Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Mar 2018 10:22 
Awatar użytkownika

Loty: 4
Kilometry: 20 026
Hej, wybieram sie w maju na 2 tygodnie na Thassos w okolice Pefkari. Pomalu robie plan co mozna tam zobaczyc itp.
- chce wypozyczyc auto, objechac wyspe w okolo, czy ktos ma jakies miejsca gdzie nie znajde w internecie a warto zobaczyc? mile widzine dzikie bez turystow a z pieknym widokiem.
- jako ze to nie moja pierwsza podroz do Grecji, z czasem czlowiek staje sie bardziej wymagajacy. Odwiedzil bym chetnie winnice czy fabryke oliwy (podobno sa 4). Ktos cos moze polecic? gdzies wyczytalem ze winnice sa niestety najblizej w Kavali... to prawda?
- mysle o najwyzszym szczycie Ipsarion ale bardziej samochodem niz piesza wedrowka, Warto? czy taki Suzuki Jimny jakbym wzial na jeden dzien poradzi sobie? cos jeszcze warto zobaczyc majac wyzsze auto?
- chetnie poznam Wasze opinie o plazach gdzie warto spedzac wiekszosc czasu oraz gdzzie wg Was warto cos zjesc bedac przy okazji :)
- jako ze planuje auto moze macie jakas polecana wypozyczalnie, gdzie maja dobre ceny i nie ma problemow? jak wyglada transfer promem jesli chcialbym autem zahaczyc o Kavale? wiem ze tez wiaze sie to z wyzsza oplata w wypozyczani, duzo?
- w ktorych rejonach mozna upolowac dzikie oregano czy liscie laurowe? moze cos jeszcze pojawia sie na Thassos? Oregano od pewnego czasu przywoze z Grecji i nie wyobrazam sobie nie zebrac go tym razem :) Moze tez poelcicie co warto sobie dobrego przywiezc poza feta i oliwa?
- i ostatni temat, zakupy. Gdzie zaopatrywac sie najtaniej w produkty na codzien i do zabrania do PL?

Mam nadzieje ze ktos cos mi podpowie kto juz widzial ta wyspe i chetnie podzieli sie swoja wiedza ;)
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 27 Mar 2018 12:07 

Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Rozpatrywałam tą wyspę na wakacje i z tego co się z orientowałam to na sam szczyt nie wjedziesz - musisz część trasy przejść i jeśli dobrze pamiętam to po jakiś krzakach.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 27 Mar 2018 12:19 
Awatar użytkownika

Loty: 4
Kilometry: 20 026
znalazlem opis: "Ipsarion, najwyższa góra mająca wysokość 1204 m n.p.m. O ile do wioski Theologos prowadzi asfaltowa droga i można dojechać do niej samochodem osobowym, to na szczyt Ipsarion najlepiej dotrzeć po górskich drogach Jeepem lub wejść pieszo. Szlak pieszy zaczyna się w miejscowości Potamia, a wejście na górę trwa około cztery godziny. "
wiec przypuszczam ze podjechac i tak moge tylko kawalek a piesza wedrowka mnie nie ominie.

ew to:
"rano autobusem do Potamii; góra - dół i z powrotem ;-)
Z tym, że wchodzisz i wracasz tą samą ścieżką - jest tylko jedna. Chyba, żeby spróbować pętlę z powrotem przez Dyokefalosa - ale to robi sie sporo."
czyli wyjasnione :)
 Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 09 Lis 2022 17:11 
Awatar użytkownika

Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@minerek & inni: i jak tam u Was z tym Ipsario? udało się wjechać/wejść na górę? jakieś wskazówki którędy na- łatwiej/szybciej/ciekawiej?

Na YT są filmiki z wjazdu na górę przy użyciu aut 4x4:
Duster:

Jimmy z wypożyczalni:

Tiguan:

autor tego ostatniego filmu podał też trasę w GM którędy jechał: https://goo.gl/maps/YxZay3dZD7MNf6tX9

#5 PostWysłany: 09 Lis 2022 17:37 
Awatar użytkownika

HON fly4free
W 2006r. wjechaliśmy na Ipsarionn właśnie Suzuki Jimny.
Gdzieś w połowie trasy, drogę zagrodził nam leżący na niej wielki kamień. Po wyjściu z samochodu, aby go przesunąć, kamień zaczął uciekać, bo okazało się, że to był wielki żółw :D Na zdjęciu poniżej już był poza drogą.
BTW chyba już nie ma tej konstrukcji na szczycie góry?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
Raphael lubi ten post.

[ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości