Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 722 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Wrz 2010 08:11 

Rejestracja: 09 Lip 2010
Posty: 20
Witam.
Dostałem dzisiaj maila że ze względu na strajk kontrolerów lotów we Francji odwołany jest mój jutrzejszy lot z Krakowa do Malagi. Mam następujące pytanie: czy jest możliwość zmiany loty na dzień następny z innego miasta? ponieważ w piątek jest lot do Malagi z Wrocławia już po zakończeniu strajku. Jak to zrobić? Dzwonić? próbować on-line?

Może mi ktoś pomóc?? proszę o jak najszybszą odpowiedź...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Strajk we Francji
#2 PostWysłany: 22 Wrz 2010 10:13 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 139
Zbanowany
online tego nie zmienisz niestety
najlepiej dzwonic na irlandzka infolinie stacjonarna, chociaz pewnie bedzie zapchana

polska infolinia to 4.88 PLN/min ale gadaja po polsku :)

Lista telefonów:
kontakt z Ryanair

oraz cala lista numerow :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Strajk we Francji
#3 PostWysłany: 22 Wrz 2010 10:20 

Rejestracja: 09 Lip 2010
Posty: 20
właśnie próbowałem on-line i się nie udało. Można zmienić tylko datę na danej trasie.

Po pół godziny czekania w kolejce udało się dodzwonić. Sympatyczny Pan zmienił rezerwacje na lot WRO->AGP :D Minuta połączenia 2,08 zł ale warto było gdyż rezerwacja była na 10 osób. Teraz tylko trzeba się jeszcze raz odprawić i fruuuuu :D

@mleko - dzięki za odp ;)

a tak btw - googlowałem na temat strajków kontrolerów lotów we Francji i okazało się, że w tym roku to jest już piąty albo szósty strajk - częściej niż nasze pielęgniarki i górnicy razem wzięci :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Strajk we Francji
#4 PostWysłany: 22 Wrz 2010 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
Ja podczas wybuchu wulkanu gdy byłem w UK , bez problemu zmieniałem przez intenet, ale wtedy to może był wyjątek bo gdyby wszyscy chcieli się dodzwonić to linie by im siadły....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Strajk we Francji
#5 PostWysłany: 27 Wrz 2010 11:42 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Witam wszystkich - podepnę się do tematu prosząc was o radę.
Moja sytuacja wygląda tak:
Na 23go miałem zabukowany powrót z Palmy(Majorka) do Bratysławy. Lot został odwołany z powody strajku o czym dowiedziałem się na miejscu na lotnisku. Najbliższa możliwość powrotu była 28go co było nie do przyjęcia dla mnie z powodów zawodowych.
Udało mi się zabukować lot na 24go w Wizzair z Barcelony do Katowic (jestem z Katowic więc ok - no prawie ok ale o tym za moment) koszt około 180EUR. Z Ryanem dogadałem się na lot Palma - Barcelona jeszcze 23go - nie zapłaciłem nic.
Hotel na szybko w Barcelonie to koszt 45EUR (od osoby w dwójce). Dojazdy z i na lotnisko około 15EUR. Trochę posiłków ale to raczej niewielkie kwoty są.

Moje pytanie: Jakie są szanse odzyskania pieniędzy? Przede wszystkim chodzi o lot bo nocleg mogę przyjąć jako koszt 3godzinnego zwiedzania Barcelony :) Mam potwierdzenie z "budki" Ryanaira o anulacji lotu i moim stawieniu się na miejscu.
Na ile kwestia strajku komplikuje sprawę? - czy mogą całkowicie wykluczyć swoją odpowiedzialność? Nie będę wnosił o odszkodowanie a jedynie o zwrot kosztów.

I ostania sprawa: Wylatując z Bratysławy pozostawiłem tam auto, które musiałem odebrać 3 dni później co naraziło mnie na kolejne koszty (nieduże bo około 20EUR). Co z nimi zrobić? Też uwzględnić?

Proszę o waszą pomoc a w zamian mogę obiecać rzetelne opisanie sprawy dla "potomnych"
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
macq91 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Strajk we Francji
#6 PostWysłany: 28 Wrz 2010 11:33 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Według mnie nie masz żadnych szans na odzyskanie pieniędzy, bo sam się zgodziłeś na zamianę lotu (bez żadnej dopłaty).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Strajk we Francji
#7 PostWysłany: 30 Wrz 2010 09:07 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
No to mnie nie pocieszyłem - mimo wszystko wczoraj wysłałem wniosek o zwrot kosztów.
Zobaczymy co mi odpiszą i po jakim czasie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Cze 2011 23:43 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
dopis: potwierdzone http://www.forum-barcelona.pl/viewtopic.php?p=1143#1143
Ryanair opublikowal ponizsze:
R napisał(a):
Ryanair has been advised of possible strike action by baggage handlers at Girona Airport on the 15/17/18/19/20 June 2011. Please monitor this notice for updates on this strike action.
If the strike goes ahead a contingency plan will be put in place allowing flights to/from Girona Airport to operate as scheduled on these dates. However, we will be unable to accept checked in bags on any flights to/from Girona Airport on these dates. Passengers booked to travel on affected flights will be permitted to carry one piece of hand luggage up to a maximum weight of 10kgs and with dimensions no greater than 55cm x 40cm x 20cm.
If this strike action goes ahead passengers who have paid a checked bag fee will be able to apply for a refund of the fee and travel with hand baggage only. Click here to submit an application
Passengers travelling on flights to/from Girona on Wednesday 15 June who are already booked to travel with a checked bag and who are not in a position to travel without the bag, can contact us to transfer (free of charge) to a Ryanair flight from either an alternative airport or on another date from Girona Airport.
http://www.ryanair.com/en/notices/gops/110610-Girona_Pos_strike-GB ,
przypuszczam ze wyslal zainteresowanym maile , ale pisze na wszelki wypadek, moze macie jakies nowiny
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Paź 2011 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Grecja: Odwołane wszystkie loty. 24-godzinny strajk
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... lerow.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Strajk AIR FRANCE
#10 PostWysłany: 30 Paź 2011 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
20 procent rejsów z lotnisk Roissy i Orly zostało odwołanych - poinformowali przedstawiciele linii lotniczych Air France. Wszystko przez strajk francuskich hostess i stewardów wymierzony w projekt redukcji personelu pokładowego.
Wstrzymano odloty na dalekich trasach m.in. do Nowego Jorku, Montrealu, Los Angeles, Tokio i Abu Zabi. O protest apelowało sześć związków zawodowych, niezadowolonych z przygotowywanych zmian.

Odwołane loty, i utrudnienia przez nie wywołane oburzyły część podróżnych powracających z wakacji.

- To koszmar. Czekamy od 7 rano. Nasz samolot odleciał. Nie mogliśmy wejść na pokład, gdyż Air France wpuszczał jedynie rodziny z dziećmi. Umieszczono nas na liście oczekujących i możliwe, że zabierze nas samolot wyczarterowany od innej linii lotniczej - skarżył się jeden z pasażerów.

Air France, którego straty w tym roku wynoszą 200 mln euro, usiłuje znaleźć oszczędności i poprawić swą konkurencyjność przez ograniczenie personelu pokładowego.

źródło: http://www.tvn24.pl/12691,1722556,0,1,k ... omosc.html
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Gru 2011 00:16 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 7
Witam, czy macie może jakiś pomysł jak jutro dojechać z lotniska HEATHROW do centrum Londynu? Na jutro zapowiedziano strajk metra i kolei, national express ma już wykupione bilety, co jeszcze zostało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Gru 2011 00:30 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 172
proponuje lekturę tutaj http://www.tfl.gov.uk/corporate/media/n ... 22162.aspx , a jak nie znajdziesz odpowiedniego dla siebie miejsca to na ww.tfl.gov.uk można poszukać w wyszukiwarce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Gru 2011 00:54 

Rejestracja: 19 Wrz 2011
Posty: 193
najlepiej mini cab-em, bo autobusem bedzie dramat
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Mar 2012 15:59 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
w Hiszpanii jest zapowiedziany strajk generalny na czwartek 29 marca ,
jak bardzo generalny będzie , zobaczymy,
tym niemniej jesli ktoś podróżuje na lotnisko, lepeij wziąć to pod uwagę
(dlatego umieszczam w tym dziale)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Mar 2012 10:47 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
wykorzystam okazję i dopiszę że oprócz generalnego ,
sytuacja jest taka że często są demonstracje, protesty
także na *delikatne* przejazdy lepiej mieć zapas czasu
i zawsze dowiedzieć się czy jest coś większego w planach
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Mar 2012 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 557
yaris68 napisał(a):
Abcn

Witam Cię,
orientujesz sie może, jaka jest pogoda w Barcelonie? Lecimy jutro na 4 dni. Co prawda śledzę pogodę w necie, ale widzę, że jest tam jakoś dziwnie chłodno (14-16 stopni) U nas, w Polsce zapowiadają na weekend nawet do 20 stopni. Czyżby w Barcy było zimniej niż w Polsce?

Będę wdzięczna za info

Wprawdzie nie jestem Abcnenem (mam nadzieję, że dobrze odmieniłem ;) ) ale też się wypowiem - to normalna temperatura w tej części Hiszpanii o tej porze roku... a 20 stopni w Polsce to anomalia. ;)

Uff, dobrze że dopiero 29 - dzień wcześniej mam przesiadkę w MAD :)
_________________
The best is yet to come.

Image

Moje podróże
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Mar 2012 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Abcn napisał(a):
w Hiszpanii jest zapowiedziany strajk generalny na czwartek 29 marca ,
jak bardzo generalny będzie , zobaczymy,
tym niemniej jesli ktoś podróżuje na lotnisko, lepeij wziąć to pod uwagę
(dlatego umieszczam w tym dziale)

Ciekawe czy ten strajk obejmie tez kontrolerow lotu i obsluge lotniska, bo mam wtedy BCN-FCO...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Mar 2012 11:29 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Ja chyba też mam fart lot z Hiszpanii 28 o 21:25. A następnego dnia kolejny lot już do polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Mar 2012 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Na 30 marca mam zaplanowany lot do BCN, oby im sie strajkowanie nie przedluzylo... Jakbyscie mieli wiecej info to wrzucajcie, bede sledzic watek
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Mar 2012 15:43 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 37
Kilometry: 42 702
hmm ja akurat 29 laduje na el prat :/ fuck
od siebie dodam ze 22.03 w Portugalii jest strajk generalny, domyslam sie ze transport stanie ale nie wiem co z lotniskami bo juz raz tak mialem w pazdzierniku ze lot do madrytu musialem przelozyc na dzien pozniejszy z powodu strajku i nie funkcjonowania lotniska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 722 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group