Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sao Paulo GRU do CGH
#1 PostWysłany: 15 Sie 2014 21:48 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 111
Jak najszybciej dojechać z lotniska GRU na CGH ?
Jestem o godz 10.45 na GRU i kolejny lot, tego samego dnia o 13:40 z CGH
Bardzo proszę o informacje :)

Znalazłem busy lini GOL i TAM oraz i airportbusshuttle ewentualnie taxi ale to już wiekszy wydatek :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 15 Sie 2014 22:08 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Czy na GRU przylatujesz jakimś lotem interkontynentalnym? Czy to jest normalny dzien tygodnia czy weekend? Nie ukrywam ze jest dużo prawdopodobieństwo ze nie zdążysz. Musisz się przebić na drugą stronę jednej z największych metropolii świata, która do tego jest wiecznie zakorkowana. Wystarczy lekkie spóźnienie, kolejka do odbioru bagażu albo kolejna w kontroli paszportowej i robi się bardzo gorąco. Nawet TAXI możesz nie dać rady. Nie wiem czy masz świadomość ale między GRU a CGH jest jakieś 40 km odległości....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Sie 2014 22:25 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 111
Tak, przylatuję w piątek o 10.45 na GRU z Toronto, Air Canada a potem 13.40 GOL airlines z CGH do SDU
Zastanawiam się w takim razie co zrobić jeśli nie zdąże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Sie 2014 22:26 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 128
potwierdzam, że na GRU możesz stać w długiej kolejce - ja stałem 2 godziny, z tego co się orientuje to jeśli masz lot TAM-em to transfer miedzy lotniskami jest darmowy jeśli masz bilet - ale to lepiej dobrze poczytaj na stronie przewoźnika, z GOL-em może jest tak samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Sie 2014 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Jechałem kiedyś bezpośrednim autokarem ale to było poza godzinami szczytu. W Twojej sytuacji wybrałbym taxi, koszt wyjdzie jakieś 150zł, w przybliżeniu. Jeśli będą długie kolejki i poczujesz, że możesz nie zdążyć, spróbuj drogą dla paszportów dyplomatycznych, jak się uśmiechniesz to może Cię puszczą, ale nie gwarantuję. Ewentualnie wejdź w rezerwację i zamów wózek inwalidzki, puszczają bez kolejki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Sie 2014 09:41 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 111
Dzięki za informacje.
Zapowiada się ze ta podróż będzie nie małym wyzwaniem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Sie 2014 10:14 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Ja jechałem z GRU do dzielnicy Morumbi (czyli bardzo blisko lotniska Congonhas) około półtorej godziny.
Sao Paulo to chyba najbardziej zakorkowane miasto świata. Jak pojeździłem tam przez 5 dni samochodem to dopiero zobaczyłem co to znaczy :).

PS. Taxi to chyba jedyne wyjście, uważaj żebyś nie trafił na takiego siwawego kolesia z korporacji lotniskowej - jak mnie wiózł to 3 razy zasnął za kierownicą i raz o mało co nie skończyło się to tragicznie :).

Powodzenia.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Sie 2014 10:51 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 111
W tej chwili pod uwagę biorę jedynie texi.

Mam jeszcze jedno pytanie :)
W drodze powrotnej - Czy sądzicie że 2h wystarczy na przesiadkę w GRU ? :)
Lece z SDU i ląduję o 18:05 na GRU ( terminal 2 ) a następnie wylot z GRU ( terminal 3 ) o godz 20:00 do YYZ
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Sie 2014 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2012
Posty: 118
Loty: 270
Kilometry: 451 543
Masz niesamowicie mało czasu, tak w jedną jak i w drugą stronę. Z przesiadką w drodze powrotnej również mogą być problemy. Niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Sie 2014 11:00 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 111
Podczas kupowania biletu miałem nadzieje że to wystarczająca ilość czasu, ale szukając więcej informacji o tych lotniskach powoli zmieniam zdanie, niestety.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Sie 2014 12:11 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Jak będziesz wracać z Rio to podczas nadawania bagażu poproś by nadali Twój bagaż od razu do Toronto. Pokaż swoje bilety i wytłumacz sytuacje: mało czasu na przesiadkę itp. Jak trafisz na rozgarniętą osobę to nie powinno być problemu. Nie raz już tak robiłem. Nawet gdy podróż odbywała się na dwóch rożnych biletach i różnymi liniami. Wtedy odpada ci problem z bagażem. Tylko ważne byś na ten drugi lot odprawił się wcześniej on-line i miał już w ręku wydrukowane karty pokładowe i pokazał to osobie przy check-in. Wtedy te 2h przesiadki powinno spokojnie wystarczyć. Jak wylądujesz na GRU to uderzasz od razu na transfer. Jeśli będzie kolejka do kontroli paszportowej to uprzejmie wszystkich przepraszasz tłumacząc że masz mało czasu i uderzasz na początek kolejki. Nie wiem jak jest na GRU bo ja tam tylko wsiadałem/wysiadałem, a transfery to miałem tylko z jednego lotu międzynarodowego na drugi, ale na wielu lotniskach jest tak, że na transferze z krajówki na lot międzynarodowy przy kontroli paszportowej są 1-2 bramki specjalnie przeznaczone dla tych co mają krótki transfer. Tam nigdy nie ma kolejki. Wtedy spokojnie powinieneś zdążyć :) Ja np. w tym roku miałem transfer w Madrycie 1h10 min z lotu Schengen na lot do Ameryki Płd, a wszystko tak sprawnie poszło, że jeszcze zdążyłem sobie piwko wypić w terminalu zanim wsiadłem do samolotu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Sie 2014 13:48 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 111
Wow, dzięki :)
Te i inne informacje są na tym forum po prostu bezcenne :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Sie 2014 14:57 

Rejestracja: 30 Lis 2011
Posty: 93
To i ja wrzucę 3 grosze. Z Gru do centrum jedzie się ObwodnicaTiete. Ktoś kiedyś oglądał ja w godzinach szczytu? Ja niestety parę razy nią jechałem. Taxi może nie wystarczyć. Jeśli nie masz megabagazy to proponuje autobus miejski 257 albo 299 do czerwonej linii metra Tatuape i potem metrem. Na Se zmiana linii i niebieskim do Sao Judas. I stamtad 6751 albo taxi. Największe korki ominiesz metrem. Metro jeździ co minutę dwie. Z tym ze tez może być zapachane wiec jak masz duże bagaże to taxi i modlitwa o brak korków.
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 01 Gru 2014 19:56 

Rejestracja: 01 Gru 2014
Posty: 4
Witam, wątek już nieaktualny na pewno, ale może ktoś jeszcze będzie szukał informacji o lotnisku GRU Sao Paulo. Miałam tam 2 przesiadki. Jedną bez odbierania bagażu. Miałam 1h20min i musiałam zmienić terminal. Przejście ( a raczej przebiegnięcie-bo stres był duży,kiedy dowiedziałam się, że to największe lotnisko w Ameryce Południowej) od wyjścia z samolotu nr 1 po bramki przed wejściem do samolotu nr 2 zajęło mi jakieś 20 min, więc zdążyłam się jeszcze wynudzić :D W drugą stronę musiałam odebrać i nadać ponownie bagaż oraz przejść przez kontrolę migracyjną. Miałam 2,5 h. Samolot nr 1 miał pół h opóźnienia, a do imigracji była duża kolejka. Chciałam poprosić panią strażniczkę o przepuszczenie mnie w kolejce, ale powiedziała, że spokojnie, mam dużo czasu. No i faktycznie czasu spokojnie starczyło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group