Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 01 Lis 2016 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@‌vincenz‌

No i tu jesteś w błędzie. Tak było jeszcze co namniej do początku lipca jak działał stary terminal - luz blues i wolna amerykanka :). Jednak teraz po otwarciu nowego nie ma tak dobrze - rejestrowany ładujesz na taśmę w check'inie, obsługa nakleja naklejkę i wio! Bagaż sobie jedzie a Ty możesz mu tylko pomachać na do widzenia. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#122 PostWysłany: 02 Lis 2016 08:26 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@‌Clementiaa‌ masz rację, byłem tam w październiku 2015 i nie sądziłem, że byli w stanie od tego czasu się ucywilizować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 02 Lis 2016 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@‌vincenz‌

Miałam takie same odczucia: w październiku 2015 i kwietniu tego roku nic nie zapowiadało zmian. Kolejny raz byłam na przełomie czerwca/lipca to jakieś prace były w toku, ale znając podejście Greków stwierdziłam że jeszcze ze 2 lata będą sie z tym pierniczyć, nic to, machnęłam ręką. Jakież było moje zdziwienie jak 3 tygodnie temu wychodzę z hali przylotów do praktycznie nowego terminala: trochę powiększyli, trochę poprzenosili... i pomalowali na jakiś taki czerwono-różowy kolorek ;). To tyle z dołu, na górze (hala odlotów za security) bez zmian - dalej ta sama klitka z pięćdziesięcioma kolejkami i tylko 2-3 bezcłówki :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 26 Gru 2016 20:39 

Rejestracja: 21 Maj 2013
Posty: 4
Mam pytanie w sprawie łączenia bagażu. Wiem, że dwie osoby na jednej rezerwacji mogą łączyć bagaż. Czy tak samo jest w przypadku jeden osoby? Mogę zakupić 2 x 15 kg i po prostu spakować się w jedną walizkę i napakować do 30 kg? Może nieco głupie pytanie, bo logicznie wydaje mi się, że powinno to być ok, ale wolę się upewnić :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 26 Gru 2016 20:50 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@lilianna009 Niby logiczne, ale czy osoby przyjmujące na lotnisku bagaż nadawany wyznają te same zasady logiki?Na twoim miejscu upewniłabym się na czacie Ryanaira ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Marysiek lubi ten post.
 
      
#126 PostWysłany: 26 Gru 2016 21:01 

Kod:
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów linie lotnicze Ryanair nie przyjmują do przewozu sztuk bagażu o wadze powyżej 32 kg lub o wymiarach przekraczających łącznie 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości. To ograniczenie wagi nie dotyczy sprzętu ułatwiającego poruszanie się.

Każdy pasażer można rezerwować trzy sztuki bagażu pod warunkiem uiszczenia odpowiednich opłat za bagaż rejestrowany. Możliwe jest wybranie odpowiedniej wagi bagażu nadawanego 15 kg lub 20 kg w czasie dokonywania rezerwacji. Każdy pasażer przekraczający dopuszczalny limit bagażu rejestrowanego na torbę zostanie obciążony opłatą według stawki obowiązującej w dniu podróży. Opłata za nadbagaż wynosi obecnie 10 £/10 € za kilogram (lub kwota równoważna w walucie lokalnej).


https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... strowanego

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... ytania#1-0

kluczowe jest "Każdy pasażer przekraczający dopuszczalny limit bagażu rejestrowanego na torbę ........", choć mało tego pilnują, ale kwoty kar odstraszają do próbowania
Góra
 PM off  
      
#127 PostWysłany: 25 Mar 2017 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 117
Loty: 17
Kilometry: 31 857
Postanowiłem napisać w odpowiednim temacie:

borkowicz napisał(a):
Czy Ryanair manipuje coś w cenach bagaży?
Ostatnio sprawdzałem dwukrotnie (w krótkim odstępie czasu) WMI-STN i raz było 83 zł w jedną stronę, 87 zł w drugą, a potem 90 zł w obie strony.


Sytuacja znowu się powtórzyła: na jednym komputerze było 83/87, a na drugim 90 w obie :D to tylko 10 zł, ale ciekawy jestem powodu i zasady działania...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 27 Mar 2017 01:23 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 32
borkowicz napisał(a):
Postanowiłem napisać w odpowiednim temacie:

borkowicz napisał(a):
Czy Ryanair manipuje coś w cenach bagaży?
Ostatnio sprawdzałem dwukrotnie (w krótkim odstępie czasu) WMI-STN i raz było 83 zł w jedną stronę, 87 zł w drugą, a potem 90 zł w obie strony.


Sytuacja znowu się powtórzyła: na jednym komputerze było 83/87, a na drugim 90 w obie :D to tylko 10 zł, ale ciekawy jestem powodu i zasady działania...


Cena jest zależna od aktualnego kursu EURo - oczywiście kursu Ryanair'a.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 31 Paź 2017 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
witam
lecę jutro do Bolonii z Modlina . Mam przekroczenie wagi bagażu rejestrowanego około 1.2 kg. Proszę o info czy taka nadwaga przechodzi , czy trzeba liczyć się z dopłatą. Nie za bardzo mam co wyjąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 31 Paź 2017 21:18 

Podręcznego w 2 szt. nie ważą, a tu niby niewiele....
Góra
 PM off  
      
#131 PostWysłany: 31 Paź 2017 21:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Ostatnio jak leciałem, to kazali ludziom wypakowywać nawet 0,5 kg różnicy. Ale nie ma reguły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 31 Paź 2017 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Anonymous napisał(a):
Podręcznego w 2 szt. nie ważą, a tu niby niewiele....

......... pytam o rejestrowany bagaż 15 kg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 31 Paź 2017 21:23 

To przeczytaj ze zrozumieniem co ci napisano :lol:
Góra
 PM off  
      
#134 PostWysłany: 31 Paź 2017 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
@gorny77 Napisałeś taką skladnią, że ciężko zrozumieć.
@Zibid Chodzi o to,że masz 2 podręczne,których nie ważą i możesz do nich coś ciężkiego przepakować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 31 Paź 2017 21:39 

A ty zrozumiałeś :D
Jak i podręczne są pełne pozostają kieszenie (dopiszę: kurtki, spodni, wiatrówki itp)
Góra
 PM off  
      
#136 PostWysłany: 31 Paź 2017 22:19 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Zibid napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Podręcznego w 2 szt. nie ważą, a tu niby niewiele....

......... pytam o rejestrowany bagaż 15 kg?


"Pasażerowie podróżujący na tej samej rezerwacji i wspólnie odprawiający się, mogą przenosić lub dzielić opłacony limit bagażowy pomiędzy sobą.

Na przykład:
Jeśli 2 osoby podróżujące na tej samej rezerwacji zakupiły bagaż rejestrowany 20kg każdy, wtedy jedna osoba może odprawić bagaż ważący 30kg a druga ważący 10kg pod warunkiem ze całkowity opłacony limit bagażowy nie zostanie przekroczony

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów linie lotnicze Ryanair nie przyjmują do przewozu sztuk bagażu o wadze powyżej 32 kg lub o wymiarach przekraczających łącznie 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości. To ograniczenie wagi nie dotyczy sprzętu ułatwiającego poruszanie się."
To wziąłem stąd: https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/bagaz/czy-mozna-laczyc-limit-bagazowy
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 31 Paź 2017 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 240
zawsze możesz spakować trochę rzeczy w reklamówkę i nakryć ją kurtką :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 03 Sty 2018 18:23 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Jeśli mieliśmy lecieć Ryanairem w 3 osoby z bagażami po 20kg, a jedna osoba nie może lecieć to jej bagażu nie mogę nadać? ( wystawił mnie ktoś z rodziny, a się przeprowadzamy i dobierałem każdemu bagaż)
BTW zmiana nazwiska itp 522zl....
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 03 Sty 2018 18:30 

Niestety, ale nie poleci to i nie ma bagażu

Na przyszłość dla siebie 2 x 20 kg bagażu nadawanego, wtedy by nie przepadł
Góra
 PM off
Dziewon uważa post za pomocny.
 
      
#140 PostWysłany: 20 Lut 2018 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Orientuje się ktoś wymiary bagaży Ryanair Sun?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group