Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 23 Sty 2018 16:17 

Rejestracja: 28 Cze 2016
Posty: 3
Tel Aviv - Poznań, 18.01.2018.
Był to mój pierwszy pobyt w Izraelu - nie da się ukryć, że obawiałem się wielu kwestii związanych z tą podróżą. W praktyce okazało się, że na miejscu był to jeden z najlepszych i najprostszych organizacyjne wyjazdów, a największe kłody pod nogi rzucał tak naprawdę... Ryanair. Nie da się ukryć, że napsuli mi nerwów swoimi mailami w trakcie urlopu.
Byłem już pogodzony z tym, że stracę przez ich nową politykę bagażową równowartość około 200 PLN. Prioryty Boardingu nie mogłem wykupić już na 5 dni przed odlotem. Na lotnisku postanowiłem jednak zaryzykować i skierowałem się do przejścia dla pasażerów z bagażem podręcznym, 10 euro w tą cz tamtą stronę już wielkiej różnicy nie robi, a nóż może się uda.
W Polsce miały miejsce tego dnia gigantyczne anomalie pogodowe, stąd też samolot z Poznania wystartował grubo ponad 2h później. W międzyczasie okazało się, że z Tel Avivu wylatujemy nie o 21:00, a po północy, dodatkowo... jest przekierowanie do Wrocławia.
Możecie się domyśleć, jakie nastroje panowały przed bramkami przez te zmiany.
Ostatecznie izraelska obsługa pokazała przy boardingu ludzką twarz i... zupełnie nie sprawdzała bagaży. Upiekło się. Ale współczuję tym, którzy musieli płacić za Priority Boarding, już nie mówiąc o tych, którzy dla świętego spokoju zdecydowali się na odprawę przy check-in.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#262 PostWysłany: 24 Sty 2018 10:58 

Rejestracja: 24 Sty 2018
Posty: 1
Oczywiście najwięcej do powiedzenia w tym temacie mają osoby, które nie kupiły biletów ani nie leciały w tym kierunku. Leciałem 9 stycznia to Tel Awiw i spowrotem - 16 stycznia. Ryanair kasował nas spowrotem wszystkich po 50 euro za odprawę bagażu podręcznego !!! - choć w cenie biletu była bezpłatna odprawa online i bezpłatny przewóz bagażu. Samolot był opóźniony ponad 1,5 godziny. A przy bramkach był wielki bałagan. Straszono nas, że jeżeli terminal nie przyjmnie karty płatniczej to taka osoba nie poleci!!!
Owszem dostaliśmy jakieś meili - ale nikt nie prawa zmieniać zasad w trakcie trwania umowy. Ja bilet kupiłem już w czerwcu 2017 roku !!!
Pismo o zwrot kosztów - oczywiście odpowiedź "no refund" - dostaliście informacje.
200 zł to nie jakiś kosmos, ale chodzi o zasady. Udało się z 200 zł to za tydzień poproszą emailem o 1000 zł...
Pytanie i prośba do zorientowanych - gdzie można złożyć oficjalną skargę na taką "złodziejską" praktykę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#263 PostWysłany: 24 Sty 2018 11:07 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 713
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
a) skarga do ULC
lub
b) skarga do Uokik za naruszenir zbiorowego interesu koncumecjekiego jako ze grupa poszkodowanych jest znaczna. ale tu chyba nie jestes w stanei sam złożyc tylko musi byc grupa osób
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 24 Sty 2018 17:09 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
@d.kuchta
Do UOKiK można zgłosić skargę samemu, zadzwoń do nich i umów się na spotkanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 24 Sty 2018 17:19 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 34
Loty: 20
Kilometry: 38 364
Niestety sytuacja wydaje się nie do rozwiązania...Ryanair mówi " no refund" , uokik odsyła do ulc , który miał już kilka telefon w tej sprawie od poszkodowanych, ale nie mogą pomóc, ponieważ nie mają specjalisty od prawa irlandzkiego...
_________________
http://podrozysmak.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#266 PostWysłany: 25 Sty 2018 16:36 

Rejestracja: 14 Lis 2015
Posty: 3
Czy wiadomo w końcu co z lotami Izrael - Polska po 20.01.2018r? Obowiązuje dopłata za bagaż? Czy jeżeli mam jeden plecak (dość duży) to nadal się czepiają? Czy jeżeli jakimś cudem upchnę go w ,,koszyk,, małego rozmiaru to będzie ok? Natłok informacji rozmył główne informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 26 Sty 2018 09:42 

Rejestracja: 23 Gru 2014
Posty: 101
No właśnie czy coś wiadomo. Odprawiłem się na lot 30.01 i na karcie pokładowej czerwonymi literami napisano jeden mały bagaż , ale na karcie w apple walet już tej informacji nie ma
w zasadzie będę się trzymał tego co podają na stronie i tego co w regulaminie . Na stronie oczywiście odtrąbiono pełen sukces
https://corporate.ryanair.com/news/new- ... goes-live/


Pozdrawiam M




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ostatnio edytowany przez michzak, 26 Sty 2018 09:43, edytowano w sumie 1 raz
Dane osobowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#268 PostWysłany: 26 Sty 2018 10:31 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 32
01.09 Kupuję 6 biletów do Eilatu z KRK - Lecimy na kilka dni, spokojnie 4 bagaże podręczne nam wystarczą :)
15.01 Czytam zmiany w regulaminie dot. bagażów podręcznych do Izraela
16.01 Dokupuje duży bagaż ( całkowicie zbędny ) za 210 pln, aby upchać tam podręczne i przy okazji jakieś płyny dorzucić.
20.01 Czytam, że Ryanair wycofał się z dodatkowych opłat za podręczne bagaże.
21.01 Piszę na czacie do Ryanair-a, że w związku z powyższym nie chcę tego bagażu i czy można zrezygnować z bagażu. Nie można !
:)

Pozdrawiam
Od dziś klient Wizzaira
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 28 Sty 2018 01:16 

Rejestracja: 07 Lut 2011
Posty: 7
Prosze o podpowiedz tych co zlozyli reklamacje, w ktorym miejscu na stonie ryanaira mozna to zrobic.
Przejrzalem tam opcje i tylko gotowe kwestionariusze zwrotu za bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#270 PostWysłany: 28 Sty 2018 19:39 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 171
@notek

https://contactform.ryanair.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 28 Sty 2018 20:38 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Dzisiejszy lot GDN - VDA i komunikat, że osoby bez priorytetu mogą oddać drugi bagaż do luku bezpłatnie (w tonie głosu też wyraźne podkreślenie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 28 Sty 2018 21:51 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 351
niebieski
radopato napisał(a):
Niestety sytuacja wydaje się nie do rozwiązania...Ryanair mówi " no refund" , uokik odsyła do ulc , który miał już kilka telefon w tej sprawie od poszkodowanych, ale nie mogą pomóc, ponieważ nie mają specjalisty od prawa irlandzkiego...


Jako ofiara wymuszonego zakupu Priority, przy bezradności ULC, skierowałem sprawę do adwokat Pauliny Jabłonowskiej z Gdyni, która podjęła się zadania walki z Ryanairem, dam znać jakie rezultaty będą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#273 PostWysłany: 29 Sty 2018 07:59 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 4
Lot Ovda - Gdańsk, 28.01 . Dla Non-priority większy bagaż zabierają przed samym samolotem bezpłatnie. Wcześniej nikt nie sprawdzał ani wagi ani rozmiarów czy mieści się w ramce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 04 Lut 2018 21:35 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 4
Napisałem do Ryanair-a na zapytaniaklientów@ryanair.com z zapytaniem o możliwość udzielenia zniżki na następny lot, pomny na fakt, że nie refundują kosztów biletów czy kosztów dodatkowych. Chodziło mi o to, co im napisałem, a mianowicie o gest dobrej woli.

W odpowiedzi przeczytałem, że kosztów nie refundują (jakbym właśnie o to prosił...), a odpowiadający mi "nie jest na pozycji do zwracania kwoty bądź udzielania zniżek na następny lot".

Przynajmniej mam spokojne sumienie że próbowałem i świadomość, że "Linia nr 1" dzierży pierwszeństwo w dojeniu kasy, nie zawsze zagraniami uznanymi wśród cywilizowanych ludzi za fair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#275 PostWysłany: 26 Lut 2018 14:13 

Rejestracja: 26 Lut 2018
Posty: 5
Witam,
ucichło w tym temacie, a chciałbym się dowiedzieć, czy macie jakieś złe doświadczenia z powrotem z Eilatu. Support Agent napisała mi, że nadal mogą być zawirowania i nie gwarantuje, że nie będą chcieć opłaty za podręczny zabierany do luku.
Czy macie jakieś doświadczenia z ostatnich lotów?
Proszę o info.
Pozdrawiam
Szymon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#276 PostWysłany: 12 Mar 2018 15:49 

Rejestracja: 26 Lut 2018
Posty: 5
Już mogę sam sobie odpowiedzieć na powyższe pytanie. Serwis Ryanair'a kilka razy uprzedzał, że opłata za podręczny może zostać naliczona przy locie powrotnym z Ovdy. Lecieliśmy 10 marca - nie płaciliśmy. Choć dostaliśmy na plecaki naklejki, że mają iść do luku tuż przed "boardingiem", to pan z obsługi nie upomniał się o nie na płycie lotniska, a personel pokładowy też nic nie powiedział (zamieszanie), więc mieliśmy je w kabinie.
Dodatkowo przy wylocie z Krakowa pani decydująca, które torby pójdą do luku również pominęła nasze plecaki (więc leciały z nami w kabinie).
Może ktoś będzie chciał skorzystać z tej wiedzy.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#277 PostWysłany: 12 Mar 2018 15:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Bo nikt nie upomina, tylko liczą ze ludzie mają ciut rozumu, żeby tam zostawić plecaki przy samolocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#278 PostWysłany: 09 Gru 2018 22:34 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 5
Czesc wszystkim.

Jak to jest z tym bagazem rejestrowanym w ryanair jesli chodzi o nowa polityke po 1 listopada. Probuje sie wlasnie odprawic na jutrzejszy lot z Tel Avivu i przy odprawie nie mam mozliwosci dodania bagazu rejestrowanego 10 kg, jest niedostepny...moge tylko dodac bagaz 20 kg...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#279 PostWysłany: 09 Gru 2018 22:38 

Może masz priorytet
A i bagaż dodaje się przed odprawą
Góra
 PM off  
      
#280 PostWysłany: 09 Gru 2018 22:43 

Rejestracja: 09 Gru 2018
Posty: 5
Nie mam priorytetu. Takowy miałem tylko przry odprawie z Polski. Teraz chciałem się odprawić na lot powrotny ale pokazuje mi tylko maly bagaz podreczny. Pierszenstwo wejscia na poklad juz wykupiony a rejestrowany 10 kg niedostepny....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 286 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group