Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 03 Lut 2016 00:56 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
Nie, nie musisz. Po prostu nie możesz nadać go do luku, musisz wziąć ze sobą do samolotu
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater uważa post za pomocny.
 
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#142 PostWysłany: 03 Lut 2016 01:00 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1288
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
http://www.esky.pl/porady-dla-podroznyc ... az/ryanair
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater uważa post za pomocny.
 
      
#143 PostWysłany: 03 Lut 2016 10:32 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Powiedźcie jak to jest(nigdy nie latałem ryaniarem). Jest limit 90 bagażu w samolocie. Jestem pod bramką do wejścia na pokład. I co, obsługa mi mówi, że już jest 90 sztuk bagażu i muśże nadać do luku bagażowego mój bagaż podręczny? Kiedy oni to oznajmiają.

Nie powiem. Zależy mi na zebranie ze sobą bagażu podręcznego jak będe wracał z Gdańska do Warszawy bo mam autobus z pod lotniska praktycznie na styk. I jak jeszcze będę musiał nadać do luku bagażowego i jeszcze odebrać bagaż - to nie zdążę na busa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 03 Lut 2016 10:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Możesz kupić priority albo stać pierwszy w kolejce. Jak będziesz 91, no cóż bagaż poleci do łuku i odbierzesz go przy taśmie w GDN
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater uważa post za pomocny.
 
      
#145 PostWysłany: 03 Lut 2016 11:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze jak latalem Ryanair, żeby na bramce wszystkim osobom, które są powyżej 90 zabierali bagaże do luku

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 03 Lut 2016 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10963
HON fly4free
Ja tak miałem 2 razy, w BCN i BLQ, ale ponieważ miałem priorytet to mnie nie dotyczyło. Ale na większości lotów nie zauważyłem tej procedury.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 03 Lut 2016 11:47 

Wszystkim nie zabierają, chętnym i tyle ile muszą, po przejrzeniu liczby osób lecących (jak nie zabiorą to na pokładzie jest mały cyrk, wkładanie i zapinanie na siedzenia 2 i 3 rzędu od końca, bo one jeśli już to zostają wolne itp, itd)
Góra
 PM off  
      
#148 PostWysłany: 03 Lut 2016 12:04 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 36
Loty: 5
Kilometry: 10 533
powiem tak.... dwa razy założyli mi żółta banderolę na podręczny (oznaczony do oddania do luku) i obydwa razy zaraz po zejściu na schody - za odprawą - po prostu banderolę zdjęłam i schowałam do kieszeni. Tyle było całego zamieszania. Przy samolocie nikt tego już nie sprawdza i biorą do luku tylko oznaczone bagaże. Pewnie nie zrobiłabym tego gdyby nie to, że również spieszyłam się na pociąg i miałam ze sobą tylko ten podręczny. Tak więc nie przejmowałabym się tak bardzo na Twoim miejscu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
wiater uważa post za pomocny.
 
      
#149 PostWysłany: 03 Lut 2016 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Z mojego doświadczenia: jak wiedzą że mają duże obłożenie to przy boardingu patrzą kto ma dość słusznych rozmiarów walizkę i tych "atakują" żółtymi naklejkami... które w drodze do samolotu można po prostu zdjąć. Plecaków raczej się nie czepiają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 03 Lut 2016 12:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Fajne ze zdejmujecie banderole, i potem zwykły pasażer, który siedzi koło wyjścia ewakuacyjnego nie ma miejsca gdzie bagaż dać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 05 Lut 2016 14:12 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
hey, wczoraj złapało mnie wielkie zdziwienie gdy wracając z TFS na samym końcu kolejki z trzema torbami (2ad+2ch) kazano nam iść do samolotu, zawsze wchodzimy na końcu żeby po pierwsze nie stać w kolejce a po drugie oddać torby do luku, mówię że 3 torby do luku, a Pani że nie można, cóż przecież nie wymuszę na niej, przypuszczając, że w kabinie na pewno już nie będzie miejsc pakujemy się tam z torbami, i tak było, mówię do obłsugi że nie ma miejsca na torby może jadnak do luku, nie, proszę siadać a torby zostawić w przejściu, ostatecznie bo bojach gdzieć je upchnęli (bo na półkach same kurtki, torebki, śniadaniówki itp. - zamiast po fotelem), piszę o tym bo nie jestem w stanie skumać dlaczego sami sobie robią problem, bo nie sądzę żeby w luku nie było już miejsca, ale może się mylę, miał ktoś podobnie? pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 05 Lut 2016 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Jeśli ktoś nie chce nadawać bagażu do luku to chyba wystarczy powiedzieć, że ma się w nim leki lub inne przedmioty, które nie powinny znajdować się w bagażach rejestrowanych (np sztabki złota i diamenty :mrgreen: ). Bagaż podręczny to nie tylko kanapki i gazeta ale także przedmioty osobiste, o szczególnej wartości lub takie, których nie zaleca się dawać do luku.
To powinno wystarczyć.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 05 Lut 2016 14:31 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
chyba nie wyraźnie napisałem, ja chciałem oddać, a oni nie chcieli go zabrać, :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 05 Lut 2016 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
to była uwaga ogólna :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 05 Lut 2016 14:42 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 109
Mały OT.
Czy ktoś może poprawić Wikipost? Mamy w nim łuk bagażowy :lol: , a początek drugiego zdania też brzmi ciekawie. :D

Edit: do usunięcia. Bo Wiki na czerwono zniknęła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 16 Lip 2016 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
Wczoraj na Ciampino bez problemu nadałem bagaż podręczny (wymiarowa walizka) w którym ocalało tą metodą wino i insalata di mare (w occie i oleju). Nie robiono żadnego problemu. Lot upchany na maxa - jakieś 4 miejsca wolne. Gdybym wiedział wcześniej o takiej opcji na WMI ... :)

Przy okazji - jestem cukrzykiem. Na WMI nie robiono mi żadnego problemu z wniesieniem litrowej wody przez security - pokazałem książeczkę diabetyka i powiedziałem, że potrzebuję do popicia leków. Szkoda, że z browarem tak nie można ;)
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 16 Lip 2016 22:25 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
cieplix napisał(a):

Przy okazji - jestem cukrzykiem. Na WMI nie robiono mi żadnego problemu z wniesieniem litrowej wody przez security - pokazałem książeczkę diabetyka i powiedziałem, że potrzebuję do popicia leków. Szkoda, że z browarem tak nie można ;)

Może wystarczy,jak lekarz poświadczy,że musisz browarem :P Albo jakaś książeczka AA. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#158 PostWysłany: 20 Lip 2016 00:52 

Rejestracja: 01 Lut 2016
Posty: 7
Loty: 22
Kilometry: 26 832
dobra opcja na przenoszenie plynów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 20 Lip 2016 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 1098
Loty: 137
Kilometry: 161 438
niebieski
cieplix napisał(a):
pokazałem książeczkę diabetyka i powiedziałem, że potrzebuję do popicia leków

Zaraz pół forum będzie latało z książeczką diabetyka :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#160 PostWysłany: 11 Kwi 2017 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
michzak napisał(a):
Jeśli masz bagaż rejestrowany, możesz nadać podręczny.

W innym przypadku nie można


Warto chyba dodać/zaktualizować temat: ten sposób już nie działa. Przynajmniej w Modlinie nie nadano mojego podręcznego do luku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 170 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group