Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: RYGA - wskazówki
#61 PostWysłany: 03 Mar 2014 12:50 
Awatar użytkownika

złoty
jacek69 napisał(a):
Sama Ryga bardzo przeciętna i drugi raz nie pojadę, pewnie nawet pierwszego by nie było, gdybym był jasnowidzem :)

Wilno dużo ciekawsze

zgadzam się, jak dla mnie to cała pribaltika jest mocno przereklamowana, włącznie z Tallinnem, który poza starówką nie zachwyca

Ostatnio edytowany przez cypel, 03 Mar 2014 12:53, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 03 Mar 2014 12:50 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 116 299
sranda napisał(a):
Balsam ryski jest paskudny.

Wczoraj pierwszy raz piłem o smaku porzeczkowym i nie cofnęło się ;) 50ml z lodem (dużo lodu) poszło gładko i pozostawiło na języku przyjemny posmak porzeczek. Nie wiem jak zwyczajny ale porzeczka całkiem OK.

Poza tym tak jak piszesz - to bardziej lekarstwo niż alko do upijania się ;)
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 03 Mar 2014 12:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 399
Kilometry: 506 100
Balsam ryski nie jest taki zly. Trzeba lubić ziołowe alkohole (takie jak Beherovka albo Jager) :)
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 03 Mar 2014 12:58 
Awatar użytkownika

Loty: 98
Kilometry: 171 690
złoty
Porzaczka przede mną, ale klasyczny już próbowałem - nie twierdzę, że pyszny, ale kieliszek dla zdrowotności jak najbardziej polecam. Na języku daje ciekawy bardzo gorzki posmak.
Na pewno nie jest to alkohol na imprezę, bardziej jako ciekawostka.

#65 PostWysłany: 03 Mar 2014 13:06 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 116 299
bonifacy napisał(a):
Porzaczka przede mną, ale klasyczny już próbowałem

No to u mnie odwrotnie, porzeczka za mną a standard czeka na okazję :)
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 03 Mar 2014 21:54 
Awatar użytkownika

Loty: 244
Kilometry: 340 622
Anonymous napisał(a):
Poniżej zdjęcie z wieży kościelnej na ryskiej starówce.

Zdaje się, że w Wieżowcu Akademii Nauk Łotwy też jest jakiś taras widokowy. Są gdzieś może ceny/godziny otwarcia?
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 03 Mar 2014 22:01 

Bylem ale bylo nieczynne, pani powiedziala ze otwieraja kwiecej/maj. Bylem tez na radio / tv tower (widac ja na moim zdjeciu po prawej stronie). Tez ladna panorama ale do fotek gorsza bo jestes za szyba. Koszt to 3,7 EUR
 PM off  

#68 PostWysłany: 16 Mar 2014 22:28 

Dla smakoszy na strefie RIX Balsam Ryski Porzeczkowy 50 ml 8,50€ (butelka plastic). Fajna opcja na jedzenie to Zupu Restorans Tikai Karotes wielka micha zupy 4€ np. Harćo do tego oczywiście ciemny chleb i dodatki.

#69 PostWysłany: 14 Cze 2014 00:09 

niebieski
Kontynuując temat balsamów ryskich, to są trzy rodzaje. Różnią się smakiem i mocą.
Najsłabszy jest z czarnej porzecki - 30%, potem jest czerwony (smak owoców tropikalnych? tak przynajmniej powiedział sprzedawca :D) - 40% i czarny typowo ziołowy - 45%.
Załącznik:
DSC_0350a.jpg

Najtaniej spotkałem je za bazarem w pawilonach handlowych - 1,40 EUR za najmniejsza buteleczkę 0,04l.
Mi najbardziej smakował ten z czarnej porzeczki...

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#70 PostWysłany: 17 Lip 2014 08:53 

niebieski
hej,
pytanie o przechowalnie bagażu. autobus do tallina mam po 2 w nocy. czy na dworcu lub okolicach jest jakaś przechowalnia bagażu całodobowa - tak, żebym nie musiał przez cały dzień od opuszczenia lokum kręcić się po mieście z plecakiem?
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 17 Lip 2014 09:40 

niebieski
Na dworcu kolejowym widzialem szafki bagazowe - takie jak u nas na dworcach, najwieksza kosztowala chyba 3 EUR.
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 17 Lip 2014 13:45 

Loty: 85
Kilometry: 125 454
niebieski
Czarny Balsam Ryski wczoraj w promocji 0,35 ml za 6,50 e w "Rimi" w centrum handlowym "Origo" w Rydze. Malutkie wszystkie smaki po 1, 40 e. A i pyszne słodycze zefirki jak i serki w czekoladzie podobne jak na Białorusi, niespotykany w naszym kraju rodzaj słodyczy coś jak nasza beza. Tytułem małego komentarza, Ryga w porównaniu z Tallinem na lekki plus, dogodne połączenie z lotniska do centrum autobus 22 / choć jedzie przez takie dzielnice, że do końca nie wiadomo czy to dobry autobus :o /, stare miasto jakby bardziej tętniące życiem niż u sąsiadów z północy no i lepsze piwo. W ogóle Ryga jaki Tallin "łatwe" dla początkujących podróżników i nie tylko- godne polecenia. Aktualna promocja Simple Express od 103 zł Wa-wa- Ryga.
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 13 Sty 2015 10:56 

witam!

Wybieram się na walentynki do Rygi.
Szukam jak można spędzić ciekawie czas, myślałem o jakimś wyciągu.

Ktoś się orientuje gdzie można pojeździć na nartach w pobliżu rygi za sensowne pieniądze?
Chętnie przyjmę sugestię na spędzanie wolnego czasu :)

Pozdrawiam
PW
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 18 Sty 2015 12:59 

Sprawdz okolice zwana Sigulda.
Jezdzilismy tam na deskach w czasie Erasmusa. Szalu nie ma ale zawsze cos...:)
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 26 Sie 2015 14:17 

jeśli ktoś będzie chciał kupić jakieś lekarstwa w niedziele to można to zrobić tylko w aptece w galerii,

w kioskach,marketach niestety nie sprzedają, nawet apteki w niedziele są zamknięte, jedyna otwarta była właśnie w galerii
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 30 Wrz 2015 01:26 

Podepne sie pod ten temat z moim zapytaniem.

W grudniu spedze okolo tygodnia na Lotwie oraz w Estonii.
Czytalem ze wizyty w saunach sa tradycyjnym sposobem spedzania wolnego czasu w tych krajach. Mimo ze sauna jest ponoc rdzennie finska to w krajach baltyckich tez jest dosc popularna.
W relacjach z Turku przewija sie ze sa jakies fajne miejsca za miastem. Kameralne, tradycyjne, po wizycie w saunie mozna sie ochlodzic w Baltyku albo jeziorku.
Szukam czegos takiego na Lotwie albo w Estoni. Ktos cos?
Google tylko podpowiada ze mozna znalezc jakies miejskie sauny. Ale to mnie nie interesuje, taka to ja mam w MOSiRze :D
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 30 Wrz 2015 08:51 
Awatar użytkownika

Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Jac napisał(a):
Podepne sie pod ten temat z moim zapytaniem.

W grudniu spedze okolo tygodnia na Lotwie oraz w Estonii.
Czytalem ze wizyty w saunach sa tradycyjnym sposobem spedzania wolnego czasu w tych krajach. Mimo ze sauna jest ponoc rdzennie finska to w krajach baltyckich tez jest dosc popularna.
W relacjach z Turku przewija sie ze sa jakies fajne miejsca za miastem. Kameralne, tradycyjne, po wizycie w saunie mozna sie ochlodzic w Baltyku albo jeziorku.
Szukam czegos takiego na Lotwie albo w Estoni. Ktos cos?
Google tylko podpowiada ze mozna znalezc jakies miejskie sauny. Ale to mnie nie interesuje, taka to ja mam w MOSiRze :D

Poprzedniej zimy w centrum Rygi (przy pomniku Wolności, na tyłach cerkwi) były postawione specjalne namioty, w których można było zażyć sauny, a w międzyczasie chłodząc się śniegiem lub w bani. Cieszyło się to dosyć dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów.
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 07 Maj 2016 13:27 

- w Lido można się najeść za 3-5e, ale jeśli ktoś lubi np. ryż (mi bardzo smakowało ich "Chicken pilaf", 3e za porcję 300g) czy frytki, to w Lido Gertrude dają o wiele większe porcje niż na Elizabetes iela :lol: (nakładane są "na oko"). Sprawdzone kilka razy.
- Taki sam ryż i wiele innych ciekawych dań można dostać na wagę w Rimi. Sklep na dworcu ma bufet z daniami w cenie chyba 0.79-0.99e za 100g, za to np. w Rimi w Jugli (po drodze do skansenu) za chicken pilaf zapłaciłam ok. 1.6e za 400g (jeszcze była promocja).
- Rimi w ogóle jest Rimi nierówne, np. mają inne promocje. Na dworcu centralnym w Rimi była przecena Balsamu (0.5l w cenie 8.49e, inne objętości też w niższych cenach), w innych marketach nie był w promocji (cena standardowa - ok. 10.19e). Nie kupiłam go od razu, żeby nie nosić, a po paru godzinach półki były zupełnie puste :shock:. Na pocieszenie, ich sieć marketów Mago miała 0.5l za 8.99e.
- Nie wiem jak w innych miejscowościach, ale jeśli chodzi o Czarny Balsam, w Siguldzie nie było taniej niż w Rydze (ok. 11e za 0.5l w osiedlowym sklepie, nie znam cen w "super netto").
- Jeśli ktoś chce przywieźć balsam do domu, na RIX można kupić 0.5l za 10 euro (ewentualnie jak komuś bardzo zależy na zbieraniu PINS-ów, to w ATU Duty Free, 10.5e (butelka plastik) lub 11.3e (normalna butelka). :lol:
- A spróbować (co prawda w śladowych ilościach, ale za darmo) czy smakuje można w sklepie z balsamami na starówce, obok kamienicy z kotami. ;)

#79 PostWysłany: 21 Paź 2016 10:54 
Awatar użytkownika

niebieski
Hej, planuję wyprawę w kilka osób samochodem do Rygi, autostrady-drogi chyba są na Litwie i Łotwie bezpłatne z tego co widzę na szybko. Natomiast jak wygląda sprawa parkowania w Rydze? Widzę że standardowe parkingi to €2,50 za godzine :( trzeba by poszukać czegoś prywatnego.

Ktoś mógłby napisać swoje doświadczenia i gdzie zostawiać samochód w okolicach centrum? Poza centrum także są opłaty za parkowanie? W jakich godzinach?

Dzięki!
 Relacje PM off  

#80 PostWysłany: 12 Lut 2018 15:33 

Odnośnie Rygi polecam specjał, którego u nas kupić praktycznie nie można. Mianowicie chodzi o MINOGI. Jest to rodzaj "rybek" żywiących się krwią innych ryb. Jak taki minóg wygląda można na wikipedii. U nas też się je spożywało i być może nadal spożywa, ale są to zwierzęta rzadkie i pod ochroną.

Po łotewsku minogi to Nēģi

Na pewno można je kupić w tej głównej hali targowej zrobionej ze starych hangarów. Sprzedaje je się na wagę lub pakowane, zalane wytrawną galaretką. Wielką zaletą poza smakiem i wyjątkowością jest BRAK OŚCI. Minogi należą do bezżuchwowców (z tego wyewoluowały m.in. ryby) i jako takie ości nie mają.

Image

Polecam również ryskie szproty w puszkach. Naprawdę czuć jakość i różnicę w porównaniu np. z polskimi.

Oprócz minogów w halach można kupić wiele powiedzmy "rosyjskich" delikatesów:
- kiszony czosnek niedźwiedzi - niech was nie zwiedzie nazwa, bo po rosyjsku ten czosnek to CZERIEMSZA :-)
- kapustę morską czyli rodzaj wodorostów - ja próbowałem już 3 raz i mi osobiście nie smakują
- kawior wszelkiego rodzaju
- różne suszone ryby
- niespotykane u bas kiszone rzeczy typu zwykły czosnek, pomidory, arbuzy
 Relacje PM off
Djorkaeff lubi ten post.
Raphael uważa post za pomocny.

[ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości