Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi Citi Handlowy jest obciążone prowizją 8%, min 10zł!

Lista darmowych bankomatów na świecie: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0

Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

[ 5395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 270  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#5041 PostWysłany: 21 Gru 2019 12:33 

Loty: 34
Kilometry: 92 944
Nie wiem czemu tak jest. Moze faktycznie nie jestem bardzo aktywnym posiadaczem konta, ale odkad ja mam ok.2 lat korzystalem z tej karty juz w Gambii , Tajlandii, Grecji czy Ukrainie.
Tak czy inaczej dzieki wielkie za odp.
 Relacje PM off  

#5042 PostWysłany: 21 Gru 2019 13:06 
Awatar użytkownika

srebrny
@Tenroh Możesz też dodać inną kartę do Revoluta i z niej znów przelać mniejszą sumę. Chyba jest limit rzędu 2500pln na dzień na nową kartę (tj. kartę niedawno dodaną do Revoluta lub używaną sporadycznie).
Jeżeli zatem chcesz dziś przelać ok 6000pln to potrzebujesz dziś dodać 3 karty do Revoluta i z każdej przelać dziś 2000pln
 Relacje PM off  

#5043 PostWysłany: 21 Gru 2019 22:38 

do posiadaczy konta w banku Santander

W prezencie na mikołaja jakoś 15 grudnia miała miejsce aktualizacja taryfy opłat i teraz każde doładowanie top up traktowane jest jako transakcja quasi cash pobierając przy ty 4% wartości doładowania (min. 10 zł).
W podsumowaniu napisano

Cytuj:
Najważniejsze zmiany po 15 grudnia

Obniżamy koszty przelewów zagranicznych w euro do krajów EOG. Opłata za przelewy typu SEPA, SWIFT (w trybie zwykłym i ekspresowym) będzie taka sama jak za krajowy przelew ELIXIR z Pana konta.
Obniżamy opłaty Banku za wypłaty gotówki w bankomatach w euro w krajach EOG kartą debetową. Koszty wypłat będą takie same jak koszty wypłat Pana kartą debetową w Polsce w bankomatach poza siecią Santander Bank Polska.
Wycofujemy z taryfy nieaktualne produkty.
Pozostałe zmiany mają głównie charakter redakcyjny.
Nie zmieniają się opłaty za konto i karty

Jakoś o dodatkowych opłatach za Revoluta wspomnieć zapomnieli.

Reasumując polecam polecam ładować kartę przelewami nie dając przy tym zarobić tym dziadom na swojej nieświadomości.
 Relacje PM off
Manuel lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#5044 PostWysłany: 21 Gru 2019 22:42 

czyli co, santander jako drugi bank w Polsce ( po citibanku), będzie naliczał opłaty za doładowanie Revolutem?
 Relacje PM off  

#5045 PostWysłany: 21 Gru 2019 23:01 

No na to wygląda. Na infolinii powiedzieli mi nawet że doładowanie revoluta przez Apple Pay to transakcja quasi cash. Z racji że ogarniam właśnie wakacje zdążyłem po 15 grudnia doładować konto parę razy top upem i spodziewam się że na koniec miesiąca ściągną swój haracz.
 Relacje PM off  

#5046 PostWysłany: 22 Gru 2019 06:02 

Pamiętajcie, że zapis do toip dali już teraz, a egzekwować go mogą zacząć np. w okresie największych żniw czyli wakacje
Tak zrobił citi, niby martwy zapis w toip był i nagle się ożywił :)

I johny_b chyba trochę nas nastraszył. Opcja quasi cash jak pokazuje gugiel w wbk istnieje od lat:
https://jakdorobic.com/wazny-komunikat- ... -podwyzki/

Kwestia kiedy zaczną revoluta pod nią podciągać.
 Relacje PM off  

#5047 PostWysłany: 22 Gru 2019 12:56 

mikam napisał(a):
Pamiętajcie, że zapis do toip dali już teraz, a egzekwować go mogą zacząć np. w okresie największych żniw czyli wakacje
Tak zrobił citi, niby martwy zapis w toip był i nagle się ożywił :)

I johny_b chyba trochę nas nastraszył. Opcja quasi cash jak pokazuje gugiel w wbk istnieje od lat:
https://jakdorobic.com/wazny-komunikat- ... -podwyzki/

Prawdę powiedziawszy chciałbym się miło rozczarować i żeby te 2 osoby z infolinii, z którymi rozmawiałem nie miały racji ale o tym dowiem się na koniec miesiąca.
 Relacje PM off  

#5048 PostWysłany: 22 Gru 2019 14:55 
Moderator działu

mikam napisał(a):

To nie kwestia podciągania. Quasi-cash to dosyć nowy typ transakcji, ja pierwszy raz spotkałem się z nim płacąc rachunki aplikacją Sprytny Bill. Banki muszą dostosować swoje systemy, by one odróżniały to od innych płatności. Póki jest to wciąż usługa niszowa, nadal wiele z nich nie rozpoznaje takich transakcji. Wydaje mi się, że Santander wprowadził prowizję do cennika zanim jeszcze wprowadził odpowiednie zmiany w systemie i można mieć nadzieję, że nadal ich nie wprowadził ;) .
 Relacje PM off  

#5049 PostWysłany: 23 Gru 2019 09:56 

Loty: 95
Kilometry: 221 002
Właśnie dzwoniłem na infolinię do Santander i powiedziano mi,że zasilenie Revoluta z konta Santander kosztuje 4% ( min 10 zł) ale przelewy są bezpłatne.Wobec tego niech mi ktoś udzieli lekcji ,gdzie znajdę numer konta Revoluta do przelewu, bo polskie banki mają 24 cyfrowy nr konta, natomiast grzebiąc przy swoim koncie znalazłem nr konta składający się z liter i cyfr.Czy to jest to ? Będę wdzięczny za info.Z drugiej strony takie przelewy idą kilka dni.Czy nie lepiej założyć sobie kartę w innym banku (której obsługa jest bezpłatna) i dodać ją do Revoluta.Może ktoś poleci mi jaką kartę najlepiej? Ponieważ do tej pory płaciłem za noclegi i inne wydatki kartą Revolut, którą zasilałem co miesiąc systematyczne.Teraz szkoda mi wydawać 4%.Ja wierzę w Wasze umiejętności doradcze.
 Relacje PM off  

#5050 PostWysłany: 23 Gru 2019 10:03 
Awatar użytkownika

złoty
@Wojtek62
Polskie rachunki mają 26 cyfr.
Słabo szukałeś: Accounts -> PLN -> View details -> Local

#5051 PostWysłany: 23 Gru 2019 12:56 

a to doładowanie przez Santandera, chodzi o karty kredytowe czy debetowe? czy może wszystkie rodzaje kart wydawanych przez Bank?
 Relacje PM off  

#5052 PostWysłany: 23 Gru 2019 14:45 

ja dokonywałem zasilenia konta Revolut z konta debetowego , ale pan z Santander bank powiedział,że wszystkie operacje quasi cash są objęte kosztami (4%wartości nie mniej niż 10 zł) natomiast na moje pytanie czy przelewy na Revolut są objęte kosztami -odpowiedział,ze nie.
 Relacje PM off  

#5053 PostWysłany: 23 Gru 2019 15:26 

platynowy
@Wojtek62 - ja kilkakrotnie korzystałem z zasilenia Revoluta przelewem. Nie przypominam sobie, żeby środki w Revolucie nie były zaksięgowane następnego roboczego dnia.
 Relacje PM off  

#5054 PostWysłany: 23 Gru 2019 15:31 
Awatar użytkownika

srebrny
Słuchajcie: przestudiowałem TOiP Santandera dla klientów indywidualnych (https://toip.santander.pl/) i zapis o prowizji 4% dla quasi cash jest tylko dla kart debetowych. Nie widzę tego zapisu dla kart kredytowych !

Wskazówki dot. TOiP:
Rozdział II ( Debetowe karty płatnicze i inne instrumenty płatnicze do rachunków płatniczych)
- tabela 1 mówi, iż: "Prowizja za transakcje Quasi cash: 4 % min. 10zł w pkt 13
- tabela 2 mówi, iż: "Prowizja za transakcje Quasi cash: 4 % min. 10zł w pkt 9
czyli generalnie ten zapis widnieje przy wszystkich kartach debetowych

Dalej (co mega dziwne) w tabeli 3 pod "Transakcje bezgotówkowe" mamy: "Prowizja za transakcje Quasi cash: 0 zł"
Przy kartach kredytowych nie ma tych zapisów!

Moje podsumowanie:
Santander w TOiP ma tą opłatę jedynie dla kart debetowych ! A nie dla kredytowych!
Santander w TOiP ma dwa zapisy wykluczające się ??

Albo jestem cieki w analizie TOiP, albo Santander ma cienkie TOiP ;)
 Relacje PM off
Raphael lubi ten post.

#5055 PostWysłany: 23 Gru 2019 16:10 

@greg2014

mam pytanie, jak długo szły przelewy do Revoluta i kiedy była zaksięgowane ?
 Relacje PM off  

#5056 PostWysłany: 23 Gru 2019 16:58 

platynowy
@Wojtek62 - praktycznie Revolut księgował je zawsze następnego dnia roboczego po wysłaniu. Co do godziny nie potrafię powiedzieć. Raz chyba się nawet zdarzyło, że zostały zaksięgowane tego samego dnia. Wyślij złotówkę i zobacz empirycznie kiedy dojdzie.
 Relacje PM off  

#5057 PostWysłany: 23 Gru 2019 18:43 

czyli Santander dołącza do grona kasujących prowizje za Revoluta, zaraz po Citibanku....
 Relacje PM off  

#5058 PostWysłany: 23 Gru 2019 18:52 

Tyle że w citi chyba nie ma opłaty za doładowanie kartą debetową, czyli swoimi pieniędzmi. To obowiązuje w przypadku kk.
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#5059 PostWysłany: 23 Gru 2019 22:36 

złoty
Citi nie pobiera żadnych opłat za doładowania kartą debetową. Przepinając kartę pod konta walutowe można doładowywać Revoluta innymi walutami niż PLN.
 Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#5060 PostWysłany: 24 Gru 2019 10:31 
Awatar użytkownika

niebieski
Podsumowując wcześniejsze posty. Doładowanie Revoluta karta debetowa kończy się 4% prowizja Santandera?
 Relacje PM off  

[ 5395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 270  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], MSN [Bot] oraz 1 gość