Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Mar 2018 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 37
Cześć,
jeśli macie w planach Erg Chebbi polecam zaplanowanie wyjazdu tak żeby zahaczyć o odbywający się we wtorki, czwartki i niedziele w Rissani duży suk ze zwierzętami (i nie tylko). Wprawdzie nie ma tu pamiątek i ogromnego asortymentu jak np. w Marrakeszu, ale jest bardzo nieturystycznie. Ceny na start są kilka razy niższe, sprzedawcy chętni do rozmów bez wciskania na koniec swoich produktów. Ciekawostką jest to, że spora część miejscowych na targ dojeżdża na osłach tworząc dość ciekawy ośli parking. Zatrzymaliśmy się tu na kilka godzin wracając z Merzougi. Bardzo polecam kupić tu np. olejki arganowe, przyprawy, właściwie wszystko :D

Kilka fot (więcej na naszym blogu -> tutaj)

Image

Image

Image

Image

Przed wyjazdem robiłem dość spory research i na którejś z anglojęzycznych relacji natknąłem się na foty tego oślego parkingu. Zaplanowaliśmy wydmy i noc na pustyni tak, żeby w czwartek z samego rana dojechać tu grand taxi. Nie zawiedliśmy się, więc może komuś się informacja o tym miejscu przyda.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
PawelGa uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#2 PostWysłany: 09 Lip 2018 20:17 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 83
Dziękuję za wskazówkę. Mam tylko 1 pytanie - czy wiecie o której suk się kończy? Będziemy tam za kilkanaście dni właśnie we wtorek - planuję ok. 13-14, nie wiem tylko czy się jeszcze załapiemy. Wiem, że byliście rano - po pustyni. My z kolei planujemy przed pustynią, bo tę mamy zaplanowaną z wtorku na środę. Będziemy wynajętym samochodem a rano chcemy zrobić Todra - jak się nie wyrobimy dzień wcześniej, a raczej nie damy rady :) dlatego planuję Rissani ok. 13-14.

PS. Dzięki za przydatne artykuły na blogu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Sie 2018 10:11 

Rejestracja: 08 Lut 2013
Posty: 169
Loty: 5
Kilometry: 5 119
A od ktorej rano otwarty jest ten targ? Czy ktoś z Was ma może informacje na ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Wrz 2018 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 37
My na targu byliśmy około 9-10 rano i wszyscy byli rozłożeni, a handel kwitł na dobre. Myślę, że minimum godzinę-dwie wcześnie już sporo się działo. Nie wiem o której się kończy targ ze zwierzętami, ale zwykły suk jest tam też popołudniu. Jechaliśmy do Merzougi przez Rissani kilka dni wcześniej i koło 17 bodajże sporo było straganów. Te godziny to jednak tylko moje spekulacje. Jak bardzo zależy Wam na informacji i nikt tu nie poda godzin, to próbowałbym pisać do gospodarzy z okolicy na airbnb lub bookingu - będą wiedzieli. Z Merzougi sporo osób tu przyjeżdża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group