Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
podsumowanie (c) Pacjonek
Rome Ciampino

Dojazd do/z centrum Rzymu (najkorzystniejsze warianty)

a) Wersja najtańsza /jedna przesiadka/
spacer 5 min + autobus 720 + metro
Cena:
1,50€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

bus 520 + metro A. --> Przesiadka na metro na stacji Cinecitta.
Koszt 1,50e (bilet 100 minutowy). Można też jechać na bilecie dłuższym (24h, 3-dniowym, 7-dniowym, RomaPasS

Po wyjściu z terminalu idziemy na przystanek po prawej stronie patrząc od strony terminala (za rondem). Wsiadamy w autobus nr 720 do stacji metra Laurentina, a więc początkowej stacji niebieskiej linii metra. Autobus jedzie ok. 25 minut w jedną stronę.
Podróż odbywamy na pojedynczym bilecie ważnym 100 minut (metro i autobus oklejone tą samą nazwą przewoźnika - ATAC), niestety niedostępnym u kierowcy autobusu. Na lotnisku bilety miejskie można kupić w informacji turystycznej (choć zachęcają do zakupu Roma Pass)
Autobusy nr 720 odjeżdżają z terminala autobusowego obok stacji metra Laurentina w dni powszednie co ok.40 minut, w soboty co godzinę, w niedziele wcale. Autobus nie dojeżdża na lotnisko, tylko 5 minut marszu przed. Należy wysiąść przed rondem, ale jeśli się przegapi ten przystanek to nie ma problemu, ponieważ kierowca zawraca na rondzie i znowu zatrzymuje się w tym samym miejscu, tyle, że po drugiej stronie ulicy

a) Wersja low-cost /jedna przesiadka/
autobus podmiejski + metro
Cena:
2,70€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

Przy wyjściu z lotniska (z hali odlotów), szukamy wiaty przystanku autobusowego numer 2,
skąd odjeżdża autobus do/z stacji metra Anagnina, rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
Bilet kupujemy u kierowcy, kosztuje on 1,20€
Po przyjeździe do Anagniny kierujemy się do bardzo dobrze oznaczonej stacji metra, tam w automacie kupujemy
bilet jednorazowy za 1,50€ lub bilet całodniowy 7€ uprawniający do podróży dowolnym miejskim środkiem transportu
(metro, autobusy, pociąg, kolejka podmiejska itp.) w granicach Rzymu dowolną ilość razy.
Mapka metro: http://www.rome.info/metro/rome_metro.gif
Metrem jedziemy do przystanku Termini.
Metro A i B czynne są od godziny 5.30 do godz. 23.30; w piątek i sobotę do godziny 01.30.
Powrót w dokładnie taki sam sposób - metrem do stacji Anagnina, a następnie autobus ze stanowiska 1 znajdującego się przy stacji metra.

b) Autobus Podmiejski /bezpośrednio/
Cena:3,90€ o.w. lub 6,90€ RT online / 4,50€ o.w. lub 9,00€ RT w autobusie
Czas podróży: około 40 minut

Rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=en
wraz z ewentualną opcją zakupu online poniżej (Ticket Purchase: Online).
W rozkładzie jest błąd mówiący jakoby bilet kosztował 4,50€ OT, co nie jest prawdą w przypadku zakupu Online.

c) Autokar /bezpośrednio/
Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie
Czas podróży: mniej niż 40 minut[i] (teoretycznie)
Rozkład jazdy i formularz zakupu dostępny tu http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
Warto przed zakupem przejrzeć ostatnie strony tego wątku (znaczne opóźnienia autobusów)

Lotnisko na noc jest zamykane i nie ma możliwości przenocowania


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
#1001 PostWysłany: 29 Maj 2018 21:55 

Rejestracja: 29 Maj 2018
Posty: 1
Mam pytanie kolejne z cyklu późnych godzin przylotów na lotnisko Ciampino. Mamy być na miejscu o 23:30. Biorąc pod uwagę ew. opóźnienia i dojazd do Rzymu, a następnie do hotelu co wszystko razem jest wątpliwym planem, mamy pomysł przenocować tę jedną noc w Ciampino. Problem, że (pomijając taxi) dotrzeć tam raczej można tylko na piechotę. No właśnie, myślicie że można bezpośrednio z lotniska tam przejść? Hotel jest przy Via Achille Grandi 2, 00043 Ciampino, Włochy (https://www.booking.com/hotel/it/ciampi ... l#tab-main). Na google maps droga z lotniska wygląda mało przyjaźnie dla pieszych ale może ktoś z Was ma jakieś doświadczenie? W sumie podobną trasę chyba też trzeba by przejść do dworca kolejowego Ciampino.

Będę wdzięczna za wskazówkę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#1002 PostWysłany: 29 Maj 2018 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Jest chyba dobry skrot do centrum ale nie wiem czy trochę nie przez krzaki, kilkakrotnie to sie przewijalo w tym temacie. Tyle od mnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1003 PostWysłany: 09 Cze 2018 16:42 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
A nie lepiej wziąć ostatni kurs np. Terravision o 0:15, przenocować w Rzymie i rano zacząć zwiedzanie, a nie od rana tracić czas na dojazd?
Nawet jak będzie opóźnienie to autobusy czekają, żeby wypełnić autobus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1004 PostWysłany: 10 Cze 2018 12:55 

Rejestracja: 10 Cze 2018
Posty: 3
Loty: 31
Kilometry: 83 310
Witam,

Będe w Rzymie w niedzielę, mój pobyt będzie kilkudniowy. Czy jest jakiś dobry sposób aby z lotniska wydostać się na jednym bilecie komunikacji oraz jednocześnie by był on ważny przez np.48h?
Chciałbym na jedym bilecie wyjechać z lotniska i zwiedzać miasto przez najbliższych kilka dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1005 PostWysłany: 10 Cze 2018 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 66
Loty: 70
Kilometry: 93 616
Bilet 48h - 12.50 euro
Bilet 72h - 18 euro
Ale zastanów się czy na pewno ci będzie aż tak to potrzebne. Jeśli skupiasz się na głównych atrakcjach i mieszkasz obok jakiejś to ogarniesz większość na piechotę (jednorazowy bilet to 1.50 euro, ważny 100 minut)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1006 PostWysłany: 16 Lip 2018 22:17 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Jak najtaniej czyli budżetowo, dla 4 osób wydostać się z centrum, okolice Termini, w niedzielę na lotnisko? Koło 10
Czytam, że nie wszystkie autobusy miejskie jeżdżą w niedzielę.
Dziękuję
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1007 PostWysłany: 03 Wrz 2018 16:33 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 24
-- 03 Wrz 2018 15:57 --

Post podwieszony jest super, ale to ok 1h drogi, a planuję podróż z rodzicami i chcę by jak najmniej ich wymęczyć samym transportem. Muszą mieć siłę na zwiedzanie :)
Pomyślałem by wynająć samochód w systemie carsharing. Czy na lotnisku Fiumicino są miejsca postojowe jakiegoś carsharing? Powinno to wyjść dużo taniej niż taxówka, a równie wygodnie.

-- 03 Wrz 2018 16:33 --

Znalazłem na tym lotnisku firmę carsharing car2go. Airport fee (Fiumicino): 9,90 €, to poddaje w powątpiewanie opłacalność całej imprezy. Czy ktoś z Was jechał z lotniska do centrum (okolice dworca) tym systemem car sharingowym i może napisać ile zapłacił?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1008 PostWysłany: 29 Paź 2018 10:27 

Rejestracja: 29 Paź 2018
Posty: 4
Loty: 10
Kilometry: 13 248
Witam wszystkich jako nowy użytkownik.
Dzięki Waszej stronie wróciłem z wycieczki z Rzymu i mam kilka spostrzeżeń:
1. Po wyjściu z terminala na lotnisku Ciampino autobus odjeżdżał ze stanowiska 6 do stacji metra Anagnina ( nie wiem czy jednorazowo tak było czy jest taka zmiana ).
Autobus dobrze oznakowany więc nie można pomylić, cena biletu dla dorosłego 1,2 Euro , czas dojazdu do stacji metra Anagnina przez centrum miasteczka to około 20-25
minut.
Po dojechaniu do stacji Anagnina schodami w dół do stacji metra.
2. W drodze powrotnej na lotnisko i wyjściu z metra kierujemy się w lewo wychodząc ze stacji i schodami na stanowisko 1
Dużo ludzi w tym i my skierowaliśmy się na stanowisko na które przyjechał autobus jadąc z lotniska do stacji metra następnie był chaos i bieg przez stację żeby zdążyć na
autobus, który na szczęście się spóźnił 3 minuty z odjazdem.
Na lotnisku też opóźnienie tak więc wszystko dalej było ok.
Może się komuś przyda to info.Pozdrawiam. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1009 PostWysłany: 29 Paź 2018 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
To jest wspomniany autobus atral do stacji Anagnina.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1010 PostWysłany: 29 Paź 2018 15:54 

Rejestracja: 29 Paź 2018
Posty: 4
Loty: 10
Kilometry: 13 248
Tak, ale czytając poprzednie posty ten autobus miał odjeżdżać z lotniska ze stanowiska 2, chyba że coś mi umknęło to sorki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1011 PostWysłany: 01 Lis 2018 19:38 

Rejestracja: 22 Cze 2018
Posty: 3
Na Ciampino przyleciałem 31.X. Wybrałem zdecydowanie najłatwiejszy-budżetowy sposób na wydostanie się z lotniska. Spod wyjścia z terminala autobusem 520 do przedostatniej stacji metra linii A (Cinecitta). Autobus jedzie dużo szybciej niż 720 na linie B. Bilet kosztuje 1,5 € i można na nim jechać przez 100 min. z przesiadkami, więc starczy na podróż metrem. Linia A łączy się z linią C na stacji San Giovanni, a z linią B na Termini.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1012 PostWysłany: 02 Lis 2018 02:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Czy przyjazd na lotnisko autobusem o 8:25 (wyjazd z Termini 7:45) wystarczy, żeby bez stresu zdążyć na samolot o 9:30? Co prawda mój lot ma obecnie notoryczne opóźnienia rzędu pół godziny lub więcej, ale wolę nie uznawać tego za pewnik ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1013 PostWysłany: 02 Lis 2018 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
23.10 o 17-tej security trwało 2 minuty.
Od autobusu do gate łączny czas nie przekroczył 5 minut.
Ale jak wiesz nie daje to żadnej gwarancji, że akurat u ciebie nie będzie tłumu.
Jedynym punktem może być security - odległości są na tyle małe, że na czas nie wpływają.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#1014 PostWysłany: 15 Lis 2018 23:35 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
W tym podsumowaniu napisane jest, ze autobusy atac (miejskie) nie kursuja w niedziele. Ja jechalem 720 w zeszla niedziele. Poza tym, odjezdzal on spod samego yerminalu, zadne 5 min wczesniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1015 PostWysłany: 17 Lis 2018 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
http://www.atral-lazio.com/it/ciampino/anagnina
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1016 PostWysłany: 18 Lis 2018 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 174
Czy zakup biletów online na http://www.atral-lazio.com leży?

500 - Visualizzazione non trovata [nome, tipo, prefisso]: 124,html,contentView
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1017 PostWysłany: 12 Gru 2018 10:44 

Rejestracja: 26 Sty 2017
Posty: 2
Cześć.

Czy przerabiał ktoś ostatnio powróz z Rzymu do Ciampino na poranny lot o 6:45?
Będziemy w styczniu w Rzymie w sporej 9 osobowej grupie. Zdecydowaliśmy się dojechać do Rzymu zgodnie z sugestiami (autobus+metro), jednak powrót mamy z Ciampino o 6:45 i zastanawiam się jak zorganizować dojazd na lotnisko tak aby zdążyć na lot? Myślałem o terravision o 4:05 z termini jednak czytam, że czasami jest problem aby wsiąść do autobusu, może ma ktoś jakieś sugestie jak ograć powrót w takiej grupie aby na lotnisku być ok 5 rano?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1018 PostWysłany: 12 Gru 2018 11:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Pierwszy sitbus z via Marsala na lotnisko Ciampino jedzie o 4:30. Około 5:00 będziecie na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1019 PostWysłany: 12 Gru 2018 12:58 

Rejestracja: 26 Sty 2017
Posty: 2
Dziękuję za podpowiedź. Nie doczytałem, że jeździ jeszcze sitbus. Z tego co zdążyłem się zorientować to odjeżdża z innego miejsca niż teravision (z drugiej strony termini), a czy ktoś wie jak z kolejkami i szansą, że nie weźmie nawet jak się ma bilet na konkretny kurs? Trzeba się ustawiać dużo wcześniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1020 PostWysłany: 12 Gru 2018 13:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Jeśli macie konkretny termin, to najlepiej kupić z wyprzedzeniem przez internet. Jak jechałem o 7:30, to wolne miejsca były, ale uważam, że przy tak dużej grupie lepiej jest mieć zaklepane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 59  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group