Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Paź 2022 16:38 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
Czy ktoś może polecić gdzie wybrać się z Rzymu na jeden dzień w góry (marzec '23)
Najlepiej z prostym transportem publicznym :) i pomiędzy 1000m - 1500m, chodzenie na max 6-8h. ~15km
Jak ktoś ma coś sprawdzonego to będę bardzo wdzięczny :)
Wstępnie patrzyłem na Trivoli ale tam górki ok 500-600m i nie widzę wielu "atrakcji".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 06 Paź 2022 23:01 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
chlopie, ale zes wymyslil! checesz w jeden dzien dojechac w gory, pochodzic i wrocic do Rzymu transportem publicznym? Ciezko bedzie, chyba ze wyjedziesz bladym switem to cos z tego bedzie,
Najblizej z atrakcjami masz Monti Simbruini, ale dojazd autem zajmie jakies 1,5 godziny w jedna strone. Busem z Rzymu do Subiaco dojedziesz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Paź 2022 23:25 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
pociag do Castel Gandolfo, ale gorki 500m tez.

nawet sa jakies treki

https://www.komoot.com/guide/527751/hik ... l-gandolfo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Paź 2022 00:12 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
@agnieszka.s11 pociąg do Trivoli 45 min, do Terni 1h, to dla mnie nie jest żaden problem. A z tego pierwszego już mam traskę
Nad morze też masz ponad 30m. To nie jest wielka różnica, trzeba tylko dobrze zaplanować dzień :P
W PL też mieszkam 1h30m od gór i wypad na jeden dzień na Śnieżkę to normalność.

@ibartek Chodzi mi bardziej o góry, nie trasy do trekingu bo takich to znam kilka ciekawych w okolicach Rzymu.

Na razie, poza Trivoli (trasa wygląda ok ale nisko:P ) i Terni (dalekie dojście od dworca :/), namierzyłem Vallepietra ale z transportem bus: Rzym -> 1h10m -> Subiaco (mniej niż 1h na przesiadkę) -> bus 1h -> Vallepietra, co już pozostawia 4-5h na góry więc lepiej wynająć auto, albo z Subiaco będę szukać trasy.
Do marca jeszcze sporo czasu na pewno coś się jeszcze znajdzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Paź 2022 21:59 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 354
Update po weekendzie :)
Plan jest taki:
BUS: Rzym - Subiaco 8-9:15 Subiaco - Campo dell'Osso 9:30-10:30
szlak Campo dell'Osso -> Monna dell'Osso -> Le Vedute -> Monte Autore -> Campo Minio -> Campo dell'Osso (8.5km) ok 3.5h
BUS Campo dell'Osso - Subiaco 16:30-17:30 Subiaco - Rzym 18:00-19:15

Na papierze wygląda nie źle, ale jak ktoś ma jakieś doświadczenia z tym regionem, uwagi to chętnie poznam.
Szczególnie ciekawi mnie na jakie warunki pogodowe trzeba być przygotowanym w tym regionie i na tych wysokościach 1800m npm w końcówce marca?

I jeszcze kwestia tego przewoźnika Cotral obsługujące obie trasy. W app widzę że bilety można kupić na ilość przejechanych kilometrów do 10, do 20 etc. Pierwsze widzę taki ciekawy system. Ktoś wie jak to wygląda w praktyce i czy bilety sprzedają kierowcy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group