Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#421 PostWysłany: 11 Lis 2022 10:26 

Rejestracja: 11 Lis 2022
Posty: 2
Cześć, czy "wyprzedane" na stronie muzeów watykańskich oznacza, że kompletnie nie ma już biletów w oficjalnej sprzedaży online i kasach biletowych, czy jednak jest szansa zakupu biletów w kasie stacjonarnej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#422 PostWysłany: 11 Lis 2022 10:45 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Raczej nie ma online - ale wiesz, że do kasy zwykle jest długa kolejka? Niekiedy na 40 minut stania, a niekiedy na 2 godziny - bez żadnej gwarancji?
Jest jeszcze jedna opcja w ww. kolejce - kupić bilety (drożej, rzecz jasna) od "koników-naganiaczy", jeśli komuś to odpowiada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#423 PostWysłany: 11 Lis 2022 11:43 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 667
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Pisz do Ani. Plus taki, że możesz załapać się na Ogrody i nie stoisz w kolejce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#424 PostWysłany: 11 Lis 2022 18:18 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Ania, spalona, kilkukrotny kontakt telefoniczny, SMS-owy, malilowy, zero odbioru zero odzewu.

Ja wiem że długi weekend dla Polaków, ale na słynną polską gościnność to mi to nie wygląda 😂
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#425 PostWysłany: 12 Lis 2022 01:27 

Rejestracja: 11 Lis 2022
Posty: 2
Kolejki mi aż tak nie straszne, pytanie z innej beczki, czy w kasie biletowej można kupić bilet na inny dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#426 PostWysłany: 12 Lis 2022 09:13 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 667
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
kacper451 napisał(a):
Ania, spalona, kilkukrotny kontakt telefoniczny, SMS-owy, malilowy, zero odbioru zero odzewu.

Ja wiem że długi weekend dla Polaków, ale na słynną polską gościnność to mi to nie wygląda 😂

Nie bądź taki narwany.
Może to jest Osoba, która z telefonem nie śpi czy nie chodzi do WC.
Pisałem do niej kilka miesięcy temu i odzew był po kilku dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#427 PostWysłany: 20 Sty 2023 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Wie ktoś na czym polega dostępna na stronie pośrednika opcja biletów do Muzeów Watykańskich "bez kolejki"?
https://www.getyourguide.pl/muzea-watyk ... 21&_pc=1,2
Jest o 40 zł droższa od biletu bez tej opcji. Z opisu wynika, że nie jest to żadna grupa zorganizowana, które mogą wchodzić bez kolejki.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#428 PostWysłany: 20 Sty 2023 14:54 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Nie wiem, jak tutaj konkretnie, ale zwykle chodziło o wcześniejszy zakup przez internet - bo właśnie na taki bilet wchodzisz bez kolejki ;)

P.S. Pod muzeum "koniki" sprzedają takie - droższe, ale bez czekania. Można też samemu kupić, o ile są dostępne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#429 PostWysłany: 20 Sty 2023 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
@sanchopan
Tylko, że obie opcje zakupu o pośrednika to wcześniejszy zakup przez Internet. Dlatego się zastanawiam o co chodzi.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#430 PostWysłany: 28 Lut 2023 14:15 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
1) Udało mi się odwiedzić Muzea Watykańskie bezpłatnie czyli w ostatnią niedzielę miesiąca. Przy Viale dei Bastioni di Michelangelo pojawiłem się około 8:15. Kolejka oczekujących na wejście już o tej godzinie była długa na 450 metrów i z każdą kolejną minutą się powiększała. Do muzeum wszedłem o 10 (otwarte od 9). W takim tłoku trudno kontemplować sztukę. Ale ogromem ilości wystawionych eksponatów faktycznie można się zachwycić. Przed przyjściem warto zjeść śniadanie w rozmiarze brytyjskim, a nie włoskim. W niedziele w obiekcie można się uraczyć co najwyżej kawą z dodatkami.

2) Bilety do Zamku Świętego Anioła warto kupować na tej stronie https://www.ticketone.it/en/artist/muse ... nt-angelo/ . Za bilet zapłaciłem 13 EUR i wszedłem od razu na zwiedzanie z ominięciem kolejki do kasy biletowej. Niektórzy pośrednicy doliczają sobie tutaj paskarskie prowizje i potrafią sprzedawać identyczne bilety nawet za 20 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#431 PostWysłany: 26 Mar 2023 23:37 

Rejestracja: 14 Sty 2020
Posty: 6
Cześć, czy wiecie może jak działają kupony/bilety GetYourGuide. Kupilismy takowe do Muzeów Watykańskich wstęp bez kolejek.. Otrzymalismy kupony i jest napisane na stronie GetYourGuide, ze muszą być one wymienione na oficjalne bilety w kasie biletowej. Czy to oznacza, że musimy normalne stać w kolejce do kasy po bilety i jedynie już bezpośrednio wstęp mamy bez kolejki? Ewentualnie ile trzeba zarezerwować sobie czasu na tą wymianie kuponu na bilety by zdążyc na zarezerwowaną godzinę wejścia. Kupony mamy na czwartek na godz 12:30. Nie wiem jakie jest obłożenie w taki dzień o tej porze. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie/podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#432 PostWysłany: 27 Mar 2023 10:15 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 245
niebieski
Witam
czy orientuje się ktoś jak pojawiają się bilety do Koloseum?
Jak patrzę na kwiecień to niby wszystko wyprzedane. Chciałem kupić bilety ze zwiedzanie podziemi ale jak się dziś pojawił 26 kwietnia to już wszystko biby wyprzedane na stronie coopculture
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#433 PostWysłany: 05 Kwi 2023 16:47 

Rejestracja: 17 Mar 2022
Posty: 206
Loty: 83
Kilometry: 137 593
złoty
@latoking Nie wiem jak wrzucają dostępne bilety, ale co jakiś czas pojawiają się pojedyncze bilety na różne dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#434 PostWysłany: 08 Kwi 2023 13:48 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 245
niebieski
Z moich doświadczeń ostatnich dni przy zakupie biletów do Koloseum.
Teoretycznie możemy kupić je na 31 dni do przodu. w Praktyce:
1) Bilety do Koloseum standardowe: raczej nie ma problemu z kupnem biletów na dzień w którym się kupuje i na ostatni dzień który jest możliwy do kupienia
2) Bilety do Koloseum i wstęp na arenę: sytuacja jak wyżej tylko niestety mniejsza ilość i trudniej kupić
3) Bilety do Koloseum i wstęp na arenę i podziemia. Tu sytuacja jest trudniejsza, pojawiają się z reguły na ostatni możliwy do kupienia dzień i w małej ilości i bardzo szybko schodzą, Ja chciałem kupić dla 6 dorosłych i to była masakra ale na szczęście się udało ale siedziałem nad kupnem 5 godzin.
Moja rada, jeśli się pojawią bilety a przy próbie rezerwacji wyskoczy błąd że niestety ich już nie ma to nie odświeżamy strony tylko klikamy na datę i jest większa szansa że uda nam się kupić niż przyciskając F5

Jeśli chodzi o inne dni niż dzisiejszy i ostatni możliwy do kupienia to pojawiają się bardzo rzadko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#435 PostWysłany: 18 Kwi 2023 20:43 

Rejestracja: 01 Mar 2021
Posty: 107
Loty: 55
Kilometry: 84 576
niebieski
Nie wiem czy to najlepszy temat ale mam pytanie do osób które były w Rzymie w pierwszą niedzielę miesiąca, kiedy można do wielu atrakcji wejść za darmo. Ja będę 7 maja i będzie to mój ostatni dzień w Rzymie więc jeśli jest ryzyko, że przez kolejki nie zdążę, to wolę zapłacić dzień wcześniej. Chciałbym w ten dzień zobaczyć Koloseum, Forum Romanum i Palatyn. Planuję wstać wcześnie, żeby być pod koloseum w okolicach godziny otwarcia. Jeśli kolejki nie są aż tak wielkie, to co jeszcze w ten dzień mógłbym dorzucić do zwiedzenia? Mam w ten dzień czas do około godziny 17.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#436 PostWysłany: 18 Kwi 2023 20:56 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
Pamiętaj że wtedy nie tylko Ty masz dostęp do atrakcji za darmo, ale każdy (czytaj kolejki które warto wziąć pod uwagę).
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#437 PostWysłany: 18 Kwi 2023 23:01 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 402
niebieski
matek1212 napisał(a):
Nie wiem czy to najlepszy temat ale mam pytanie do osób które były w Rzymie w pierwszą niedzielę miesiąca, kiedy można do wielu atrakcji wejść za darmo. Ja będę 7 maja i będzie to mój ostatni dzień w Rzymie więc jeśli jest ryzyko, że przez kolejki nie zdążę, to wolę zapłacić dzień wcześniej. Chciałbym w ten dzień zobaczyć Koloseum, Forum Romanum i Palatyn. Planuję wstać wcześnie, żeby być pod koloseum w okolicach godziny otwarcia. Jeśli kolejki nie są aż tak wielkie, to co jeszcze w ten dzień mógłbym dorzucić do zwiedzenia? Mam w ten dzień czas do około godziny 17.
Jeśli przyjdziesz odpowiednio wcześniej przed otwarciem atrakcji to jest szansa że się dostaniesz ale później albo kolejki będą gigantyczne albo limity odwiedzających, które często mają w atrakcjach w darmowe dni już zostały przekroczone.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
matek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#438 PostWysłany: 25 Paź 2023 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Rzymskie Koloseum informuje, że od 18 października wszystkie rodzaje biletów wstępu sąimienne, zostaje otwarta też nowa kasa biletowa, a liczba biletów sprzedawanych na miejscu będzie podwojona. Bilet imienny można kupić na stronie www.colosseo.it, w centrach obsługi telefonicznej i w kasach biletowych. Od 1 listopada spodziewane są dalsze innowacje. Wraz z powrotem czasu zimowego Amfiteatr Flawiuszów będzie czynny od 8.30 (zamiast od 9, jak teraz), aby wydłużyć godzin jego otwarcia. W związku z tym potwierdzono przedłużenie wizyt specjalnych „Księżyc w Koloseum” do końca roku, począwszy od 31 października, w godzinach 18–22.
https://turystyka.rp.pl/zanim-wyjedzies ... y-go-kupic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#439 PostWysłany: 10 Lut 2024 01:56 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Ja byłam w Rzymie w 2019 roku na początku listopada. Trafiłam na pierwszą niedziele miesiąca i obejrzałam kilka miejsc bezpłatnie ale do Colosseum i Forum Romanum wybrałam się w poniedziałek. Z powodu jakiejś rocznicy wstęp był bezpłatny też w poniedziałek. Przyszłam rano, kolejka była niewielka. Ogólnie przez cały tydzień kolejek wszędzie specjalnie nie było. Tylko do Bazyliki Św. Piotra chyba z godzinę. Muzea Watykańskie. Owszem kolejka była ale poruszała się w dynamicznym tempie i niewiele to trwało. Kupiłam wcześniej bilety online tylko do Galerii Borghese, bo tam się inaczej nie da. Dwa czy trzy tygodnie później chyba na tym forum ludzie meldowali olbrzymie kolejki wszędzie a przecież wstępów bezpłatnych już nie było. Czyli w sumie nie wiadomo jak to będzie nawet poza sezonem.
Jest bardzo dużo stron udających Muzea Watykańskie i sprzedających bilety drożej. Tu adres watykański https://www.museivaticani.va/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym - muzea
#440 PostWysłany: 10 Lut 2024 08:06 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 667
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Z głównych atrakcji to Coloseum na pierwszym miejscu bym nie stawiał.
Do szwendania się Zatybrze.
Ogrody Watykanu-wejście tylko z przewodnikiem i to nie każdym. Służę pomocą we wskazaniu. Polka.
Watykan-niekoniecznie z wejściem na kopułę, duża kolejka i jej się nie ominie.
Zamek Świętego Anioła-koniecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 440 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group