Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 251 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 19 Lut 2018 21:48 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Zaplątałem się w tym ich regulaminie darmowego internetu. Mógłby ktoś potwierdzić, że dobrze to rozumiem
Cytuj:
7. W ramach niniejszej Oferty Promocyjnej, Pakiety mogą być wykorzystane na transmisję danych, na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej
w zasięgu Sieci Telekomunikacyjnej, przy wykorzystaniu ustawień APN Internet. Do wykorzystania pakietu, transmisja danych w roamingu
międzynarodowym w Strefie Euro rozliczana jest po stawce 0,03072 zł za 1MB (taktowanie co 1kB) i nie pomniejsza przyznanego Pakietu,
chyba, że rozliczana jest w ramach innych Usług/Ofert promocyjnych.
8. Jeżeli Użytkownik na podstawie innych Usług/Ofert Promocyjnych ma przyznany limit GB na transmisję danych w Strefie Euro,
to odpowiednio dla Oferty:
8.1. Play na Kartę Lubię to!, Play na Kartę Surf, Formuła Play na Kartę, RBM Energy na Kartę: korzystanie z tego limitu powoduje
w pierwszej kolejności pomniejszanie Pakietów dostępnych w ramach niniejszej Oferty Promocyjnej,
8.2. Play na Kartę, Play na Kartę Rok Ważności Konta, Play na Kartę odNOWA, Internet na Kartę, Play Internet na Kartę: korzystanie
z tego limitu powoduje w pierwszej kolejności pomniejszanie innych Usług/Ofert Promocyjnych.


Mam play odNowa i kupiony pakiet 6GB (co daje mi 1,5GB w UE). Jak aktywuje ten darmowy internet, to o ile dobrze zrozumiałem najpierw leci z tych 1,5GB a później wg cennika 0,03072 zł za 1MB
Co w przypadku jeżeli już z tych kupionych 6GB większość wykorzystałem (np 5,9GB), ale niczego nie wykorzystałem w UE, ale mam dodatkowo włączone 6GB darmowe? Mam tylko 100MB za darmo w UE, a później wg cennika 0,03072 zł za 1MB, a w kraju 6,1GB?

//post został przeniesiony z tematu o promocjach w play, więc dodam tylko, że chodzi o promocję z darmowymi 6GB w play na kartę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#122 PostWysłany: 19 Lut 2018 23:34 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 635
Dobrze zrozumiałeś. W pierwszej kolejności wykorzystasz pakiet 1,57 GB w UE, a następnie będziesz płacić 0,03072 zł za MB, przy taktowaniu co 1 kB. Zwróć uwagę, że pakiet do wykorzystania w UE jest zawarty w pakiecie 6 GB, oznacza, to, że jeśli wykorzystasz 5,9 GB, to zostanie Ci na UE nie więcej niż 100 MB. Pamiętaj również, że od 1 marca 2018 r. siec PLAY wprowadza tzw. dopłaty na terenie UE, a zatem te 100 MB nie będzie darmowe. Za transmisję będziesz ponosił opłatę 0,012327 zł za MB (12,58 zł za GB) transmisji danych w ramach Limitu GB, potem 0,03072 zł za MB (31,46 zł za GB).

Zakładając, że masz 100 MB do wykorzystania w UE/PL i dodatkowo pakiet internet w prezencie 6 GB to w PL możesz wykorzystać 6,1 GB.


Ostatnio edytowany przez Michy, 19 Lut 2018 23:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 19 Lut 2018 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Czy wy również dostajecie co chwilę SMSy od operatora w temacie "nieuczciwego korzystania z roamingu?". Zaczyna to być wkurzające. Ostatnie tygodnie jestem w kratkę kilka dni w PL i kilka dni w UE), regularnie dostaję SMSy typu "przekroczyłeś limit i będziemy pobierać opłaty", a jak wrócę do PL to po chwili dostaje "nie przekroczyłeś limitu, więc nie będziemy pobierać opłat". Wyjadę, i po chwili
przekroczyłeś", wracam - "nie przekroczyłeś". No żesz, niech już sobie w diałby pobierają te opłaty, ale przestaną te SMSy w kółko przysyłać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 19 Lut 2018 23:40 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 635
@BrunoJ, jeśli masz PLAY, to operator ten sprawdza Twoją aktywność każdego dnia z ostatnich 30 dni, tak więc każdego dnia Twoja sytuacja ulega zmianie i stosownie do tego dostajesz SMSy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 19 Lut 2018 23:51 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
BrunoJ napisał(a):
Czy wy również dostajecie co chwilę SMSy od operatora w temacie "nieuczciwego korzystania z roamingu?". Zaczyna to być wkurzające. Ostatnie tygodnie jestem w kratkę kilka dni w PL i kilka dni w UE), regularnie dostaję SMSy typu "przekroczyłeś limit i będziemy pobierać opłaty", a jak wrócę do PL to po chwili dostaje "nie przekroczyłeś limitu, więc nie będziemy pobierać opłat". Wyjadę, i po chwili
przekroczyłeś", wracam - "nie przekroczyłeś". No żesz, niech już sobie w diałby pobierają te opłaty, ale przestaną te SMSy w kółko przysyłać...


Część operatorów wprowadziła dodatkowe obostrzenia w korzystaniu z roamingu - w związku z tym, że "darmowy roaming" w zamyśle jest przeznaczony dla osób podróżujących, a nie Polaków stale przebywających za granicą. Znalazło się wystarczająco wielu emigrantów, którzy kupowali polskie karty SIM mieszkając sobie na Zachodzie (bo taniej :roll: ), żeby wprowadzić takie zabezpieczenie. Jeśli jesteś na zmianę kilka dni w Polsce, kilka dni poza, to być może operator zaczął Cię traktować jako osobę zamieszkałą poza granicami Polski - i stąd te SMSy. Obawiam się, że tego się nie da wyłączyć w żaden sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 20 Lut 2018 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
@Kardasz - to oczywiste, było dyskutowane na poprzednich stronach. Co do interpretacji to sie nie zgadzam - nie interesują mnie zamysły tylko regulamin świadczenia usług. Zaś sformułowanie "nieuczciwe korzystanie z roamingu" mnie najzwyczajniej obraża. A naście SMSów tygodniowo dodatkowo wkurza ;-)

@Michy - mam w Plusie, ale wygląda że to działa identycznie i liczą pojedyncze dni. Wg treści SMSa z ostatnich 4 miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że "zawiesiłem" się gdzieś bardzo blisko tej granicy i pojedyncze dni w kraju lub poza sprawiają, że korzystam z roamingu uczciwie lub nieuczciwie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 20 Lut 2018 00:59 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
BrunoJ napisał(a):
@Kardasz - to oczywiste, było dyskutowane na poprzednich stronach. Co do interpretacji to sie nie zgadzam - nie interesują mnie zamysły tylko regulamin świadczenia usług. Zaś sformułowanie "nieuczciwe korzystanie z roamingu" mnie najzwyczajniej obraża. A naście SMSów tygodniowo dodatkowo wkurza ;-)


Sam projekt nazywa się "rome like at home" - więc siłą rzeczy nie może to dotyczyć emigrantów na stałe mieszkających zagranicą i takie działanie powinno być uważane za nadużycie. Takie jest też stanowisko Unii Europejskiej. Trzeba po prostu przebywać więcej w Polsce niż zagranicą - ale pod uwagę bierze się okres czteromiesięczny. Jeśli w ciągu czterech miesięcy przebywasz więcej za granicą niż w Polsce to operator może się z Tobą skontaktować celem wyjasnienia sytuacji - masz wtedy 14 dni na ustosunkowanie się do sytuacji i dwa tygodnie na wyrobienie większej normy w kraju. Operator może naliczyć dodatkowe opłaty (nie więcej niż 3,2 centa za minutę, cent za rozmowę, 7,7 euro za GB danych).

Co więcej, Unia Europejska pozwoliła operatorom tworzyć własne "Polityki Uczciwego Korzystania". Sformułowanie "uczciwy" pojawia się na poziomie europejskim, więc ciężko tu winić operatora za konsekwentne używanie tego terminu. Np. play w styczniu tego roku przygotował aneks do umowy uwzględniający decyzję Prezesa UKE - w przypadku Play okres uwzgledniany przy ocenie pobytu wynosi 30 dni. Dopłaty będą doliczane na okres 30 dni, z możliwością przedlużenia (6 groszy za wychodzące, 3 za przychodzące, 1 grosz za sms).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 20 Lut 2018 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
Czyli w Play każdy wyjazd powyżej 15 dni będzie skutkował naliczaniem opłat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 20 Lut 2018 01:12 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 635
Z polityką rozliczania aktywności na terenie UE przez PLAY możesz się zapoznać na stronie http://www.play.pl/roaming
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 20 Lut 2018 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
@Kardasz
Jeszcze raz napisze - tłumaczysz rzeczy oczywiste, sypiesz formułkami ktore są wszystkim znane. Co wcale nie oznacza że trzeba się z nimi zgadzać. Ja nie chce miec RLAH w ogóle. Mam wykupione pakiety roamingu w abonamencie i nie moge z nich korzystać, bo z automatu pierwszenstwo ma RLAH. Polityka uczciwego korzystania to w moim przypadku polityka nieuczciwego narzucenia mi kolejności wykorzystania pakietów, pisząc wprost - podwójne okradanie mnie. Płace za pakiety których nie moge wykorzystać, i płacę za przekroczenie RLAH, które by nie miało miejsca gdybym mógł skorzystać ze swoich pakietów (które nie miały żadnej klauzuli dotyczącej okresu przebywania poza granicami). Pomijam już fakt że za ostatni miesiąc wyszło całe 7PLN dopłaty, więc więc naprawdę czuję się ukarany za swoje nieuczciwe korzystanie, że hej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 20 Lut 2018 01:34 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
ZENNNEK napisał(a):
Czyli w Play każdy wyjazd powyżej 15 dni będzie skutkował naliczaniem opłat?


W przypadku umów podpisanych po 25 stycznia 2018 lub podpisania aneksu do umowy zawartej wcześniej - tak, będą doliczali. Przez 30 dni. Oczywiście nie będą, jeśli w tym czasie wróci się do Polski.

BrunoJ napisał(a):
@Kardasz
Jeszcze raz napisze - tłumaczysz rzeczy oczywiste, sypiesz formułkami ktore są wszystkim znane. Co wcale nie oznacza że trzeba się z nimi zgadzać.


No właśnie trzeba się zgadzać - albo nie korzystać z telefonu ;)

BrunoJ napisał(a):
Ja nie chce miec RLAH w ogóle. Mam wykupione pakiety roamingu w abonamencie i nie moge z nich korzystać, bo z automatu pierwszenstwo ma RLAH. Polityka uczciwego korzystania to w moim przypadku polityka nieuczciwego narzucenia mi kolejności wykorzystania pakietów, pisząc wprost - podwójne okradanie mnie. Płace za pakiety których nie moge wykorzystać, i płacę za przekroczenie RLAH, które by nie miało miejsca gdybym mógł skorzystać ze swoich pakietów (które nie miały żadnej klauzuli dotyczącej okresu przebywania poza granicami). Pomijam już fakt że za ostatni miesiąc wyszło całe 7PLN dopłaty, więc więc naprawdę czuję się ukarany za swoje nieuczciwe korzystanie, że hej.


No i teraz to jest oburzające - wcześniej nie pisałeś nic o pakietach. W takim przypadku proponuję skontaktować się z operatorem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 31 Sty 2019 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Możecie mi wytłumaczyć jak unikać takich sytuacji? Kiedyś lecąc do stanów nie włączyłem trybu samolotowego więc telefon połączył się z siecią samolotową i nabił mi 500zł rachunku za kilka KB danych. Aby uniknąć takich sytuacji zablokowałem sobie, że po 50zł rachunku odcina mi dane w roamingu. Tym razem płynąłem statkiem po UE. Widziałem, że w UE nie ma już jakichś kosmicznych stawek więc również nie włączałem trybu samolotowego. Mimo wszystko telefon znowu połączył się z jakąś siecią i za 750KB nabił mi 30zł. Na szczęście blokada odcieła mnie od niej po 50zł, bo znowu miałbym rachunek na kilka tysięcy. Jak to jest że telefon łączy z tymi sieciami automatycznie i nabija takie stawki? Nie może mnie zapytać z jaką siecią ma się łączyć czy coś w tym stylu? Jak wy działacie w podróżach, że nie macie takich rachunków?

Załącznik:
20190131_084238.jpg
20190131_084238.jpg [ 195.95 KiB | Obejrzany 1520 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 31 Sty 2019 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
jest prostsze rozwiązanie, dodatkowo zgodne z przepisami (teraz je łamiesz)- włącz tryb samolotowy w telefonie :idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 31 Sty 2019 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Ponadto wyłącz roaming danych :)
Zainstaluj sobie aplikację albo zobacz czy nie masz wbudowanej w system opcji (np. jest dostępna w MIUI jeśli masz Xiaomi), gdzie ustawiasz dla każdej aplikacji dostęp do WIFI i sieci komórkowej. Gdy roaming był b.drogi kilka lat temu, dawałem w ten sposób dostęp do sieci komórkowej tylko konkretnej aplikacji, np. włączałem dla mytaxi przed zamówieniem oraz wyłączałem po zapłaceniu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#135 PostWysłany: 31 Sty 2019 10:20 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Mi na południu Malty telefon zalogował się do jakiejś afrykańskiej (?) sieci. W każdym razie, dostałem smsy z nową stawką za minutę, 10 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 31 Sty 2019 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Tylko, że ja chce korzystać z roamingu. Nie mam z tym problemu. Po prostu chcę płacić uczciwą stawkę. Tak jak widzicie na załączonym screenie. Jak połączyło mnie ze Szwecją to stawka jest ok. Natomiast jak połączyło mnie z maltą (sic!) to od razu skasowało mnie 30zł za 750KB. Skąd ja mam wiedzieć z jaką siecią łączy się telefon? Mam Samsunga, a wybór sieci mam chyba automatyczny. Nie można tego zmienić. Mogę zmienić sieć, ale pierwszy wybór jest zawsze automatyczny. Poza tym ja nie znam nawet stawek wszystkich sieci w danym kraju. Chciałbym żeby zawsze wybierał mi normalną/najtańszą, a nie te najdroższe, ale tak się chyba nie da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 31 Sty 2019 10:25 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
kontrol napisał(a):
Poza tym ja nie znam nawet stawek wszystkich sieci w danym kraju. Chciałbym żeby zawsze wybierał mi normalną/najtańszą, a nie te najdroższe, ale tak się chyba nie da.

No tak to się nie da - telefon nie zna wszystkich ofert, wszystkich sieci. Wyłącz automatyczne wybieranie, ręcznie połącz z siecią z UE, jak stracisz zasięg, to poszukaj innej sieci z UE. Niewygodne, ale jakoś działa

becek napisał(a):
jest prostsze rozwiązanie, dodatkowo zgodne z przepisami (teraz je łamiesz)- włącz tryb samolotowy w telefonie :idea:

Na statkach chyba nie ma obowiązku używania trybu samolotowego?
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 31 Sty 2019 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
trocha napisał(a):
Wyłącz automatyczne wybieranie,

No właśnie tu mam kłopot, bo nie potrafię w samsungu wyłączyć tego automatycznego wybierania. Z opcji mam tylko :
- Przeszukaj sieć ( skanuj w poszukiwaniu dostępnych sieci)
- Wybieraj automatycznie

Nie mam opcji wyłączenia szukania sieci. Jedynie jak już z jakąś jestem połączony to po przeszukaniu sieci mogę (chyba) zmienić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 31 Sty 2019 10:38 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Wybór "przeszukaj sieci" powinien wyłączyć wybieranie automatyczne, więc to sprowadza się do tego samego
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol lubi ten post.
 
      
#140 PostWysłany: 31 Sty 2019 10:41 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@kontrol, wlasnie ta opcja "przeszukaj siec" powinna tak dzialac ze telefon wyswietla Ci liste dostepnych operatorow, Ty sobie wybierasz konkretnego i jesli stracisz jego zasieg to telefon nie bedzie laczyl sie z innym tylko poczeka az wybrany operator znowu sie pojawi.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 251 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group