Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Lis 2017 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 219
Loty: 341
Kilometry: 755 789
niebieski
Hej,

ja lecę do CPT za ok 2 tyg. Mam do Was kilka pytań:
1. Czy rezerwowaliście z wyprzedzeniem (online) bilety na Robben Island albo na kolejkę na Table Mountain?
2. Ktoś był w Addo Elephant NP? Jakie wrażenia? Tips & Hints?
3. Czy ktoś odwiedzał jaskinie i farmy strusi w okolicach Oudtshoorn?

Z tego co wyczytałem to raczej Mossel Bay, George i Victoria Bay nie są warte uwagi?

Poniżej mój plan na ok 2 tyg. Podróże i odcinki dzienne w miarę "rozsądne" bo będziemy podróżować z 6-cio latkiem. Może ktoś z Was poleci jakieś specjalne atrakcje dla dzieci? Robimy stopy w Cape Town, Hermanus, Cape Agulhas, Knysna, Tsitsikamma, Addo, Oudtshoorn i w Stellenbosch.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdr

Załączniki:
South africa route.jpg
South africa route.jpg [ 103.41 KiB | Obejrzany 905 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#42 PostWysłany: 03 Lis 2017 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Część, twojego planu pokrywa się z naszym. Lecimy w najbliższy wtorek.
Z wyprzedzeniem kupiliśmy bilety na Table Mountain. Podczas zakupów wybierasz na kiedy chcesz kupić bilet i od tego dnia jest on ważny przez 6 dni
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vasquez37 lubi ten post.
vasquez37 uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 03 Lis 2017 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
Napewno warto wczesniej zamowic bilety na obie atrakcje, na Robben Island to juz w ogole. Jak ja bylem to bilety byly wyprzedane na 3 dni do przodu.

Addo jest okay duzo sloni i guzcow, jednak Kruger jest nadal number one.

Ja jechalem autem z Kapsztadu az do Kruger Parku i potem do Johannesburga. Powiem tak, w nocy sie nie da jezdzic, a ciemno sie robi juz ok 19 wiec daj sobie zapas czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
vasquez37 lubi ten post.
vasquez37 uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 22 Lut 2018 15:56 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
No cóż.

Wróciliśmy właśnie z około 3-tygodniowej objazdówki. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za sugestie i pomoc w tym wątku.

RPA przekona mnie chyba do tego, żeby wreszcie napisać tutaj jakąś relację.

Powiedzieć o RPA kraj-raj to nie powiedzieć nic. Kraina, która nie tylko urzeka pięknem ale też łechce wszelkie podróżnicze obsesje i fetysze.

Czemu na temat tego fantastycznego miejsca na ziemi tak mało zachwytu i stosunkowo mało informacji tutaj na forum? A jeśli już, to chyba o najbardziej oklepanych i chyba nie do końca najciekawszych miejscach.
Gdybym wiedział i przeczytał więcej, to pewnie pojechałbym znacznie wcześniej ;) Aż mi się dyskusja o NYC przypomina, ale nie chcę już podążać jej śladem. :P

Znajdzie się chociaż jeden/jedna, która przeczyta relacje? 10+ parków narodowych, 7000km w 3 tygodnie? Johanessburg tylko przejazdem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 22 Lut 2018 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@john_doe chętnie przeczytam relację. My zrobiliśmy w 15 dni 3000km samochodem i 2000km samolotem i chętnie porównam Twoje doświadczenia z moimi :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 22 Lut 2018 16:17 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
john doe..wrzucaj czym prędzej relacje, bardzo chętnie przeczytam :P
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 23 Lut 2018 14:26 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 97
Loty: 69
Kilometry: 159 781
zdecydowanie! czekamy :)
_________________
https://banners-my.flightradar24.com/jprawicki.png
Góra
 Profil Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 24 Lut 2018 08:17 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
No, to rozpocząłem. Dziękuję za zachętę! :) Wkrótce (dziś później, albo już za moment) kolejna część:

viewtopic.php?f=213&t=124981&p=1050053#p1050053
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 18 Wrz 2018 15:29 

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 151
Pod koniec października jedziemy w 3 osoby (25 - 29 lat) do RPA. Przylatujemy do Cape Town a wylatujemy z Johannesburga, trasę planujemy pokonać samochodem. Czas chcemy spędzać raczej aktywnie (surfing, trek, jazda konna, scuba diving, ...), Kruger Park odpuszczamy ze względu na ograniczony czas, safari planujemy zrobić w Addo i Plettenberg Bay Game Reserve. Wszelkie sugestie dot poniżeszgo planu są mile widziane :). BTW Czy ktoś wie jak wypada nurkowanie z rekinami w okolicach Durbanu w porównaniu z Gaansbai? Czy Durban jest miastem wartym odwiedzenia czy lepiej go ominąć?

Plan podróży:
Dzień 1 Cape Town
Dzień 2 Cape Town
Dzień 3 Cape Town
Dzień 4 Mossel Bay
Dzień 5 Plettenberg Bay
Dzień 6 Jeffreys Bay
Dzień 7 Jeffreys Bay
Dzień 8 Port Alfred albo East London ??
Dzień 9 Coffee Bay
Dzień 10 Coffee Bay
Dzień 11 okolice Aliwal Shoal
Dzień 12 Durban ??
Dzień 13 Drakensberg
Dzień 14 Drakensberg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 18 Wrz 2018 15:48 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
Durban mozna spokojnie ominac. na rekiny bym celowal w Gansbaai
Góra
 Profil Relacje PM off
Ami921 uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 18 Wrz 2018 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
W RPA nie bylem, ale jako osoba uwielbiajaca trekking, skrocilbym Cape Town do 2 dni i jeden dzien wiecej przeznaczyl na Drakensberg :)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
Ami921 uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 18 Wrz 2018 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
jak dla mnie Kruger to jest tam największa atrakcja a wy go odpuszczacie dla paru plaż i słabego miasta :|
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
Ami921 uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 18 Wrz 2018 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Zdecydowanie dorzuciłbym Krugera
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
Ami921 uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 18 Wrz 2018 16:50 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
A ja rzucę szatański pomysł... Bo zarówno okolice Cape Town jak i Garden Route to miejsca nie do końca przewidywalne. Może się spodoba bardzo bardzo, a może tylko po prostu się spodoba ;)

Z rejonami wokół Drakensberg jest podobnie. BTW-ja tam byłem 2 dni, ale w parkach Royal Natal i Golden Gate Highlands i chyba był niedosyt.

Koniec października, nie jakiś super high-season... Kupcie sobie starter Vodacom i rezerwujcie noclegi na booking.com / hotels.com po prostu ad-hoc. Gdzie dojedziecie, tam będziecie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ami921 uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 18 Wrz 2018 16:51 

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 151
@becek słabe miasto w sensie, że Kapsztad czy Durban? Czy Addo + Plettenberg Bay Game Reserve rzeczywiście nie jest w żadnym stopniu porównywalne do tego co byśmy doświadczyli w Kruger Parku? Może to kontrowersyjne, ale szczerze mówiąc mówiąc wizja dołożenia dodatkowych 1000 km + spędzenia conajmniej pełnych dwóch dni na jeździe samochodem i wypatrywaniu z lornetką zwierząt tylko po to żeby mieć Big5 i Krugera jako 'checked' brzmi dla nas trochę jak horror story. Motywem przewodnim naszego wyjazdu jest surfing a nie safari.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 18 Wrz 2018 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Kapsztad jest chyba najfajniejszym tam miastem co nie zmienia faktu ze jest na jeden dzień, razem ze zdobyciem pieszym góry
o Krugerze nie masz zielonego pojęcia, jeśli potrzebujesz lornetki by poobserwować lwa czy słonia przechodzącego obok twojego samochodu to faktycznie go sobie odpuść ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 18 Wrz 2018 17:04 

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 151
z tego co się orientuję to w Addo i w prywatnych game reserves też można poobserwować lwa czy słonia przechodzącego obok samochodu (w Addo tak jak w Krugerze jest możliwość self-drive safari)... :roll: więc Twój post nie wnosi kompletnie nic do dyskusji ani nie odpowiada na moje pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 18 Wrz 2018 21:42 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
becek napisał(a):
Kapsztad jest chyba najfajniejszym tam miastem co nie zmienia faktu ze jest na jeden dzień, razem ze zdobyciem pieszym góry


No właśnie, oj Becek, jak przykro Cię załapać na takich herezjach. Pomijając definicję "fajnego miasta" (może w tej kategorii rozmiarów- owszem, ale RPA posiada też perełki architektury kolonialnej i klimatu)- to skoro na Cape Town i okolice wystarczył Ci jeden dzień, to... wiesz gdzie byłeś i co widziałeś.

Pragnę zauważyć, że koledzy planują 3 dni na Cape Town i okolice- a to minimum z minimum, żeby zobaczyć najciekawsze miejsca. Zwłaszcza, że nastawienie jest na aktywność.
Cały półwysep przylądkowy przecież, rejony winnic wokół Franschoek i Stellenbosch, Chapman's Peak Drive i wiele wiele innych. A propos- polecam podejście pod Lion's Head. Bardzo zdradziecka górka ;)

Jeszcze tak na szybko- z Cape Town w stronę Garden Route koniecznie śmigajcie przez Stony Point, Hermanus, Walker Bay Nature Reserve.

W okolicach Gór Smoczych punktem obowiązkowym w ramach "najfajniejszych miast" jest Clarens.

Korzystając z prywaty, polecę swoją buracko i kretyńsko niedokończoną relację:
kraj-raj-caly-swiat-w-jednym-kraju-rpa,213,124981
Góra
 Profil Relacje PM off
Ami921 lubi ten post.
Ami921 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: trasa po RPA
#59 PostWysłany: 20 Wrz 2018 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2038
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Stało się, wracam do Afryki :)
Mało czasu, ale tylko tyle na ferie zimowe...

Pomyślałem o takim planie, ale sporo jeżdżenia...

26.01 rano przylot, wynajęcie samochodu, przejazd do Rustenburga. Popołudniem PN Pilanesberg? Ktoś tam był? Można samemu zrobić safari?
27.01 Sun City (dzieciak time)
28.01 przejazd do Vredefort Dome (warto???), przejazd do Kimberley. Dużo drogi i zastanawiam się czy nie ściąć od razu na Maseru
29.01 Big Hole, przejazd do Maseru
30.01 Lesotho - co tutaj? Na szybko widzę Thaba Bosiu cultural vilage i Maletsunyane Falls
31.01 Maseru - Golden Gate Highlands
1.02 Royal Natal
2.02 Royal Natal
3.02 przejazd do Mbabane
4.02 Swaziland - co warto?
5.02 przejazd do Blyde River Canyon
6.02 Blyde i okolice
7.02 przejazd do JNB i wieczorem wylot

Komentarze? Wskazówki?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: trasa po RPA
#60 PostWysłany: 20 Wrz 2018 21:08 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
a czemu nie chcesz jechać do Krugera i CPT?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group