Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Gru 2020 10:01 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 174
niebieski
Ja też przełożyłem bilety, obawiałem się powrotu.

Teraz widzę, że wprowadzają nowe restrykcje, między innymi zakaz sprzedaży alko :shock:
https://www.businessinsider.co.za/trend ... ns-2020-12
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#22 PostWysłany: 29 Gru 2020 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Zgadza się, nowe obostrzeżenia do 15 stycznia. Całkowity zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach i barach, zakaz korzystania z plaż, policja jeździ na quadach i przegania spacerujących po plaży czy leżących, nie mówiąc już o kąpiących się. Godzina policyjna od 21 do 6. A ja wczoraj tylko 3 butelki wina kupiłem, 2 już poszły gdybym wczoraj wiedział, że takie restrykcje wejdą...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sobo lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 02 Mar 2021 12:39 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 174
niebieski
@naimad Hej, możesz podpowiedzieć czy miałeś test z podpisem i czy było to weryfikowane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Mar 2021 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Tak wynik testu był z podpisem elektronicznym (jeśli o taki Ci chodzi), a czy było to weryfikowane, nie wiem, ale nie sądzę, pokazałem tylko wydruk, porównali z danymi z paszportu i tyle, trwało to sekundę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Mar 2021 23:42 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 174
niebieski
Dzięki, dokładnie o to mi chodziło.
To może jeszcze napiszę jak to wyglądało u mnie, wynik testu był dosyć długo sprawdzany przez obsługę Qataru (nie było to kilka sekund, racze kilka min), dodatkowo robili zdjęcie wyniku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Cze 2021 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Czy ktoś wie jak wygląda obecnie mozliwosc wjazdu do RPA ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Cze 2021 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@Robaku
Zasady wjazdu od kilku miesięcy bez zmian czyli przede wszystkim negatywny wynik PCR i wypełniony formularz THQ.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Robaku uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 09 Cze 2021 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Dzięki,
mimo szczepienia?

A jak wyglada życie? da się tam w miarę swobodnie pozwiedzac, zjesc stejka i wypic lokalne wino? posurfowac czy obostrzenia trudne do zniesienia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 17 Cze 2021 19:03 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Chyba nie wygląda tam ciekawie:
Cytuj:
South African President has announced tightening of the ongoing COVID-19 restrictions as the country entered the third wave of the coronavirus pandemic. The Gauteng province has been hard hit by the coronavirus restrictions, accounting for two-thirds of the 40 percent increase in infections across the country in the past week. The Government has imposed the higher level-3 of the COVID-19 lockdown regulations, effective from Tuesday, June 15, midnight local time. As part of the level-3 alert, a night curfew will be imposed which will start at 10 p.m. and end at 4 a.m. local time. Public gatherings have been limited to a maximum of 50 people indoors and 100 outdoors. South Africa has so far reported 1,761,066 COVID-19 infections and 58,087 deaths due to the coronavirus.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 19 Cze 2021 14:53 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 174
niebieski
I tak jest lepiej niż na początku roku kiedy w RPA też był wprowadzony lockdown level 3, wtedy były 'pozamykane' plaże w niektórych prowincjach i pełna prohibicja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Cze 2021 21:58 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Prowincja Gauteng 4 level lockdownu od dzis
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 23 Lip 2021 08:32 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Taka ciekawostka i dowód anegdotyczny jak to wygląda ten ban na sprzedaż alko, jako że właśnie miałem ostatnio przesiadkę kilka godzin na JNB.
Wszystkie działy z alko w sklepach są zablokowane.
Image
Image
Podobno zakaz sprzedaży dotyczy również barów, ale jednak ja znalazłem bar na lotnisku (okolice bramki A03), który całkowicie na legalu i oficjalnie serwował piwko :)
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 19 Paź 2021 08:25 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Własnie wróciłem z RPA więc mały update.
1. Aby wjechać do RPA trzeba mieć test PCR niestarszy niż 72h. Ja wjeżdzałem autem z Botswany. Na granicy najpierw był pogranicznik z Botswany, nastepnie szło się do okienka pogranicznika w RPA gdzie sprawdzano test oraz temerature. Tam przybijano pieczątke, że wszystko jest ok, i dopiero wtedy szło się do pogranicznika w RPA i wbijał pieczątke do paszportu zezwalająca na przekroczenie granicy i "welcome to RSA".
2. W RPA życie codzienne wróciło do normy. Wszystko otwarte: sklepy, bary, restauracje, kluby itp. Zakaz sprzedaży alko został zniesiony ;) Korki na autastradach wróciły do normy. Zycie toczy się normalne.
3. Jest obowązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Do tego obowiązkowa dezynfekcja przy wejściu. Za każdym razem przy wejściu do sklepu/baru/restauracji/hotelu itp na wejściu ochrona wszystkim psika na ręce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 19 Paź 2021 12:52 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@j_brawo Są jakieś szczególne wymogi co do tego testu, że jakieś konkretne, certyfikowane laboratoria lub coś podobnego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 19 Paź 2021 13:59 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
@Sudoku Szczerze mówiąc to nawet nie wiem. Ja robiłem to w "certyfikowanym punkcie testów na COVID" w Gaborone. Dokładnie to tutaj:
https://goo.gl/maps/YmM9YYCv6RxiocHi6
Koszt za test RT - PCR - 800 pula.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 19 Paź 2021 22:06 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@j_brawo Podejrzewam, że wracałeś do Botswany, a nie wylatywałeś z RPA?
Bo na ich stronach znalazłem taki zapis:
Cytuj:
With regard to international outbound flights -
(a) subject to the travel requirements of the country of destination, a passenger must provide the Operator with a valid negative PCR test certificate or a valid negative COVID-19 test certificate from an accredited laboratory, certified by the South African Health Products Regulatory Authority ( "SAHPRA ") and South African National Accreditation System ( "SANAS ");
(b) an Operator is responsible for ensuring that passengers comply with COVID-19 requirements of the country of destination; and
(c) Operators must familiarise themselves with the public health measures, including testing requirements, at the destination airports prior to departure.

I teraz się zastanawiam, czy wracając do Europy mimo bycia zaszczepionym trzeba PCR przed wylotem jednak robić, czy jednak nie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 20 Paź 2021 12:32 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
@Sudoku Nie, nie wracałem do Botswany. Leciałem już spowrotem do Europy. Trasa JNB - FRA - MUC - POZ by LH.
Ja zadnego testu nie pokazywałem na wylocie. Nawet go nie miałem.
Procedura wyglądała tak. Przy podejściu do checkinu LH, przed tymi tasiemkami, które formują kolejkę ludzi do nadania bagażu, stały dwie babki przy stoliku LH i sprawdzały wszystkim dokumenty podróżne – paszport/bilet i covida. Mnie się zapytały o ”covid documents” to powiedziałem, że ja mam szczepienie i wracam do mojego kraju ojczystego – Polski, i tam do wjazdu jako obywatelowi wystaczy potwierdzenie szczepienia. To babka poprosiła o szczepienie, pokazałem na telefonie QR code z mObywatel i było ok.
Następnie było nadanie bagażu i pójście dalej. Przed security były kolejna kontrola, gdzie trzeba było oddać covidowe kartki wypełniane tam na miejscu. Taki standard: imie, nazwisko, dokąd lece, numer lotu, gdzie byłem w RPA (adres hotelu) itp.
Ostatni etap weryfikacji dokumentów był już w terminalu przed wejściem do samolotu (nie mowie o skanowaniu kart pokładowych podczas boardingu). Teren wokół gate był wygrodzony i trzeba było przejść obok osób sprawdzających dokładnie to samo co na samym początku przed checkinem. Pytanie o dokumenty, paszport, bilet, o covidowe dokumenty itp. Powiedziałem to samo co na początku (jestem obywatelem, wracam do mojego kraju, tam mi wystarczy certyfikat szczepien, który pokazałem) i mnie puścili.
I szczesliwie dotarlem do domu bez jakis wielkich problemow :)

I na koniec taka mała ogólna dygresja odnośnie sprawdzania tych wszystkich dokumentów covidowych na lotniskach. Jak taki przykładowy samolot (np. jakiś czarter albo inny lowcost) leci gdzies blisko i bezpośrednio z np. PL do takiej przykładowej Hiszpanii czy Grecji to obsługa przy checkinie konkretnie wie jakie sa przepisy w kraju docelowym i czego tam potrzeba i to konkretnie sprawdza. Ale jak leci się duża hubową linią, gdzie w samolocie siedzą ludzie z całego świata, a do tego lecą z przesiadką i przesiadają się dalej na wszystkie kierunki swiata to jest niemozliwoscia by taka osoba sprawdzająca dokumenty, w punkcie startu, znala wszystkie covidowe przepisy na całym swiecie, zwłaszcza ze to się zmienia co chwile. Zwlaszcza jeśli ktoś leci w raczej niepopularnym kierunku. Dlatego tak pewnie mnie puszczali bezprobmeowo bo to de facto ja im mówiłem jakie przepisy mnie obowiązują w moim punkcie docelowym. Trudno, żeby osoba pracująca w obsłudze lotniska w Johannesburgu znała bardzo dobrze covidowe przepisy wjazdowe obowiązujące takiego przysłowiowego Polaka w Polsce.
Ale to samo zauważyłem choćby u nas. Jak niecałe 3 tyg. temu odprawiałem się w PL na lot do Botswany, to jak podszedłem do chceckinu by sie odprawic bo on line nie mozna bo trzeba pokazac te wszystkie covidowe dokumnety i inne papiery wjazdowe i powiedziałem dokąd lecę, to pan w obsłudze zrobił wielkie oczy i zaczął gorączkowo gdzieś wydzwaniać i dopytywać. Z jego rozmów telefonicznych wynikało ze próbował się gdziekolwiek dowiedzieć jakie to są te covidowe przepisy wjazdowe w Botswanie i jakie konkretnie przepisy wjazdowe obowiązują dla obywatela Polski wjeżdżającego do owej Botswany. Widać było, że nikt nie był w stanie udzielić mu jednoznacznej odpowiedzi ani konkretnej informacji, bo przepisy się ciągle zmieniają, a raczej obecnie mało kto lata z PL do Botswany 😉
Na koniec po prostu niepewnym głosem, zapytał mnie czy mam test, bo to taki w sumie standard – i puścił mnie dalej bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 20 Paź 2021 12:57 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Dzięki @j_brawo Po przeczytaniu tego, co wczoraj wrzuciłem, zacząłem się już martwić, że zamiast zwiedzać będę musiał przed lotem powrotnym szukać miejsca, w którym zrobię test, aby móc w ogóle być wpuszczonym do samolotu.
Wiadomo, że wszystko jest bardzo dynamiczne, ale liczę, że do lutego, kiedy mam wyjazd, w RPA zmieni się tylko na lepsze - lato i całkiem spory % już zaszczepionych.
A tak przy okazji - jaka była Twoja trasa i ile kosztowała, że miałeś OJ do GBE i z JNB?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Paź 2021 14:42 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Ja leciałem POZ-FRA-JNB-GBE, JNB-FRA-MUC-POZ. Koszt biletów to jakos ok 3,5 tys pln. Ja leciałem służbowo więc kosztami się nie przejmowałem bo firma płąciła ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Paź 2021 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
@Sudoku ja wracam 29 stycznia więc jakby co to będzie świeże info ;)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group