Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).

Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0

[ 8154 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#8061 PostWysłany: 27 Lut 2024 22:02 

Jakie warunki trzeba spełniać, aby dostać kartę kredytową Revolut?
Mi system po wypełnieniu formularza odrzucił wniosek, że nie spełniam.
 Relacje PM off  

#8062 PostWysłany: 03 Mar 2024 20:05 

niebieski
krzqchu napisał(a):

Możesz zapytać Revoluta, co było powodem.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
 Relacje PM off  

#8063 PostWysłany: 03 Mar 2024 20:54 

malawita napisał(a):
krzqchu napisał(a):

Możesz zapytać Revoluta, co było powodem.
Nie wiem, czy mają obowiązek odpowiedzieć...
 Relacje PM off  

#8064 PostWysłany: 04 Mar 2024 00:00 

niebieski
krzqchu napisał(a):
Jakie warunki trzeba spełniać, aby dostać kartę kredytową Revolut?

@krzqchu

Skoro jesteś pełnoletni, masz stalą pracę i stabilne, regularne dochody to Twoje zarobki netto (na rękę) są za słabe lub średnie wydatki miesięczne są za wysokie i możesz nie spełniać kryteriów Revoluta. Poza tym Revolut na prawo sprawdzić Twoją zdolność kredytową w BIK. Może w przeszłości miałeś problemy ze spłatą kredytów lub posiadałeś zaległości w regulowaniu rachunków?

Jeśli potrzebujesz i nie masz, spróbuj założyć kk w innym banku. Jeśli Cię tam znów odrzucą, to popracuj nad lepszą zdolnością kredytową.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
 Relacje PM off  

#8065 PostWysłany: 04 Mar 2024 06:46 

Szczerze to absolutnie nie polecam KK Revolut, naliczają odsetki za zupełnie normalne transakcje, w dodatku dowiadujesz się o nich w momencie wystawienia wyciągu i to jeszcze w dwóch okresach rozliczeniowych. Support nie jest w stanie nawet wskazać konkretnych transakcji, za które policzyli te odsetki, więc nie wiesz czego unikać.
 Relacje PM off  

#8066 PostWysłany: 04 Mar 2024 09:32 

niebieski
Mam kredytówkę revoluta od roku i jeszcze się z czymś takim nie zetknąlem.
Stawiam że problem może być raczej po stronie punktu przyjmującego płatność - tak kiedyś miała Poczta Polska, że płatności kartą tam systemy Visy i Mastercarda widziały jako wypłatę gotówki, co generowało odsetki na kredytówkach od dnia transakcji.

Może w jakichś zacofanych miejscach też jeszcze funkcjonuje taki system?
 Relacje PM off  

#8067 PostWysłany: 04 Mar 2024 12:08 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Albo było wypłacane z bankomatu
 Relacje PM off  

#8068 PostWysłany: 04 Mar 2024 14:03 

malawita napisał(a):
@krzqchu
Skoro jesteś pełnoletni, masz stalą pracę i stabilne, regularne dochody to Twoje zarobki netto (na rękę) są za słabe lub średnie wydatki miesięczne są za wysokie i możesz nie spełniać kryteriów Revoluta.

Raczej nie ten przypadek, bo dostałem KK w mbanku jakiś czas temu przy niższych przychodach.
Bardziej wyglądało na to, że Revolut nie może zweryfikować mojej zdolności z powodu jakiegoś problemu technicznego.

A jestem zainteresowany KK Revoluta, bo w KK mbanku mam zbyt duże koszty przewalutowania. A przy zwrocie kaucji jest podwójne przewalutowanie.
 Relacje PM off  

#8069 PostWysłany: 04 Mar 2024 14:23 

HON fly4free
Rozwiązaniem dla ciebie jest Curve, a nie kolejna karta kredytowa. Ale jak kto lubi.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#8070 PostWysłany: 04 Mar 2024 22:16 

niebieski
Odnonośnie KK i historii kredytowej, to w moim przypadku ważna była jedna rzecz. Mając już Mastercard Platinum w PKO BP z limitem 36k starałem się o Visa Infinite (wymagany limit co najmniej 50k). Przy 3 próbie pospłacałem wszystkie kredyty (zawsze na czas), zamknąłem niepotrzebne karty kredytowe, odczekałem odpowiedni czas + miałem oszczędności w PKO BP. Ależ było moje i konsultanta w placówce zdziwienie, że zamiast dodatkowego limitu bank chciał mi go obniżyć (prawie 2x). Niestety nie było jasnej informacji co jest nie tak i konsultant zasugerował, że może coś jest nie tak w historii i trzeba to sprawdzić w BIK / BIG. Oczywiście pozakładałem konta, ale zanim doszły papiery, to przypadkiem zgadałem się ze szwagrem odnośnie odroczonych płatności na Allegro (Allegro Pay). Nie znam źródła, ale dał mi znać, że tego typu operacje traktowane są jak pożyczki w parabankach i grneralnie psuje to historię kredytową (ponoć sam limit nie jest widoczny w BIK, ale historia transakcji już tak). Pozamykałem wszystkie transakcje, wypowiedziałem umowę, odczekałem z miesiąc i bez problemu dostałem kartę z limitem 60k.
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#8071 PostWysłany: 04 Mar 2024 22:23 

Odroczone płatności w żaden sposób nie psują historii kredytowej, oczywiście o ile są spłacane w czasie.
 Relacje PM off
boots lubi ten post.

#8072 PostWysłany: 04 Mar 2024 22:37 

niebieski
@f0ku5 pewnie w przypadku banków nie robi to żadnej różnicy, ale Allegro, czy ich spółka córka, nim nie jest. Nie mam też wiedzy jak dokładnie wyliczany jest scoring przez BIK / Revolut / PKO BP, więc opisałem tylko swoją historię. Każdy pewnie ma indywidualną historię i musi sam poszukać przyczyny przy odmowie KK.
 Relacje PM off  

#8073 PostWysłany: 04 Mar 2024 23:06 

Ja pisałem ogólnie, a nie tylko o bankach ;)
 Relacje PM off  

#8074 PostWysłany: 04 Mar 2024 23:51 

f0ku5 napisał(a):
I nie masz racji.
https://www.cashless.pl/14067-bik-alleg ... portowanie
 Relacje PM off
piotrkr lubi ten post.

#8075 PostWysłany: 05 Mar 2024 00:00 

złoty
Czy na pewno przeczytałeś treść pod tym linkiem?
 Relacje PM off  

#8076 PostWysłany: 05 Mar 2024 00:35 

niebieski
Ostatecznie nie dotarł do mnie raport BIK, bo wymagają wysyłki PINu pocztą, poczta u mnie dociera raz na miesiąc a mnie w tym czasie nie było (dłużej niż możliwość awizowanej przesyłki). Jeśli jednak jest potrzeba, aby potwierdzić moją historię / tezę mogę w połowie marca złożyć papiery ponownie i sprawdzić jak wygląda mój scoring / historia w BIK. Zakładam, że jeśli będą tam wszystkie zakupy za pomocą Allegro Pay, to jednak ma to wpływ dla banków / instytucji finansowych (w końcu "zaciąga się kredyt" przy drobnych zakupach).

Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę jeszcze dwie rzeczy:
1. Przy każdej transakcji Allegro Pay wysyłana jest dodatkowa wiadomość e-mail o spłacie: Informacja na temat proponowanych opcji spłaty Allegro Pay. Kiedyś tego nie było i pewnie został nałożony dodatkowy obowiązek na Allegro (lub to zwykła reklama).
2. Jeśli ktoś posiada aktywną usługę SMART, to może / mógł za darmo rozbijać płatności na 2 raty, które pewnie trafiają też do BIK.
 Relacje PM off  

#8077 PostWysłany: 05 Mar 2024 00:42 

złoty
Cytuj:
Czy zatem zrealizowanie kilkunastu czy kilkudziesięciu drobnych zakupów przy pomocy płatności odroczonych może zabrać szansę na zaciągnięcie większego kredytu?

Zdaniem biura prasowego BIK-u nie. – Zakupy z odroczonym terminem płatności będą miały wpływ na scoring i zdolność kredytową dopiero w momencie, gdy nie zostaną spłacone w okresie bezodsetkowym, a zobowiązanie zamieni się w kredyt ratalny – napisano w odpowiedzi na moje pytanie w tej sprawie.
 Relacje PM off  

#8078 PostWysłany: 05 Mar 2024 01:08 

Slavekk napisał(a):
f0ku5 napisał(a):
I nie masz racji.
https://www.cashless.pl/14067-bik-alleg ... portowanie
Mam rację, to Ty nie czytasz ze zrozumieniem.
 Relacje PM off
boots lubi ten post.

#8079 PostWysłany: 05 Mar 2024 01:09 

To bank decyduje jak interpretować dane z BIK.
BIK może uważać co chce.
W linkowanym artykule _nie ma_ odpowiedzi z banku "co on na to" bo bank takiej odpowiedzi nie udzieli.
 Relacje PM off
piotrkr lubi ten post.

#8080 PostWysłany: 05 Mar 2024 01:25 

man4business napisał(a):
Rozwiązaniem dla ciebie jest Curve, a nie kolejna karta kredytowa. Ale jak kto lubi.

Przy wypożyczeniu samochodu firma może wymagać karty kredytowej, a Curve taką nie jest, technicznie rzecz biorąc.
 Relacje PM off  

[ 8154 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości