Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rzym-Wenecja-Mediolan
#1 PostWysłany: 16 Sie 2012 14:52 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Witam,

wraz z 3 znajomych kupiliśmy bilety na do Rzymu, a powrót mamy z Mediolanu. Do Rzymu przylatujemu 26 października, natomiast wylot z Mediolanu mamy 5 listopada. Planujemy przez kilka dni zostać w Rzymie. Następnie przemieszczać się w stronę Wenecji, a z Wenecji do Mediolanu.
I tutaj mam kilka pytań: znacie może jakieś miejscowości warte zobaczenia po drodze z Rzymu do Wenecji i z Wenecji do Mediolanu?
Ile mniej więcej dni potrzeba na zwiedzenie Rzymu (planujemy dość intensywne zwiedzanie)?
Może macie jakiś sprawdzony nocleg w Rzymie/Mediolanie i ewentualnie na trasie z Rzymu do Wenecji/z Wenecji do Mediolanu (jeśli oczywiście jest jakaś miejscowość warta zobaczenia).
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Ze swojej strony mogę polecić lot z Wawy Modlina do Rzymu Ciampino za 9 zł (my lecimy 26 października) i powrót z Mediolanu 5 listopada za 2,19 Euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#2 PostWysłany: 17 Sie 2012 10:48 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Zależy czym pojedziecie do Wenecji. Samochodem będzie wygodniej, bo jadąc przez Toskanię można zajrzeć do każdego mijanego miasta - zawsze warto.
Jeżeli pociągiem - Arezzo, Florencja, Bolonia, Padwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Sie 2012 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Na trasie Wenecja-Mediolan ja polecam Weronę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Sie 2012 16:33 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Samochód raczej odpada, bo mam 22 lata i raczej będę traktowany na 'specjalnych' warunkach przez wypożyczalnię ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sie 2012 20:04 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Sfinalizowaliśmy wszystkie stałe wydatki tzn. noclegi, przejazdy itp. Podzielę się z Wami, bo może komuś się przyda. Lecimy we czworo, więc wszystkie podane kwoty trzeba sobie podzielić:
- lot do Rzymy z Modlina - 36 zł
- 5 noclegów w Rzymie (całe mieszkanie wynajęliśmy) - 450 euro
- bilety z Rzymu do Florencji - 36 euro
- nocleg we Florencji - airbnb - po zniżce 80 euro (2 pokoje dwuosobowe)
- bilety z Florencji do Wenecji - 36 euro
- 3 noclegi w Wenecji - 797 zł
- bilety z Wenecji do Mediolanu - 36 euro
- lot z Mediolanu do Modlina - 50 zł
Z biletami z lotniska i na lotnisko wyjdzie mniej niż 900 zł. Myślę, że jest całkiem nieźle, tym bardziej, że nie nocujemy w hostelach :)
-
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Sie 2012 09:59 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Noclegów mogłeś poszukać na gruponach - na pewno byłoby taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Sie 2012 16:46 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda sprawa wypicia piwka w miejscu publicznych we Włoszech? Orientuje się ktoś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Rzym-Wenecja-Mediolan
#8 PostWysłany: 29 Sie 2012 18:59 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Nie wiem jak to wygląda prawnie, ale nie ma problemów. Tylko ze tam to piją wino na ulicy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Wrz 2012 19:50 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 1
mieszkanie wynajeliście z airbnb? czy z jakiejs innej strony?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Wrz 2012 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
my piliśmy piwko pod Santa Maria delle Grazie i nikt się nie przyczepił :) w innych miejscach też spożywaliśmy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Wrz 2012 22:23 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Przez airbnb we Florencji, a przez jakąś inną stronkę (nie pamiętam jaką) w Rzymie. I płacimy babce dopiero na miejscu. To była polska strona, jeśli dobrze pamiętam. Jak wrócę do domu, to sprawdzę, bo na laptopie jej nie mam zapisanej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group