Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8154 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 296, 297, 298, 299, 300, 301, 302 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#5961 PostWysłany: 20 Paź 2020 15:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8579
złoty
Cytuj:
Ostrzegam przed Planet Cash.

Rozumiem, że przed tym konkretnym bankomatem? Bo inne wypłacają poprawnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Revolut
#5962 PostWysłany: 20 Paź 2020 16:02 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 155
boots napisał(a):
Cytuj:
Ostrzegam przed Planet Cash.

Rozumiem, że przed tym konkretnym bankomatem? Bo inne wypłacają poprawnie.


mBank, Planet Cash, Gdańsk, ul. Jana z Kolna 11.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5963 PostWysłany: 20 Paź 2020 16:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11322
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Pewna islandzka wypożyczalnia nieładnie ze mną pogrywa. Opłaciłem z góry wynajem kartą Revo, ale niestety wyjazd nie doszedł do skutku. Zgodnie z warunkami anulowanie w odpowiednim terminie zapewniało pełen zwrot płatności - zgłosiłem rezygnację na początku sierpnia, dostałem potwierdzenie, że przyjęli do wiadomości i że zwrot zajmie 30-60 dni. Niestety minęły 2 miesiące i nie dostałem zwrotu. Napisałem więc w tej sprawie dwa maile, na które od kilkunastu dni nie otrzymałem odpowiedzi. Z innego konta wysłałem na ten sam adres pytanie o wynajem samochodu i odpowiedź miałem po 5 godzinach, co wyraźnie wskazuje na to, że na moje pytania o zwrot nie odpowiadają z premedytacją. Wysłałem dzisiaj jeszcze jednego maila, ale liczę się z tym, że też pozostanie bez odzewu. W związku z tym pytania:
- czy mam już wystarczającą podstawę do chargebacku?
- rozumiem, że w revo zgłaszam to na czacie i otrzymam później link do odpowiedniego formularza?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5964 PostWysłany: 20 Paź 2020 16:22 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2335
srebrny
@Kashpir
Jeśli nie odpowiedzieli a minęło ponad 14 dni to w Polsce byłbyś na wygranej pozycji, nie wiem jak przy Revolucie, ale jak ktoś nie reaguje i "złośliwie" Cię zlewa to chyba nie ma na co czekać. Jedynie możesz ich postraszyć, że uruchomisz chargeback - może to ich zmobilizuje a jak nie to walcz.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5965 PostWysłany: 20 Paź 2020 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
Wypłacałem w niedzielę pieniądze z karty Revolut (Visa) w bankomacie PKO BP przy ul. Gdańskiej 23 w Bydgoszczy. Dwie kwoty: 1000 zł oraz 500 zł. Bierze prowizję i to bandycką, odpowiednio 4 zł i 10 zł. Żadnej informacji o jakiejkolwiek prowizji na ekranie nie było oczywiście.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5966 PostWysłany: 20 Paź 2020 17:38 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2335
srebrny
No a w R nie jest limit bez prowizji 800 zł? Co powyżej zapłaciłeś prowizję.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5967 PostWysłany: 20 Paź 2020 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
Rozumiem. Dzięki. Płatności i karty to nie moja specjalność ;).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5968 PostWysłany: 20 Paź 2020 19:10 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
lluukk napisał(a):
@Kashpir
Jeśli nie odpowiedzieli a minęło ponad 14 dni to w Polsce byłbyś na wygranej pozycji

Tylko w razie rękojmi, a tu raczej nie taki case. Czyli czy w Polsce czy poza jest się w czarnej i pozostaje chargeback.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5969 PostWysłany: 20 Paź 2020 19:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8579
złoty
Cytuj:
Tylko w razie rękojmi,

I to też nie zawsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5970 PostWysłany: 20 Paź 2020 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
Zaskoczyły mnie dziś te opłaty za przelew wychodzący w GBP i USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5971 PostWysłany: 21 Paź 2020 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
Nowość w apce Revolut:
Wysłuchaliśmy Waszych próśb. Od teraz możesz ukrywać niektóre produkty na pasku nawigacyjnym strony głównej. Po prostu przejdź do dowolnego nieaktywnego produktu i dotknij 3 strzałek w górnym prawym rogu kafelka produktu, aby go ukryć. Jeśli zmienisz zdanie, zawsze możesz wznowić jego wyświetlanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5972 PostWysłany: 21 Paź 2020 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Co do Chargebacka jako , że temat się pojawił przed chwilą to mogę polecić angażowanie R , widzę , że podchodzą do tematu dość poważnie.
Z pre-covidowych zaszłości - Ryanair , Getaroom , Airasia - 3/3 succesful ( case'y już zakończone ). MC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5973 PostWysłany: 21 Paź 2020 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
Revolut Bank już w Polsce? Pierwsi klienci otrzymują propozycje zakładania kont objętych gwarancjami
https://www.cashless.pl/8745-Revolut-bank-w-Polsce

Już oficjalnie:
https://www.cashless.pl/8748-revolut-bank-polska
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5974 PostWysłany: 21 Paź 2020 12:56 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
czy po migracji ze zwykłego R. do Revolut Bank , zmienia się numer polskiego rachunku DABA do przelewów w zł? i czy zostaje możliwość doładowania konta kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5975 PostWysłany: 21 Paź 2020 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
onufry_z napisał(a):
Zaskoczyły mnie dziś te opłaty za przelew wychodzący w GBP i USD.

25 zł?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5976 PostWysłany: 21 Paź 2020 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
Nie aż tyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5977 PostWysłany: 21 Paź 2020 14:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8579
złoty
RomeY napisał(a):
boots napisał(a):
Cytuj:
Ostrzegam przed Planet Cash.

Rozumiem, że przed tym konkretnym bankomatem? Bo inne wypłacają poprawnie.


mBank, Planet Cash, Gdańsk, ul. Jana z Kolna 11.


Korekta: inne z tej sieci już też chcą brać prowizje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5978 PostWysłany: 21 Paź 2020 14:43 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2895
złoty
lotuss4 napisał(a):
czy po migracji ze zwykłego R. do Revolut Bank , zmienia się numer polskiego rachunku DABA do przelewów w zł? i czy zostaje możliwość doładowania konta kartą?

Revolut Bank jest litewski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5979 PostWysłany: 21 Paź 2020 18:38 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
No nareszcie! Lepsze wątpliwe litewskie gwarancje niż żadne.

Chwalcie się ci, którzy dostaną zaproszenia!

@Chupacabra fintech też był litewski. Zmiana nie znaczy więc, że nie będzie można zasilać krajowym przelewem tak jak dotąd. Pytanie jest jak najbardziej zasadne, bo właściciel konta w polskim banku się nie zmienił (może wewnątrz grupy Revolut te pieniądze przekazują do Revolut Bank).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5980 PostWysłany: 21 Paź 2020 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2020
Posty: 6
Dostałem zaproszenie i o mało co nie przeklikałem Kontynuuj. Moim zdaniem przed podjęciem decyzji trzeba się zastanowić w jaki sposób korzysta się z R. i przemyśleć rzucanie się na nowinki. Wiadomo, że jak ktoś obraca w jakiś (legalny) sposób gotówką przez R. to będzie pewnie kusząca opcja.
Dla tych, którzy korzystają z Revoluta raczej dorywczo – w tym mnie – nie deponując tam znacznych sum ta nowinka powinna pozostać ciekawostką. Jeśli korzystamy z karty tylko na "obcowalutowe" zakupy i wakacje, okazjonalnie doładowując ją na kwoty, które zamierzamy wydać to bankowa funkcjonalność wydaje się zbędna. Still osobiście nie ufałbym fintechom za bardzo w przypadku przetrzymywania większych oszczędności czy opierania na nich swojego codziennych finansów – za dynamiczny rynek jak dla mnie, ale liczę że przekonacie mnie, że jestem w błędzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8154 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 296, 297, 298, 299, 300, 301, 302 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group