Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Paź 2015 00:21 

Rejestracja: 11 Wrz 2015
Posty: 115
Jak najlepiej dostać się z lotniska w Santorini do 2 głównych miejscowości wyspy Oia/Fira ? domyslam sie że autobusy lokalne kursuja, jaki jest ich koszt na tych trasach i jak często kursują ? szczególnie chodzi mi o godziny wczesno poranne i późno wieczorne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 23 Paź 2015 08:50 

Jest jakiś autobus, który jeździ do Firy ale na pewno nie jeździ późnym wieczorem. Generalnie na Santorini większość kwater to małe hoteliki prowadzone przez całe rodziny i właściciele odbierają z lotniska (zazwyczaj jest to usługa w cenie noclegu). Ja przyleciałam jakoś po północy to przy wyjściu czekało mnóstwo ludzi na "swoich" turystów :)
Góra
 PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Paź 2015 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Hej! Na tej stronie mozesz sprawdzic sobie mapki polaczen, ich rozklady i ceny:

http://ktel-santorini.gr/ktel/index.php/en/

Mnie rowniez odbierali z lotniska i odwozili wlasciciele pensjonatu, w ktorym sie zatrzymalem. Na greckich wyspach to chyba zwyczajowe, tak samo mialem na Mykonos kilka lat temu.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Cy lubi ten post.
Marcin Cy uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Lis 2015 02:10 

Rejestracja: 26 Paź 2015
Posty: 2
Hej. Jak rezerwowaliście hotel, informacja o transporcie była gdzieś wspomniana? (że w cenie hotelu transport z i na lotnisko). Chciałbym zarezerwować bezzwrotną ofertę na booking.com, niby jest w niej napisane, że transport z/na lotnisko jest dodatkowo płatny, ale często te opisy są wypełniane byle było i niekoniecznie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością. Hotel jest w Akrotiri, więc kawalek od lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Gru 2017 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Ktoś ma jakieś doświadczenia z transferem z lotniska? Wygląda na to, że w zimie są tylko 3 kursy między lotniskiem a miastem Fira, więc pozostaje przepłacone taxi, spacer lub wynajęcie samochodu.
Niestety transfer z lotniska nie jest wliczony w cenę pokoju :( A Uber tam chyba nie dotarł...
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Gru 2017 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Dobra, po researchu wszystkich opcji w necie wygląda na to, że najciekawszą opcją wydaje się dojście do przystanku Koutsoyannopoulos jakieś 20 min. pieszo od lotniska (trasa na Google Maps: https://goo.gl/maps/crRL9pp6QuF2). Jeździ tam autobus kursujący między Firą a Kamari, rozkład tutaj: https://ktel-santorini.gr/ktel/index.ph ... etable-eng

Dodatkowo ciekawą opcją wydaje się znajdujące się dokładnie koło przystanku Muzeum Wina: http://www.santoriniwinemuseum.com/ Co ciekawe, ma fantastyczne opinie (top atrakcji na TripAdvisorze, wielokrotnie wspominane też jako jedno z lepszych muzeów tego typu na świecie w różnych zestawieniach). Jako że zdecydowanie bardziej uśmiecha mi się wydanie eurasów na degustację % niż na taxi, wygląda to na optymalny plan :)
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Gru 2017 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 509
Kilometry: 602 217
niebieski
Polecam Hoppę, zwlaszcza wieczorem.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Gru 2018 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Czy na lotnisku Santorini (JTR) działają mobilne karty pokładowe Ryanair?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Gru 2018 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Na JTR bez problemu działają mobilne karty pokładowe Ryanair.

Z lotniska i na lotnisko bardzo łatwo dostać się lokalnym autobusem (Local Bus) w cenie 1,80EUR w jedną stronę. Tu jest rozkład: https://www.ktel-santorini.gr/index.php/en/services-eng/timetable-eng Czas przejazdu to ok 20 minut.

Przystanek jest tuż przed wyjściem z lotniska.

Wszystkie autobusy na całej wyspie jeżdżą do Firy i z Firy. Jak trzeba dojechać gdzieś indziej to trzeba się tam przesiąść. Autobusy to takie nasze PKSy, a nie miejskie. Zabierają bez problemu duże bagaże do luku. Bilety kupuje się przy wchodzeniu do autobusu lub w trakcie jazdy u kogoś w rodzaju konduktora. Tylko gotówka (nie musi być wyliczona, ale z banknotu 100EUR może być problem wydać :-) ).
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 26 Cze 2020 17:09 

Rejestracja: 26 Cze 2020
Posty: 5
Hej! jakieś świeże informacje ktoś ma? Jak się dostać z lotniska w Santorini do Karterádos? Poprzednio cytowane rozkłady jazdy nie działają (błąd 404 strony). Ktoś ma świeże info?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Cze 2020 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
https://santorinisecrets.com/santorini-bus-schedule/
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 26 Cze 2020 22:19 

Rejestracja: 26 Cze 2020
Posty: 5
@Mio

dziękuję! a jak z cenami, masz info?


Ostatnio edytowany przez Abcn 03 Lip 2020 14:48, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Cze 2020 22:30 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Jest tam przecież napisane. Od 1,8-2,50 euro w zależności od trasy.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 04 Lip 2020 21:56 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 270
niebieski
A ile kosztuje teraz taxi do Oia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 07 Lip 2020 15:02 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
Czy na lotnisku JTR wystarczające są elektroniczne karty pokładowe PLL, czy trzeba je drukować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Lip 2020 15:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Dla A3 wystarczy e-boarding pass
Góra
 Profil Relacje PM off
chrystek uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 07 Lip 2020 15:14 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
Odprawiłem się online, otrzymałem e-boarding pass, ale na stronie lotu jest napisane, że odprawa tylko na lotnisku. Nie wiem co mam o tym myśleć :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Lip 2020 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Nie wiem ile się zmieniło od zeszłego roku ale w listopadzie na lotnisku JTR w ogóle nie działały mobilne karty pokładowe, a rejs miałem A3 czyli głównym przewoźnikiem na tym lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
chrystek uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 07 Lip 2020 15:18 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 212
No to już zupełnie nie wiem. Z ostrożności poproszę w hotelu o wydruk kart.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Lip 2020 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
Po prostu zgłoś się po karty pokładowe na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group