Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rotterdam, Haga i inne
#1 PostWysłany: 29 Lip 2012 13:33 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 25
W listopadzie wybieram się na tydzień do Holandii dzięki ryanair za 4 zł i nie wiem do jakiego miasta/miast uderzyć z Eindhoven.
Jakie miasto polecacie?
(Amsterdam i Eindhoven mam zwiedzone).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 29 Lip 2012 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Ja z Eindhoven przejechałem na stopa do Rotterdamu - wystarczy poprosić kogoś na lotnisku z autem żeby Ciebie wysadził na jednej ze stacji na autostradzie. Potem to już chwilka i jesteś w drodze.
Fajne miasto, szczególnie nocą. W jeden dzień wszystko można zobaczyć. Później metrem do Hagi - również bardzo spokojne miasteczko. Co prawda wyjechać z Hagi na stopa jest już cholernie ciężko (my próbowaliśmy do Amsterdamu). Autostrada zaczyna się niemal w centrum miasta. Staliśmy bardzo długo, w ostatniej chwili decydując się na pociąg przed niezłą ulewą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Sty 2013 08:08 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
W Hadze poza centrum nie można opuścić skansenu miniatur - Madurodam. Arcyfajne miejsce. Jeśli jest się latem, warto skoczyć też do Scheveningen, pare kilometrów dalej.

W Rotterdamie poza portem nic ciekawego mi w głowie nie zostało.

Utrecht - fajne centrum nad kanałami oraz katedra z najwyższą wieżą w Holandii.

Z dużych miast genialne jest Maastricht, ciekawe Arhnem. Na życzenie rozwinę myśl :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Sty 2013 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Między Rotterdamem a Hagą masz Delft. Urokliwe małe miasteczko z kanałami dużo mniejszymi niż te w Amsterdamie. Jeden dzień spokojnie wystarczy. W pół nawet by dało radę. No i jest to miejsce urodzenia Johannesa Vermeera (ten od Dziewczyny z Perłą - którą moim zdaniem w Hadze trzeba zobaczyć) - mają tam całkiem niezłe muzeum jemu poświęcone.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Sty 2013 00:41 

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 24
Na pewno warto zrobić Delft-Haga-Leiden, na upartego w dwa dni, bo blisko siebie, poza tym Den Bosch, Gouda i Utrecht.
_________________
http://www.odkryjgrecje.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Lut 2013 21:21 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Dobrnąłem do końca opisywania Holandiotripu, zawiera Oss, Batenburg, Ravenstein, Utrecht, Hagę i Scheveningen.

http://karoltp.geoblog.pl/podroz/20417/ ... -i-rowerem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lut 2013 19:15 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 88
http://en.wikipedia.org/wiki/Louwman_Museum świetne muzeum dla pasjonatów motoryzacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Kwi 2013 16:55 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
zbyhu napisał(a):
Między Rotterdamem a Hagą masz Delft. Urokliwe małe miasteczko z kanałami dużo mniejszymi niż te w Amsterdamie. Jeden dzień spokojnie wystarczy. W pół nawet by dało radę. No i jest to miejsce urodzenia Johannesa Vermeera (ten od Dziewczyny z Perłą - którą moim zdaniem w Hadze trzeba zobaczyć) - mają tam całkiem niezłe muzeum jemu poświęcone.


Niestety do połowy 2014 r. Dziewczyna z perłą jeździ po świecie: Japonia, Stany Zjednoczone, Włochy. Najbliżej kierunków lowcostowych będzie w Boloni w Palazzo Fava w dniach 8.02-25.05.2014 r. Mauritshuis w Hadze jest remontowany, stąd część kolekcji albo jeździ po świecie albo jest dostępna w pobliskim Gemeentemuseum. Tam zobaczymy inne Vermeery, poza Dziewczyną z perłą, i np. Lekcję anatomii doktora Tulpa Rembrandta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Kwi 2014 10:13 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Był ktoś w Netherlands Open Air Museum w Arhnem? Jest warte swojej ceny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Cze 2014 13:39 

Rejestracja: 07 Paź 2011
Posty: 182
Loty: 46
Kilometry: 97 019
W Rotterdamie najbardziej podobał mi się wjazd na na wieżę widokową Euromast, z której rozpościera się przepiękna panorama. Naprawdę warto wjechać na górę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lip 2014 13:08 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 3
Obszerna relacja z naszego weekendowego pobytu w Eindhoven i Tilburgu.
Min. dwa świetne muzea: historyczne Muzeum Eindhoven zlokalizowane na świeżym powietrzu oraz muzeum sztuki współczesnej - Vanabbemuseum.
http://grumkolandia.pl/podroze_dalekie/ ... a_2014.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Sty 2015 20:58 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 120
Wybieram się na kilka dni do Holandii. Ląduję w Amsterdamie. Chciałbym zobaczyć jeszcze kilka innych niderlandzkich miasteczek. Na pewno odwiedzę Hagę, ale czy był ktoś w Lejdzie ? Warto tam jechać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Sty 2015 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Lejda jest miastem bardzo klimatycznym, studenckim, fajnym do mieszkania, ale na zwiedzanie wystarczy pół dnia, więc można zaliczyć ją w kombinacji z jakimś innym miastem. Jeżeli chcesz zobaczyć coś w podobnym klimacie, a na cały dzień, to raczej polecałabym Delft, albo kombinację Lejda+Delft. A najlepiej to Utrecht :)
Generalnie poza Amsterdamem polecałabym Utrecht właśnie (miasto się niesamowicie rozwinęło w centrum w ostatnich latach), poza tym Hagę, Rotterdam, Haarlem. Tyle całkiem dobrze pozwala złapać klimat :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Sty 2015 23:50 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 120
Dzięki, na pewno skorzystam z Twoich rad. Oby tylko czasu wystarczyło ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Lut 2023 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2046
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Rotterdam jest bardzo ciekawy, szczególnie architektura. Miałem tylko 2.5h, więc raczej oglądałem niż zwiedzałem.

Sama stacja kolejowa robi już wrażenie.

Image

Jest wpisana na listę Unesco van Nellefabriek. Była niedziela i w środku były jakieś wystawy, więc nie mogłem zobaczyć prawdziwego środka.

Image

Cubic houses są super :)

Image

Image

Warto pospacerować wzdłuż rzeki:

Image

Image

Są bilety dwugodzinne ważne na cały transport. Metro dojeżdża do Hagi. Mając trochę więcej czasu można przyjemnie spędzić popołudnie.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
metia lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 09 Maj 2023 12:39 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
W Rotterdamie można popłynąć w rejs po porcie i z bliska zobaczyć ogromne kontenerowce. Z tym, że do około godzina jazdy od centrum (kilkadziesiąt kilometrów) i właściwie tylko samochód wchodzi w grę. Bilety można zarezerwować tutaj: https://www.portofrotterdam.com/en/to-do-port/futureland.
Wadą rejsu jest niestety to, że przewodnik opowiada wszystko po niderlandzku. Można wziąć ze sobą słuchawki i słuchać wersji angielskiej ze smartfona, ale jest to bardzo utrudnione, ze względu na wiatr i huk, który panuje w porcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Cze 2023 22:38 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 401
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Niedaleko Rotterdamu jest wpisane na liste Unesco Kinderdijk - 19 wiatrakow zbudowanych na poczatku 18 wieku. Dojechac mozna z centrum Rotterdamu water taxi numer 21, busem albo jak ja rowerem - zajelo mi to nieciala godzine razem z przeprawa promowa. Piekne miejsce z ciekawa historia. Mozna sie przejsc/przejechac rowerem wzdluz kanalow za darmo albo wykupic bilet i zwiedzic muzeum, wnetrze wiatraka i przeplynac lodzia po kanale.
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group