Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Lis 2013 11:50 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 34
Loty: 20
Kilometry: 38 364
Witam,

Pewnie wiele osób chociaż raz w życiu pomyślało o tym, żeby pewnego dnia postanowić zostawić dotychczasowe życie na jakiś czas i wyjechać w daleką podróż. Nie jestem wyjątkiem i doszedłem do wniosku, że dlaczego nie ? Póki nie jestem ograniczony obowiązkami wynikającymi z posiadania rodziny, kredytów itp. chciałbym zrealizować swój cel :)

Stąd pytanie do Was drodzy użytkownicy forum, czy ktoś nie chciałbym wspólnie wyjechać do Azji ? Oczywiście wyjazd niskobudżetowy, ciągłe przemieszczanie się, może od czasu do czasu jakaś praca dorywcza :)?

Termin bliżej nieokreślony, ale na pewno po Nowym Roku.

Pomysł zwariowany, ale liczę, że znajdą się jego entuzjaści ;)

Pozdrawiam
_________________
http://podrozysmak.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 13 Lis 2013 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Moja subiektywna opinia: jedź solo. O wiele łatwiej będzie ci nawiązać znajomości (głównie z braku alternatyw) i sprawdzisz swój charakter. Ale co kto lubi.

Powodzenia w podróżach. Nowy Rok w sumie na horyzoncie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lis 2013 12:27 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 34
Loty: 20
Kilometry: 38 364
Już mam skromne doświadczenie, akurat w te wakacje, przemierzałem samotnie Tajlandię przez ponad 2 tyg ;)
_________________
http://podrozysmak.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lis 2013 20:57 

Rejestracja: 21 Paź 2013
Posty: 16
Ja zamierzam sie wybrac do Japonii w terminie 22.02.-2.03 i szukam ekipy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Lis 2013 15:01 

Rejestracja: 15 Lis 2013
Posty: 2
radopato napisał(a):
przemierzałem samotnie Tajlandię przez ponad 2 tyg


jestem aktualnie nad dylematem takiej wyprawy, czy zebrać ekipę i może odważyć się na samotną akcję :-)
Jak masz chwilę i możesz podzielić się informacjami albo wskazówkami to napisz do mnie pako87@gazeta.pl albo www.facebook.com/bartosz.italia

Pytam o wszystko... jakie hotele, wskazówki, ile pieniędzy potrzeba na wypad, na co uważać itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lis 2013 16:04 

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 140
jestem po takiej "akcji" z jedna mala roznica-wybralem europe. Rzucilem robote ktora nie sprawiala mi przyjemnosci i nie pozwolila realizowac moich marzen i pasji. Podrozowalem ponad dwa miechy stopem od norwegii po grecje. Wiele osob lapie sie za glowe mowiac im co zrobilem ale oni tego nie rozumieje. Nie zaluje tej decyzji przezylem mnostwo niesamowitych chwil poznalem wiele dobrych i sympatycznych ludzi. Nie moge tylko sie zebrac do opisu wyprawy ale jak beda chetni to sie zmobilizuje. Na zakonczenie dodam ze wystarczy tylko chciec spelniac swoje marzenia a wszystko inne bedzie nam sprzyjalo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lis 2013 16:56 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 34
Loty: 20
Kilometry: 38 364
Pako napisał(a):
radopato napisał(a):
przemierzałem samotnie Tajlandię przez ponad 2 tyg


jestem aktualnie nad dylematem takiej wyprawy, czy zebrać ekipę i może odważyć się na samotną akcję :-)
Jak masz chwilę i możesz podzielić się informacjami albo wskazówkami to napisz do mnie pako87@gazeta.pl albo http://www.facebook.com/bartosz.italia

Pytam o wszystko... jakie hotele, wskazówki, ile pieniędzy potrzeba na wypad, na co uważać itd.



Nie chcę byś alfą i omegą w tym temacie. Tak jak niżej radzą osoby z forum, na początku najlepiej poszukać informacji ze własnym zakresie. Nie ukrywam, że ja również tak robię i między innymi dzięki forum na tej stronie zdobyłem dużo cennych informacji,
_________________
http://podrozysmak.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lis 2013 16:58 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 34
Loty: 20
Kilometry: 38 364
glebolxxx napisał(a):
jestem po takiej "akcji" z jedna mala roznica-wybralem europe. Rzucilem robote ktora nie sprawiala mi przyjemnosci i nie pozwolila realizowac moich marzen i pasji. Podrozowalem ponad dwa miechy stopem od norwegii po grecje. Wiele osob lapie sie za glowe mowiac im co zrobilem ale oni tego nie rozumieje. Nie zaluje tej decyzji przezylem mnostwo niesamowitych chwil poznalem wiele dobrych i sympatycznych ludzi. Nie moge tylko sie zebrac do opisu wyprawy ale jak beda chetni to sie zmobilizuje. Na zakonczenie dodam ze wystarczy tylko chciec spelniac swoje marzenia a wszystko inne bedzie nam sprzyjalo



Nie rozumieją tego bo po prostu nie mają takich ciągotek ;). Mnie zawsze coś takiego pociągało i teraz mając jakieś tam możliwości, staram się to realizować :). Akurat u mnie sytuacja jest taka, że bardzo lubię swoją pracę i sprawia mi ogromną przyjemność :). A jak mogę i pracować a potem przez jakiś czas realizować się podróżniczo to jestem zadowolony ;)

Zmobilizuj się, będę pierwszy który z przyjemnością przeczyta o Twoich przygodach "w trasie" :)
_________________
http://podrozysmak.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lis 2013 21:56 

Rejestracja: 15 Lis 2013
Posty: 2
Eryk napisał(a):
Pako napisał(a):
zacznij od wyszukania informacji we własnym zakresie, a dopiero potem zapytaj o ewentualne szczegóły

Jeśli dojdziesz do przekonania, że jesteś gotowy to pakuj się i jedź!


Dzieki za pomoc, nie wiem czy bez tych cennych informacji dal bym dalej rade :lol:
Spodziewalem sie nazwy hoteli w ktorych spal, jakis ciekawych linkow ze swiezymi informacjami, a przekonywac mnie do Tajlandii nie trzeba 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Gru 2013 19:36 

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 1
Już wszystko rzuciłam, na jaki mail pisać, bo pw nie mogę wysłać? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Gru 2013 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Eryk napisał(a):
do kogo w sensie? :roll:


do autora wątku
a PW nie może napisać bo nie ma wymaganej liczby postów
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Gru 2013 13:41 

Rejestracja: 25 Maj 2013
Posty: 38
Witaj, jestem zainteresowany wyprawą do Azji... Proszę o kontakt. ;) A co do mego doświadczenia z Azją, to trzy tygodnie temu powróciłem po czterech miesiącach spędzonych w Kazachstanie i Kirgistanie ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Gru 2013 18:47 

Rejestracja: 12 Gru 2013
Posty: 1
Heja, ja zrobiłam dokładnie to, o czym piszesz 4 lata temu :) Rzuciłam wszystko, kupiłam w jedną stronę bilet do Azji i zostałam tam pół roku. Zjechałam Tajlandię, Malezję, Laos, Birmę, Kambodżę i Wietnam. Od tego czasu co roku jeżdżę zimą do Azji na kilka tygodni/miesięcy. W tym roku też już mam kupiony bilet do Bangkoku- lecę 8 stycznia, natomiast do 4 lutego mam już plany, później jestem wolna.

Gdyby ktoś chciał połazęgować razem to dajcie znać- szukam towarzystwa od 4 lutego do 27 marca 2014 Nie chcę wracać w miejsca, w których już byłam, ale chętnie wybrałabym się jeszcze raz do Laosu albo odwiedziła po raz pierwszy Filipiny, Indonezję lub Chiny :) Oczywiście niski budżet, jak najbardziej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Gru 2013 11:33 

Rejestracja: 30 Cze 2011
Posty: 11
Pako napisał(a):
radopato napisał(a):
przemierzałem samotnie Tajlandię przez ponad 2 tyg


jestem aktualnie nad dylematem takiej wyprawy, czy zebrać ekipę i może odważyć się na samotną akcję :-)
Jak masz chwilę i możesz podzielić się informacjami albo wskazówkami to napisz do mnie pako87@gazeta.pl albo http://www.facebook.com/bartosz.italia

Pytam o wszystko... jakie hotele, wskazówki, ile pieniędzy potrzeba na wypad, na co uważać itd.




poprosze o te same informacje co Pako na priv lw147@wp.pl lub jeśli jeszcze ich nie masz to podeślij jak już coś się urodzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Gru 2013 07:35 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 33
Troche z przerazeniem czytam co piszecie. Planowanie tego ze szczegolami nie ma sensu.

Musicie zaplanowac kilka podstawowych rzeczy;
Czas
Budzet
Trase z grubsza.
Wize :)

Nigdy nie wiecie czy po drodze skrecicie kostke, poznacie milosc zycia czy dostaniecie prace za grube Euro. Podrozowanie bez scislego planu jest tez nieco tansze.

Teraz jestesmy w Tajlandi. Dzieki temu ze mozemy zaczekac tydzien na plazy lecimy z Kuala Lumpur na Bali za grosze.

Podobnie jest z noclegami. Czasem bez bookingu z wyprzedzeniem nie mozna. Czasem na miejscu jest 100 guest housow.

Jesli ktos chcialby podpytac zapraszam ;)
Obecnie za nami Sri Lanka, Indie, Tajlandia. Przed nami Indonezja, Malezja, Filipiny i dalej ;)

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
_________________
w 500 dni dookoła świata. http://www.madziamariusz.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Gru 2013 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2013
Posty: 3
Ja jestem entuzjastką pomysłu, żeby wybrać się w podróż po Azji na dłużej. Chcę wyruszyć w listopadzie 2014 r. Na jak długo, to zależy od możliwości finansowych, ale nie krócej, niż 6 miesięcy. Szukam towarzysza/szki podróży.
_________________
"Podróżować to żyć" H. Ch. Andersen
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Maj 2014 17:40 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 60
Trochę odkopie temat, ale czy ktoś z Was nadal myśli nad takim scenariuszem wyjazdu?

Może nie będzie to pełen spontan ale również zamierzam zostawić wszystko i ruszyć przed siebie.
Padło na Azję. Ze względów finansowych wyjechać będę mógł dopiero koło grudnia-stycznia kiedy uciułam
grosza na parę miesięcy życia.

Chciałem wyruszyć sam ale z przyjemnością powitałbym na pokładzie również kompana lub kompankę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Maj 2014 17:21 

Rejestracja: 23 Kwi 2014
Posty: 25
Aaaaa gdzie kolega chciałby wyruszyć? Jakiś plan już zaistniał w głowie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Maj 2014 23:28 

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 60
Planów jest kilka. Jednak najbardziej prawdopodobny to lądowanie w Malezji lub Tajlandii i przed siebie na północ czyli Laos, Kambodża, Wietnam... + jestem otwarty na propozycje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Maj 2014 23:51 

Rejestracja: 23 Kwi 2014
Posty: 25
Ile wyprawa miałaby trwać i jaki koszt ogólny przewidujesz :?: :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group