Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Kwi 2019 15:02 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Do tej pory korzystalem z Surpricecars i nie mam absolutnie zadnych zastrzezen, mimo wysokich kwot na KK (500 EUR, wszystko odbywa sie profesjonalnie.

Natomiast teraz chce skorzystac z uslug Alamo - w USA jest to moja ukochana wypozyczalnia, ale jak w PL?

Ceny są przyzwoite, za 3 dni klasa z Fordem Focusem w automacie ok. 240 PLN, szukaja na sile usterek i wgniotek przy zwrocie auta, czy przechodzi to lekko?

Chcialem tez z uslug Sixt skorzystac, ale poczytalem opinie, ze wlasnie oni doszukuja sie najmniejszych skaz i wysylaja niesamowite rachunki.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Kwi 2019 20:16, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 08 Kwi 2019 16:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Wynajmij z pełnym ubezpieczeniem i nie będzie rozterek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Kwi 2019 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Wez pod uwage, ze opinie pisza tylko ludzie ktorzy mieli problem. Ja bralem raz z Hertz na Okeciu i bylo super, a moj kolega tez bral raz i go policzyli kilkaset euro za wymyslona ryse na klapie bagaznika.

Polecam unikanie Goldcara i jemu podobnych i ubezpieczenie przynajmniej zewnetrzne - np worldwideinsure (poczytaj ten watek: viewtopic.php?f=135&t=6151), za kilkadziesiat euro masz polise na caly rok i wzgledny spokoj.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Kwi 2019 17:05 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
O i to jest cos ciekawego.
Wszyscy zachwalaja icarhireinsurance, niestety dla obywateli PL nie maja oferty... cos innego polecicie?


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 08 Kwi 2019 18:46, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Kwi 2019 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Przeszlam przez wszystkie duze wypozyczalnie na Okeciu. Tylko Hertz raz mnie naciagnal. Z Alamo/National/Enterprise zgubilam kluczyk od samochodu i musieli mi dac nowy samochod. Mieli mnie policzyc za wymiane zamka, ale nie spieszyli sie z tym. Po tygodniu odkrylam kluczyk w dokumentach w plecaku, odeslalam poczta i nie musialam za nic placic, mimo ze mieli samochod na parkingu przez minimum 10 dni i nie mogli go wypozyczyc. Teraz mam w polisie opcje zagubiony kluczyk i oczywiscie nigdy wiecej juz kluczyka nie zapodzialam.

Wez pod uwage, ze samochod zostawia sie na parkingu i nikt go nie sprawdza od razu. Widzialam tam jakiegos goscia z jednej wypozyczalni, ktory krazyl i cos sprawdzal, ale nie pamietam z ktorej. Byc moze byl to Budget albo Sixt, kojarzac po kolorach tabliczek nad samochodami.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
dziend0bry uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Kwi 2019 17:51 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Jak wypozyczalem z Surprice to zawsze podchodzil do samochodu pracownik, razem obchodzilismy furę, spisywalismy od razu na tablecie zwrot i nawet tego samego dnia mialem sciagana blokade z KK, wiec z czystym sumieniem moge ich polecic.

Ale zaciekawilo mnie to ubezpieczenie, 40 funtow w skali roku to zaden pieniadz, ale gdzie bym nie wszedl to jest napisane:

Cytuj:
We’re sorry, but residents of Poland cannot currently buy a policy...



Generalnie wszedzie wymog bycia obywatelem UK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Kwi 2019 17:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Zapoznaj się z ubezpieczeniem wymienionym w #3.
Góra
 Profil Relacje PM off
dziend0bry uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Kwi 2019 18:01 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Nie zauwazylem... SUPER!

Dzieki ;) Juz sie czuje bezpieczniej :D Dziekuje za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Kwi 2019 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
zbyhu napisał(a):
Polecam unikanie Goldcara i jemu podobnych

No i w kontekscie "rzetelnosci" nie mozna zapominac oczywiscie o Greenmotion:
wypozyczenie-samochodu-u-greenmotion-a-chargeback,135,97237
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Kwi 2019 09:08 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
O Green Motion juz czytalem, raz nawet przez Expedie wynajlem furke, bo za weekend byla cena ok. 40 PLN !
Ale poczytalem opinie i szybko anulowalem rezerwacje.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 09 Kwi 2019 11:42 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Można być obywatelem polskim i korzystać z icarhireinsurance. Wystarczy nie mieszkać w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 09 Kwi 2019 12:21 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
Vincenz
zgadza się. wystarczy nie być rezydentem czyli mieszkać na stałe poza granicami PL. To jest wyższa szkoła ksenofobii i dyskryminacji bo nawet jak jesteś obywatelem UK ale na stałe mieszkającym w PL to już jesteś traktowany jak złodziej i ubezpieczenia nie wykupisz nawet jak zamierzasz auto wypożyczyć w UK.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Kwi 2019 14:21, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Kwi 2019 12:42 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Jakiej dyskryminacji? Jak zwykle maly % ludzi sprytnych inaczej spieprzyl fajna rzecz dla wszystkich i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 09 Kwi 2019 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zadna dyskryminacja tylko decyzja biznesowa. Nie wiem czy zmienili firme, ktora wydaje polisy (Zurich) czy to Zurich zmienil swoje warunki (underwriter change - jest podane jako przyczyna zmian). Mieszkancow Szwajcarii wykluczyli rok temu.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Kwi 2019 14:56 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
przed chwilą sprawdziłem i będąc rezydentem Szwajcarii mogę normalnie wykupić ubezpieczenie single trip. Ale fakt, na rok się nie da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Kwi 2019 08:56 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Jestem swiezo po zwrocie samochodu ponownie w Surprice.
Otrzymałem Hyundai Tucson w automacie, odbior bez problemow, odjechalem samochodem, wrocilem po paru dniach, pracownika nie bylo na miejscu przy odbiorze (podjechalem z samego rana) zatem wrzucilem kluczyki do skrzynki.
Po godzinie otrzymalem maila ze zwrotem samochodu bez zadynch zastrzezen - nic nie doliczyli nawet wiedzac, ze mam dodatkowe ubezpieczenie wykupione.

Po raz kolejny utwierdzam sie w przekonaniu, ze są najlepsi na Okęciu, ceny konkurencyjne i zero problemow podczas calego wynajmu.

Mam jeszcze nadzieje, ze kaucja (4000 PLN) cala zejdzie z karty :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Green motion
#17 PostWysłany: 07 Lip 2019 09:05 

Rejestracja: 07 Lip 2019
Posty: 1
Chcialabym ostrzec przed firma Green Motion i opisac sytuacje jaka spotkala mnie i mojego chlopaka. Wypozyczylismy na kilka dni samochod z lotniska Chopina w Warszawie w firmie Green Motion. Gdy oddawalismy samochod, nikt nie mogl z nami isc obejrzec samochodu i powiedziano nam, ze w ciagu 24 godzin samochod zostanie sprawdzony i dostaniemy feedback. Wydawalo nam sie to dziwne, bo wszystkie inne wypozyczalnie, z ktorych korzystalismy (a bylo ich duzo, troche pozdrozujemy po swiecie) sprawdzaja samochod przy jego odbiorze. Nie mielismy wyjscia, w biurze pani powiedziala, ze nie ma nikogo kto moglby ten samochod sprawdzic. My musielismy juz isc na samolot. Wieczorem, gdy dojechalismy do domu w Belgii, moj chlopak otrzymal e-maila, ze z powodu szkod wyrzadzony potracaja mu z konta ok. 700€. Do tej wiadomosci dolaczone byly zdjecia i filmik z tymi szkodami- rysami na karoserii. I tu zaczyna sie ciekawa sytuacja, poniewaz oczywiscie przy oddawaniu samochodu nie bylo zadnych rys, sprawdzalismy i robilismy zdjecia. Nie moglismy nic zrobic, gdyz telefonu oni nie odbieraja i na emaile tez nie odpisuja. Moi rodzice mieszkaja w Warszawie, wiec poprosilam tate, zeby odwiedzil rano ich biuro na lotnisku i poprosil o obejrzenie auta. Okazalo sie ze bylo juz wypozyczone i rysy bedzie mogl obejrzec na dzien nastepny. Tak tez zrobil, przyszedl nastepnego dnia o godznie, o ktorej samochod byl zwrocony i najpierw sam obejrzal samochod i nie bylo tam rys, ktore przedstawiono nam na zdjeciu i filmiku. Tata wrocil do biura i poprosil, zeby ktos z obslugi poszedl pokazac mu rysy ze zdjec i filmiku. Dwoch pracownikow udalo sie z nim na parking i rzeczywiscie... magicznym sposobem rys juz nie bylo. Przyznali mu racje, no i zwrocili nam czesc pieniedzy. Reszte zostawili twierdzac ze jakies rysy tam sa i dodatkowo musza nam potracic za „koszty administracyjne”. Niestety nie byli w stanie wytlumaczyc co to za koszty.
Prosilismy listownie oraz e-mailem o wytlumaczenie jak to sie stalo, ze na zdjeciach i filmiku nadeslanym widoczne byly rysy, a gdy samochod zostal faktycznie sprawdzony nagle tych rys nie bylo. Zero odpowiedzi. Postanowilismy przyleciec wiec do Warszawy i wyjasnic te sprawe, bo jak to jest, ze potracaja z karty kredytowej (w dodatku bez tytulu przelewu) 700€ podczas, gdy faktycznie tych szkod nie ma, co tez przyznalo dwoch pracownikow tej firmy.
W biurze, obsluga klienta jest wrecz fatalna. Dziewczyna, ktora nas obslugiwala nie chciala podac swojego imienia i nazwiska, nerwowo probowala sie nas pozbyc twierdzac, ze ona nie wie i nie umie wytlumaczyc nam jak doszlo do tej sytuacji. Zaczela wiec dzwonic do chlopaka, ktory podpisal sie pod ta „szkoda”, poniewaz tego dnia jak nam powiedziala byl w pracy. Dodam, ze roznawialismy po angielsku, poniewaz moj chlopak jest obcokrajowcem. Dziewczyna chyba nie wiedziala, ze mowie po polsku, samochod byl wypozyczony na dane mojego chlopaka. Poprosila kolege od „szkody”, zeby przyszedl i nam wytlumaczyl. Kolega nie chcial przyjsc, powiedzial jej, zeby powiedziala nam, ze on dzisiaj nie pracuje. Na co ona, ze juz za pozno, bo powiedziala nam ze jest dzis w pracy. On powiedzial, ze nie przyjdzie. Rozmawiali przez komorke i wszystko slyszalam. W pewnym momencie dziewczyna sie zdenerwowala i powiedziala mu, ze ma przyjsc, bo ona ma „dosc swiecenia oczami przed klientami za jego niby szkody”. Niestety, chlopak ten nie mial odwagi przyjsc i z nami porozmawiac. Rozlaczyl sie. Ona zadzwonila ponownie. Kazal jej powiedziec, ze samochod byl od razu naprawiony po tym jak go oddalismy (dodam ze oddalismy go poznym wieczorem w niedziele). Natomiast nastepnego dnia z samego rana moj tata juz tam byl i samochod byl juz wypozyczony. I ta dziewczyna powiedziala mu o tym, na co on powiedzial, ze nie przyjdzie i rozlaczyl sie. Jednak nie chcielismy wyjsc, bo sprawa byla niezalatwiona. Dziewczyna powtarzala, ze ona nie moze nic zrobic, bo ona nic nie wie itd. Poprosilismy o kontakt do osoby, ktora moze cos wiedziec i pomoc nam rozwiazac te sytuacje. Oczywiscie jest nieupowazniona i zaczela dzwonic do swojej managerki. Znowu slyszalam cala rozmowe, w ktorej dziewczyna przyznala nam racje, ze zostalismy oszukani, a chlopak XYZ nie chce przyjsc i tego wytlumaczyc (oczywiscie nie wiedziala ze rozumiem). Jak to powiedziala: „historyjka XYZ sie nie klei”. Uslyszalam jak jej managerka mowi, ze po co przyszlismy skoro oddali nam czesc kasy, zeby nas sie pozbyla. Dziewczyna w tym momencie miala juz lzy w oczach. Nie chcielismy jej stresowac juz bardziej, bo ona nie byla niczemu winna. Jednak jako obsluga klienta nie miala zadnych umiejetnosci ani srodkow do rozwiazywania problemow. Zachowanie chlopaka „od szkody” i managerki bylo karygodne. Po tej sytuacji zapoznalismy sie z opiniamii ludzi w internecie no i wszystko stalo sie jasne... Nie jestesmy jedynymi ludzmi, ktorych to spotkalo. Wyglada na to, ze to standardowa praktyka tej firmy - samochod jest sprawdziny dopiero jak klient go odda i odleci. Nam udalo sie udowodnic, ze szkod nie ma, tylko dlatego, ze na miejscu mielismy kogos kto mogl to sprawdzic od razu. Z calego serca polecam omijac Green Motion!!!
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 07 Lip 2019 12:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Zgłoście formalnie policji podejrzenie popełnienia oszustwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 07 Lip 2019 12:47 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3578
złoty
Popieram. Jedno postępowanie z Policją i skończą się takie cwaniackie naciągania ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Green motion
#20 PostWysłany: 07 Lip 2019 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Miamia napisał(a):
Po tej sytuacji zapoznalismy sie z opiniamii ludzi w internecie no i wszystko stalo sie jasne...
Następnym razem wierz w przysłowia, "mądry Polak po szkodzie" i zapoznawaj się z opiniami przed wypozyczeniem.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group