Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#4381 PostWysłany: 01 Lip 2019 17:14 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2340
srebrny
No, czas chyba zacząć nagrywać ekran bankomatu podczas wypłat na wakacjach :)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: revolut
#4382 PostWysłany: 01 Lip 2019 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
W Peru identycznie w banku Scotiabank - żadnych informacji, prowizja banku naliczona. Bezprowizyjnie udało mi się tylko w BCP (Banco Credito del Peru) - zresztą sam bankomat informuje o braku swojej własnej prowizji, lecz iż może być ona naliczona przez wydawcę karty.
Maksymalna kwota na raz - USD 200 (jeśli wybierze się USD jako wypłacaną walutę, a nie ichnie Sole).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4383 PostWysłany: 01 Lip 2019 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
-- 01 Lip 2019 18:49 --

Nie bardzo rozumiem co oznacza, że wypłaty z bankomatu w Rumunii są niekorzystne, wypłacałem kilka razy revolutem i wszystko było ok, bez prowizji i po dobrym kursie, inna sprawa że w wielu miejscach mogłem płacić kartą, tak że leje mi zostały

-- 01 Lip 2019 18:56 --

Jeśli chodzi o lotniska, to często są tam ustawione bankomaty, które pobierają prowizję, np w Tiranie, ale bankomaty SG wypłacały bez prowizji i podobnie w Czarnogórze też korzystam z SG i bez problemu, tu częściej można zapłacić też kartą niż w Albanii
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4384 PostWysłany: 05 Lip 2019 10:57 

Rejestracja: 27 Paź 2016
Posty: 46
Podczas Mundialu (czerwiec 2018) nie miałem kłopotu - ani na stacji benzynowej w drodze do Kaliningradu, ani w samym mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4385 PostWysłany: 05 Lip 2019 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3410
srebrny
He, he, jaki ten Citi teraz troskliwy. Szkoda, że przy wprowadzeniu prowizji nie puścili do wszystkich takiego jasnego zawiadomienia.

"Szanowna Pani / Szanowny Panie,
W związku z rozpoczynającymi się wakacjami pragniemy przypomnieć, że dokonywane kartami kredytowymi transakcje u podmiotów świadczących usługi wymiany walut, np. Revolut, TransferWise, TransferGo są obciążane prowizją (zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji).
Warto pamiętać, że bezprowizyjnie można wykonywać transakcje za pośrednictwem tych podmiotów korzystając ze środków zgromadzonych na rachunku bieżącym.
Pozdrawiamy,
Citi Handlowy"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4386 PostWysłany: 05 Lip 2019 14:39 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
Nie wiem czy źle szukam, czy też nie było: czy istnieje patent na wpłatę gotówki (w obcej walucie, np. USD lub RUB) na konto R.? Bez zakładania konta/karty - czyli przelewem. Do wykonania na terenie RP?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4387 PostWysłany: 05 Lip 2019 17:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Możesz uszczegółowić pytanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4388 PostWysłany: 05 Lip 2019 20:02 

Rejestracja: 26 Sie 2015
Posty: 99
bugs napisał(a):
Nie wiem czy źle szukam, czy też nie było: czy istnieje patent na wpłatę gotówki (w obcej walucie, np. USD lub RUB) na konto R.? Bez zakładania konta/karty - czyli przelewem. Do wykonania na terenie RP?
Chyba niewykonalne bo każdy bank w Polsce wymaga posiadania rachunku walutowego do wpłaty zagranicznej gotówki (i obsługiwane są tylko najpopularniejsze waluty EUR, USD, GBP i CHF) O innych walutach w gotówce można zapomnieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4389 PostWysłany: 06 Lip 2019 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Obniżyli cenę za wstęp do saloniku z 119,99 zł na 110 zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4390 PostWysłany: 06 Lip 2019 13:30 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
@boots, mam przykładowo 100 USD i 10.000 RUB w gotówce, w portfelu. Chciałbym dokonać fizycznej wpłaty na kartę Revolut. W taki sposób, aby dokładnie te kwoty znalazły się na karcie, a nie ich przeliczenia na PLN.
Przychodzi mi na myśl Poczta, jakiś bank współpracujący z R. lub cokolwiek innego. Ale ograniczenia są takie jak powyżej napisał @GP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4391 PostWysłany: 06 Lip 2019 13:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Możesz iść do banku i wpłacić USD na rachunek Revoluta. Nie musisz mieć konta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4392 PostWysłany: 06 Lip 2019 14:21 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Albo możesz dogadać się z kimś kto też ma revoluta i jest zainteresowany gotówką w tych walutach. Wtedy jest krótka piłka i przelew revolut-revolut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4393 PostWysłany: 06 Lip 2019 14:31 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
bugs by chciał zamienić gotówkę posiadaną w portfelu na "electronic money".
Z poziomu Polski jest to, jak już wyżej napisano, możliwe chyba tylko dla walut EUR, USD, GBP, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, JPY, HUF i HRK.
Nie wiem na jakiej zasadzie działa kantor walutowy Alior banku, bo tam jest więcej walut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4394 PostWysłany: 06 Lip 2019 14:55 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
W Alior Kantorze można za darmo przelać walutę, którą się wcześniej wymieniło, ale nie ma możliwości wpłaty/wypłaty rubli w kasie, więc w tej sytuacji Alior nie pomoże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4395 PostWysłany: 06 Lip 2019 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
najprościej sprzedać w kantorze, albo na forum i zamienić zł na potrzebną walutę w revo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4396 PostWysłany: 06 Lip 2019 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1701
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Wiem że temat był pewnie poruszany ale za dużo stron aby znaleźć konkretną odpowiedź wiem zapytam.

Czy Revolut naliczy mi jakąś opłatę za wysłanie przelewu SWIFT 50 USD/GBP na Polskie konto bankowe prowadzone w mBanku? Odpowiednio na rachunek USD i GBP.

Jakiś czas temu dostałem przelew SWIFT z Norwegii z Sparebank1 w opcji dzielonej i przyszła cała kwota bez opłat, być może dlatego że mBank jest bankiem korespondenckim dla PLN w Sparebank1.

Także jak to wygląda aktualnie przy wysłaniu tych 2 walut na Polskie konto bankowe prowadzone w mBank? ;)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4397 PostWysłany: 06 Lip 2019 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
revo poinformował jakiś czas temu, że przy takich transakcjach mogą być naliczane opłaty, ale na jakich zasadach są pobierane tego chyba nie wiadomo, niektórzy piszą, że im pobrano, inni że nie, też robię czasem takie przelewy i na razie są bez prowizji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4398 PostWysłany: 06 Lip 2019 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Info dotyczyło prowizji od waluty CHF
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4399 PostWysłany: 06 Lip 2019 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Zrobiłem już 2 przelewy po ich info w chf, kolega też, poszły bez prowizji ?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4400 PostWysłany: 06 Lip 2019 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1701
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@kostek966
@pawfazi

Dlatego właśnie jestem ciekawy czy ktoś zlecał przelew w USD/GBP na Polskie konto w ostatnim czasie po tych zmianach. Dla testu puściłbym te 50USD/GBP i zobaczył ale nie chcę ryzykować. Będę potrzebował od Sierpnia puszczać po kilka tyś miesięcznie w USD/GBP na Polskie konto i szukam niezawodnego sposobu.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group