Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#21 PostWysłany: 15 Sie 2012 12:56 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 13
r_michal napisał(a):
prosiłbym o wskazówki dotyczące płatności
czy płacić kartą - jak wypada przewalutowanie? czy kupić w Polsce łaty ? czy zabrać euro i wymienić na miejscu ?


Wróciłem z Rygi trzy dni temu. Z płatnościami i wymianą pieniędzy nie ma problemu. Za 100 euro można dostać ok. 69,25 łata. Spokojnie da się też wymienić złotówki w większości kantorów - za 100 zł ok. 17,12 łata. Sporo płaciłem też kartą mastercard (przyjmują w zasadzie wszędzie i od każdej kwoty) i z tego co teraz patrzę kurs ok. 5,90 za 1 łata.

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#22 PostWysłany: 15 Sie 2012 13:08 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 85
bardzo dziękuję za informacje
jeszcze jedno pytanie - ta karta MasterCard to karta płaska czy wypukła ?
bo mam do wyboru:
1. płaska debetowa BGZ
2. płaska debetowa mbank
3. płaska prepaid PEKAO - ta wydana na Euro
4. wypukła kredytowa CitiWizzair
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#23 PostWysłany: 15 Sie 2012 13:11 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 13
r_michal napisał(a):
jeszcze jedno pytanie - ta karta MasterCard to karta płaska czy wypukła ?


Płaska. Najzwyklejszy MasterCard Debit wydany do rachunku w ing
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#24 PostWysłany: 15 Sie 2012 13:11 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
nie jestem specjalistą ale wydaje mi się, że kredytowe z reguły są wypukłe a debetowe płaskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#25 PostWysłany: 15 Sie 2012 13:21 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 85
pytałem o to czy płaska czy wypukła bo chciałbym kartą zapłacić za hostel (wszędzie w opisie piszą o karcie kredytowej)
nie wiem czy płaska debetowa też przejdzie przy płatności
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#26 PostWysłany: 25 Sie 2012 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5501
HON fly4free
Ja wróciłem z Rygi dzisiaj. Ze swej strony polecam wycieczkę do Pałacu Runsdale (ok. 80 km od Rygi). Wstęp (pałac, ogród i fotografowanie 6 LVL). Rozkład jazdy autobusów Ryga Bauska Pilsrundale
http://www.rundale.net/103/
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#27 PostWysłany: 29 Sie 2012 20:49 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 85
1. czy na lotnisku jest jakiś kantor otwarty około 21.00-22.00 - chodzi o kupno biletu na autobus - w Polsce mam problem z kupnem łatów
2. może ktoś zna godną polecani knajpkę na piątkowy wieczór (ładne dziewczyny, fajna muzyka, rozsądne ceny alko.) czy w tamtejszych knajpach też kasują za wjazd ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#28 PostWysłany: 13 Wrz 2012 23:32 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 21
Kilka informacji z mojej strony - jak cos sie dubluje z poprzednimi postami to sorki!

1) Z czystym sumieniem polecam hostel Franks http://www.franks.lv/. Hostel znajduje sie w centrum miasta (bezposredni dojazd z lotniska autobusem 22, zaraz po przejezdzie kamiennego mostu przystanek, przechodzimy na druga strone ulicy i jestesmy). Oczywiscie wszedzie blisko. Na dzien dobry powitalny drink gratis i co najwazniejsze bar otwarty 24h (imprezy rozpoczynaja sie w barze i koncza sie :) - w sezonie kazdego wieczoru pelno ludzi z calego swiata. Obsluga bardzo mila - glownie mlode i wesole loteszki ;) Co do ceny to zerknijcie na stronke - tanio jak na loteskie ceny. Kuchnia swietnie wyposazona, duzo lazienek i ubikacji. Czysto.
2) Zaraz obok hostelu jest bardziej znany klub "The Club" - to dla ludzi szukajacych nocnych wrazen. Oczywiscie duzo ciekawych klubow jest na ichniejszym rynku.
3) Prawie we wszystkie miejsca mozna dojsc pieszo, wiec komunikacja to bardziej dla leniwych, chyba ze cos znajduje sie poza miastem. Warto skorzystac z trolejbusu wybierajac sie na wieze telewizyjna - najwyzszy punkt widokowy miasta (znajduje sie na wysepce). Nie pamietam numery trolejbusu, ale wysiada sie na moscie, potem pieszo okolo 20 minut i podchodzi sie pod pierwsza brame, gdzie stroz ma kamere i otwiera ja. Wchodzi sie do srodka, tam urzeduje mila starsza pani. Kupuje sie bilety i wraz z nia wjezdza na gore. Widok niesamowity :)
4) Warto wejsc rowniez na budynek ala warszawski palac kultury. Bilety niedrogie, winda do gory i po sprawie.
5) Tanio mozna zjesc kupujac wszystko na najwiekszym targu, zaraz kolo dworca PKS (z hostelu Franks jakies 10-15 minut spacerkiem). Mozna poprobowac wielu ciekawych i swierzych rzeczy, co najwazniejsze jest tanio.
6) Tanio a dobrze (studencko) zjesc, mozna niedaleko opery w budynku uniwersytetu gdzie znajduje sie studencka stołówka - przechodzi sie kolo glownego wejscia do opery, przez ulice. Wchodzi sie do srodka glownymi drzwiami, kieruje sie wprost, schodami na dol i juz stamtad czuc zapach jedzenia. Jest bardzo czysto, nowoczesnie, a jedzenie jest pyszne :) Warto skorzystac z dania dnia - przy tackach jest kartka z info co jest dzisiejszego dnia - niestety tylko po lotesku, dlatego od razu mozna zagadac pania po angielsku i wszystko powie.
7) Dla piwoszy polecam male knajpki, w ktorych mozna wypic swietne piwa lub skorzystac na wynos, biorac piwo w butelki plastikowe - nawet 5-litrowe. jMoj ulubiony jest na przeciwko centrum handlowego, zaraz obok McDonaldsa. Obok mozna zjesc dobrego i taniego kebaba. Podobno nie mozna pic "pod chmurka" ale wydaje mi sie, ze odpowiednio uwarzajac mozna wypic piwko w niedalekich parkach :)
8) I warto nadmienic - Loteszki sa przepiekne !!!! Jak dla mnie zaraz po rosjankach z St. Petersburga :)

widok z wiezy telewizyjnej. brud na szybie sprawia, ze zdjecia nie wychodza perfekcyjne ... ale z tego co pani mowila, to nie moga czyscyc szyb, poniewaz brud jest "pod ochrona" :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#29 PostWysłany: 05 Sty 2013 14:11 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 85
Sigulda to super wybór !!! akurat na jednodniowy wypad
moja propozycja:
1. po wyjściu z dworca kolejowego kierując się na godzinę jedenastą na rogu ulicy kawiarnia/sklep - pyszne słodkie bułki rożnego rodzaju i kawa idealne na początek dnia
2. potem do kolejki górskiej Sigulda–Krimulda - trzeba sprawdzić czy czynna (jak nie nie można przejść dołem)
3. potem z Krimuldy szlakiem przez jaskinię Gutmana do Turaidy (polecam skansen i zamek)
4. powrót do Siguldy

pozdrawiam
michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#30 PostWysłany: 15 Kwi 2013 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Również polecam nocleg w http://www.franks.lv/. Świetny hostel, miła obsługa, dostęp do kuchni, kawa i herbata za darmo, darmowe śniadania, możliwość ugotowania czegoś. Organizuje on walking tours po mieście, zwiedzenie najważniejszych miejsc i muzeów, gdzie przewodnikami są tamtejsi studenci na końcu podawany kieliszek miejscowego balsamu. Te wycieczki śa darmowe na końcu tylko co łaska dajemy lub nie napiwek przewodnikowi. Organizowane są również Bar tour po pięciu knajpach okazja do poznania innych osób napicia się i potańczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#31 PostWysłany: 17 Kwi 2013 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Podpisuje sie pod powyzszym - pub crawl niczego sobie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#32 PostWysłany: 03 Wrz 2013 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2013
Posty: 28
Loty: 109
Kilometry: 193 212
A ja mogę polecić Riga Hostel (link do strony: http://www.rigahostel.com.lv), położony na przeciwko dworca kolejowego i... nad Mc Donaldem. Śniadania w cenie, bardzo przyjemne warunki i przystępne ceny (nawet za pokój dwuosobowy). Relacja z Rygi wraz ze zdjęciami i wskazówkami znajduje się na blogu: http://citybreakpopolsku.blogspot.com/2 ... -ryge.html.
_________________
http://citybreakpopolsku.blogspot.com
Smakowanie Świata miasto po mieście
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#33 PostWysłany: 13 Sty 2014 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1436
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
Witam wybieram się do Rygi na koniec wakacji na cztery dni. Myślałem aby skoczyc nad morze na dwa dni. Moze ktos cos polecić? Miejscowosc, jak dojechać, gdzie zanocowac?
Dzieki

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#34 PostWysłany: 13 Sty 2014 14:55 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Najbliżej z Rygi masz do Jurmali i okolicznych miejscowości, ale tam w lecie będzie tłoczno i drogo.
Dużo spokojniej i chyba nawet bardziej urokliwie jest nieco dalej od Rygi, w miejscowości Saulkrasti.

Zarówno do Jurmali jak i Saulkrasti możesz dojechać pociągiem. Do Jurmali (stacja nazywa się Majori) jedzie się ok. 0,5h, a do Saulkrasti, ok. 1h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#35 PostWysłany: 24 Sty 2014 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1436
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
sranda napisał(a):
Najbliżej z Rygi masz do Jurmali i okolicznych miejscowości, ale tam w lecie będzie tłoczno i drogo.
Dużo spokojniej i chyba nawet bardziej urokliwie jest nieco dalej od Rygi, w miejscowości Saulkrasti.

Zarówno do Jurmali jak i Saulkrasti możesz dojechać pociągiem. Do Jurmali (stacja nazywa się Majori) jedzie się ok. 0,5h, a do Saulkrasti, ok. 1h



Ostatnio zmieniono mi godziny lotów i planuje skorzystać z tej okazji i zmienić lot na długi weekend czerwcowy.
To chyba lepszy okres niż wrzesień? (Cielpej?)
Planuje po przyjeździe do Rygi zostać na 1 dzień i później pojechać nad Bałtyk. Napisz prosze czy 3 dni Saulkrasti to wystarczającą - chodzi mi tu o czas dojazdu i powrotu , czy wyrobie sie tak aby spędzić tam 2 pełne dni?
Znasz jakąś stronę z rozkładem ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#36 PostWysłany: 24 Sty 2014 10:53 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
W czerwcu będzie na pewno długi dzień (zachód słońca jest po 22-giej, a w miarę jasno prawie do północy), natomiast morze będzie prawdopodobnie cieplejsze na początku września.
3 dni w zupełności wystarczą, Saulkrasti to tak naprawdę mała wioska, a z Rygi do Saulkrasti jedzie się tylko godzinę pociągiem. Jeśli nie chcecie tylko plażować, to ja bym nawet jeden dzień poświęcił na Siguldę i okoliczny park narodowy Gauja.
Rozkłady jazdy i ceny biletów można sprawdzić na stronach łotewskich kolei. Ale wyszukiwarka nie jest najlepsza - nie zawsze znajduje połączenia, które w rzeczywistości istnieją.
http://travel.ldz.lv/ru/special/tickets
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#37 PostWysłany: 24 Sty 2014 11:28 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 153
Zbanowany
Którą z tych dwóch miejscowości Jurmala czy Saulkrasti wybralibyście na spędzenie połowy dnia (plażowanie, spacer, bez noclegu). Dodam, że będzie to lipcowa niedziela, więc zastanawiam się czy w Jurmalii jest aż tak strasznie tłoczno :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 24 Sty 2014 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1436
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
sranda napisał(a):
W czerwcu będzie na pewno długi dzień (zachód słońca jest po 22-giej, a w miarę jasno prawie do północy), natomiast morze będzie prawdopodobnie cieplejsze na początku września.
3 dni w zupełności wystarczą, Saulkrasti to tak naprawdę mała wioska, a z Rygi do Saulkrasti jedzie się tylko godzinę pociągiem. Jeśli nie chcecie tylko plażować, to ja bym nawet jeden dzień poświęcił na Siguldę i okoliczny park narodowy Gauja.
Rozkłady jazdy i ceny biletów można sprawdzić na stronach łotewskich kolei. Ale wyszukiwarka nie jest najlepsza - nie zawsze znajduje połączenia, które w rzeczywistości istnieją.
http://travel.ldz.lv/ru/special/tickets


Dziękuję za info. Chciałbym sie podpytac jeszcze o noclegi w tym rejonie. .. co polecasz? I co jest dostępne hotele, kwatery?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#39 PostWysłany: 24 Sty 2014 12:28 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
kla7 napisał(a):
Którą z tych dwóch miejscowości Jurmala czy Saulkrasti wybralibyście na spędzenie połowy dnia (plażowanie, spacer, bez noclegu). Dodam, że będzie to lipcowa niedziela, więc zastanawiam się czy w Jurmalii jest aż tak strasznie tłoczno :)


Ja był wybrał Saulkrasti, jednak z drugiej strony do Jurmali z Rygi jest bliżej, a sama plaża w Jurmali jest szeroka i ma nieco jaśniejszy piasek.
Ale jak wygląda przy pogodnych dniach w sezonie można zobaczyć chociażby na filmach na youtube.
Natomiast plaża w Saulkrasti jest bardziej 'dzika', ale mi osobiście bardziej przypadła do gustu - choć to oczywiście kwestia subiektywna.
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#40 PostWysłany: 24 Sty 2014 12:34 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Co do noclegów w tych miejscowościach nadmorskich, to niestety nie pomogę, bo mieliśmy hotel w Rydze, zresztą kupiony w dobrych cenach dzięki voucherom zniżkowym aplharooms. Do Jurmali i Saulkrasti robiliśmy wycieczki pociągiem - spokojnie w ciągu długiego dnia można było obrócić i spędzić dobre kilka godzin w tych miejscowościach.
W Jurmali jest trochę hoteli, w tym jeden prawie przy brzegu morza (ale zapewne będzie drogi w sezonie) - Baltic Beach Hotel&Spa, natomiast w Saulkrasti widziałem głównie kwatery prywatne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group