Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Lip 2019 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nie wiem czy w Belgii jest charge back, ale sugeruje zglosic zadanie zwrotu tych oplat w banku. A tak poza tym, to normalna historyjka z wyludzajacymi wypożyczalniami i opinie nalezalo przeczytać przed wypożyczeniem. Zreszta jest chyba na forum podobna historia, jak ktos wymienial maile z wypożyczalnia.

Dziwie sie, ze nie ujawnilas sie pani, ze wszystko rozumiesz i nie zazadalas zwrotu na miejscu. To nie Twoj problem, ze pani pracuje w kiepskiej firmie. Za miekkie serce sie placi.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
#22 PostWysłany: 17 Lip 2019 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
miki_fly napisał(a):
Jedynie złego słowa po tych kilku wypożyczeniach nie mogę powiedzieć o Surprice Rent a Car - tutaj zawsze pracownik przychodził odbierać samochód, raz przyczepił się zarysowania na feldze, ale po sprawdzeniu moich zdjęć z odbioru, na których widać było to zarysowanie, od razu się wycofał.
Ogólnie to co się dzieje w wypożyczalniach na lotnisku Chopina w Warszawie to jest jakaś tragedia i zorganizowana mafia. (...) O Surprice powiedział, że są na razie nowi i tego nie robią.

Czy ktos z Was wypozyczal moze ostatnio w SurPrice na Okeciu? Czy powyzsze nadal jest jeszcze aktualne, czy juz zrownali w dol do rynkowych standardow?
edit: to pytanie powinienem zadac w watku o rzetelnych warszawskich wypozyczalniach, wiec prosba o przeniesienie
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Lip 2019 14:18, edytowano w sumie 1 raz
Przeniesione. (klikaj na czerwony wykrzyknik)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Sie 2019 14:26 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Ja, regularnie.
Zawsze zero problemow, auta nowe, skrzynie automatyczne, zwrot bezproblemowy, raz nawet bez obecnosci pracownika - zero zastrzezen.
Choc nie ufam im, i zawsze biore zewnetrzne ubezpieczenie w https://worldwideinsure.com - koszt na 3 doby to ok. 9 funtow, wiec zaden pieniadz.


A jeszcze dodam opinie o Right Cars rowniez na Okęciu, gdyz tydzien temu korzystalem z ich uslug.
Zarezerwowalem za 30 EUR na 3 dni klase, gdzie Economy (Golf or similar) - ofc w automacie.
Przyjezdzam na miejsce, okazalo sie, ze nie dostane Golfa, tylko Hyundai Tucson, nowy, 200 km przebiegu, ale w manualu.
Po krotkiej wymianie zdan chlopaki znalezli mi B-Klase, ale to tylko daltego, ze klient wczesniej nie byl w stanie wynajac auta, gdyz mial amerykanskie prawo jazdy, to tez auto dla niego zostalo na parkingu, gdyby nie to, musialbym odjechac manualem - tu ogromny minus.
Reszta bez problemu, chlopak ktory ze mna auto ogladal i spisywal protokol byl OK, odbieral rowniez ten sam, nie szukal niczego na sile, szybki przeglad auta podpis i co najlepsze... kaucja z karty (1800 PLN) zeszla doslownie w 25 minut.

Ale uczucia mam mieszane, gdyz dla mnie ultra wazny jest automat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Sie 2019 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1651
srebrny
Jeśli ktoś trafi do tego wątku szukając opinii nt. wypożyczalni ENTERPRISE NATIONAL ALAMO na lotnisku Chopina, to spieszę z pomocą.

Rezerwacja zrobiona przez www.autoeurope.pl w kategorii Toyota Auris Wagon lub podobny i taki też otrzymałem. Na liczniku 13 000 km, najuboższa wersja wyposażenia/silnika. Formalności trwały ok. 5 minut (wszystko opracowane na tablecie), na parkingu auto czyste, bez śladów użytkowania, aczkolwiek na protokole było zaznaczonych kilka rys, których w rzeczywistości nie mogłem się dopatrzeć (może przez słabe światło na parkingu podziemnym). Przy zwrocie zatelefonowałem 10 minut przed przyjazdem na parking, żeby ktoś był na miejscu - wtedy nie trzeba lecieć do biura i właściwie od razu dostaje się protokół zdania. Sprawdzający w ok. 2 minuty stwierdził, że wszystko jest w porządku i taki wysyła protokół do systemu. Pozostaje tylko podpis na tablecie, uścisk dłoni i każdy leci w swoją stronę.
Podsumowując, doświadczenie z ENTERPRISE NATIONAL ALAMO bardzo pozytywne, wysoki standard obsługi i śmiało można tam wypożyczać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 16 Sie 2019 16:12 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
J/w

Potwierdzam, wynajalem na stronie Alamo samochod, odbior auta i zwrot bez udzialu pracownika, wszystko bez problemu, kaucja zniknela tylko po tygodniu, wiec trzeba bylo poczekac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 16 Sie 2019 17:10 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Mnie akurat ENTERPRISE NATIONAL ALAMO na Okeciu zrobilo na prawie 2k PLN. Mialem zewnetrzne ubezpieczenie wiec pieniadze odzyskalem, ale niesmak pozostal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Wrz 2019 10:15 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 925
niebieski
Czy Surprice ma auta na lotnisku czy gdzieś busikiem dowożą po mieście? Będę podróżował z 2-latkiem, chcę minimum utrudnień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Wrz 2019 16:47 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Teoretycznie tak, ja rezerwujac auto bezposrednio na stronie podalem "Delivery address" i auto dowiezli mi pod dom za free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Wrz 2019 14:52 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Wlasnie zwrocilem auto, rezerwowalem przez Alamo.com klasa kompaktowa z automatyczna skrzynia biegow, otrzymalem Nissana Juke, odbior w 3 minuty (wszystko podpisane elektronicznie, dokumenty na mailu) zwrot w 30 sekund. Wszystko bez udzialu pracownikow, dokumenty o odbiorze auta (bez jakichkolwiek zastrzezen) 20 minut po odjezdzie z lotniska juz byly na mailu.

Moge polecic

Cena za dwie doby - 180 PLN
Blokada na karcie - 4280 PLN

Image
Image
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 29 Lis 2019 23:35 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
niedawno brałem z Alamo (przez rentalcars.com), świeży samochód, sprawne wypożyczanie, wszytko ok. Jedyny minus to, że miał być niby Lexus is200 (co w sumie przesądziło o tym wyborze), a dostałem ostatecznie Toyotę Camry, no ale tak bywa. Teraz mam rezerwację w Surprice (economycarrentals.com), trochę się waham czy nie zmienić, bo opinie różne, aczkolwiek tutaj raczej pozytywne więc chyba przetestuję te 3 dni za 30zł :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Gru 2019 12:44 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
radoslaw napisał(a):
niedawno brałem z Alamo (przez rentalcars.com), świeży samochód, sprawne wypożyczanie, wszytko ok. Jedyny minus to, że miał być niby Lexus is200 (co w sumie przesądziło o tym wyborze), a dostałem ostatecznie Toyotę Camry, no ale tak bywa. Teraz mam rezerwację w Surprice (economycarrentals.com), trochę się waham czy nie zmienić, bo opinie różne, aczkolwiek tutaj raczej pozytywne więc chyba przetestuję te 3 dni za 30zł :)


Z Surprice bralem wiele razy, bez problemow, ale polecam na wszelki wypadek skorzystac z ubezpieczenia na worldwideinsure, koszt 4 dniowego to ok. 50 PLN, zawsze to spokojniej :D
A rano oddalem auto w Alamo, historia ciekawa dosyc:

Zamowilem klase compact, otrzymalem Kia Ceed - nowe auto, 4 000 KM przebiegu, wersja z automatyczna skrzynia biegow, po dojechaniu do Wroclawia zapalil sie check engine, zadzwonilem i na lotnisku tam zamienili mi auto na Toyotę Corollę, komfort troche zjechal, chociazby ze wzgledu na brak Apple CarPlay, no ale dojechalem.
We Wrocławiu auto sprawdzili pod kątem uszkodzen, wszystko bezproblemowo, zakonczyli wynajem i rozpoczalem nowy na miejscu, a dzis rano odwiozlem samochod na Okęcie i rowniez szybka inspekcja i nic nowego nie doszlo.
Kaucja 4300 PLN w tym 174 PLN za wynajem (piatek 12:00 -poniedzialek 07:00)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 23 Gru 2019 09:28 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Update
Kolejne udane podejscie do Surprice, zarezerwowana klasa CDAR, na miejscu Opel Astra V Kombi (Automat) z 8k przebiegu, umyte, paliwo 30%, szybki, bezproblemowy odbior, zrobilem 1200 KM, zwrot bez udzialu pracownika (prosili o telefon, ale spieszylem sie na pociąg, wiec tylko podrzucilem im kluczyki do biura, pol h pozniej mail z oględzinami, zero zastrzeżeń, czy dodatkowych zmyślonych szkód, wiec znow moge polecic.
Wynajem 3 dni (piątek 16:00 - poniedzialek 13:00) kosztowal mnie 105 PLN
Kaucja: 3 000 PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 26 Gru 2019 02:15 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 275
niebieski
Witam
Potrzebuję samochód na 1 dzień - 27.12, odbiór w Warszawie (gdziekolwiek) w okolicach 9 rano i zwrot na Śląsku (Katowice, ewentualnie Rybnik) w okolicach 21-22. Nigdy nie wypozyczałem auta w Polsce i nie wiem na jakie ceny można liczyć, ewentualnie gdzie najlepiej szukać. Z tego co sam na szybko znalazłem to ~350zł za najtańsze - panda albo podobne. Nie ukrywam że to trochę drogo jak dla mnie - jest sens szukać dalej czy to standardowa cena w takim okresi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 26 Gru 2019 04:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
WAW-KTW masz na Europcar (accor) za, ok. 260 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
dlugi_szmul lubi ten post.
dlugi_szmul uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 27 Sty 2020 19:19 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Kolejne doswiadczenie w Surprice Cars
Termin: pt-poniedzialek
Cena: 60 PLN za caly okres
Klasa: Opel Astra AT

Auto, jakie otrzymalem to Kia Ceed (15 tys przebiegu, automatyczna skrzynai biegow)
Odbior bezproblemowy, zwrot rowniez, ale Pan ktory wydawal mi auto chcial przycwaniakowac, mowiac cos w stylu "chcemy kaucje 3000 PLN czy ubezpieczenie i zniesienie wkladu za 150 PLN?, bo wie Pan, teraz okres swiateczny to zwroty kaucji chodza tak po 60-80 dni, wiec zeby Pan sie przygotowal..."

Wiec szukaja chetnych na wykupienie zniesienia ;)
Ale drugi Pan na parkingu, ktory auto odbieral, juz zadeklarowal, ze kaucja zejdzie do srody, taka ciekawostka.

A poza tym bez zadnych akcji, odbior auta 5 minut, zwrot 1,5 minuty wraz ze sprawdzeniem.

Znow polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 11 Maj 2020 16:19 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Witam ponownie,
Kolejna relacja z Okęcia.

Surprice Cars - klasa kompaktowa kombi automat - dostalem Opel Astra V Kombi
Okres: pt - pon (13:00 - 13:00)
Koszt: 30 EUR

W zwiazku z COVIDem lotnisko zamkniete, pracownik dzien wczesniej umawia sie telefonicznie na odbior w dogodnym miejscu w okoliach budynku lotniska, w tym przypadku hotel Marriott, odbior bezproblemowy, 30 sekund formalnosci + minuta na oględziny auta.
Wirtualny uscisk dloni i jazda w trase.
Auto dostalem brudne, ze stanem paliwa 25%, ale naturalnie brudne mialem zwrocic, Pan prosil zeby nie myc.
Zwrot rowniez bezproblemowy, odbior na telefon, sam zwrot to krocej niz minuta z wliczonymi oględzinami - tym razem znow bez niespodzianek i urojonych rysek, mimo ze auto brudne i tak zostalo odebrane i sprwadzone pod katem uszkodzen :)

Zatem jeszcze raz smialo polecam Surprice.
Nastepny wynajem planuje w czerwcu, mam nadzieje ze bedzie rownie bezproblemowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Cze 2020 19:36 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Kolejny wynajem, kolejna relacja.
11-15.06 - klasa FFAR (SUV)
Otrzymalem Kia Sportage, 17kkm przebiegu, automatyczna skrzynia biegow.
Koszt - 350 PLN

Odbior bezproblemowy, zwrot problemowy, bo wyszło uszkodzenie zderzaka i "plamka" od uderzenia innego pojazdu w moje drzwi, no bije sie w piers, jak auto odbieralem, to tego nie bylo.
Skasowali z kaucji 4000 PLN dokladnie 1622 PLN.

Na szczescie AXA juz mi potwierdzil zwrot pieniedzy, wiec bezstresowo, gorzej gdybym nie mial car hire protection, plulbym sobie w twarz :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 02 Gru 2020 01:26 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Zwykle raczej obstawiam duze i znane wypozyczalnie (co nie zawsze chroni przed wtopa), ale teraz sie zastanawiam bo ceny w okolicach Swiat wysokie a np taki Surprice wychodzi calkiem niezle. Ale o nich to juz sie w tym watku dzieki @dziend0bry naczytalem.

Na grinmotjony i globale to raczej mimo zewnetrznego ubezpieczenia nie mam nerwow. Ale jeszcze jest jakis addCar - ktos mial jakies z nimi doswiadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 02 Gru 2020 05:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@lataczuk, w Polsce najczesciej korzystalem z Europcar.
Moge wrzucic kod na 20% dzialajacy zawsze i wszedzie oraz dodatkowy (wpisywany przy platnosci) na €20 (lub rownowartosc).
Generalnie najlepsze ceny sa na stronie UK (niezaleznie od kraju wynajmu).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
lataczuk uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 11 Gru 2020 00:26 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@p.wl - jesli ciagle aktualne to bardzo prosze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group