Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
bilet-kupiony-przez-kiwi-com-a-karta-pokladowa-ryanair,225,160647

Mobilne karty pokładowe są akceptowane na większości lotnisk w sieci połączeń firmy Ryanair, jednak nie na wszystkich. Mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane na następujących lotniskach:

Agadir
As-Sawira
Fez
Nador
Wadżda
Marrakesz
Rabat
Tanger
Kefalinia
Wolos
.....
Pasażerowie podróżujący z tych lotnisk muszą przeprowadzić odprawę online i wydrukować papierową kartę pokładową dla swojego lotu.

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... okladowych

[ 2991 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150  Następna
Autor Wiadomość
#2941 PostWysłany: 16 Lis 2023 18:31 
Awatar użytkownika

Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Próbowałeś przez różne przeglądarki/urządzenia? Sprawdzałeś w aplikacji czy się uda?
Wiem, że to już nie rada na ten moment ale w przyszłości proponuję odprawiać się możliwie wcześnie, żeby uniknąć takich niespodzianek.
 Relacje PM off  

#2942 PostWysłany: 16 Lis 2023 19:04 

platynowy
Trzeba poczekać, wiedzą o sprawie.
Odprawa na lotnisku.
Cytuj:
16 Nov 2023 • 17:57

Due to maintenance, the Ryanair website/app is temporarily unavailable on Thurs 16 November.

Customers who are due to fly may check in at the airport.
Customers who wish to make bookings, flight changes/name changes, online check-in and all other aspects regarding a flight booking will be unable to do so during this temporary period of maintenance.

We expect the website and app to be back functioning within the next few hours
 Relacje PM off  

#2943 PostWysłany: 17 Lis 2023 16:23 

Widzę, że mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane w Agadirze. Jak więc wrócić? Podpowiedzcie proszę.
 Relacje PM off  

#2944 PostWysłany: 17 Lis 2023 16:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Czytająć ostatnie 5-10 stron?

Ale w ramach dobroci

1. poprosić recepcje o wydrukowanie boarding passa
2. Przyjść z pdf na lotnisku, w celu wydrukowaniu boarding passa na stanowiska check in
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
zenon uważa post za pomocny.

#2945 PostWysłany: 18 Lis 2023 14:12 

srebrny
Ale ten system Ryanair jest dziwny.

Rezerwacja normalnie kupiona na ich stronie. Lot odwołany. Klikam zwrot - kasa od razu ląduje na Portfelu Ryanair. Przy próbie wypłaty kasy z Portfela z tej rezerwacji "Przepraszamy, ale wykryliśmy, że rezerwacja została została wykonana przez OTA i musisz nam wysłać różne dokumenty, aby dostać zwrot swojej kasy za lot odwołany przez nas".

Oczywiście wcześniej, po dokonaniu samej rezerwacji system nie chciał żadnej weryfikacji, jakoś przypadkowo wykrył to dopiero podczas prośby o wypłatę kasy :D
 Relacje PM off  

#2946 PostWysłany: 18 Lis 2023 14:57 

platynowy
Jak dotąd, by zwrócili kasę trzeba było i tak wypełnić formularz. Oczywiście po uprzednim umieszczeniu kasy w portfelu Ryanair. Lata temu zaprzestali zwrotu od razu na konto KK itp.

https://refundclaims.ryanair.com/?lg=PL

Nie ma drogi na skróty.
 Relacje PM off  

#2947 PostWysłany: 18 Lis 2023 15:58 
Awatar użytkownika

złoty
zenon napisał(a):
Widzę, że mobilne karty pokładowe nie są przyjmowane w Agadirze. Jak więc wrócić? Podpowiedzcie proszę.

Odprawiasz się normalnie, zapisujesz kartę pokładową jako pdf w telefonie.
Na lotnisku w Agadirze idziesz do check'inu, dostajesz papierową kartę pokładową.
Nie musisz nic drukować.
zenon lubi ten post.

#2948 PostWysłany: 18 Lis 2023 17:17 

srebrny
dg72 napisał(a):
Jak dotąd, by zwrócili kasę trzeba było i tak wypełnić formularz. Oczywiście po uprzednim umieszczeniu kasy w portfelu Ryanair. Lata temu zaprzestali zwrotu od razu na konto KK itp.

https://refundclaims.ryanair.com/?lg=PL

Nie ma drogi na skróty.

Tak ten formularz to spoko, ale oni teraz jak (niewłaściwie) wykryją, że rezerwacja (ponoć) była robiona przez OTA, to chcą o ten:

https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/contact-us-ota

Cytuj:
Uwaga: aby wykonać następny krok, musisz przygotować następującą dokumentację.

Formularz weryfikacji klienta (Pobierz tutaj)
Kopia dokumentu tożsamości z podpisem (paszportu lub prawa jazdy)
Potwierdzenie danych bankowych z nr IBAN/BIC do celów weryfikacji (np. zrzut ekranu górnej części wyciągu bankowego)
Oryginalne potwierdzenie rezerwacji z internetowego biura podróży (OTA)
 Relacje PM off  

#2949 PostWysłany: 19 Lis 2023 00:20 
Awatar użytkownika

platynowy
@Hose Być może dostałeś bezpłatnie kartę pokładową na lotnisku ale lepiej wydrukować.
https://help.ryanair.com/hc/en-gb/artic ... ng-passes-
( @zenon )

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
zenon lubi ten post.

#2950 PostWysłany: 20 Lis 2023 01:12 
Awatar użytkownika

złoty
@onufry_z Ci co mieli wydrukowane i tak musieli iść do check-inu po stempel. Zapis znany, ale nigdy nie wydrukowałem karty na lotnisku bez kart mobilnych i zawsze były za free w check-inie, sporadycznie chciano zerknąć w pdf, jeśli był dostępny.

Ostatnio edytowany przez Gadekk, 20 Lis 2023 09:22, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#2951 PostWysłany: 20 Lis 2023 01:28 

Just seen Kefalonia in the list. Was flying out of there a year ago and mobile QR code was no problem (and never was, as security said: "we don't care if you have it in the phone or on paper").
 Relacje PM off  

#2952 PostWysłany: 26 Lis 2023 19:03 

niebieski
Chcę kupić dwa bilety RT, jeden dla osoby dorosłej, a drugi dla osoby, która skończy 16 po wylocie, a przed lotem powrotnym. Przy poszukiwaniu lotów zaznaczam 1x Dorośli (16+ lat w chwili rozpoczęcia podróży) i 1x Młodzież (12-15 lat w chwili rozpoczęcia podróży). Wybieram co mnie interesuje, ale kiedy mam podać dane pasażerów, to przy wpisywaniu daty urodzenia dziecka, otrzymuję komunikat „Data urodzenia nie może być mniejsza niż 12 lat i nie może przekraczać 16 lat w dniu zaplanowanego lotu”. Coś można z tym zrobić?
A może po prostu kupić bilety dla osób dorosłych? Tylko czy nie będzie potem problemu przy odprawie/bramce?
 Relacje PM off  

#2953 PostWysłany: 26 Lis 2023 21:24 

złoty
Można kupić albo jako dwa osobne loty albo zaryzykować i kupić RT jak dla dwóch dorosłych 16+.
 Relacje PM off
Z6GD9 uważa post za pomocny.

#2954 PostWysłany: 27 Lis 2023 09:52 

niebieski
Myślałem o takich rozwiązaniach, ale obawiałem się ich. Natomiast dosłownie przed chwilą udało mi się o to zapytać konsultanta na czacie (wczoraj wieczorem już nie byli dostępni) i sprawa wygląda tak:
"Proszę w takim razie wykupić bilet na 2 osoby dorosłe. Proszę następnie z nami ponownie się połączyć na czacie lub przez infolinię. My zmienimy na wylot typ pasażera, aby osoba była oznaczona jako nastolatek i oznaczymy, aby na locie powrotnym już była jako osoba dorosła"
Zapytałem też, czy taka zmiana podlega opłacie:
"Taka zmiana jest jak najbardziej darmowa."
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#2955 PostWysłany: 03 Gru 2023 20:14 

Hej,
kupowałem bilety na lot Ryanaira przez trip.com
Z tego co widzę, trip.com automatycznie mnie odprawi na 24-12h przed lotem. Ktoś z tego korzystał, może potwierdzić?

Nie chce używać weryfikacji rezerwacji na ryanair.com, gdyż wymaganie zdjęcia dowodu z widocznymi wszystkimi danymi jest niezgodne z obowiązującym prawem (patrz: RODO / GDPR).

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#2956 PostWysłany: 03 Gru 2023 20:33 

platynowy
Jeśli się nie zweryfikujesz to się nie odprawisz (jeśli Twoja rezerwacja wymaga weryfikacji, zawsze przychodzi mail od FR).

Ostatnio edytowany przez Kothson, 03 Gru 2023 20:34, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#2957 PostWysłany: 03 Gru 2023 20:33 

Loty: 225
Kilometry: 231 788
srebrny
Korzystałem przypadkowo, odprawiło mnie na dwa loty bez żadnego problemu. Karty przyszły kilka minut po otwarciu darmowego check-inu.
W nawiązaniu do posta wyżej - odprawa automatyczna ale zweryfikowałem rezerwację samemu.
Kothson lubi ten post.

#2958 PostWysłany: 04 Gru 2023 03:10 
Awatar użytkownika

niebieski
Czy wiecie coś więcej na temat drukowania kart pokładowych przy check in na lotnisku jeśli się nie kupiło miejscówki w samolocie? Mieszkam w Dublinie i kilka znajomych już to potwierdziło, że nie mogli pobrać karty pokładowej po odprawie on-line.
https://www.google.com/amp/s/www.dailym ... -pass.html

#2959 PostWysłany: 04 Gru 2023 07:45 
Awatar użytkownika

złoty
@macq91 To chyba nowa "usługa", dziś przy odprawie na jednym z dwóch lotów też mam informacje o darmowej karcie w check-in'ie albo wykupieniu miejsca i otrzymaniu karty w app/www.

#2960 PostWysłany: 04 Gru 2023 08:07 
Awatar użytkownika

niebieski
W takich hubach jak Dublin, gdzie dziesiątki lotów startują każdej godziny i bardzo niewydolnym security to jest jakaś porażka. Ryanair wie jak skutecznie wkurzyć ludzi żeby zapłacili za miejsce.

[ 2991 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości