Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#5341 PostWysłany: 14 Lut 2020 13:14 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
pazur napisał(a):
-- 14 Lut 2020 09:20 --

jaksięmasz napisał(a):
Dla firm - tragedia, przez kilka dni wciąż jest zablokowane konto spółki, nie wychodzą płatności, karty nie działają.. to się skończy kiepsko dla Revoluta.

Używasz revoluta w działalności gospodarczej spółki ?
Przecież to nie jest bank. Jak się US dowie , to mogą być duże kłopoty.

Zakazu nie ma, korzystać można. Byle nie do rozliczeń, jakie obowiązkowo muszą przechodzić przez konto bankowe (a nie fintechowe).

peta napisał(a):
Wedle mnie to nawet niech i to Kim z Putinem zakłada, ważne by to chodziło.

Dla nich ważne mogą być Twoje dane osobowe, behawiorystyczne, facjata i dokumenty. Transakcja wymienna i obie strony zadowolone 8-), na tym polega porządny interes.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
 Temat postu: Re: Revolut
#5342 PostWysłany: 14 Lut 2020 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Chodzic chodzi, tylko kwestia ile jeszcze.. w 2017 przyniosl £16mln straty, w 2018 £32mln straty.. no ale znajac zycie to pójdzie w slady Tesli/Ubera - firm wiecznie przynoszacych straty ale tez przynoszacych zyski na gieldzie, od coraz wiekszej ilosci sponsoro inwestorów itp. Na chwile obecna trzymam tam tylko troche gotówki jak jestem na wakacjach i tyle, nie wyglada mi to dobrze gdzie Lotwa, 2 milionowy kraj gwarantuje zwrot pieniedzy 10 milionom uzytkownikom Revoluta ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ume lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5343 PostWysłany: 14 Lut 2020 13:29 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@LonDynia
Litwa, poza tym jeszcze nic nie gwarantuje - licencja nie jest w użyciu.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5344 PostWysłany: 14 Lut 2020 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
ms993 napisał(a):
Litwa, poza tym jeszcze nic nie gwarantuje - licencja nie jest w użyciu.


Heh powiem ci ze to wg mnie nie wiele zmienia :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5345 PostWysłany: 14 Lut 2020 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Jeżeli chodzi o dane klientów, że mają nasza facjatę, pesel mogą tego użyć dowolnie jak to Ruskie to patrząc na to jak łatwo zdobyć czyjeś dane się tym mniej przejmuje.
Sam posiadając tyle danych ile mam dostęp nie zdziwię się jak wiele osób z naszego szanownego grona posiadam imiona, nazwiska pesele i numery buta...

Niestety zyciaj w czasach takiej cyfryzacji, możliwości załatwienia wszystkiego przez internet itd te dane fruwają w wielu miejscach niekontrolowanie i to szczerze przeraża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5346 PostWysłany: 14 Lut 2020 15:18 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
A w Księgach Wieczystych - cała masa danych na wyciągnięcie ręki ;) dostępna praktycznie dla wszystkich.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5347 PostWysłany: 14 Lut 2020 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
niestety takie mamy czasy, musi być coś za coś, podobno nie ma darmowych obiadów, choć na tym forum są specjaliści, którzy potrafią je dostać,
jako posiadacz revo od 2 lat mogę powiedzieć, że był bardzo przydatny, nie miałem z nim problemów, a co najważniejsze znacznie się przyczynił do zmiany podejścia naszych banków, szczególnie jeśli chodzi o karty wielowalutowe, ale także inne usługi i chwała mu za to
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5348 PostWysłany: 14 Lut 2020 16:27 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
peta napisał(a):
Jeżeli chodzi o dane klientów, że mają nasza facjatę, pesel mogą tego użyć dowolnie jak to Ruskie to patrząc na to jak łatwo zdobyć czyjeś dane się tym mniej przejmuje.

Mogą zrobić np. idealną replikę dowodu osobistego i dać jakiemuś zielonemu ludzikowi :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5349 PostWysłany: 14 Lut 2020 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Dzisiaj info na apce jest ifo, że mają problemy, które powodują, że niektóre transakcje kartowe są odrzucane.
Pracują nad tym i dadzą znać asap, lecz proszą , aby mieć ze sobą inną kartę na wszelki wypadek.

Miał ktoś już problem?
Idę po browara sprawdzić...
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5350 PostWysłany: 14 Lut 2020 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Ja robiłem dziś kilka płatności w necie. Poza tym , iż powiadomienia na apke wpadły z ok 1h opoznieniem to wszystko przeszło bez problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5351 PostWysłany: 14 Lut 2020 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Browar zakupiony z użyciem nowej karty. Powiadomienia od razu, choć przyznam, że ostatnimi czasy przychodziły ze sporym opóźnieniem.
To już ponad 3 lata u nich. Szkoda byłoby, gdyby się skończyli.

@ume @pazur
Można mieć konto firmowe na Revolucie np. spółki brytyjskiej bez żadnych dodatkowych obostrzeń.

Rozmawiałem przed chwilą z kumplem, poprosili go o skan faktury do jakiegoś przelewu w celu weryfikacji, czy nie pierze kasy.
Odmówił powołując się na tajemnicę handlową, na razie bez konsekwencji.
Przelewy mu normalnie śmigają. Ale mówił z kolei, że były ostatnio problemy z przelewami przez aplikację, On korzysta przez przeglądarkę.

Warto zachować większą ostrożność.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5352 PostWysłany: 15 Lut 2020 00:04 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 72
Jaką alternatywną do Revoluta kartę polecacie na zapasową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5353 PostWysłany: 15 Lut 2020 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 68
Ja mam z Aliora wielowalutową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5354 PostWysłany: 15 Lut 2020 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
ostatnio częściej używam crv niż revo
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5355 PostWysłany: 17 Lut 2020 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
Revolut metal wystarczy wypowiedzieć dzień przez zakończeniem okresu subskrypcji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5356 PostWysłany: 17 Lut 2020 15:34 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1710
@wtak nie tyle wypowiedzieć, co zmienić w ustawieniach aplikacji plan subskrypcji na standard.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5357 PostWysłany: 17 Lut 2020 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
@Gadekk Tak oczywiście, źle się wyraziłem. Tuż przed odnowieniem wystarczy?
A jak zmienię np teraz na standard, to metal pociągnie do końca okresu rocznego, czy natychmiast schodzi w dół do "standardu" ?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez wtak, 17 Lut 2020 15:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5358 PostWysłany: 17 Lut 2020 15:42 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Zaraz będą pierwsze "rocznice" planów metal dla tych co dostali go w bonusie za polecenia, ciekawe jak to będzie bo u mnie podaje że mam plan metal z opłatą 0.00 za rok czyli ciekawe czy ten metal pozostanie czy będzie pobrana opłata. :) Ja mam jeszcze długo bo do lipca ale może da znać ktoś z "pierwszych" szczęśliwców.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#5359 PostWysłany: 17 Lut 2020 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Mio napisał(a):
Czy ktoś już przerabiał temat wypowiedzenia planu metal po otrzymaniu go za polecenia? Niedługo będzie mijał rok i na pewno go będę wypowiadał. Czy po wypowiedzeniu, karta metalowa się deaktywuje czy nadal będzie działać?


Sam sobie odpowiadam, bo nie dostałem odpowiedzi.
Ostatecznie napisałem na ich czacie. Karta metalowa zostaje działająca, ale nie dająca korzyści z planu metal. Karta zwykła zostaje, karta wirtualna zostaje. Karty jednorazowe się dezaktywują.
Na czacie też przyjął zgłoszenie o nieprzedłużaniu planu metal. Sam wiedział kiedy się kończy i napisał mi dokładnie kiedy się wyłączy. Poprosiłem go aby wprost napisał, że plan się nie przedłuży od konkretnego dnia i zrobiłem screeny rozmowy.
To tyle.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#5360 PostWysłany: 18 Lut 2020 01:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@Mio
Sorry, nie widziałem Twojego pytania - odpisali mi ponad miesiąc temu na czacie dokładnie tak samo.
Mój "metal" jest do 1 marca więc zobaczymy czy tak faktycznie będzie. Konsultantka twierdziła, że nawet jeśli pobiorą opłatę automatycznie, to mam do nich od razu napisać a zwrócą. Jakby co dowód poniżej :D

Załączniki:
Screenshot_20200218-005713_Revolut-1.jpg
Screenshot_20200218-005713_Revolut-1.jpg [ 65.27 KiB | Obejrzany 504 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group