Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Sie 2019 12:16 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Czy "wielkim grzechem" będzie rezygnacja z odwiedzenia jednego z tych miast (powód: napięty grafik)? Ile min. czasu potrzeba na zwiedzenie najważniejszych zabytków? Które z nich wg Was jest na miejscu 3. ? Dziękuję za opinie i rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
#2 PostWysłany: 01 Sie 2019 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Trochę tak.
Każde jest na swój sposób fajne, choć jakbym miał zrobić ranking to najmniej podobała mi się może i Samarkanda. W Ragestanie trwały przygotowania do jakiegoś koncertu, rozstawiali scenę i to pewnie dlatego. Ale miasto samo w sobie warte odwiedzenia.
Jakbym miał napięty grafik to chyba wolałbym spędzić mniej czasu w każdym niż któreś opuścić.
Dodatkowo z Khivy jeszcze jest opcja na wycieczkę do Moynak - też warto.
Poprzeglądaj relacje/zdjęcia i na tej podstawie wybierz co Cię mniej interesuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Sie 2019 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Ja mam podobny problem, i zrezygnowałem z Khivy, że względu że jest daleko na zachodzie, @dyzio1 a kiedy się wybierasz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Sie 2019 12:43 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Lądujemy w Ałamty 16.09 i odlatujemy 30.09. Chcemy zwiedzić zabytki Uzbekistanu a resztę przeznaczyć na Kazachstan (ewentualnie Kirgistan), ale 2 tygodnie to jednak za mało.
Jak wygląda Twój plan?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Sie 2019 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Ja także będę tam pod koniec września, jak coś to wiem kogo pytać o aktualne info. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 03 Sie 2019 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 7
Ja podobnie, wybieram się na przełomie września i października na 2 tygodnie i w planach mamy Taszkent, Samarkandę i Bucharę (podobnie jak kolega wyżej, ze względu na odległości odpuściliśmy zachód kraju). Oprócz tego planujemy zrobić Song Kol w Kirgistanie, a w Kazachstanie wstępnie zaplanowałem Kaindy Lake, Big Almaty Lake (i mooooże jakimś cudem Kanion Szaryński). Ogólnie plan mocno napięty, ale w końcu lubimy się tak wytyrać na wakacjach :P
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Sie 2019 09:06 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 99
Loty: 88
Kilometry: 97 216
Jeżeli macie 2/3 tygodnie na Kazachstan/Uzbekistan lub Kirgistan/Uzbekistan to ze względów logistycznych odradzam Chiwę.

Samarakanda to jedno z największych miast w Uzbekistanie. Można w niej również znaleźć całkiem uroczą dzielnicę rosyjską (pamiętającą jeszcze czasy cara). Buchara zaś ma bardziej zwartą zabudowę, łatwiej poczuć klimat średniowiecznego, islamskiego miasta. Szczególnie polecam spacer wczesnym rankiem, będzie spokojniej i mniej pielgrzymów. Jeżeli nie jesteście orientalistami to dwa miasta wystarczą na pierwszy raz.

Jeżeli chodzi o logistykę --> Jest nocny pociąg (standardowy, post-zsrr) z Taszkentu do Buchary. Omijać chordy taksówkarzy, zaraz za dworcem stoją marszrutki. Na pozostałych odcinkach można skorzystać z ichniejszej kolei szybkiej prędkości.
_________________
2019 -Ateny, Ałmaty, Astana, Taszkent, Samarkanda, Rzym, Budapeszt, Wiedeń, Lwów, Wilno, Ryga, Stambuł
2020 -Zagreb, Belgrad, Tallinn, Petersburg ... COVID ... Budapeszt, Tirana, Alicante, Malaga, Praga, Hamburg
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Wrz 2019 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2016
Posty: 82
niebieski
Czy coś wiecie na temat przejazdów pociągami Taszkient - Samarkanda - Buchara? Kupno biletów - czy da się kupić w kasie na dworcu, ceny, zajętość pociągu, połączenia alternatywne - bus, marszrutki.
_________________
Żelazna kurtyna w czasach PRL
Podróże zagraniczne w czasach PRL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Wrz 2019 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Paź 2015
Posty: 513
Loty: 57
Kilometry: 106 100
niebieski
Temat koleji w Uzbekistanie był już poruszany na forum :)
Ale pozwolę sobie przypomnieć:
Można kupić bilet na przejazd koleją w Uzbekistanie przez internet, trzeba się tylko zalogować na ich stronie Koleji Uzbeckiej, wybrać trasę, klasę i zapłacić, ale płatności tylko przez kartę Visa. Mi osobiście udało się zakupić bilet z Taszkientu do Samarkandy, oraz z Samarkandy do Buchary.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Wrz 2019 07:32 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Mając bilet kupiony online musiałeś go wymienić w kasie, czy wsiadłeś do pociągu na podstawie wydruku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Wrz 2019 07:44 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
W maju trzeba było wymienić w kasie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Wrz 2019 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4585
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
Ja wydrukowałem bilet i chyba można tak zrobić, ale z tego co pamiętam, nie jest to intuicyjne. Odbiór w kasie często będzie prostszy niż znalezienie drukarki.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Paź 2019 10:58 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 99
Loty: 88
Kilometry: 97 216
pabien napisał(a):
Ja wydrukowałem bilet i chyba można tak zrobić, ale z tego co pamiętam, nie jest to intuicyjne. Odbiór w kasie często będzie prostszy niż znalezienie drukarki.

el sueño de la razon produce monstruos


Obawiam się, że dużo zależy od ochrony na dworcu. W Uzbekistanie żeby wejść na teren dworcowy należy przejść skanowanie bagażu i np. w moim przypadku - zarówno w Taszkencie jak i Samarakandzie - bez wydrukowanego w kasie biletu nie chcieli mnie nawet wpuścić.
_________________
2019 -Ateny, Ałmaty, Astana, Taszkent, Samarkanda, Rzym, Budapeszt, Wiedeń, Lwów, Wilno, Ryga, Stambuł
2020 -Zagreb, Belgrad, Tallinn, Petersburg ... COVID ... Budapeszt, Tirana, Alicante, Malaga, Praga, Hamburg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Paź 2019 19:58 

Rejestracja: 16 Lip 2013
Posty: 9
Loty: 98
Kilometry: 205 052
U mnie w zeszłym tygodniu zarówno na dworcu w Bucharze jak i w Samarkandzie nikt nie robił problemów z tym, że miałem wydruk biletu kupionego online.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Cze 2023 17:33 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Prawdę mówiąc ciężko z tego rezygnować, ale na pewno zostawiłbym Chiwę, która mi się szalenie podobała, także klimatycznie. Buchara w centrum ma trochę podobny charakter, Samarkanda jest bardziej rozbita. Z drugiej strony zabytki w Samarkandzie naprawdę są świetne, więc chyba bym się wahał między Bucharą a Samarkandą.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lip 2023 21:09 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
Ja zapytam trochę inaczej - na które z miast Chiwa/Buchara/Samarkanda/Taszkient potrzeba najmniej czasu? Czy np. na Chiwę wystarczyłoby 5-6h w ciągu dnia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Lip 2023 21:30 

Rejestracja: 12 Gru 2022
Posty: 28
Najmniej czasu potrzeba chyba jednak na Chiwę, ale nie dlatego że jest mniej ciekawa, tylko bardziej kompaktowa i łatwiejsza do zwiedzania. Najważniejsze punkty spokojnie w ciągu 5-6 godzin dasz radę.
W każdym z pozostałych miejsc spędziłem po 2 pełne dni i nie mogę powiedzieć, że się nudziłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bajerglowa94 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 03 Kwi 2024 22:09 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
IMO przy takim dylemacie i konieczności ja odpuściłbym Samarkandę - podobała mi się najmniej z tych trzech miast; może dlatego, że była ostatnim punktem na liście z tej trójki i byłem już trochę przesycony, a może dlatego że ma najmniej zwartą zabudowę historyczną (w zasadzie prawie w ogóle niezwartą), bo to jednak duże, ruchliwe miasto - więc znacznie trudniej odczuć dawny klimat. Najbardziej z tych trzech podobało mi się w Bucharze, bo jest IMO najbardziej "naturalna". Chiwa - oczywiście ładna i ciekawa, ale trochę za bardzo skansenowa turystycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
Nvjc uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group