Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Maj 2014 19:27 

Rejestracja: 14 Lis 2013
Posty: 33
Witajcie,
pierwszy raz w ten sposób planuję podróż ze swoją kobietą i zastanawiam się, jaką opcję wybrać. Myślałem o wylocie na Maltę w lipcu. Ceny są dziś porównywalne, wręcz do Wrocławia (Ryan) miałbym bliżej.

Co polecacie w takim wypadku? W ryanair z tego co wiem jest dodatkowy mały bagaż, co przemawia na jego korzyść.
Czy oprócz ceny biletu powinienem wliczać jeszcze jakieś kwoty? Czy jakaś dobra dusza może mi podpowiedzieć? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 19 Maj 2014 19:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2247
Ryanair. Ma dodatkowy mały bagaż i podstawowy bagaż podręczny jest większy od tego z Wizza. Do tego ma numerowane miejsca. A jak jeszcze Ci bliżej do Wrocławia... Nie ma się nad czym zastanawiać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Maj 2014 19:32 

Rejestracja: 14 Lis 2013
Posty: 33
Dzięki dmirstek!

A co do ceny, czy oprócz ceny biletu powinienem wliczać jeszcze jakieś kwoty? Za miejsce? Za odprawę przez internet? Coś więcej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Maj 2014 19:32 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 263
niebieski
Nie tylko ten dodatkowy bagaż się liczy, w cenie biletu wizza masz bagaż o wymiarach max 42x32x25cm a u Ryana 55x40x20cm + ta mała torebka a więc to całkiem spora różnica.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Maj 2014 19:34 

ale jak wykupujesz rejestrowany to zdecydowanie wizzair, bo aż do 32 kg, w ryanair podstawowy rejestrowany to "skromne" 15 kg
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Maj 2014 19:46 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Jeśli bez rejestrowanego to zdecydowanie Ryanair. My nawet na 10 dni dajemy radę spakować się w mniejsze walizki. Byliśmy również na Malcie. Gratuluję wyboru. Chętnie tam kiedyś wrócimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Maj 2014 20:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8995
kanapek napisał(a):
(...)u Ryana 55x40x20cm + ta mała torebka a więc to całkiem spora różnica.


mała torebka :P u mnie bez problemu mieściła się zwykła (niewypchana!) torba na ramię, co na uczelnię noszę i mieściła się bez kłopotu :D

Odpowiadając na pytanie, ja preferuję Ryanair, jest więcej miejsca na nogi (zauważalnie), większy bagaż (i więcej) podręcznego. Minusem może być te nakłanianie do zdrapek i handel, ale to da się ignorować ;) chociaż w moim przypadku wygodniej mi z WAW latać niż z WMI, ale jednak na podróż 2-3h wybrałbym FR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Maj 2014 23:50 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ryanair, samolot w ładniejszym kolorze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Maj 2014 23:58 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 33
Zbanowany
Ryanair to podniebne targowisko - handlują czymkolwiek. :D
Ja czuję lepszy klimat w Wizzair.

Ale Ryanair i " Well done.. " jest niezapomniane za każdym razem! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Maj 2014 01:08 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Zdecydowanie Ryanair, ze względu na bagaż.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Maj 2014 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 437
Wiadomo linie lowcost mają swoje "plusy i minusy", ale z tych dwóch wybieram zdecydowanie Ryanair'a, gdyż standard ich samolotów jest lepszy i można zabrać bez kosztowo bagaż o rozmiarach pozwalających spokojnie latać w Europie... z W6 korzystam tylko jak muszę i nie mam innego alternatywnego rozwiązania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Maj 2014 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
bobo77 napisał(a):
Wiadomo linie lowcost mają swoje "plusy i minusy", ale z tych dwóch wybieram zdecydowanie Ryanair'a, gdyż standard ich samolotów jest lepszy i można zabrać bez kosztowo bagaż o rozmiarach pozwalających spokojnie latać w Europie... z W6 korzystam tylko jak muszę i nie mam innego alternatywnego rozwiązania

Oj, tak. Zgadzam się. Oprócz dużego podręcznego w Ryanie jest jeszcze mały (idealnie nadaje się na to Alpenaz 10 z Decathlonu za jakieś 16zł), do którego sporo ciuchów się mieści. Na 3 tygodnie do Maroka z pustynią i Toubkalem w marcu wystarczył podręczny.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Maj 2014 19:44 

Ryanair zdecydowanie wygrywa. Ze względu na bagaż podręczny. A że handlują zdrapkami itp. mnie nie przeszkadza. Kupować przecież nie trzeba.
Nawet jak w LOT czy Enter jest bagaż rejestrowany w cenie, i tak lecę tylko z podręcznym.
Bo co mam "targać" na tydzień czy dwa ? I jeszcze czekać przy taśmie
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Maj 2014 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
A ja jeśli nie potrzebuję większego bagażu to wybieram raczej Wizz Aira, jakoś wygodniej mi się w nim siedzi, wydaje mi się, że jest odrobina więcej miejsca na nogi w Airbusach. Poza tym w Warszawie lata z Chopina i, to pewnie akurat kwestia szczęścia, częściej w nim trafiam na mniej wypchane samoloty, tak że jest szansa się wygodnie rozłożyć. No ale bagaż Ryana i brak kolejki do wejścia to mimo wszystko większe plusy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Maj 2014 10:36 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 156
Jak z Wrocławia to Ryan, ma większy bagaż podręczny no i to samo lotnisko
Za Wizzem przemawia dla mnie tylko duży rejestrowany i to że latają z Okęcia nie z Modlina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Maj 2014 10:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Z mojego doświadczenia wynika również, że Wizz ma znacznie większą liczbę opóźnionych lotów. Na 33 loty Wizzem, chyba z 8 było opóźnionych od 30 do 200 minut. Na 19 lotów Ryanem, wszystkie były o czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Maj 2014 11:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4056
Z Wrocławia to pewnie nie ma większego znaczenia, ale w Warszawie wybieram WIZZ, bo mam niedaleko na lotnisko Okęcie, a do Modlina muszę jechać ponad godzinę z hakiem. Co do samolotów, to według mnie mają podobny komfort, ale Ryanair to dla mnie latający sklep, co nieco mnie denerwuje. I kwestia bagażu, jak już wszyscy wspomnieli. Ja mm podręczny taki, że mieści się i do Wizz i do Ryn, więc dla mnie nadal bez różnicy. Ale na dłuższe podróże z rejestrowanym bagażem bardziej opłaca się WIZZ.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Cze 2014 17:02 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
Ja również wolę Ryanair ze względu na większy bagaż podręczny. Raz jednak leciałem Rynainerem z bagażem rejestrowanym. Waga takiego bagażu jest mała (w Wizzair to 32 kg). Na lotnisku okazało się, ze wina, które kupiliśmy Hiszpanii są za ciężkie (waga może przekraczać max. 0,5kg). Szkoda nam było je wylewać, więc próbowaliśmy je pić, ale o 4 rano to nie był dobry pomysł ;) i w końcu zostawiliśmy je na lotnisku... wiec z bagażem rejestrowanym, jak jest możliwość, to kupuje Wizzair.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Cze 2014 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
Zgadzam się, z podręcznym tylko Ryanair. Nawet na 10-dniowy trip spokojnie można się spakować.
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group