko uważać aby nie wysiąść na terminalu nr 4, na którym autokar zatrzymuje się w pierwszej kolejności. Jest to terminal do lotów krajowych linią Azul, położony spory kawałek od reszty terminali. Więc przejście tego odcinka między terminalami to około pół godziny. Jedziemy więc do ostatniego przystanku, nie wysiadamy wcześniej.

Przy stacji Tatuape jest duże centrum handlowe. Jednak nie znaleźliśmy tam sklepu spożywczego. Polecam natomiast Carrfour położony jakieś 500-600 metrów od dworca. Pieszo można tam dojść kierując się w tym samym kierunku, w którym autobusy wyjeżdżają z dworca, a przed mostem schodzimy lekko w dół po prawej stronie. Zresztą zawsze można dopytać. W sklepie tym znaleźliśmy o wiele tańsze artykuły niż w samym Sao Paulo. Np litrowa cachaca 51 kosztowała niecałe 6R$, podczas gdy w sklepie w Sao Paulo średnia cena to 9-10 R$.

I jeszcze jedna wskazówka - jeśli by ktoś potrzebował przejazdu z lotnica Campinas do Sao Paulo, to zaraz po przylocie, przy wyjściu z hali odbioru bagaży jest stoisko linii Azul, która oferuje darmowy autokar między lotniskiem w Campinas a Sao Paulo (np do dworca Barra Funda, skąd odjeżdża metro). Tylko przy tym stoisku trzeba pobrać od pracownika specjalny darmowy bilet na autokar. Jedzie się ponad godzinę, dystans do pokonania to około 90km. Ale, jak pisałem, autokar darmowy, a inne sposoby przejazdu drogie. Przystanek, a wręcz kilka stanowisk odjazdowych na wprost od wyjścia z hali przylotów. Polecam!

-- 08 Maj 2015 15:02 --

Dwa dni temu wróciłem z Brazylii.
Autobus lini 257 to zdecydowanie wygodne rozwiązanie! Cena na dzień dzisiejszy (08.05.2015) to 5,15R$, bilety kupuje się w autobusie u kierowcy, płacić można wyłącznie w realach. Reale pobraliśmy z bankomatu na lotnisku - jest ich tam sporo. Minimalnie można pobrać 50R$.

Autobus numer 257 jeździ praktycznie co 15 minut. Tutaj jest rozkład jazdy (wystarczy kliknąć w numerek 257):
http://www.emtu.sp.gov.br/emtu/itinerarios-e-tarifas/encontre-uma-linha/airport-bus-service.fss

Do stacji metro Tatuape jechaliśmy jakies 30 minut, tam szybka przesiadka na metro (bilety do kupienia w automatach, ale również w kasie). Metro w Sao Paulo mocno zatłoczone, zwłaszcza jadąc w drogę powrotną.

Drogę powrotną pokonywaliśmy w ten sam sposób. Trzeba tylko uważać aby nie wysiąść na terminalu nr 4, na którym autokar zatrzymuje się w pierwszej kolejności. Jest to terminal do lotów krajowych linią Azul, położony spory kawałek od reszty terminali. Więc przejście tego odcinka między terminalami to około pół godziny. Jedziemy więc do ostatniego przystanku, nie wysiadamy wcześniej.

Przy stacji Tatuape jest duże centrum handlowe. Jednak nie znaleźliśmy tam sklepu spożywczego. Polecam natomiast Carrfour położony jakieś 500-600 metrów od dworca. Pieszo można tam dojść kierując się w tym samym kierunku, w którym autobusy wyjeżdżają z dworca, a przed mostem schodzimy lekko w dół po prawej stronie. Zresztą zawsze można dopytać. W sklepie tym znaleźliśmy o wiele tańsze artykuły niż w samym Sao Paulo. Np litrowa cachaca 51 kosztowała niecałe 6R$, podczas gdy w sklepie w Sao Paulo średnia cena to 9-10 R$.

I jeszcze jedna wskazówka - jeśli by ktoś potrzebował przejazdu z lotnica Campinas do Sao Paulo, to zaraz po przylocie, przy wyjściu z hali odbioru bagaży jest stoisko linii Azul, która oferuje darmowy autokar między lotniskiem w Campinas a Sao Paulo (np do dworca Barra Funda, skąd odjeżdża metro). Tylko przy tym stoisku trzeba pobrać od pracownika specjalny darmowy bilet na autokar. Jedzie się ponad godzinę, dystans do pokonania to około 90km. Ale, jak pisałem, autokar darmowy, a inne sposoby przejazdu drogie. Przystanek, a wręcz kilka stanowisk odjazdowych na wprost od wyjścia z hali przylotów. Polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 10 Mar 2016 23:04 

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 52
Loty: 68
Kilometry: 171 612
Uwaga, zmieniły się numery terminali, teraz terminal 4 to terminal 1, terminal 1 i 2 zostały połączone i to jest terminal 2, tylko terminal 3 pozostał terminalem 3.

Tak więc autobus 257 z Tatuape zatrzymuje się najpierw na terminalu 1
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 28 Maj 2016 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Aktualna cena autobusu 257 to 5,50 reala.
Moja uwaga to, ze autobus odjeżdża wyłącznie z terminalu 2 , wiec trzeba przejść z trzeciego wchodząc na 1 piętro i przejść kilkaset metrów lub skorzystać z shuttle busa, który podjeżdża pod terminal 3 co kilka minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Maj 2016 20:34 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Uberem
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 29 Maj 2016 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Ja też polecam Uber. Nie więcej jak 50R$ a prosto do hotelu. Wszystko zależy od tego, ile masz bagaży. Ja w Alitalii biorę przeważnie 2 walizki + podręczny. Ciężko byłoby się z tym wszystkim przesiadać czy nawet pokonywać setki metrów wewnątrz terminalu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Lut 2019 23:43 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Jakieś aktualne info ? czy nadal 257 to najwygodniejsza opcja ? Mamy 4,5h na przesiadkę i fajnie byłoby chociaz na małe piwo wyskoczyć
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 07 Lut 2019 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
To chyba najwyżej do centrum handlowego w Guarulhos (International Shopping Centre, czy coś w tym stylu) ;)
Sam jeszcze nie miałem moich 2 przesiadek w GRU, ale to, czego dowiedziałem się do tej pory, optymizmem nie napawa. A przy ok. 4 godzinach, to już w ogóle...

Wysłane z mojego telefonu przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 08 Lut 2019 01:01 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Było 8 Ale Latam robi co chce z rozkładem.. @tropikey dam znac jak sie uda i co w te 4 :)P
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 08 Lut 2019 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
@oskiboski, może skorzystasz z tej knajpki, poleca ją BusinessClass, Fogo de Chao, najbliżej lotniska masz pod tym adresem:
Tv. Casalbuono, 120 - 72 - Vila Guilherme, São Paulo, ja mam zamiar tam wskoczyć, ale będę dopiero 26.02
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group